Jump to content

Mehanicke tastature


evgeniy

Recommended Posts

slobodno napisi nesto vise o tome sta ti se svidja, da li 60% ili TKL velicina dolazi u obzir, da li ti je ANSI layout bas toliko ogavan ili bi mogao da prodje, itd, pa da iskopamo nesto.

na primer, najbolje sto sam na brzaka uspeo da iskopam je Das Keyboard S Professional za 90e ili Das Keyboard S Ultimate za 109e. Nemci su, jbg, ali mozda imas nekoga tamo pa moze da ti dotera.

edit: sad videh da su nemacki tasteri na ovoj prvoj, smor.

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

/resurrect

ne znam da li ovde ima ljubitelja artisan tastera (od vas petorice sto imate mehanicke tastature [:D]). ali sam naleteo na par zanimljivih:

k8ZJBHq.jpg

Fury-Road-6.jpg

Star-Lord-6.jpg

Keybuto-1.jpg

ostatak na KeypressGraphics. nisu moja soljica caja, ali boje i kolicina detalja [claps]. sa druge strane, dati $325 na ovako nesto je malo... hm, previse. 

kome se dopada ovaj trip, moze da baci pogled i na JellyKey, oni su trenutno verovatno najpoznatija ekipa koja pravi artisane:

20170112+-+Topo+Lockness+02.jpg?format=2

20170112+-+Topo+Lockness+09.jpg?format=2

ghoWtOk.jpg

Keycap+Fusion+-+01.jpg?format=2500w

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stigla mi da probam HyperX Alloy FPS tastatura i moram reći da pošto sam je već i probao na kratko ranije sam potvrdio dosta pozitivan utisak - bez nekog preteranog proseravanja, taman kako treba. Pritom mogu da se biraju MX Blue, Brown i Red switchevi a cena nije nešto paklena, koliko vidim po radnjama oko 15k, mada vidim da se kod nas priča samo o Blue, valjda će biti i ostale u opciji. Ja probavam baš tu sa blue i mogu da zaključim da mi je bre ovo mnogo bučno :) Žena bi me izbacila iz kuće da je donesem s posla :))))

Alloy.jpg

Da, ove kapice na WASD tasterima nisu obavezne, ovo su dodatne, ima i neke crvene za brojeve 1-4, ali se meni ove sviđaju jer imaju neku lepu teksturu za WASD. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@digrejzo

kakav vrh trip sa ovim nebula fazonom :)

osim sto sam trazio i nisam nasao koliko kosta nesto na jellykey, koji je fazon uopste kako doci do cene eventualno :)

eh da evo vec skoro godinu dana  tipkam na logitech g610 red, dobar osecaj, zao mi sto je nisam stavio na posao jer vise vremena provodim za kompom u kancelariji nego kod kuce :|

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Zwerko - kakav je kvalitet izrade generalno, je l' ima "onu tezinu"? je l' pinguju tasteri dok kucas? kuciste mi deluje zanimljivo, ali mi nije jasno zasto stalno furaju full-size layout ako forsiraju da je to FPS tastatura. bude mi muka kad vidim kako namestaju tastature dok igraju (ovako nesto... covece), mislim da bi TKL (bez numerickog dela) layout bio mnogo prirodniji i kompaktniji. ili makar da dodaju red/dva makro tastera sa leve strane. za $100 deluje kao okej kupovina, ima pleteni kabl, standardni izbor switcheva i osetno manju cenu od Corsair/Razer modela.

@G!!! - imas JellyKey cene ovde, a mozda bi ti bio zanimljiv i HotKeys. uglavnom se artisani kupuju kao group buy, odnosno unapred platis, pa onda ti likovi prave tastere, dva-tri meseca kasnije dobijes to sto si platio. organizuje se i tombola/lutrija (raffle), pa ako te ukenja da pored ~500 ljudi dobijes nesto, svaka cast =) meni licno bi eventualno jedan artisan bio sasvim dovoljan da razbije monotoniju (tipa za ESC ili Enter), ali mi se ne dopada cena (iako je sasvim opravdana ako uzmemo u obzir koliko se ljudi cimaju da bi napravili jedan mali taster). sa druge strane, imas ljude koji se loze na artisane i imaju neke ludacke kolekcije od po nekoliko stotina dolara. svakom svoje, I guess =) generalno je cudno to trziste artisana, narocito kad su neki retki primerci u pitanju. pritom imas i solidan broj scammera, a skoro sam video da su kinezi poceli da kopiraju neke poznatije artisane.

 

Link to comment
Share on other sites

Što se težine tiče teško je to sad opisati - u suštini je vrlo lagana u odnosu na konstrukciju, verovatno zato što je korišćen aluminijum. Dakle ono kao solidno je lakša kad uporedim na primer sa SS M500 ili Logitech G610 ali opet deluje do jaja čvrsto, ono tipa da zvekneš nekoga s njom tretirali bi kao napad smrtonosnim oružijem :) Kvalitet izrade je isto odličan rekao bih, ali meni najviše prija što nisu jeli govna sa prosvetljenim logotipom, RGB osvetljenjem i sličnim pizdarijama - imaš dobru tastaturu, to je to, ne jedi govana :)

Ja recimo baš ne gotovim tastature bez numeričkog dela tako da je meni raspored sasvim ok, plus nemam neke potrebe za dodatnim makro tasterima, to mi isto deluje bezveze i nikada i ne koristim. Opet apsolutno nemam pojma po čemu je ovo "FPS" tastatura :) Uopšte šta bi bila FPS tastatura [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

/resurrect

trenutno je Anne Pro na akciji na Bang Good-u (:tf: ) i prodaje se za samo 64 doloresa, sto je vise nego korektna cena za ono sto se dobija - 60% layout, Gateron switchevi, Bluetooth (a i ne mora), RGB osvetljenje, PBT keycaps (sa sranjkastim fontom doduse) i mobilna aplikacija preko koje mozete kontrolisati osvetljenje, raspored tastera i jos svasta nesto. topla preporuka ako neko hoce da pazari kvalitetnu stvar za vrlo malo para. ja narucih, merkam je vec dosta dugo \o/

 

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Logitech kao tvrdi da ta njihova Lightspeed wireless tehnologija ima report rate od 1.000Hz (tj 1ms) što je identično sa kablom. Ja iskreno ni na onim starijim wireless gaming miševima nisam primećivao neku razliku, tipa G602 mi je skroz ok, ali opet nisam profi kanter igrač pa da vidim te nijanse. A zato su kao napravili i mehaničku gaming wireless tastaturu da bi imala iste performanse. Opet kapiram da treba da bude neko ko ima 300 APM u Starcraftu da bi skontao kako to šljaka :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

evo kucam na black widow mehanickoj za klicne i lozane. :D

 

sedam godina cini mi se i obozavam klik klik zvuk i osecaj kada kucam. tako da preporuka sa moje strane :)

� by Ivan_

alen je van konkurencije.

� by Ignis Dei

Alen mora da bude van konkurencije, jer je Macan

� by Alen

nije bitna strela nego indijanac.

Baseball Club Beograd96

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

stize ovo cudo mesec dana kasnije \o/

prvi utisci - stabilizatori su malo klimavi, ali to sam vec znao i najverovatnije cu probati da ih sredim u nekom trenutku podmazivanjem ili eventualno umetanjem nekih sundjercica. poredjenja radi, prethodna tastatura Magicforce 68 ima lepo fiksirane stabilizatore i ne mrdaju se ni najmanje. Gateron ima glatkiji stem, pa samim tim dosta lepse klizi od Cherry switcheva (levo je Zealios, desno Cherry). sa druge strane, Gateron ima malo izrazenije klimanje tastera, ali nista strasno.

nisam neki fan RGB osvetljenja, ali ovde izgleda prelepo (verovatno zbog belog backplate-a) i bas mi se dopada. Gateron switch ima providno kuciste, pa su LED diodice zalemljene direktno za PCB (a ovako to izgleda na Cherry switchu). malo mi nedostaju strelice, ali ovde su Fn + WASD / IJKL i polako se navikavam. sutra cu da se zajebavam sa aplikacijom i dodam media precice koje sam imao na MF68. bluetooth radi okej, mada jeste malo konfuzno povezivanje sa drugim uredjajima u pocetku. moguce je memorisati 4 uredjaja, sto je meni i vise nego dovoljno. neko se zalio da je preko kabla bolja odzivnost i da tako ne guta slova, ali ja sa nekih 90wpm nisam primetio nikakvo zaglupljivanje (doduse, tastatura mi je bila preko laptopa, al' kapiram da ne bi bilo nikakvih problema ni da je metar dalje). 

DIeYaev.jpg

ako neko jos uvek ne zna da l' da kupi, jos jednom topla preporuka!

trebalo bi nadam se do kraja meseca da mi stigne i neki keycaps set, valjda ce lepo da legne. uz tastaturu dolazi i neki mutavi kablic, tako da cu probati da nadjem pleteni zuto/beli kombo. ako bude viska para, sledeca kupovina ce najverovatnije biti GK64 sa linearnim switchevima da vidim da li bi mi se svidelo, a posle toga narucujem samo switcheve jer se mogu menjati bez odlemljivanja i ponovnog lemljenja (Kailh sabio sa tim sranjem sto se kaci na PCB). sto se switcheva tice padaju Zealios ili Kailh Box White. ili oba =)

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

kolko ovih mehanickih tastatura u e-waste kontejnerima po firmi. Ce da ukradem koju :D

Ustvari vec sam uzeo jednu, SUN microsystems type 6, nije mehanicka, ali meni je good thrader jer je i dalje fenomenalan kvalitet a ne cujem zvuk pisace masine :D
Videcu da skembam neku mehanicku pa da je poklonim srecnom rurovcu!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...