Jump to content

Westworld - HBO serija


Kole

Recommended Posts

no!
it's Samurai World

\o/
 

dobro je finale
nije klifhengerchina, a opet ima stvari koje nisu dorecene + naravno zelimo da vidimo nastavak jer je super setup za dalje odmotavanje (tehnicki ceo s1 mu onda dodje ko kompleksna verzija prvih 10 min originalnog filma =o))

moj jedini strah je da ce da me smore ako nakon 18 meseci cekanja nastave da se bakcu misterijama i pokusajima da nadmudre gledaoce. Imas dobre likove, imas dobar setting, pishi prokletu seriju a ne da smisljas kako da budes novi shlajmaranalan

takodje, tempo s2 ce morati da bude sumanuto brz jer originalni film funkcionise zbog neposrednosti situacije koja se desava ... bilo kakvo usporenje vratice me na razmisljanje o tuznoj istini da nekakav "veliki ustanak" androida ima mnogo manje smisla od borbe jednog ili nekolicine jer, realno, rulja naoruzana mid 19th century oruzjem, cak da su svi supervojnici ko Armstice, nema sta da trazi protiv nekog ko ima tenkove i dronove =oD

ps
ima post credits 20 sec klipic, ne deluje bitan za pricu al je awesome =o)

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kole said:

 

  Reveal hidden contents

 

no!
it's Samurai World

\o/
 

dobro je finale
nije klifhengerchina, a opet ima stvari koje nisu dorecene + naravno zelimo da vidimo nastavak jer je super setup za dalje odmotavanje (tehnicki ceo s1 mu onda dodje ko kompleksna verzija prvih 10 min originalnog filma =o))

moj jedini strah je da ce da me smore ako nakon 18 meseci cekanja nastave da se bakcu misterijama i pokusajima da nadmudre gledaoce. Imas dobre likove, imas dobar setting, pishi prokletu seriju a ne da smisljas kako da budes novi shlajmaranalan

takodje, tempo s2 ce morati da bude sumanuto brz jer originalni film funkcionise zbog neposrednosti situacije koja se desava ... bilo kakvo usporenje vratice me na razmisljanje o tuznoj istini da nekakav "veliki ustanak" androida ima mnogo manje smisla od borbe jednog ili nekolicine jer, realno, rulja naoruzana mid 19th century oruzjem, cak da su svi supervojnici ko Armstice, nema sta da trazi protiv nekog ko ima tenkove i dronove =oD

ps
ima post credits 20 sec klipic, ne deluje bitan za pricu al je awesome =o)

 

 

Mislim da ću na miru da odgledam ponovo sve epizode, ali ova poslednja epizoda je vrh!

Ne znam da li se matori Ford zaista ubio, ili je ubio hosta napravljenog po svom liku, jer ako nešto nisam dobro shvatio, nije izgovorio reči koje je Bernard/Arnold očekivao da će reći. Ili pak to potvrđuje da je ipak uradio nešto nepredviđeno, kada ga je Dolores roknula. Malo mi je cheese kad Dolores plače kad skonta ko je William.Fuck, moraću opet da pogledam.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Врхунско финале. Није ми само јасно зашто би правили још једну сезону након оваквог краја, прича је заокружена, не видим апсолутно никакву потребу осим $$$

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Zato sto je pola originalnog filma samo prikazano? Ne da prica ima neke veze sa prvim filmom ali ako bi gledali hronoloski, ovo je tek pola filma, bar po meni.

Spoiler

Sta jos nije raznasnjeno:

Jel Mav zajebala stvar? Po programu je trebala da napusti park u vozu i ode do Mainframe-a. Jel to znaci da je Mav jedina koja ima svesost? Dolores iako je ubila Forda i krenula u klanje Odbora, to je i dalje naracija koju je Ford napisao. 

Sta se desilo sa likom iz obezbedjenja? Gde su indicjanci? 

Zasto Clem nije ubila MiB-a? Pogodila ga u ruku, jel to namera ili je do oruzja?

Zasto je sve pod zemljom?

 

 

 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Za Miv sam jedno vreme tripovao da li je i ona deo necijeg plana da se host info/ai code iznese van compounda kao sto je trebalo matori Abernati originalno....
da li je zeznula stvar ne zna se...mada bi bilo bas super da imamo jednog hosta u spoljasnjem svetu cisto da prikazu drugu stranu medalje

za Dolores, sam Ford kaze da novo poglavlje pocinje ubistvom, ali da je to ovaj put svojevoljno...tj nije joj niko napisao da ga ubije nego iz razgovora sa bernardom zakljucila da je to neophodan korak ka oslobodjenju hostova

treceg (tj prvog) brata hemswortha i indijanaca nema ni direktno ni indirektno u seriji otkako su se sreli...mozda su deo neceg bitnijeg u s2, a mozda su oni bili vec deo new narativea i roknuli ga i cao (ubise i elsi koja je sem hostova bila najkul lik)

svrha tog ranjavanja je da ed haris i dalje bude zhiv kako bi mogao da napravi onu facu odusevljenja kako konacno mogu da ga povrede....teoretski, ako klementina i dalje ima sovj originalni program ogranichen na leet whore skills, moguce je da nije vicna u koriscenju henrijevke sa vece distance i da je taj hitac do komboa njenog skila i pouzdanosti oruzja (naravno, zasto je samo pucala ona, a ne svi hostovi je nepoznato)
uopste, picvajz na zhurci kao da je pisan radi spustanja cene glumcima koji jos nisu potpisali za s2 - svi mogu da osvanu mrtvi =oD

pod zemljom je, pretpostavljam, samo infrastruktura za opsluizivanje parka dok je sam park iznad zemlje

random zapazanj bez mozga - ne znam da li je na bilo koji nacin bitno sto se ova dvojica sto ih Miv kontrolise/ucenjuje zovu kao macke iz crtaca - silvester i feliks =oD

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sprzio sezonu u dva dana,predobra serija i definitivno je za gledanje odjednom,zao mi je onih koji su gledali epizodu pa cekali nedelju dana novu :D,jedino mi je sam kraj bio malo predvidiv a toga sam se i pribojavao ali sa nestrepljenjem iscekujem sezonu dva ! Jos jedna zamerka koju umalo da zaboravim je sto ne znamo Loganovu sudbinu ali moguce da to nije previse bitno ili ce o tome biti u buducnosti...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...