Jump to content

Hiljadu pitanja bez odgovora


TimeIsMoney

Recommended Posts

Opet neki random postovi, prepirke itd. Ne znam kako vam nije jasno da je ovaj thread otvoren u skroz druge svrhe, a ovde ce jos i da ispadne tuca hots protiv dote, dok kanterasi gledaju... [claps]

Smeta mi sto se Lucky izgubio sa teme, voleo bih vise postova da citam od njega, kao i da dobijem jos par odgovora na sve do sada sto sam napisao, ako je ikako moguce. Ok, neko je napisao nesto na foru "obecane su robne nagrade ali nisu vam rekli koje su, sta se sad bunite". Da, robne nagrade koje su obezbedili ASUS i monitor system. To su dve firme u cijoj ponudi ne mozes naci ni igre za pc a kamoli pistolje na metkice, pritom ja iskreno verujem da niko iz organizacije nije malouman pa da je zaista od pocetka znao koje su to "robne nagrade" i uprkos tome organizovao turnir. Osim u slucaju da im previse bilo stalo do toga da dota "ne izvisi" pa zbog blama ili straha da ekipe nece hteti da igraju, drzali su to u tajnosti do samog kraja turnira. Da skratimo, pitanje je jednostavno: Da li ste pre pocetka turnira znali koje su robne nagrade u pitanju? Ako jeste, zasto one nisu objavljene, makar dan pred turnir kada su vec sve ekipe uplatile ucesce i vise im nema nazad? A ako se nisu znale, cemu onda izjava poput "to je ono sto su sponzori dali, verovali vi u to ili ne" ?

srešćemo se mi u jednoj mračnoj ulici...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sto se tice samo dela gde se pitate zasto nema turnira: pa nece ih biti niti treba da ih bude dok god bi ucestvovali neotesani sizofreni likovi kao onaj gore koji prica o 2m i 120kg i bukvalno preti liku da ga bije ni zbog cega. ucestvovao sam u organizovanju 2 cs turnira i te price kako bi ljudi da znaju kad im pocinje mec i da to sve bude na vreme apsolutno ne piju vodu, jer samo zamislite sta bi se desilo na turniru da onom neandertalcu gore kazes 'imate 5 minuta da pocnete mec, ili dobijate auto loss'? dakle prvo 95% ljudi treba da se nauci osnovnim manirima, a ostale stvari ce doci.

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

@TimeIsMoney

Pa zato što jeste to dato, i to iz drugih izvora i pre svega iz samog Rura (ne računajući novčanu nagradu koju daje festival direktno). Asus na kraju nije dao ništa za Dota2 turnir, rešili su da ga iskuliraju potpuno do samog kraja, i ove nagrade koje vidite su izvučene iz nekog naftalina da bi se ipak nešto dalo za robne nagrade. Te nagrade, iako nekom deluju smešno, nisu uopšte jeftine. Ne razumem šta tu da se kaže više jer je ponovljeno u krug više puta. Asus nije dao nagrade za Dota 2, i moglo je da bude ili ništa osim novca, ili da se da ovo što se ima.

Novac svakako stiže, i Viktor, ako već kaže da je obišao sve svetske turnire, treba prvi da zna da se nikakav keš ni na jednom festivalu ne daje na ruke već samo ceremonijalni ček,  a pare naknadno, i to koliko sam upoznat već do kraja ove nedelje, dakle sutra ili prekosutra.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nekad davno sam(10 godina) na ruru(ubedjen sam da je rur bio) procitao kako neko voli Ogre-a jer nista lepse kad bacis multicast u igraonici a prekoputa "likovi sa debelim vratinama" skacu i rejdzuju jer im nije ni jasno sta ih je oneshottovalo, i to mi je tad bilo tako simpaticno da sam zavoleo rur. E pa ovo kacenje oruzja je apsolutno jednako retardirano samo nema tako simpaticnu notu, jer ti si druze na kraju "lik sa debelim vratom". Ako me kapiras.

...

Link to comment
Share on other sites

On 30.11.2016. at 10:17 PM, SavKe said:

Novac svakako stiže, i Viktor, ako već kaže da je obišao sve svetske turnire, treba prvi da zna da se nikakav keš ni na jednom festivalu ne daje na ruke već samo ceremonijalni ček,  a pare naknadno, i to koliko sam upoznat već do kraja ove nedelje, dakle sutra ili prekosutra.

Čisto da se nadovežem na ovo, novac za prvo mesto na turniru je uplaćen pobedničkom timu, čime je isplaćena garantovana suma predviđena za prvo mesto na turniru. Ne pratim toliko društvene mreže, ali ako se ne varam i pobednički tim je potvrdio da je primio novac. Time je isplaćen novac koji je svakako bio javno objavljen a koji _nije_ bio povezan sa brojem prijavljenih timova, ista bi svota bila podeljena i da su bila tri tima. Robne nagrade su dodeljene na licu mesta, koje nisu male vrednosti, timovi su ih uzeli (mogli su da ne uzmu ako su očekivali nešto drugo). Čestitke pobednicima, više sreće ostalim timovima.

Link to comment
Share on other sites

ne mogu da citam sva ova sranja jer cu samo da se iznerviram :) ali ipak bih da se nadovezem na konverzaciju!

dajte mi jedan jedini razlog da napravim ESL ligu na Balkanu sledece godine i to cu i uraditi. 

3 meseca liga -> LAN turnir. i tako 4x. u Beogradu Novom Sadu ili gde god. smislicemo nesto. nacicu sve sto mi treba, i nagrade i admine i celu logistiku. ez. ali hocu ozbiljnost i posvecenost.

sta hocu ovime da kazem? koliko timova uopste ima koji su ostali da igraju zajedno posle ovog turnira? koliko uopste ima ekipa? koliko vas se uopste trudi da napreduje svakog dana u timu zajedno kao jedan i koliko uopste ima zelju da uspe u ovoj igri? citam random postove nekog lika koji ima 73 posta ukupno kako pljuje po ruru koji postoji duze od njegovog zivota i kako ce da predje na LoL jer mu je 'neko zgadio dotu'.

ljudi se zale na nagrade? budite srecni sto ih ima. makar bile i NBA koji mozete da prodate za 2.5k dinara ili sta god. evo ja cu da kupim nekoliko ako vam je to problem. 

nece biti normalnih turnira jer nema ni vase ozbiljnosti. lako je traziti krivca u drugome - zato su se sve nase ekipe i raspale koje su iole vredile nesto. zasto se samo zalite? zasto niste osvojili vodene pistolje? i jel su nagrade ono sto vas pokrece ili strast prema igri i osvajanje prvog mesta - da budemo najbolji u srbiji? kako uopste mislite da napredujete ako samo gledate nagrade i novac? slazem se, tesko je, nema podrske. pa sta? jel vas to ogranicava za uspeh? zasto nemamo ni jednu ekipu koja je na majoru - grci imaju. jel su bolji od nas? ne, samo se sure ko jebeni retardi po ceo jebeni dan. da i dalje igram sa visaTM timom boleo bi me kurac za pistolje i bilo kakve nagrade - osvojio bih prvo mesto i zagrlio Somija i otiso srecan u krevet ne razmisljajuci o nagradama. zato sto mi je stalo da budem jebeno najbolji a ne da osvojim budjavi gear koji ce svakako doci sutra kada budem igrao za fnatic. nije mi problem da igram na misu s kuglicom dotle. imam viziju i ne interesuje me nista, osvojicu turnir dok sedim u plastu sena u stali - ali cu ga osvojiti. nismo imali jebene stolove kada smo se takmicili opiljci su mi se zabijali u ruku. isli smo sa 70e na nedeju dana u pariz nas nekoliko. sta ja treba da kazem? ne brate - osvojili smo trece mesto uprkos svim problemima, a spavali smo nas 7 u 5 kvadrata sa jednim wcom. dosli bismo u sobu i polegali na krevete i tako blejali satima pricajuci o tome sta cemo sutra da igramo protiv EHOME-a, jer nismo mogli ni da sednemo i gledamo jedan drugog dok razgovaramo o doti. ali nismo se zalili jer smo imali cilj. koji vi ocigledno nemate, zapitajte se malo.

turnir koji je 'lose organizovan' je najmanji problem danas. razmislite malo o sebi i drugim ekipama. hocete blago a necete da kopate.

promenite malo pristup igri, pristup timu, napredujte na licnom planu u samoj igri - individualno i kao tim. pokazite jedni drugima da imate dovoljno kvaliteta. i imacete profesionalni turnir, ne amaterski. to vam garantujem ja licno.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Hijavata said:

Da li si ti stvarno jbt slikao prangije i okacio ovde?

pa lik mi reko da ce ovaj commando da mi izvadi prangiju pa reko da ga priupitam o cemu se tu radi xD a i dobra promocija, kad je vec commando malo izadje da radi nesto ne samo da sedi po ceo dan i roka "kosovo is serbia" na /all chat u hotsu 

Link to comment
Share on other sites

koji flesbek na 10+ godina pre :D

Organizacija i dalje krade pare od nagrada, fps je 30, i preti se visinom/tezinom :D

Samo cu vam reci ako steimali problem sa fps zasto je to :

Organizator (jedan od) je Savke.
Nije stavio poslednji patch za XP - SP3
A nije ni stavio winXP cpl edition.

Mislite o tome!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 99Dre said:

ne mogu da citam sva ova sranja jer cu samo da se iznerviram :) ali ipak bih da se nadovezem na konverzaciju!

dajte mi jedan jedini razlog da napravim ESL ligu na Balkanu sledece godine i to cu i uraditi. 

3 meseca liga -> LAN turnir. i tako 4x. u Beogradu Novom Sadu ili gde god. smislicemo nesto. nacicu sve sto mi treba, i nagrade i admine i celu logistiku. ez. ali hocu ozbiljnost i posvecenost.

sta hocu ovime da kazem? koliko timova uopste ima koji su ostali da igraju zajedno posle ovog turnira? koliko uopste ima ekipa? koliko vas se uopste trudi da napreduje svakog dana u timu zajedno kao jedan i koliko uopste ima zelju da uspe u ovoj igri? citam random postove nekog lika koji ima 73 posta ukupno kako pljuje po ruru koji postoji duze od njegovog zivota i kako ce da predje na LoL jer mu je 'neko zgadio dotu'.

ljudi se zale na nagrade? budite srecni sto ih ima. makar bile i NBA koji mozete da prodate za 2.5k dinara ili sta god. evo ja cu da kupim nekoliko ako vam je to problem. 

nece biti normalnih turnira jer nema ni vase ozbiljnosti. lako je traziti krivca u drugome - zato su se sve nase ekipe i raspale koje su iole vredile nesto. zasto se samo zalite? zasto niste osvojili vodene pistolje? i jel su nagrade ono sto vas pokrece ili strast prema igri i osvajanje prvog mesta - da budemo najbolji u srbiji? kako uopste mislite da napredujete ako samo gledate nagrade i novac? slazem se, tesko je, nema podrske. pa sta? jel vas to ogranicava za uspeh? zasto nemamo ni jednu ekipu koja je na majoru - grci imaju. jel su bolji od nas? ne, samo se sure ko jebeni retardi po ceo jebeni dan. da i dalje igram sa visaTM timom boleo bi me kurac za pistolje i bilo kakve nagrade - osvojio bih prvo mesto i zagrlio Somija i otiso srecan u krevet ne razmisljajuci o nagradama. zato sto mi je stalo da budem jebeno najbolji a ne da osvojim budjavi gear koji ce svakako doci sutra kada budem igrao za fnatic. nije mi problem da igram na misu s kuglicom dotle. imam viziju i ne interesuje me nista, osvojicu turnir dok sedim u plastu sena u stali - ali cu ga osvojiti. nismo imali jebene stolove kada smo se takmicili opiljci su mi se zabijali u ruku. isli smo sa 70e na nedeju dana u pariz nas nekoliko. sta ja treba da kazem? ne brate - osvojili smo trece mesto uprkos svim problemima, a spavali smo nas 7 u 5 kvadrata sa jednim wcom. dosli bismo u sobu i polegali na krevete i tako blejali satima pricajuci o tome sta cemo sutra da igramo protiv EHOME-a, jer nismo mogli ni da sednemo i gledamo jedan drugog dok razgovaramo o doti. ali nismo se zalili jer smo imali cilj. koji vi ocigledno nemate, zapitajte se malo.

turnir koji je 'lose organizovan' je najmanji problem danas. razmislite malo o sebi i drugim ekipama. hocete blago a necete da kopate.

promenite malo pristup igri, pristup timu, napredujte na licnom planu u samoj igri - individualno i kao tim. pokazite jedni drugima da imate dovoljno kvaliteta. i imacete profesionalni turnir, ne amaterski. to vam garantujem ja licno.

ljudi se zale na nagrade? budite srecni sto ih ima. makar bile i NBA koji mozete da prodate za 2.5k dinara ili sta god. evo ja cu da kupim nekoliko ako vam je to problem. 

ne mesam se u nikakvu raspravu  :D samo me zanima da prodam mafiju 3 ako si stvarno zainteresovan javi ili bilo ko drugi ko cita ovo :D

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

 

Samo cu vam reci ako ste imali problem sa fps zasto je to :

Organizator (jedan od) je Savke.
Nije stavio poslednji patch za XP - SP3
A nije ni stavio winXP cpl edition.

Mislite o tome!

Savke nije organizovao dota2 turnir, a oni koji su ga organizovali nisu imali obavezu da bilo šta od tehničkih stvari rade, već da imaju gotove računare sa svim turnirskim igrama na njemu u radnom stanju, što nisu dobili. Znam da voliš da teraš zajebanciju na moj račun, ali sad nije u redu, niti je situacija za to.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ma hahah da, totalno serious situacija, mislim da ce vucic da se oglasi.
Opusti se savke, samo me malo udario fles na davni period. I mislim "zajebancija na tvoj racun" pobogu.

Mislim, jeste, multiplejer je u opasnosti, zovite miru banjac!

Mada i kapiram te, ne verujem da ce neki od tupdarda skapirati zajebanciju, mozda se stvarno uvate winXP verzije. Dakle oficijalno :

Momci, zezam Savketa za nesto pd pre tipa 12 god, sve kul. Mislim da vam treba sponzor. Probajte u computerlandu, cujem da Mikica deli miseve 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@99Dre

Mnogo mi je drago sto se konacno javio neko ko zeli/moze nesto da promeni, pozdrav za tebe druze, dugo se nismo culi :)

Prvo moram da kazem da si za vecinu stvari u pravu, i ako je van teme, nastojacu da odgovorim pricom koja je isto pomalo offtopic

Komjuniti nam je takav, od 16 ekipa 12 su mix sastavljen iskljucivo za turnir, to je problem na koji sam ja ukazivao jos pre 2,3 godine. Zasto je to tako, evo neko moje vidjenje svega: Lan turnire u Srbiji skoro 10 godina unazad osvaja ista grupa ljudi, neki od njih sada imaju skoro 30 godina ali i dalje nastavljaju da osvajaju tako sto vrbuju "novopridosle" mladje igrace i sa njima prave ekipu/stack. Na osnovu cega se ti novi igraci biraju? Na osnovu svog performansa na recimo prethodnom lanu, jer su to uglavnom igraci koji su stizali u zavrsnicu turnira i "namucili ih" u finalu. Druga opcija je po kolicini MMR-a, za kojim skoro svi danas jure. Zasto recimo ti igraci ne naprave neke svoje ekipe medjusobno, ili jednostavno ne nastave da igraju u tim ekipama s kojima su stizali do zavrsnica turnira? Pa zato sto im stariji, vidjeniji i iskusniji igraci pruzaju mnogo bolje uslove za igru, sigurnost da ce vec sledeci turnir biti njihov, da ce eventualno tu iskociti i neko sponzorstvo pa njihov uspeh nece ostati samo u okviru srpskih lan turnira itd. Opet pitanje, zasto je to tako? Zato sto je velika, ogromna razlika izmedju toga da li si osvojio prvo ili drugo mesto kod nas, "ne daj boze trece". A ta razlika ima upravo veze sa nagradama. Kod nas je jako redak taj mentalitet da kazes sebi "ej, sad sam bio drugi, nastavicu da se trudim i da sledeci put budem prvi", vise je to nesto tipa "nadam se da ce da me primete ovi sto su bili prvi, pa da i ja upadnem u tu kombinaciju i sledeci turnir zajedno sa njima uzmem bolju nagradu, pa cak i zaradim neke pare". To ti je nesto poput sistema u sportu, svi hoce da igraju u Zvezdi ili Partizanu, a ako to ne mogu, onda bi radije igrali u Nemackoj 3 ligi nego u npr. Vojvodini. Nadam se da me razumes :D

Iz svega ovoga nastaje jos jedan problem, ljudi nemaju viziju. Ja sam siguran da imamo toliko potencijalno dobrih, talentovanih igraca, da bi sigurno mogli da skupimo jos 2,3 SOLIDNE ekipe, koje bi uz pomoc te vizije i rada na sebi napravile mozda nesto i dalje odavde. Problem=nemaju motivaciju, ali bas nikakvu. Nema lepo organizovanih turnira, nema organizacija kod nas koje su zainteresovane da na bilo koji nacin pomognu neku ekipu (vreme u igraonici ili nesto slicno). *Svaka cast momcima iz Ad Finema ali oni su jedinstven slucaj.

E zbog svega toga je i nastala ova polemika, ljudi se zale na nagrade? Pa, prodje tih par meseci od poslednjeg (mega fail) turnira, ti se obradujes, odes tamo, spremao se ili ne, opet si srecan sto imas priliku da se takmicis. A doceka te sta? Organizacija ispod nivoa, nagrade za decu uzrasta do 10 godina. Ma cak ni to ne bi bio problem da nije napisano nesto totalno drugacije pre samog turnira. Na kraju je zvanican odgovor "Sponzori ispalili za nagrade", uz prethodno 10 postova ogradjivanja, price kako je to tako slucajno ispalo, na nesrecu.

A ljudi misle da smo mi komplikovani, nama kazes "ispalio sponzor" mi odgovorimo "jbg sranje", nama kazes "organizovacu vam konacno dobar i ozbiljan turnir" mi ti kazemo "to majstore, jedva cekamo", samo ajde da se ne radi sve izokola, da ne bude sve na foru ako bude-bice, i ostale neodredjene recenice koje ce svakoga iznervirati. Znas, nije kao da kod nas ima turnir na svaka 2,3 meseca pa da kazes "jbg ovaj je bio los, sledeci ce verovatno biti bolji", evo ove godine su bila 2, i nijedan nije ispunio ocekivanja bilo koga ko je dosao, dal kao ucesnik ili kao gledalac. Ako ti treba bolji razlog od svega ovoga, daj mi jos malo vremena da vidim sta jos uvek nisam naveo, pa da i to napisem.

srešćemo se mi u jednoj mračnoj ulici...

Link to comment
Share on other sites

@TimeIsMoney

Na stranu ceo tvoj poslednji post sa kojim i mogu da se složim, više mi ide na k to potenciranje nagrada kao nečeg za decu do 10 godina. Mafia III ima rating M, što znači za uzrast 18+, a cena na stimu je 50e (igrači su dobili fizičke kopije), ne znam koji rating ima NBA2k17, ali je isto u pitanju najnoviji AAA naslov čija digitalna kopija isto košta oko 50e, a kamoli fizička kopija. Ni nerf puške uopšte nisu jeftine, one koje je dobila pobednička ekipa košaju 3500 dinara. Dakle razumem da se nekom ne sviđaju nagrade, ali ne razumem potenciranje kako je dato nešto što nema nikakvu vrednost, kad vredi i više nego neke osrednje periferije što bi neki sponzor dao.

Što se ostatka tvog posta tiče, ajde evo daj nam dobru ekipu koja želi da se nalazi redovno i posveti se Dota2 vežbanju i sredićemo igraonicu u Beogradu da treniraju, to je najmanji problem.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, SavKe said:

@TimeIsMoney@SavKe

Na stranu ceo tvoj poslednji post sa kojim i mogu da se složim, više mi ide na k to potenciranje nagrada kao nečeg za decu do 10 godina. Mafia III ima rating M, što znači za uzrast 18+, a cena na stimu je 50e (igrači su dobili fizičke kopije), ne znam koji rating ima NBA2k17, ali je isto u pitanju najnoviji AAA naslov čija digitalna kopija isto košta oko 50e, a kamoli fizička kopija. Ni nerf puške uopšte nisu jeftine, one koje je dobila pobednička ekipa košaju 3500 dinara. Dakle razumem da se nekom ne sviđaju nagrade, ali ne razumem potenciranje kako je dato nešto što nema nikakvu vrednost, kad vredi i više nego neke osrednje periferije što bi neki sponzor dao.

Što se ostatka tvog posta tiče, ajde evo daj nam dobru ekipu koja želi da se nalazi redovno i posveti se Dota2 vežbanju i sredićemo igraonicu u Beogradu da treniraju, to je najmanji problem.

Ok druze, mozda mogu i profesionalnim fudbalerima, kosarkasima itd da isplacuju plate u klikerima. Jbg to je ta vrednost nisu dobili nulu, dobili su vrednost ali u klikerima i to je ok ocigledno

 

Link to comment
Share on other sites

u trenutnom svetu dote - lan turniri u srbiji treba da vam budu pickin dim koji posecujete iz razonode, drugarstva i eto da kazem lan iskustva.

toliko online turnira ima da mozete da se userete u gace i da zaradite veci kes nego da se takmicite na 4 godisnja lan turnira u srbiji. nema izgovora.

opet kazem - pokazite mi ozbiljnost. imam ceo plan za ligu godisnju na balkanu u doti s nagradama od sponzora i kesom u saradnji s eslom. zasto da pokrenem pricu? nadji mi 5 igraca vrednih bilo kakvog ulaganja imacete kompove u gamepubu kgbu 3du - kao sto smo mi nekada kada smo igrali warcraft. nemaju motivaciju? pa zar nije mogucnost da ucestvujes na online turnirima sa strancima svaki dan dovoljna motivacija? mi kao visatm nismo pracovali sa ekipama iz srbije uopste - zato smo i napredovali. 

sami sebe ogranicavate ljudi shvatite to. ne treba vam niko i nista za uspeh - sami treba da ga postignete. i mozete. ali to zahteva viziju tima i uspeha za koju si sam rekao da ljudi nemaju sto je tuzno. 

uvek sam srecan da pomognem i poguram stvari, i svaki put kada sam radio turnire radio sam tako da igraci maksimalno budu ispostovani u svakom trenutku jer sam i sam bio jedan. i znam sta radim i video sam kako je preko i znam sta se zahteva. ali ne ogranicavajte se na ovo ovde. cilj treba da vam bude preko. sami sebi odredjujete cenu a onda se bunite za nagrade to je apsurdno!!!

nema opravdanja za budjave nagrade ali ni za neozbiljnost nasih TIMOVA u caps locku jer timovi nisu. sramota me da ih stavim i pod navodnike. ne da nije napredovala dota od doba fnatica nego je nazadovala. kod nas, suprotno u svetu. to je tuzno valjda je ta ekipa trebalo da bude motivacija - a dostigla je neki uspeh u drugim vremenima kada je prize pool za DH bio 5k evra. nemojte da se zajebavamo. 

niko nece da radi za dzabe a ni za 200 evra. niko nece da bude u timu kada se turnir izgubi. prodjite jednom dva puta tri puta kroz fail pa cete nauciti da cenite uspeh. nagrade su sramotne za dota turnir - ali bolje necete dobiti jer nema razloga za to. koliko vas nije osvojilo te sramotne nagrade? jel se igra za budjavih 100e po igracu i robne nagrade ili iz strasti za napretkom i uspehom koji je veci od srbije? zapitajte se malo - i ne ogranicavajte sami sebe. nego se surite svakog dana kao besni, vodite zdrav zivot sa strane i uspecete. nadjite ljude koji misle isto i bicete jedinstveni - kao i ad finem.

sranje su nagrade slazem se. ali ako je gear problem verujte mi da ce vam svi, a pod svi podrazumevam ljude iz rura, pomoci u vidu geara ako ste dovoljno dobri - sto verujte mi i rade tamo gde vredi. pokazite da vredite i imacete i lan i sponzore i sve kako treba na zavidnom nivou u odnosu na trenutno stanje da ne kazem sranje.

ja vam to garantujem.

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2016 at 10:17 PM, SavKe said:

@TimeIsMoney

Pa zato što jeste to dato, i to iz drugih izvora i pre svega iz samog Rura (ne računajući novčanu nagradu koju daje festival direktno). Asus na kraju nije dao ništa za Dota2 turnir, rešili su da ga iskuliraju potpuno do samog kraja, i ove nagrade koje vidite su izvučene iz nekog naftalina da bi se ipak nešto dalo za robne nagrade. Te nagrade, iako nekom deluju smešno, nisu uopšte jeftine. Ne razumem šta tu da se kaže više jer je ponovljeno u krug više puta. Asus nije dao nagrade za Dota 2, i moglo je da bude ili ništa osim novca, ili da se da ovo što se ima.

Novac svakako stiže, i Viktor, ako već kaže da je obišao sve svetske turnire, treba prvi da zna da se nikakav keš ni na jednom festivalu ne daje na ruke već samo ceremonijalni ček,  a pare naknadno, i to koliko sam upoznat već do kraja ove nedelje, dakle sutra ili prekosutra.

Sad sam pitao ljude is ASUS-a, kazu da od samog pocetka za DOTA 2 nista nije bilo dogovoreno jer na sastanku na kome se dogovarao nagradni fond nista nije bilo definisano za tu igru a njima ona nija bila preterano interesantna da bi gurali. Tako da je krajnje nekorektno reci da ASUS "na kraju nista nije dao" jer nije bilo ni planirano da da bilo sta, ili da je ASUS "ispalio" isto tako jer za DOTA 2 nikakvog dogovora nije bilo. 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...