Jump to content

Mehanicke tastature


evgeniy

Recommended Posts

Jesi gledao uopšte da li neko i pravi TKL membranse tastature? 🙂 pa još da imaju i ovaj EU raspored (veliki enter)

Ja prošle godine tražio neku mehaničku, običnu, ali da ima EU/RS raspored, i na kraju uzeo Logi G512, neki hibrid raspored, Logitech to zove US INTL layout, ima veliki enter, ali levi shift nije onaj mali kao na RS rasporedu, nego veliki, pa nema taster izmedju levog shifta i Z (tj Y, pošto koristim naš/qwertz raspored). Ali da, nije tiha ni malo.

Tako da ako gledaš Logi, vodi računa da na kutiji piše US INTL layout.

Možda ova MX mini? https://www.logitech.com/en-roeu/products/keyboards/mx-keys-mini.920-010479.html ima i DE raspored i taj US INTL. Bilo je ranije da se i kod nas nabavi, valjda ima i dalje 🙂 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, manson said:

Jesi gledao uopšte da li neko i pravi TKL membranse tastature? 🙂 pa još da imaju i ovaj EU raspored (veliki enter)

Ima https://www.games.rs/tastature/22893-tastatura-marvo-k659-60

Samo ovo sto sam gledao review-ove je bas sranje

Ovako nesto bi mi radilo posao, samo da je neka kvalitetnija

NPR https://www.games.rs/tastature/21750-tastatura-steelseries-apex-3-tkl bi

Ovo bi uzeo samo da je enter veci

Link to comment
Share on other sites

Marvo je generalno sranje, uzmi ako baš moraš ali planiraj da moraš da menjaš opet uskoro 🙂 Pritom i nije wireless. 

Ako hoćeš wireless ja bih preporučio ovo, mislim da čekira sve što si naveo https://gigatron.rs/tastature-i-kompleti/logitech-bezicna-tastatura-mx-keys-mini-graphite-us-crna-920010498-436944 Nisam probao ovu malu, ali je velika MX Keys meni baš dobra za kucanje. Imaš i one Logitech Pop, ali meni to deluje baš kao sranje i da je samo pitanje imidža, ne mogu da zamislim da je na tome ok kucati (nisam probao). 

 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Marvo cemo da zaboravimo defintiivno.

MX keys je vise ljudi preporucilo, ima logike, samo bih morao i uzivo da je opipam da li mi lezi ali bi i dalje radi regularni oblik tastature, samo bez num dela

Cak sam inace i iskopao na guglu da Apex 3 postoji sa velikim enterom i zvao nase radnje da potvrde ali je kod manji definitivno mada negde zavrsi i drugacije.

Link to comment
Share on other sites

Semi-related jer bi zapravo istu "dubinu" kao klasična tastatura, ali ja sam bio u sličnoj pizdariji skoro i uzeo sam na kraju ovo: https://www.logitech.com/en-roeu/products/combos/mk470-slim-wireless-keyboard-mouse.html
Što je 95% isti raspored kao na laptopu, tako da ne moram u glavi da "prebacujem" rasporede. Jedino što je membranska a ne chiclet, što bi mi bilo idealno, ali cest la vie. Isto mi je veliki enter a must, jer sam navikao da ga lupam gore-desno i nema teorije da se naviknem nazad.

MX keys sam probao kod kolege jedan ceo dan i apsolutno mi ne leži sa tim udubljenjima, kucam dosta sporije i smotanije. Apex 3 mislim da nema sa ISO standardom, samo starije tastature, al valja proveriti u živo. Generalno UK english bi trebalo da bude ISO.
Ako nemaš baš neki razlog za mehaničku, ne znam što baš njih juriš, jeste bilo pre XY godina da na membranskim ne možeš više od 2 tastera da držiš i slično, ali mislim da je ispeglano sada sve po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Junkie said:

Ako nemaš baš neki razlog za mehaničku, ne znam što baš njih juriš, jeste bilo pre XY godina da na membranskim ne možeš više od 2 tastera da držiš i slično, ali mislim da je ispeglano sada sve po tom pitanju.

Nemam ali se radi o tome da je velika vecina kvalitetnih tastatura samo mehanika iz nekog razloga.

Link to comment
Share on other sites

moze i tako, ali ima neceg romanticnog u teskom aluminijumskom kucistu, glatkim switchevima po meri, podmazanim slajderima (no homo), lepim PBT kapicama, kvalitetnim stabilizatorima koji ne zveckaju cim spustis prst na taster, pletenom kablu...

ali nema previse smisla kad smo ubogi generalno jer ispadne preskupo sve i inace, a tek kod nas =c

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2022 at 12:24 AM, killYg0r said:

 

🤣 Definitivno sam makar uspeo da definisem sta trazim

 

Pa da, kako reče Ovierkind, gledaj da je ISO raspored za veliki enter, ili prosto zaviri u kutiju, ne veruj što je mali enter na kutiji.

Swičevi crveni valjda su tiši, i tactile, ako hoćeš da ti neki mini video napravim kako cakće logitech sa standakardno kliktavim plavim swičeima, i pored nje ova jedna sa Romel-GTactile, javi, nije problem, onda ćeš baš tačno znati šta radi posao, meni je ovo tiho :)

 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2022 at 11:23 AM, killYg0r said:

https://www.trkeyboards.com/rs/proizvodi/

evo nasi likovi koji prave custom

u zivotu ne bih kupio ali svejedno do jaja sto se bave ovime

haha, pa ovo je ono što Proka radi :))

znam da je on odavno zaluđenih za tastature, ako slučajno zatreba nešto mogu da ga iscimam ako ga već ne znate i vi ostali odavde.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

haha, pa ovo je ono što Proka radi :))

znam da je on odavno zaluđenih za tastature, ako slučajno zatreba nešto mogu da ga iscimam ako ga već ne znate i vi ostali odavde.

Ne znam ko je covek ali mozes da ga pitas da li bi uradio custom tastaturu, posto ono sto ja trazim ne postoji na trzistu : D

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2022 at 1:00 PM, killYg0r said:

Ne znam ko je covek ali mozes da ga pitas da li bi uradio custom tastaturu, posto ono sto ja trazim ne postoji na trzistu : D

pitao, kaže ne rade više custom tastature samo ove modele koje imaju i nemaju trenutno sa ISO enterom. možda nekad u budućnosti. jbg.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, manson said:

Koju? Ili samo drugarima na pm šalješ? 🙂 

N1!

image.png.5678c888fed0cfc22c2c5f280ecb886e.png

Guglao sam i konstatovao da postoji APEX 3 koji mi ispunjava sve uslove sem da je wireless sto je ionako bio nice to have.

TKL je, veliki enter i ima SILENT SWITCHEVE KOJI NISU MEHANICKI a opet nije Marvo : D

NI na jednom nasem pravom sajtu/retaileru ne psotoji da se kupi naravno a cak sam uzivo u gamesu davio prodavce oko toga pa su me bledo gledali zasto bi neko hteo bas dupli enter, pa sam cimao likove sa KP da mi potvrde da li je stvarno dupli enter i narucio. Ako mi stigne zaista takva onda proglasavam pobedu!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, manson said:

daj snimi kako se čuje 🙂 ima li ista takva samo da je full (da ima numerički deo)? 🙂

 

edit. ima slična, ali mehanička https://www.games.rs/tastature/16177-tastatura-steelseries-apex-7 i lol cena 🙂 

Ima obican APEX3 i samo serija 3 je membranska, sve ostale su mehanicke

image.thumb.png.e87aec848084a34d79c91e8b905ab601.png

Nije naravno isto 100% na snimku i uzivo ali je to to manje vise

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...