Jump to content

Hiljadu pitanja bez odgovora


TimeIsMoney

Recommended Posts

Ko smo mi? Dota2 igraci. Sta mi radimo? Igramo jednu od najpopularnijih igara na planeti. To su otprilike jedina pitanja na koja postoji odgovor u ovom trenutku. Zbog cega onda imamo onakav tretman, kakav smo imali na upravo zavrsenom Gamesconu? Zbog cega je sve izgledalo kao da smo na celom tom dogadjaju zadnja rupa na svirali? Nebitnih 16 ekipa koje su dosle da se takmice u nebitnoj igri koja nije u dovoljnoj meri zastupljena kod nas? Zbog cega je svaka druga igra imala svoj kutak, a u vecini slucajeva i zaseban stejdz na kojima su se igrale zavrsnice tih turnira i proglasavali pobednici? Zbog cega su nagrade za prva 3 mesta na turniru delovale kao da je u pitanju skrivena kamera? Kako je moguce da se kao sponzor turnira navede ASUS a da se podele nagrade u vidu decijih igracaka (pistolja)? Da li stvarno ljudi zaduzeni za organizaciju ne znaju da kada se pod nagradom navede "robna nagrada" to znaci nesto vezano za samu igru ili ono na cemu se igra, a to je u ovom slucaju kompjuter? Turnir je zapravo izgledao kao da organizacija tog eventa (gamescona) nije ni bila obavestena da ce se turnir odrzati, vec je to sve nekako ubaceno izmedju i u pauzama drugih, ocigledno bitnijih igara. Uzecu kao primer jednu od njih. Zbog cega je Hots, igra koja postoji tek godinu dana, za koju u Srbiji scena uopste i ne postoji, nema nijednog profesionalnog igraca a kamoli jednu celu ekipu, bila duplo bolje organizovana? Ne pokusavam da osporim igrace te igre niti samu igru, vec samo analiziram neke od cinjenica i uporedjujem situacije u kojima se igre nalaze. Ko je kriv sto u Srbiji nema dobro organizovanog turnira vec 3 godine, ili mozda jos bolje pitanje, ko je kriv sto svaki naredni turnir izgleda kao sve veca prevara? Jos malo cinjenica: The International, godisnji turnir u Doti, na kome se okuplja 16 najboljih ekipa iz celog sveta, ima prizepool koji parira ili nadmasuje prizepool veliki sportskih dogadjaja u svetu, a da ne pominjemo turnire u ostalim igrama. Neka me neko ispravi ako gresim, ali cini mi se da prizepool jednog Internationala sadrzi vise novca nego zbirno svi prizepoolovi ostalih igara na godisnjem nivou. Sad kad smo se podsetili toga, jedino logicno pitanje koje se postavlja je: Kako je moguce da nijednoj organizaciji kod nas nije u interesu da napravi bilo sta NORMALNO a da ima veze sa takvom jednom igrom?

Nesto sto mene licno vec duze vreme interesuje, zbog cega su organizacije poput E-Frag, pa onda i popularni gaming centri poput KGB ili GamePub prestali da se na bilo koji nacin bave Dotom? Svi oni su bili organizatori ili saucesnici u organizaciji turnira u proslosti, na kojima su satnice postovane, nagrade UNAPRED objavljivane i na kraju dodeljivane na licu mesta. Poslednji takav turnir je bio odrzan pre 3-4 godine, Od tada, nazalost, sve ide nizvodno, za razliku od ostatka evrope/sveta gde se prave sve bolji i veci eventovi

S obzirom da sam redovni ucesnik turnira kod nas vec 5 godina, napisao bih jos mnogo toga, ali cini mi se da ni na ova pitanja nece imati ko da odgovori. U nadi da gresim, ocekujem vase komentare.

srešćemo se mi u jednoj mračnoj ulici...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mislim da moraš da razumeš lejere organizacija kada se obraćaš "organizaciji".

HotS (koji sam ja vodio i organizovao na gamesconu) je dobro organizovan jer se tako poklopilo i imao sam prosto sreće da mi sve (manje-više) prođe kako treba. Problem sa internetom je bio kod svih, pa i kod hotsa, dote i lola. Što se pitaš oko nagrada za Dotu u odnosu na LoL, prosto glavni oraganizatori i sponzori događaja su procenili da LoL treba da bude glavna priča sa marketinške strane i to je to.

Mi iz RUR-a smo se za dotu borili da otkinemo još koji komp dole kako bi uspeli da odigramo sve na vreme, ali je bio potpuni haos, tehnički problemi, i ko zna šta još. Na kraju dota dole nije htela ni da radi, i moralo je sve da se igra gore na naših 20 kompova.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Hoces da mi kazes da je to sto ekipa koja osvoji Hots i dobije monitore, naspram ekipe koja je osvojila Dotu i dobila decije igracke (+pare koje ce tek biti isplacene), prosta sreca? S obzirom da su oba turnira organizovana od strane iste organizacije, tj ljudi iz nje? Mozda ce zvucati bezobrazno, ali ako je sreca odlucila takve neke stvari, bas steta sto nas organizator nije dobio na tom coin flipu :) Da ne pominjemo mesto igranja zavrsnice tih turnira...Hots na zasebnom standu, 5 kompova naspram drugih 5, izmedju njih video-bim, na prvi pogled bolja konfiguracija itd.

U mom postu nigde nisi video pominjanje problema sa internetom, pa cak ni sa kompovima cija je konfiguracija bila dovoljna samo za igranje na low podesavanjima, jer kao sto sam naveo dosadasnje iskustvo me je spremilo na takve situacije, za razliku od ostalih koje sam ipak morao da pomenem.

srešćemo se mi u jednoj mračnoj ulici...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TimeIsMoney said:

Hoces da mi kazes da je to sto ekipa koja osvoji Hots i dobije monitore, naspram ekipe koja je osvojila Dotu i dobila decije igracke (+pare koje ce tek biti isplacene), prosta sreca? S obzirom da su oba turnira organizovana od strane iste organizacije, tj ljudi iz nje? Mozda ce zvucati bezobrazno, ali ako je sreca odlucila takve neke stvari, bas steta sto nas organizator nije dobio na tom coin flipu :) Da ne pominjemo mesto igranja zavrsnice tih turnira...Hots na zasebnom standu, 5 kompova naspram drugih 5, izmedju njih video-bim, na prvi pogled bolja konfiguracija itd.

U mom postu nigde nisi video pominjanje problema sa internetom, pa cak ni sa kompovima cija je konfiguracija bila dovoljna samo za igranje na low podesavanjima, jer kao sto sam naveo dosadasnje iskustvo me je spremilo na takve situacije, za razliku od ostalih koje sam ipak morao da pomenem.

Da, verovao ili ne, puka sreća je što je hots uopšte bio na turniru, a tek to što su dobili takve nagrade i BenQ štand. Oba turnira su organizovana (administrativni deo) od strane iste organizacije, ali nisu oba turnira imala iste naručioce i sponzore. Zato sam ti i rekao, obraćaš se "organizatorima" kao da je to neko jedinstveno telo koje bira šta će i koliko ko da dobije.

ps. Što se tiče konfiguracije tih kompova, tu si odvalio jer su kompovi imali rx 470 i 16giga rama (onih 20 na rur štandu), za one dole ne znam.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SavKe said:

Da, verovao ili ne, puka sreća je što je hots uopšte bio na turniru, a tek to što su dobili takve nagrade i BenQ štand. Oba turnira su organizovana (administrativni deo) od strane iste organizacije, ali nisu oba turnira imala iste naručioce i sponzore. Zato sam ti i rekao, obraćaš se "organizatorima" kao da je to neko jedinstveno telo koje bira šta će i koliko ko da dobije.

ps. Što se tiče konfiguracije tih kompova, tu si odvalio jer su kompovi imali rx 470 i 16giga rama (onih 20 na rur štandu), za one dole ne znam.

Sreca je sto je hots imao turnir, logicno, s obzirom na zastupljenost igre kod nas a i na to sto je generalno prilicno "mlada" igra sama po sebi. Eto zasto ti, kao neko ko je dobro organizovao turnir za takvu jednu igricu, ne mozes meni da odgovoris na neka od pitanja vezana za zastupljenost dote u svetu naspram zastupljenosti i interesovanja bilo koga da kod nas organizuje nesto? Ili ne moras ti, moze onaj ko je vodio organizaciju Dota turnira, pa ujedno i da nam kaze ko su ti narucioci i sponzori, jer verujem da momci koji su dobili "nagrade" zele da im se licno zahvale na njima [:)]

Odvalio ili ne, ja koji sam za ceo taj turnir sedeo na 2 razlicita kompa (2 meca na jednom od onih 20 gore i jedan mec na kompu dole), mogu ti reci da je dota radila na 30 fps-a dok nisam sve stavio na low, u oba slucaja.

I da razjasnim jos jednu stvar, ja ovde ne napadam nikoga (ponajmanje ljude iz rura), nemam tu moc niti zelju, narocito sto ne postoji nacin da se vreme vrati i ponovi turnir u boljoj atmosferi i organizaciji. Ne, ja zelim da ovo bude jedna konstruktivna rasprava na temu "kako dalje, a da nam se ovakve stvari vise nikad ne dese". S toga bih i voleo da cujem komentare ljudi koji su blize vezani za temu samog Dota2 turnira, kao i ljude iz organizacija koje sam pomenuo, ukoliko ikada ovo stigne do njih.

srešćemo se mi u jednoj mračnoj ulici...

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni video napadni ton u tvojim postovima, samo nerazumevanje kompleksnosti događaja i cele situacije.  Ne mogu da ti odgovaram na dosta pitanja jer nemam tu slobodu da ti pričam o stvarima iza zavese. RUR-u bi najlepše bilo da smo dobili 80 kompova, stjedž, video  bim,  5 hiljada evra nagrada i ostale fensi stvari pa da radimo dobar turnir i svi budu srećni, ali nismo to dobili. Dobili smo 20 kompova i 500 evra za prvo mesto, dok je LoL turnir dobio sve, jer je organizator festivala procenio da im je LoL isplativiji za događaj, i tu je priča završena. Radili smo sa onim sa čim smo imali.

HotS je, kao što rekoh posebna priča, i tu smo bili angažovani od strane BenQ-a, nije imalo veze sa relacijom Klan RUR - Games.con festival.

Na kompjuterima gore je prethodnog dana igran Overwatch turnir i igra je radila sasvim normalno tako da ne znam zašto ti je fps bio toliko mali. Konfiguracija je bila takva kakva sam napisao, nisam ni ja znao dok nisam došao na sajam, pitao sam se kakve su nam mašine dali, a onda sam gledao od kompa do kompa i video koje su kompomente (ove koje sam ti naveo). 

 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TimeIsMoney said:

I da razjasnim jos jednu stvar, ja ovde ne napadam nikoga (ponajmanje ljude iz rura), nemam tu moc niti zelju, narocito sto ne postoji nacin da se vreme vrati i ponovi turnir u boljoj atmosferi i organizaciji. Ne, ja zelim da ovo bude jedna konstruktivna rasprava na temu "kako dalje, a da nam se ovakve stvari vise nikad ne dese". S toga bih i voleo da cujem komentare ljudi koji su blize vezani za temu samog Dota2 turnira, kao i ljude iz organizacija koje sam pomenuo, ukoliko ikada ovo stigne do njih.

Zašto misliš da ne postoji? Mislim, da se vrati vreme, naravno da ne, ali mi nikad nismo bežali od toga da nešto ponovimo, organizujemo iznova sa istim ljudima itd, naravno ako oni to hoće i žele. Na primer, tvoj post je OK i možemo da diskutujemo i hajde da vidimo postoji li neko rešenje. Sa nekim drugim postovima i posterima nema diskusije jer su low level komentari u pitanju i tu se završava svaka diskusija. Svrati do nas, hajde da razgovaramo i vidimo šta je potrebno da bi DOTA igrač (i tim) bio srećan na nekom turniru i kako da se to ostvari. I šta je minimum a ne the international jer mi na mapi svetskih publishera iz gaming industrije nismo niti ćemo biti još neko vreme.

Moraš da shvatiš da i (iz moje lične vizure a ne vizure firme ili bilo koga) želja organizatora da se nečim bavi zavisi i od toga kakav će community da očekuje i šta će od njega da dobije. Sličan problem su imale i neke druge igre u prošlosti. Jednostavno, niko neće da se bavi ekipom igrača kojoj stalno nešto smeta i nema želju da shvati o čemu se govori. I zato imaš turnir u LoLu za 120 timova koji ne smeju da menjaju slušalice, miša i tastaturu, ne žale se na računare i nagradni fond od 2000 evra (na primer) i sa druge strane Dota2 turnir sa 12 timova koji bi specijalne uslove i 500e nagrade. I nemoj misliti da bilo koji nekulturni negativni komentar ide U KORIST daljeg održavanja Dota2 turnira. Striktno sa biznis strane, niko neće hteti da se bavi ekipom koju "nije moguće zadovoljiti".

Mislim da to donekle odgovara i na tvoje pitanje zbog čega nema turnira. Nemoj me shvatiti pogrešno, ali tako su umrli mnogi turniri u mnogim video igrama. Nezadovoljstvo je naravno ok izraziti i treba, ali hajde da to bude nazdovoljstvo kroz konstruktivnu kritiku i dijalog a ne pljuvanje, jer dugoročno, niko ne želi time da se bavi.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SavKe said:

Mislim da moraš da razumeš lejere organizacija kada se obraćaš "organizaciji".

HotS (koji sam ja vodio i organizovao na gamesconu) je dobro organizovan jer se tako poklopilo i imao sam prosto sreće da mi sve (manje-više) prođe kako treba. Problem sa internetom je bio kod svih, pa i kod hotsa, dote i lola. Što se pitaš oko nagrada za Dotu u odnosu na LoL, prosto glavni oraganizatori i sponzori događaja su procenili da LoL treba da bude glavna priča sa marketinške strane i to je to.

Mi iz RUR-a smo se za dotu borili da otkinemo još koji komp dole kako bi uspeli da odigramo sve na vreme, ali je bio potpuni haos, tehnički problemi, i ko zna šta još. Na kraju dota dole nije htela ni da radi, i moralo je sve da se igra gore na naših 20 kompova.

lol je organizovao fortuna gejming ne rur,u tome je razlika,a ovi dotu sto su igrali kukaju da im cak ni pare nisu isplacene. Ko koga sada ovde laze i masla ?

Edited by nessajaaa
Link to comment
Share on other sites

Nisu nikom isplaćene pare na ruke, na celom Games.con festivalu, već idu na račune, jer novčane nagrade daje festival, a ne Fortuna, RUR ili bilo ko drugi ko je radio na turnirima.

Rur je na ovom festivalu organizovao turnire u 13 različitih igara i sa preko 500 takmičara sa minimalnim brojem ljudi koji je izneo celu tu organizaciju (ne bi verovao kad bi rekao koliko minimalnim), a o utiscima možeš slobodno da čitaš pozitivne komentare ostalih igrača na drugim podforumima Rura.

 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Jednostavno, niko neće da se bavi ekipom igrača kojoj stalno nešto smeta i nema želju da shvati o čemu se govori. I zato imaš turnir u LoLu za 120 timova koji ne smeju da menjaju slušalice, miša i tastaturu, ne žale se na računare i nagradni fond od 2000 evra (na primer) i sa druge strane Dota2 turnir sa 12 timova koji bi specijalne uslove i 500e nagrade. 

Niko ovde ne zeli posebne uslove, cisto da se zna od pocetka koje su nagrade za svako mesto a ne da se menja i da se ne zna dok se turnir ne zavrsi. Da turnir ne kasni , ok je kasniti 30min npr, al da se svaki turnir u poslednjih par godina kasni po 5-6sati i da se uvek produzava za po jedan dan turnir to nema smisla. Ako je od kotizacije uplaceno oko 500eura i nagrada je 500eura od sponzora nema nista, osim sto se igra na njihovim kompovima? Nema smisla :) 

I nisu bas neki specijalni uslovi kao sto si ti rekao .

Link to comment
Share on other sites

Nagradni fond je bio garantovan, tj isti je i da je bilo 2 tima. Ne zaboravi i da je bio promo period kada je kotizacija bila 2500 a treba znati i da fiksni deo koji nije mali (u proseku 50-80% od kotizacije) od svakog igraca tj prijave ide sajmu za ulaznice. Znaci od kotizacija nema puno za nagradni fond.

Ja se u sustini slazem sa svima vama, samo bih da usaglasimo ton i probamo da nadjemo zajednicku "platformu" za potencijalne dalje turnire.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Zašto misliš da ne postoji? Mislim, da se vrati vreme, naravno da ne, ali mi nikad nismo bežali od toga da nešto ponovimo, organizujemo iznova sa istim ljudima itd, naravno ako oni to hoće i žele. Na primer, tvoj post je OK i možemo da diskutujemo i hajde da vidimo postoji li neko rešenje. Sa nekim drugim postovima i posterima nema diskusije jer su low level komentari u pitanju i tu se završava svaka diskusija. Svrati do nas, hajde da razgovaramo i vidimo šta je potrebno da bi DOTA igrač (i tim) bio srećan na nekom turniru i kako da se to ostvari. I šta je minimum a ne the international jer mi na mapi svetskih publishera iz gaming industrije nismo niti ćemo biti još neko vreme.

Moraš da shvatiš da i (iz moje lične vizure a ne vizure firme ili bilo koga) želja organizatora da se nečim bavi zavisi i od toga kakav će community da očekuje i šta će od njega da dobije. Sličan problem su imale i neke druge igre u prošlosti. Jednostavno, niko neće da se bavi ekipom igrača kojoj stalno nešto smeta i nema želju da shvati o čemu se govori. I zato imaš turnir u LoLu za 120 timova koji ne smeju da menjaju slušalice, miša i tastaturu, ne žale se na računare i nagradni fond od 2000 evra (na primer) i sa druge strane Dota2 turnir sa 12 timova koji bi specijalne uslove i 500e nagrade. I nemoj misliti da bilo koji nekulturni negativni komentar ide U KORIST daljeg održavanja Dota2 turnira. Striktno sa biznis strane, niko neće hteti da se bavi ekipom koju "nije moguće zadovoljiti".

Mislim da to donekle odgovara i na tvoje pitanje zbog čega nema turnira. Nemoj me shvatiti pogrešno, ali tako su umrli mnogi turniri u mnogim video igrama. Nezadovoljstvo je naravno ok izraziti i treba, ali hajde da to bude nazdovoljstvo kroz konstruktivnu kritiku i dijalog a ne pljuvanje, jer dugoročno, niko ne želi time da se bavi.

Dosta politicki odgovor, u jednu ruku korektan a u drugu samo prikriva glavna pitanja na koja niko jos nije ponudio logican odgovor. Voleo bih da se umesam u organizaciju, i ako ne planiram jos uvek da prisustvujem turnirima samo kao posmatrac. Ali kako sad da ponovimo nesto? Zar te samo ta rec "ponavljanje" ne plasi? Ako na jednom eventu poput gamescona, za koji je marketing jak, organizacija poprilicno velika i dobra, nije uspeo jedan Dota2 turnir, zbog cega mislis da ce imati sanse da uspe ako ga ti (tvoja organizacija) i ja budemo napravili u nekoj igraonici? Kako cemo mi privuci sponzore da nam daju bilo sta vise od plasticnih pistoljcica, ako to nije uspeo da uradi event poput gamescona? Los je dota community kod nas, slazem se, ali takvim smo ga mi sami ucinili nekim prethodnim desavanjima. LoL je imao vise ekipa, mnooogo vise, cak 120. Koliko sam cuo, morali su dan ranije da odrade kao neke kvalifikacije ne bi li broj tih ekipa prepolovili. Ne mislim nista lose, ali koji je prosek godina u svim tim ekipama? Koliko ja znam i koliko sam uspeo da primetim, to su sve klinci od 15,16 godina i mladji. Ovo pricam zato sto pokusavam da ti predocim zasto njima ne smeta ni mis, ni tastatura, niti bilo sta. Nama kada je saopsteno dan pre turnira da verovatno necemo moci svoju opremu da koristimo, niko nije digao bunu zbog toga, samo je bio jedan komentar tipa "to je malo glupo ali ako je vec postojeca oprema solidna, ok". Sto kaze Lebron, kakvi su to specijalni uslovi ako ti zelis pre pocetka turnira da znas koje su nagrade i ako zelis da kada ti neko kaze da turnir pocinje u 10, ti dodjes pola sata-sat ranije, turnir tad zaista i pocne a ne sa zakasnjenjem od MINIMUM 2,3 sata. Opet dolazimo do toga sta se sve promenilo bukvalno u zadnji cas. Turnir je od starta bio najavljen za subotu i nedelju 26-27, da bi se 2 dana pre turnira promenilo u samo 26. Bracket turnira postavljen, pa promenjen sa dodatkom jedne ekipe, pa onda na samom turniru sticajem okolnosti, opet promenjen. Totalni haos, zar ne?

srešćemo se mi u jednoj mračnoj ulici...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Lucky said:

(u proseku 50-80% od kotizacije) od svakog igraca tj prijave ide sajmu za ulaznice. Znaci od kotizacija nema puno za nagradni fond.

 

Po kojoj logici igrac ili ti ucesnik treba da plati kartu za ulaz na sajam? To je kao da sad neki pevac treba da plati kartu za svoj koncert? :D Mislim i u zagrebu se placao ulaz , presmesno :)

Nije stvar da se fond poveca , stvar je da se nikad ne zna sta je robna nagrada u poslednje vreme, pre se znalo tacno koje mesto sta dobija i cao, ovo su mutne price :D

Link to comment
Share on other sites

Pa nema tu logike i da povlačimo paralele sa pevačima. U pitanju je sajam-festival a ne samo turnir, kao TWC na primer i u tom smislu vi igrači niste "zvezde". Niko nije vas došao da gleda a da je ostatak sajma "dodatni sadržaj" već je ceo sajam događaj a dota2 turnir (i lol turnir i hots turnir) su dodatni sadržaji.

Sajam kaže "naš trošak po "glavi" je toliko i toliko, take it or leave it" i tu se ta priča završava. Mi nismo birali gde se događaj odigrava niti je naš deo priče bio pregovor u tom smislu. Mi smo samo dobili finalne informacije o "situaciji na terenu".

Nema mutnih priča, u pitanju je splet okolnosti, što se tiče nagrada. Na kraju krajeva, glavni deo priče je novčana nagrada, hajde da sačekamo da to bude isplaćeno pobedničkom timu, to će valjda makar malo umanjiti "mutnost". Ako je nešto greška, to je želja da se napravi Dota turnir, mogli smo da kažemo "ne" dok sve ne bude kako bi trebalo da bude, ali iskreno, delovalo je bolje da ga ipak bude, da ne bi Dota jedina "izvisila" pored drugih moba. A sad kad gledam, možda je i trebalo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LeBronMP3 said:

Da ne bude zabune ne napadam klanrur da je sa njihove strane bilo mutnih prica i Veljko i klanrur se potrudio da prodje sto bezbolnije po nas al tu je neko drugi kriv :) 
 

Lako je to sad reći, Viktorov post je obišao internet i ispalo je kao da je RUR praktično pokrao ceo festival zbog toga što je dota 2 turnir prošao loše.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SavKe said:

Lako je to sad reći, Viktorov post je obišao internet i ispalo je kao da je RUR praktično pokrao ceo festival zbog toga što je dota 2 turnir prošao loše.

Ne brinite nista, nisu jedini ucesnici i posetioci festivala bili dota 2 igraci. Mi ostali znamo da su festival i organizacija bili vrlo dobri (cak sta vise ODLICNI, s obzirom da su ovakvi dogadjaji novi kod nas). U principu nije se desilo ama bas nista sto je bacilo i najmanju mrlju na festival. Jedino kao onih sat vremena sto je pukao net, ali brate ajde sada da smaramo o tome - to je bio tehnicki problem koji je resen, i posle toga je opet sve krenulo da bude odlicno (znaci fazon, nije sve krenulo da se raspada od nekog tamo trenutka). Pravih mrlja i gorkog ukusa posle sajma nije bilo - cak sta vise, tek kada smo se probudili sutra i fizicki odmorili, shvatili smo koliko je ustvari sve bilo ekstra! 

Sto se tice posetioca koji nisu igrali, vidim da im je bilo poprilicno zabavno da navijaju, gledaju one wargames dole, obilaze sve ono... zaista je bilo svasta da se vidi na sajmu, po tome sam jako prijatno iznenadjen, sto sam otisao samo zbog turnira, a u pauzama sam imao svasta da vidim. 

16 hours ago, TimeIsMoney said:

 Uzecu kao primer jednu od njih. Zbog cega je Hots, igra koja postoji tek godinu dana, za koju u Srbiji scena uopste i ne postoji, nema nijednog profesionalnog igraca a kamoli jednu celu ekipu, bila duplo bolje organizovana? Ne pokusavam da osporim igrace te igre niti samu igru, vec samo analiziram neke od cinjenica i uporedjujem situacije u kojima se igre nalaze.

Pusti ti HotS, turnir je naknadno i prvi put najavljen 6 dana pre pocetka sajma - i za tih 6 dana prijavilo se 12 ekipa. A na kraju krajeva, nisam siguran sto uopste poredis te dve igre po bilo cemu. HotS i Dota, nidje veze.

Link to comment
Share on other sites

Lucky je lepo rekao :) ko ima entuzijazam a pritom je dota2 igrac i misli da moze da pomogne organizaciji daljih dota2 eventova slobodno neka mu se javi da popricaju, siguran sam da bi svaki naredni turnir bio bolji. Nisam ispratio Dota2 turnir kako valja, ono sto sam video u subotu jeste da je net igracima pucao na svakih 5-6 minuta, ne znam da li se kasnije to popravilo, ali znam da su troskovi same organizacije ogromni. Kad bi se stvorio normalan community i jedan turnir prosao normalno, bez kasnjenja i ostalog to bi verovatno privuklo sponzore koji bi bili spremni da investiraju buducnost svega toga kod nas pa bi i igraci i organizacija turnira i sponzori bili zadovoljni :).

 

2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

smejurija od ovih dota igračina koji misle da su face a onda ih razmontira bilo koji 2nd tier bugarski tim kad se malo udalje od srbije.

ni netreba niko da vam napravi više jedan turnir kad ste puni sebe. 

kao neko ko je organizovao male turnire u mom malom mestu iz kojeg dolazim, znam koji tehnički problemi mogu da postoje, a nažalost kod nas ih uvek ima. i umesto da ste svesni toga, da objektivno iznesete kritike, vi odmah drvlje i kamenje - jel mislite da će ne samo rur nego bilo ko da vam napravi turnir ikada više? umesto da pomognete sami sebi, vi se gurate još dublje.

Link to comment
Share on other sites

Molio bih da se ljudi koji nemaju nista konstruktivno da kazu, ne javljaju na ovu temu. Niko nije rekao da je ceo festival bio los, to se nigde ni u mom a ni u Viktorov postu ne moze procitati, niti sam se bavio time sto je internet pucao, Svima nama je isto tako celokupan dogadjaj bio super, i onda se dese takve stvari na turniru zbog kojeg si prvobitno i dosao na takav jedan event, sto ostavlja dosta gorak ukus. Tako da, jedini ko je dosao da smara oko bilo cega si ti @SerbCommando [:)]

45 minutes ago, herkulmcsee said:

smejurija od ovih dota igračina koji misle da su face a onda ih razmontira bilo koji 2nd tier bugarski tim kad se malo udalje od srbije.

ni netreba niko da vam napravi više jedan turnir kad ste puni sebe. 

kao neko ko je organizovao male turnire u mom malom mestu iz kojeg dolazim, znam koji tehnički problemi mogu da postoje, a nažalost kod nas ih uvek ima. i umesto da ste svesni toga, da objektivno iznesete kritike, vi odmah drvlje i kamenje - jel mislite da će ne samo rur nego bilo ko da vam napravi turnir ikada više? umesto da pomognete sami sebi, vi se gurate još dublje.

Ti si druze mnogo kivan na nesto, ali ne verujem da su to dota igraci, cim si napravio nalog samo da bi hejtovao ovde ne znam ni ja koga...pritom tvoj komentar nema nikakve veze sa temom, molio bih te da u buduce svoje frustracije ispoljavas na nekom drugom mestu.

srešćemo se mi u jednoj mračnoj ulici...

Link to comment
Share on other sites

Meni je pobedio ovaj komentar, slicnim stilom napisan kao i svi prethodni, samo je otisao najdalje:

18 hours ago, nessajaaa said:

lol je organizovao fortuna gejming ne rur,u tome je razlika,a ovi dotu sto su igrali kukaju da im cak ni pare nisu isplacene. Ko koga sada ovde laze i masla ?

Tako da tu ste me negde ubedili da vam nije cilj konstruktivna kritika i objektivno sagledavanje stvari bez obzira sto posle svakog posta napisete "disclaimer" da ne zelite da postovi zvuce kao napadi, optuzbe i flejm, vec kao sve je konstruktivno i sta ti ja znam. Postovi vam imaju skroz drugaciji prizvuk, do te mere da ako vam je namera nesto drugo, ona se ona uopste ne vidi. Tako da, bolje menjajte taktiku :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SerbCommando said:

Meni je pobedio ovaj komentar, slicnim stilom napisan kao i svi prethodni, samo je otisao najdalje:

Tako da tu ste me negde ubedili da vam nije cilj konstruktivna kritika i objektivno sagledavanje stvari bez obzira sto posle svakog posta napisete "disclaimer" da ne zelite da postovi zvuce kao napadi, optuzbe i flejm, vec kao sve je konstruktivno i sta ti ja znam. Postovi vam imaju skroz drugaciji prizvuk, do te mere da ako vam je namera nesto drugo, ona se ona uopste ne vidi. Tako da, bolje menjajte taktiku :)

druze idi igraj HoTs ne vidim tvoju svrhu na ovom threadu. Jel si jako trigerovan sto smo iznapusavali hots? 

------
Koliko ja mogu da vidim kao i uvek krivica se prebacuje sa jednog na drugog do treceg coveka. Klan RUR je preuzeo inicijativu da se organizuje dota 2 turnir, na klan RUR-u smo mogli videti informacije o nagradama i ostalo. Bilo je propusta ali nemojte prebacivati odgovornost da druge "organizatore" nije asus napisao na njihovom sajtu dota 2 turnir sa nagradama nego klan rur. Kapiram mozda je bilo rekli su vam iz  asusa i monitora dacemo vam nagrade vi to napisite sve full, al dajte molim vas imate 25+ svi u redakciji barem znate da tek kad imate nagrade u vasem posedu valja tako napisati. A najjaci mi je ovaj sto kaze "igraci izvoljevaju" druze niko od nas nista nije izvoljevao dosli su momci da igraju turnir a igrali su pepa  prase and friends. Dok su ovi hots igrači dosli isto tako da igraju turnir i ispostovani su 20x bolje od nas? A ko su oni? Ja ne znam ko su jer hots je na skali od 1-10 = -999 popularna igra u srbiji, na balkanu, u evropi, na svetu, u solarnom sistemu. Naravno da cemo onda da se bunimo i izvoljevamo? Cek vi se ne bi bunili da ste dosli igrate hots a igrali pepa prase and friends i da ste dobili nerf gun umesto obecanih robnih nagrada? Da je recimo dota dobila monitore? Druze vi bi pevali svi druze tito mi ti se kunemo i pljuvali vucica i drzavu i organizaciju i sve.

Primera radi klan RUR postoji duze od Fortune godinama vec, a fortuna osnovana pre godinu dana vec su dogurali do Televizijskog prenosa i ogromnih turnira, oni se cimaju jako. Klan rur to ne radi, vi ste sada organizovali turnir i kapiram da necete vise nikad. Da se malo vise cimate jer imate vise konekcija od fortune napravili bi ste turnir ne sa pisljivih 500e nagradama i tastaturama i misevima, nego bi Sinisa Mali dosao da pobednicima uruci kljuceve grada i stan na dedinju! Viktor ne bi pljuvao nego mi slavio klan rur ko krsnu slavu, znas ono svako vece pred spavanje poljubi ikonu sa znakom klan rura. Lebron ne bi gasio internet ljudima i ddos-ao isti. Kole bi bio radosniji a ne ko da je dosao na sahranu suzane mancic. Ubacite tu neke komentatore Velijah rodjen za komentatora samo da mu date da sljusti litar rakije ima bude bolji od SirActionSlacks-a, Mogu i ja da se ponudim tu da budem sportski analiticar znam dovoljno o draftingu i strategijama u d2. Sad bi ste vi rekli jao pa znas nema para svi oce pare? Koje crne pare Velijah lik samo mu natocite cokance ima komentarise ko pedja strajnic fudbalske meceve. Ako su ovi sa dota2.rs uspeli naprave neki satro turnir ligu i da dele neke nagrade onda mozete i vi. E-sport u srbiji je samo LoL i to je to. A kad bi balo tryhard ne vidim sto ne bi valve organizovao neki Major kod nas Belgrade Major super zvuci. Lebrondota domestic host. Sve super. Potrudite se malo. Poz

Link to comment
Share on other sites

Pričaš o stvarima o kojima nisi upućen, odnosno vidiš ih samo sa površine. Reći skupini od 3-4 ljudi koja je za 3 dana organizovala 13 turnira sa oko 500 igrača da se "potrude malo" je u najmanju ruku bezobrazluk. Ja sam 3 dana bio po 13 sati na nogama i radio jedno 15 stvari u svakom trenutku, jer niko nije ispoštovao dogovoreno pa smo sve morali mi. 

Ne znam da li imaš predstavu koliko bi sajam bio turnirski siromašniji da nije bilo rura? Jeste Dota2 sjebana, ali se ne vrti svet oko dote, i nama sigurno nije lako što je dota sjebana, ko da su ljudi ovde hteli tako da bude...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...