Jump to content

Recommended Posts

Не бих се сложио:)

Т-44 је увек био десет пута агилнији и десет пута бушнији од тајпа. Имали су исти демиџ на топу, исту пенетрацију, Т-44 је, природно, имао боље нишањење и брже нишањење и брже пуњење. Т-44 није имао армор (што је океј јер је агилан у пичку материну), тајп је имао царску куполу и предњу плочу. Од старта су они били подељени у скирмишера/фланкер и бролера. Сада је тајпово броловање само појачано, већа пенетрација, већа алфа, мањи роф.

Т-44 треба да добије на пенетрацији и ништа више и добар је. Иако је Т-44 бољи тенк у хај тиер партијама (што је и логично, јер треба да среће т10), тајп га добија 1на1 просто због разлике у армору. Тајп је увек био мрцина, али није баш толико спор, тешко ћеш да га изманевришеш са Т-44 ко што би неког несрећног хевија. Такође, већа пенетрација и алфа сада малтене гарантују да ће ти, док се бијете, тајп побити између десет и сто шездесет чланова посаде и сјебати петсто модула где год да те гађа јер немаш армор. Ти њега можеш да изрокаш ко стоку са стране, али ако није ретард, неће ти дати страну - колико год ти био агилан, тајп ипак није Е-75.

Т-44 је и раније имао проблема са пенетрацијом, а сада, са проширеним т10 гранама има још више. Рецимо, Т-44 не може да пробије мауса нигде, дакле, баш нигде, ако не користи голд амо. А са ХЕ, јелте, одузима 5хп:)

На крају, тешко их је поредити јер постоји много фактора (да ли се пореде у један на један, у корисности за тим, о којим тиерима се ради итд). Тајп обухвата бетл тиере 8 и 9, Т-44 8, 9 и 10. Тајп је у т10 фајту (у који може да уђе ако се платунује) доста лошији од Т-44, као бролер који нема шта да понуди у таквом окружењу. Међутим, у т8 фајту, тајп јебе кеве више од Т-44 јер његове предности долазе до изражаја много више. У један на један, исто је бољи. Т-44 је бољи у хај тиер троловању (МНОГО бољи имхо) и као скирмишеру му не треба велика пенетрација, али му треба већа него сада.

Промене на тајпу су сасвим разумљиве јер га ефикасно стављају у установљену нишу. Међутим, Т-44 би требало да претрпи паралелне ''нишске'' измене који би га још више дефинисали - рецимо, већи роф, мало боља пенетрација (нпр. као тајпова - јер улази у т10 и треба му, иако је скирмишер), ово остало може да остане. Једино ако га не бисмо гурали у још блесавијег скирмишера, онда би рецимо могао да се смањи демиџ, а да се повећа траверсе за гусенице и мало коња на мотор.

И да, не заборавимо да је тајп добио и мобилити баф, што није претерано фер јер се тиме ''полу-вратио'' у оно доба блатантног ОП-неса:) Доста је тајп бољи него што би смео да буде један т8 премијум мед.

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Он паре доноси, томе и служи. Превише је конкурентан, не треба то да ради већ да доноси паре. Чак пише у манифесту да треба да буде слабији од паралелних тенкова који нису премијум.

Такође, по статистици, тајп доноси највише пара, што говори довољно само за себе - највише пара би требало да доносе т34 и лове.

Мислим, није да се буним:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Зато су и скупљи скоро дупло. Али кажем, по статистици са сервера (мрзи ме да тражим, неко је качио негде, мораћеш да ми верујеш на реч:) ), тајп најбоље зарађује. Има добру примену вероватно у односу на Т34/Ловеа и сличне, па може да се прилагођава боље. Са Т34 је доста тешко играти, специфичан је тенк. Он свакако има већи потенцијал за зараду, због топа, али тајп је више јузер френдли...

Са друге стране, кажу да се тајп неће враћати у проџу, тако да сад није толико масован ко пре, па није страшно ако га избафују ко крме:)

Они пеглају тенкове по проценту победа, што јесте најпоузданији фактор балансираности тенка, али чак ни он не прича целу причу и онда се деси ово са тајпом. Тајпа има много људи, од којих гомила баш баш не зна да игра. Т34 имају углавном ликови који су га изграјндовали пре него што је постао премијум и навикнути су на хул-даун амерски начин игре и остале чудноватости Т34:) И онда је нормално да ће тајп да има мањи вин рејт кад га игра гомила лол ликова и онда ВГ каже ''аха, тајп нам андерперформује у односу на Т34, дај да бафујемо''.

У суштини, није ништа претерано битно, ал ето, серемо:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

E, krenuo sam da igram ovo pre par dana.I ono, u fazonu sam da sibam samo Ruske tenkove.Imate neke preporuke na sta da furam.Imajte u vidu da sam teska nubara, tako da ako krenete nesto o crew skills and perks da pricate, pojma nemam o cemu se radi. :-P

Cudna mi je igra, jer nisam strpljiv, pa ne mogu mnogo dugo da cekam u zbunu i iza debrisa.Jest' da kasnim ko zna koliko godina, ali kako partije odmicu polako, i ja kontam da treba malo vise da se stekam, igra mi postaje veoma zanimljiva. :-P

Edited by k0baya
Link to comment
Share on other sites

Рачунај да ћеш неку представу солиднију да имаш после фазон две иљаде партија. Игра није компликована, али лично искуство, капирање вајба, конфор, све то доста значи, као и информисаност, а то ће ти доћи временом само, као и интересовањем за игру ван саме игре (гуглање за инфо и ти трипови).

Руси, као и сви остали, имају све гране валидне, тако да, ја бих ти саветовао да ето мало читуцкаш и гледаш тенкове даље у дрвету, па да сам одлучиш коју грану ћеш да грајндујеш. Али укратко и врло генерализовано:

хеви тенкови - спори, издржљиви, велики алфа демиџ, мали рејт оф фајр, велики ХП - користиш за напуцавање са осталим хевијима и држање/пробијање фронта. Углавном идеш с њима да се играш са противницима око зграда и те форе.

медијум тенкови - агилни, углавном и брзи уз то, мали алфа демиџ, добар роф, средњи ХП, немају неки армор - користиш за фленковање, скримишовање, троловање хеви тенкова, тражење артиљерија, спотовање противника итд.

лајт тенкови - мали, брзи, нула армор, нула ХП, малецки демиџ, брзо пуцају - користиш за скаутовање (откривање) противника, троловање, тражење артиљерије итд. Идеш брзо и уздаш се у то да те нико не погоди.

тенк дистројери - немају турет, морају цели да се окрећу да би нишанили мете са стране (једна америчка линија има туретоване тдове). имају добру камуфлажу, брука топове. добар фронтални армор, ништа са стране - користиш за подршку иза линије фронта или за потпуно снајперску подршку из пичке материне, фазон остали спотују, а ти радиш еци пеци пец. Противничка артиљерија те воли много јер стојиш и пуцаш и то радиш углавном ван заклона (јер немаш турет, па излазиш цео и блејиш).

артиљерија - највећи демиџ, најспорије пуцају, немају армор, мали ХП. Гејмплеј им је специфичан јер им на шифт није зум већ ''стратеџик вју'', тј. поглед из птичје перспективе. Каснији тиери пуцају преко целе мапе. Пуцају у лују, дакле могу да лобују ствари. Тотално другачији принцип играња. Седиш у својој бази, други спотују, ти гађаш преко брда и долина.

То би било то, па ти види шта ти звучи најближе твом неком укусу. Што се руса тиче, неке опште карактеристике:

-хеви тенкови су им ''бролери'', тј. улетиш негде и правиш срања. Примаш гранате, шаљеш гранате, напуцаваш се на близину и ин јо фејс. Непрецизни су им топови доста, прилично добар алфа демиџ.

-руски медијуми су, по мени, баш класични медијуми. прилично ол раунд тенкови. Опет, нису за снајповање, више су да се нашикају и праве хаос (само што са медијумима то радиш другачије, јелте)

-руски тдови су прилично покретни, имају т117-аст армор, тј. није дебео ал је изломљен под угловима, па често рикошетирају. Имају ЈАКО непрецизне топове углавном, али велики демиџ.

-лајт тенкови - отприлике ко и код осталих, мале зујалице. Т-50-2 је пребрз и ненормалан, нема неки вју рејнџ, па се са њим, погађаш, иде у град и прави се хаос.

-артиљерија - артиљерија је свакаква, зависи од тиера, последњи тиер - прецизан топ, мали демиџ, добар роф

Углавном руси у принципу имају непрецизне топове који односе доста. Такође, имају добар армор (под чудним угловима).

Кад се одлучиш шта ћеш да фураш, па будеш мало кренуо ''уз дрво'', питај за конкретне тенкове шта те буде занимало.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nemam shta da dodam na dooliov post :) sve bitno je pokriveno :)

skontacesh shta zelish kada malo vishe upoznash igru i njen sistem :)

btw online bro, type je 30jevra, kao i super pershing - tj. 27-29 koliko god, a ne 40 :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

E, krenuo sam da igram ovo pre par dana.I ono, u fazonu sam da sibam samo Ruske tenkove.Imate neke preporuke na sta da furam.Imajte u vidu da sam teska nubara, tako da ako krenete nesto o crew skills and perks da pricate, pojma nemam o cemu se radi. :-P

Cudna mi je igra, jer nisam strpljiv, pa ne mogu mnogo dugo da cekam u zbunu i iza debrisa.Jest' da kasnim ko zna koliko godina, ali kako partije odmicu polako, i ja kontam da treba malo vise da se stekam, igra mi postaje veoma zanimljiva. :-P

Uzmi td od ruja, po ovome što si napisao.

Link to comment
Share on other sites

Sta se uzima od opreme za panthera?

Ja sam stavio dps opremu, rammer i gun laying drive i kastom kuler i super sam se provodio. Pošto sam nabavio dobar top sam imao stvarno dobre rezultate s tim tenkom, a do tog trenutka tragedija. I obavezno nosi pot. za vatrogasce, panter se pali baš lako.

Link to comment
Share on other sites

Pantheru motor lako plane, to mu je najveca mana.. ali opet mnogo gore je sa francuzima.. njih gde god da pogodish od VI tier-a pa na gore mozesh da upalish :) ili makar to ja tripujem :) znachi obavezno sada bi vec trebao da imash ok zalihu kesha - napakuj aparat za gashenje pozara, repair i medi :)

od opreme realno rammer ti mnogo znachi, pucash rafal maltene :) naravno imash mali dmmg, ali brzina paljbe i preciznost to nadoknade sam' tako :) e sada mozesh da stavish recimo ventilaciju i/ili da poboljshash preciznost u pokretu, odnosno i/ili da povecash view range.. nemam pojma kako planirash da igrash, zato morash ti to da prelomish :) mada naravno mozesh da kupish i bino i da selish po potrebi sa panthera gde god :)

btw ova akcija sa tier VI tenkovima koja je ovog vikenda - reche mi drug koji je igrao danas sa KV1s da se namlatio para samo tako.. - imate srebro 150% bonusa na odredjenim VI-icama do utorka, pa iskoristite to :) kao da imate premium :)

Edited by tzarinho

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stavio dps opremu, rammer i gun laying drive i kastom kuler i super sam se provodio. Pošto sam nabavio dobar top sam imao stvarno dobre rezultate s tim tenkom, a do tog trenutka tragedija. I obavezno nosi pot. za vatrogasce, panter se pali baš lako.

iz mog iskustva panter je odlican sniper tenk, ima precizan VIII top sa solidnom penetracijom ali mana je mali dmg sto nadoknadjuje dobar rate of fire. Jako puno sranja moze da napravi ako se igra kako treba. Ja sam za posadu uzeo camo, deadeye zbog r/m, recon, situational awarness. Kontam da uzmem i binoculars pored net-a.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Doolio, kad budes imao vremena/ako te ne mrzi i ako si voljan, mozes li da mi napises u kratkim crtama (kao ovo sto si mi napisao o ruskim tenkovima) neke specifikacije German tenkova. :-P

Е, њих нисам нешто играо, имам неке седме тирове и те форе, али могу да напишем неки генерални консензус за оно што знам:)

Углавном су спори, оклопљени (али немају ф-117 углове), имају добру пенетрацију и велики РоФ (што се на последњим тиерима обрће).

Хеви линија почиње са тигровима, од седмог тиера. Немци су мало зајебани, јер им је доста тенкова снајперски расположено и онда ако имаш, рецимо, тигра, треба да вагаш опасно. Нпр. ако си неки низак тиер у фајту, подржаваш са друге линије или снајпујеш однекле, али ако си топ тиер, онда по ''службеној дужности'' мораш у град да се шибаш, што ти није баш ужа специјалност.

Да појасним. Имаш тенк који има велики алфа демиџ, а мали РоФ и тенк са малим алфа демиџом и великим РоФом. Ако се напуцавају на отвореном и/или са неке веће удаљености, то је океј, али ако се минглају по граду, тенк са јачим бумом је у предности, колико год да релоадује, из простог разлога што док релоадује, он ће да оде иза зграде, тако да џабе оном преко пута што може да пукне двапут кад може да пуца у зграду само.

Тигар и тигар П се разликују у томе што је тигар бржи и бушнији. Мислим да не постоји тенк у игри кога више хвале и куде у исто време, тако да ако кренеш на њемце, наћи ћеш свој одговор на питање, који капирам да ће бити јединствен:)

На маус страни иду ВКови, па маус. ВК је чудњикав тенк, између медијума и хевија, није лош, али некако ми је ''бланд''. Т9 варијанта је прилично специфична за играње зато што му је турет у пичку материну назад, па мораш да радиш сајдскрејпинг кад се напуцаваш, што је чудно сваком живом, а и тим те неће скапирати и капирам да ћете се сударати:)

Сајдскрејпинг:

Tiger_sidescraping.jpg

Ово важи и за мауса, а може и за остале.

Маус има највише хелта и тешко га је пробити (ово наравно и није неки проблем за т10 ТДове и голд, али опет, теже у односу на остале тенкове). Има геј утоку, али и не служи томе. Ако сакрије слабе тачке и склони се од артиљерије, цар је. Е сад, доста му је битан тим, тј. да има хоризонтално фронт подржан, јер сви могу да иду око њега и да га тролују.

Друга страна иде на тигра двојку и Е-75. Тигар је одличан олраунд хеви и људи га углавном хвале. Е-75 је оклопљена мрцина са добрим топом, неки консензус је да је то најбољи швапски хеви.

Ова грана иде на Е-100, који је истрипован тенк. Некако није ни тамо ни вамо. Оклопљен је добро, али има слабе тачке прилично лаке за гађање, један топ му не ваља ништа, други са голдом јебе матер, а без голда не ваља. И тако. Углавном, опште мишљење је да ту нешто не ваља:)

Ја лично нисам имао неки утисак да је претерано бушан тенк кад сам играо против њега, ал добро. Проблем са оба т10 немачка хевија је што су прилично високи и онда можеш да им се набијеш са стране, а они не могу да спусте топ довољно да те нанишане или бар да те нанишане ниже од куполе.

Медијуме не знам претерано, али углавном су и они тешки и снајповити. Прецизни су и имају добру пенетрацију, мало троми, али добри за рамовање и снајповање, а опет могу да се прештекавају по мапи ако затреба. Нешто између медијума и хевија. Требало би да је њемачки т6 у медијум грани отприлике неки еталон како им се медијуми генерално понашају.

ТДове исто слабо знам. Требало би да су им добри ТДови на средњим тиерима (5-8 нпр). Људи се жале на ЈГПЗ Е-100 да је огроман и да нема камуфлажу и да маши. Међутим, оно што сам ја видео је мени сасвим океј. То на шта се људи жале је тачно, али са друге стране, то је тешка мрцина коју можда ни са стране нећеш пробити са неким гејијим тенком (са т8 медијумом нећеш ни од назад, осим ако не пуцаш у она врата де се улази), а алфа демиџ му је ненормалан. Ако га не сјебава артиљерија, може да се курчи ко цар.

Лајтови ко лајтови, шта ја знам.

Артиљерија, мислим да је онако, средња у свему. Мислим да имају мањи лук у односу на русе, значи, путања ти иде на руку ако можеш да нанишаниш (мањи је лук па граната брже стиже, а и пролази кроз ''дужи део тенка''), а са друге стране, руси боље лобују, тако да су ефикаснији када је тенк иза нечега. Што се тиче прецизности, то се мења. Хумел је можда најбоља т5 артиљерија.

И да, по мени, немци имају најгори сток тенк у игрици (мада сам чуо страшне приче и за онај сомуа француски ТД), ВК3001П:) Океј је тенк кад се елитује, али јој брате кад га тек истражиш...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

SOMUA sau-40 je ubedljivo najgrdje govno koje postoji u stok varijanti! Mada ima jos kandidata za takve stvari kao npr m3 lee i jos par. Izgirovao sam Conquerora do fulla prekjuce i iskreno da kazem jebe mater, ona topcina userava koliko je precizna i penetracija je predobra, armor je papiran al jbga, sta ces. Veoma je dobar sniper i ima reload od svega 8.5 sec, na tier10 tenku sa rammerom je oko ~7 sto je josh divLJije! I jos jedna specijana stvar - HE granate imaju 90-150 penetracije i 520 average damage, izvrsno za duele sa francuzima i malo vishe dmga kad se ubija arty (posto nromal gun damage je 300-500 te svaka arty moze da prezivi 1, nekad i 2 hitca)

Link to comment
Share on other sites

Вићса, видео сам да си ми се јавио у ВоТу, па да дисклејмујем и за остале ако ми се буду јавили, а ја искулиро:)

Држим ВоТ минимизован нон стоп, а играм неколико партија дневно и то одиграм једну, па минимизујем игру опет на фазон сат (или десет:) ). Тако да ако не одговНарам, то значи да нисам за игром. Чак и ако ми је ласт бетл одигран скоро, опет може да буде да сам одиграо, минимизовао и отишао фазон да кунтам сто сати...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

http://worldoftanks.eu/news/5337-its-holiday-time/

bice sve i svashta od popusta, bonuseva i svega ostalog, bacite pogled (ako vec niste videli) :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...