Jump to content

the grand tour


dovlagsi

Recommended Posts

11 hours ago, dovlagsi said:

jel prati neko, ućutali smo se svi? :)

Mislim da to sto smo se ućutali govori samo po sebi =o)
OK je sezona, izgleda predivno (angažovali su besnog kinematografa), ali sadržaj je neujednačen i načelno, za moj ukus, razvučen. 
Mislim da mi je samo treća epizoda "legla" u kompletu, sve ostale imaju manje ili veće probleme. Četvrta ili peta me je baš smorila i od tada više ne gledam isto veče kada se pojavi nego kad se setim 5-10 dana kasnije (tipa specijal sam juče završio).

Iz epizode u epizodu je sve primetnije koliko im nedostaje tim BBC-a koji će ih (Džeremija) držati pod kontrolom i utegnuti sve to. Kao najbolju ilustraciju tog problema izdvojio bih spektakularno bolan momenat iz finske epizode kada se zezaju na račun finskih imena i Džeremi odvaljuje jedno funny kvazifinsko ime (koje mu je neko očigledno napisao) i publika se oduševi i onda ponesen momentom rešava da improvizuje i izmumla neku stupidariju na koju je skoro pa negativna reakcija...taj deo sekunde napaćene tišine je nešto što se na BBC-u ili ne bi uopšte desilo ili ne bi preživelo montažu. Uostalom, povremeni dick-joke u Top Gearu je bio (meni) više zabavan zato što su "uspevali da zeznu" BBC cenzore. Na Amazonu nema takve kontrole pa povećan broj dick/shit jokeova po epizodi postaje blago tužan.

Specijal ne uspevam da doživim kao organski specijal, nego silovanje fore. Jeste izgleda lepo i ima vrlo, vrlo dobrih momenata, ali je ipak previše razvučeno i nigde blizu najboljih starih specijala.
Zapravo, kada bih želeo da budem izrazito kritičan, mogao bih da poredim Džeremija sa Adamom Sandlerom - dok nije bio glavni i drugi su imali značajan uticaj na izgled finalnog proizvoda morao je i on više da se trudi, a ne samo da vrti same old shit. Sada, kada je glavni producent svega, nema bilo kakvog sistema koji bi ga kontrolisao pa on može da se iživljava i improvizuje jer zna da ima deo publike koji ne može da izgubi, a za ostale ga boli q jer on se super zabavlja dok snima to što snima.

1 hour ago, Komek said:

Ok su, dosta su stvari promenili i treba im vremena da utegnu stvari malo.

Šta su promenili? I kako? =o)
Skoro sve bitno snimljeno je pre emitovanja prve epizode u serijalu. Jedino što se snima (nedovoljno) blizu emitovanja epizode su segmenti u šatoru koji su realno najdosadnija stvar. Sem toga, to što nemaju celebrities u kolima nije zato što namerno oće da menjaju nešto (sigurno nije zbog propalog running gega da guest star umire pre dolaska do šatora), nego zbog toga što i to u šatoru snimaju toliko unapred da ne mogu da dobiju a-listere sa junket/promo circuita.
 

1 hour ago, Komek said:

Šta se dešava sa BBC TopGear-om? :D je l' snimaju novu sezonu uopšte ili ne?

Top Gear će imati sledeću sezonu kad se BBC izorganizuje. Pošto će LeBlank i dalje biti glavni voditelj (sa crncem i indijcem koji su najbolja stvar iz poslednje sezone) moraju da sačekaju njegovu pauzu na NBC-u u americi. Met snima novi sitkom Man with a plan koji izgleda neće biti rano cancelovan, tako će biti free za Top Gear tek negde u aprilu kad završi prvu sezonu pa do avgusta kad kreće snimanje druge.

Link to comment
Share on other sites

 

22 minutes ago, Kole said:

Šta su promenili? I kako? =o)

Format, ljude, "udobnost", strukturu celu su morali da dignu ispočetka, iako sa istim ljudima kapiram da ne može da bude kao ono što su imali.
Previše slobode imaju, gde Klarkson I Hamond glume sebe i znaju šta hoće, ali mi je nekako Mej nesnađen i promašen

Zar ih nije BBC ograničio što se tiče celebritija ili je to samo buva koja se vrtela po netu?

 

Link to comment
Share on other sites

Ah, uspeo sam da shvatim da si mislio u okviru ove prve sezone Grand Toura da su mnogo promenili od ep1 do sad ep9, što je jasno da nisu (sem što je srednji tent-segment manje dosadan).
U odnosu na TG jesu promenili dosta, naravno, ali kao što rekoh, mislim da je gro promena nastao zato što je Džeremi pušten s lanca da radi šta oće i nedostaje mu uhodana BBC mašinerija da mu s vremena na vreme kaže da spusti loptu malo ili pomogne da to što je zamislio ispadne bolje.

BBC je glavni razlog zašto su uopšte imali selebritije u ong broja i kvaliteta kao što su imali. Kada neko promoviše nešto (glumac/režiser/whoever) ima prozor za promotivne termine u datoj zemlji. Jeste njima lakše da organizuju britance/svoje prijatelje/auto freakove, ali svi oni su zauzeti i moraju da se ugovore termini mnogo unapred. Onda bi neko u BBC-u, ko koordiniše pojavljivanje selebrijtija po svim njihovim programima i kanalima, utanačio pojavljivanje date osobe u TG mesecima unapred. Preduslov za to je da produkcija samog programa ima stroge okvire kada se i šta snima. Jako je teško dobiti slavnu ličnost na 5 ili 10 minuta, a kamoli na više sati tokom 2 ili 3 dana kao što je znao da bude slučaj sa TG selebritijima. Ako imaš veći stepen slobode sa ekipu emisije, kao što ima Grand Tour, onda je teže potrefiti da se celebritiji a i b pojave tačno na vreme da promovišu filmove/albume/koncerte/knjige w, x, y i z, a ljudima iz PR agencija koji gledaju u excell tabele, a ne u te emisije, moraju da se poklope datumi pojavljivanja sa releasovima inace ode bonus/plata/posao. ;o))

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

shajaznam....matori smo i mi pa imamo taj podsvesni "ain't nobody got time for that" stav kad gledamo nesto sto je vidjeno vec x puta....

proslu sezonu sam stao negde izmedju 5. i 7. ep...nemam predstavu kad i zasto, samo me nije interesovalo da skinem i pogledam sledecu

ovu sam skinuo i krenuo da gledam...od petka uvece do sad mi je trebalo da zavrsim...produkcijska vrednost je visoka i sve je to ok, ali jednostavno nije zabavno kao nekada

panta rei/jebotepanta ;o)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...