Jump to content

Westworld - HBO serija


Kole

Recommended Posts

mozda ce u buducim epizodama elaborirati daj detalj, do tada ja gledam na taj momenat kao najavu da treba očekivati određeni broj "tajnih androida", sto medju igracima/posetiocima, sto medju osobljem ww/Delosa

sad dal je cela familija artificial ili su roditelji real, a imaju android klinca nemam predstavu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ne verujem da ista moze biti loshe kao lost (obavezni hejt ka lindelofu ;oP) 

lost je bio multilevel mistery machine bez plana i ideje kako ce odgovoriti na 99% njih (ukljucujuci i "glavnu"), u westworldu stvari nisu ni priblizno toliko loshe, pre svega sto je tek pocetak prve sezone, ali ipak toliko varijabli lebdi u vazduhu nedorecheno i spremno za twist da pored svega sto je awesome ostaje mnogo razloga za podozrivost, pre svega to da je primarna svrha ove serije, kao i vecine, naravno, da bude obnovljena za jos jednu sezonu

u svetlu poslednje epizode i jos uvek nerazjasnjene hronologije dogadjaja i kretanja likova (i na osnovu hintova sta bi moglo da bude jedan od velikih twistova), sve vise se bojim da se ovo ne pretvori u obracun izmedju nekolicine matorana, umesto da je, kao sto sam ocekivao lol, ovo varijacija na temu genericke price o oslobadjanju porobljenih mashina koje zasluzuju da zamene svoje moralno korumpirane tvorce kao dominantni oblik zivota na planeti

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ste said:

Upravo odgledao 6. epizodu i 

 

  Reveal hidden contents

boze, koji krs

 

Bukvalno se nista nije desilo... ako sam razumeo sezona ima 10 epizoda, ocekivao sam da ce da ide malo sporije sad i da ce da se uozbilje u poslednje dve epizode ali sesta epizoda je ipak totalno beskorisna, sta vise mislim da ljudi ni ne moraju da je gledaju i lagano se prebace na sedmu koja valjda nece biti ni slicna ovoj...

Link to comment
Share on other sites

Formulacija im je svakako sirova i preleću paušalno preko mnogo suptilnosti, ali su ipak na tragu malog "problema" koji ima ova epizoda

Možda je epizoda namerno napravljena tako da bi se ljudi fokusirali na zaista potresnu priču sa Miv/Tendi.
Delovi Miv i malom Elsi su najzanimljiviji, što je great success kad se uzme u obzir da imamo zomg gatling-gun scenu u istoj epizodi, ali imamo i dosadnu corporate priču sa likovima koji nam nisu bitni dok odsustvo Dolores, Vila i Logana vrišti (i, na žalost, naslućuje tačnost main teorije o seriji, i maltretman dolores kao lika koji proizilazi iz nje).

Ta main scena sa Miv koja po prvi put vidi Delos i postaje svesna sposobnosti tih ljudi, ali i za šta koriste svoja dostignuća (i njene tragične uspomene za reklamu!) je zato mnogo upečatljivija kao meta momenat - imate vrh premisu, HBO budžet, glumce, CGI i cast predvodjen Entonijem Hopkinsom i Edom Harisom, a koristite ih za razvlačenje dosadnih priča o corporate spletkarenju i fokusiranje na misterije. Od čoveka koji je napisao Memento i Inception sam očekivao mnogo više.

Naravno, nije gotova ni serija nit' sezona, ali malo brzine i utegnutosti ne bi bilo na odmet (kao kad završi sezona Marvel Netflix serije i zadovoljan si, ali i svestan da je moglo sve da traje jedno sat-dva kraće).

 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa većinom ali samo u izvesnoj meri. Nekad "malo brzine i utegnutosti" može da bude preteško za praćenje, što je najbolje pokazala druga epizoda. Oni moraju da objasne realni svet, zato postoje scene sa Miv, jer scene realnog sveta bez androida nisu dovoljne ne samo što se "lora" tiče nego i zbog nedostatka odnosa sa androidima u realnom svetu, koji je podjednako bitan kao odnos sa njima u njihovom svetu.

Da li se Ed Haris i Hopkins troše na misteriju je do sada sasvim opravdano, jer je obojici, svakom na svoj način, nerealni svet u stvari realni svet. Čini mi se da se Ed Haris na to i osvrće u jednoj od epizoda. Osim toga mi ni ne znamo tačne motive Harisa, ali znamo Hopkinsove.

Što se kompleksnosti radnje tiče, mislim da je ona dovoljno kompleksna jer imamo realni svet, nerealni i njihov odnos. Može da se napravi milion obrta, a mogu i dva, ali kao što sam rekao na početku, treba imati neku meru. Mislim da internet publika po svaku cenu želi da bude šokirana ili iznenađena, što je greška ako hoćemo da vidimo šta je suština.

 

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Vidi, nemam ja ništa protiv toga da neko misli kako je ova epizoda krš (svakako ima elemente kršosti, ali meni je prošla bila problematičnija, a na tragu problema za koje smo mnogi verovali da će ova serija imati). Nemam ništa protiv toga ni da to napiše na forumu kao jedinu rečenicu na temu. Ali ako si već stavljao nešto u spoiler, onda bar malo argumentuj svoje mišljenje. Ovako si napravio clickbait post na tragu SHOCK ONDA SE DESILO GOVNO naslova u web-novinama, od čega mi je stvarno muka. Nije to ni sirovo ni paušalno, već je jednostavno bezobrazno.

Ne mogu se složiti ni sa tim da se ništa nije desilo, jer se desilo svašta sa Miv (što si čak i ti primetio!) i njenom

 

samospoznajom

, Fordovom

 

sentimentalnošću

recimo, a i štošta je drugog meni bilo zanimljivo. Čak i dalje ne vidim da je corporate spletkarenje glavna tema, pa da smeta.

Ali zanimljivo je kako čitav ovaj niz postova na jednom meta nivou (ne znam za Boleta koji je upravo uleteo) opisuje ovaj forum. Imaš višedecenijsku istoriju, forumaše od kojih su neki pametni i uspeli ljudi (mada ne volim da koristim taj Draletovski momenat uspelosti čoveka), jednu finu TV seriju kao temu, a onda više pričaš o tome ko je i koliko bio marmen, a bez toga niko ne bi ni komentarisao epizodu (ponizno snosim svoj deo odgovornosti za ovo).

Naravno, nije to nešto zbog čega treba biti na kraj srca, ali malo manje klikova na nepotrebne spoiler tagove, a više iole kvalitetno izraženog mišljenja ne bi bilo na odmet.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

@mladi forumasi - moj aktuelni stav je "postovanje oko njih" tj ako ne kapiraju da njihov post ne doprinosi nicemu na datom threadu, sem da ukazuje na njihovu povrsnost i neupucenost, ja cu se ponasati kao da taj post ne postoji pa ako skapiraju u nekom trenutku da treba da se prilagode i kako to da urade - super, ali nemam vise snage da pisem velike info-postove koje gotovo da niko ne čita

@ Bole - jedno je worldbuilding kao koncept i neophodna stvar za pricu, a drugo je monotono "postavljanje cevovoda" za buduce dogadjaje. U 2016oj i na HBO ne očekujem da ekspozicija i worldbuilding butu ovoliko suvi...naravno da sam svestan da je ta suvoca donekle licna stvar, al opet, moglo bi dinamičnije. Ne želim da ovo bude jedna od serija koju "gledam dok vrtim 3 igre na tabletu"

@ Luka - omg čak i ja ;oP
to kad neko napiše da se u takvoj epizodi (kod koje mislim da treba zakerati jer hoćemo da je bolja, a ne jer je loša) ništa nije desilo, taj neko je takvim postom diskvalifikovao sebe i svoje stavove što je po mom mišljenju dovoljna "kazna" i ne zahteva da ih zovemo marmenima i hejtujemo

Ni prethodna strana ovog topika nije bila "super", imala je ultrabeskorisne postove, a i imala je našu diskusiju. Mislim da dolazimo ovde upravo zbog diskusije, a ne da bismo se 100% složili i uživali u sopstvenim postovima =o)

 

Link to comment
Share on other sites

Ne moras biti Hodorovski da bi video sta je bedno u epizodi. Pocev od retardiranog sklopa muzike i scene, neubedljivih glumaca, retardiranih dijaloga.

Scena kada azijski baja sprovodi Maeve kroz ceo proces mi je lol wtf, pa bilo koji malo iskusniji reditelj posle univerziteta bi bolje sklopio.

Od wow momenta u pocetku serijala(iskljucivo zbog lokacije, price, glumaca) do mediocre bullshita koji cu nastaviti da gledam najverovatnije zbog tog wow momenta u pocetku. Ed Haris vadi malo atmosferu, ali Hopkins je previse bled.

Tragicna je 6. epizoda. 

edit: a Lex mi je tragican takodje sa ovim izjavama, kopa bunar gde nema vode, lud lik maksimalno.

Edited by Ste
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ste said:

edit: a Lex mi je tragican takodje sa ovim izjavama, kopa bunar gde nema vode, lud lik maksimalno.

 

Bitno je da si i ti shvatio da u tvom bunaru nema vode.
To je uvek prvi korak ka rešavanju problema.
Drugi bi bio da prekineš da navodnjavaš... ČD

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...