Jump to content

Koji SSD?


millanče

Recommended Posts

Da pitam pametnije od sebe..

Kupio bih nov SSD, Finansijski mi se uklapa u priču 120GB za oko 5-6k dinara. Koji uzeti?

NIje mi preterano bitno koji brže 10-20 MB/s čita ili upisuje, najbitnija mi je stavka pouzdanost i trajanje. Ako imate neka iskustva sa određenim modelima i brendovima, pozitivna i i negativna, neke proverene rezultate testiranja, linkove ka akcijama tipa povoljnije cene, modeli sa dužom garancijom od standardne, bilo šta što može pomoći meni, i drugima koji možda imaju sličnu dilemu, biće od velike koristi ako podelite na ovom topiku.

Hvala unapred. ;-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Povelika mi je razlika 120-240. Dobjam li šta više osim gigabajta od tih od 240? Traju li duže, ili tako nešto?

Znači, ne ovaj jeftiniji Kingston od 120GB, model UV400, jer je on TLC (NO SCRUBS!!!) tehnologija? :-D Već ovaj skuplji, V300 model, jer je on MLC?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millancche said:

Znači, ne ovaj jeftiniji Kingston od 120GB, model UV400, jer je on TLC (NO SCRUBS!!!) tehnologija? :-D Već ovaj skuplji, V300 model, jer je on MLC?

Propustio sam momenat kad je i Kingston izbacio model iz šoder kategorije, donedavno je V300 bio najjadniji :D Inače radi kod mene već pune tri godine i vrlo dobar je.

Link to comment
Share on other sites

Definitivni RUR predlog je, dakle, Kingston v300, i to da istisnem za 240GB. Probaću, ali prililčno sam sioguran da će mi i 120 biti dovoljno.

Hvala voodoo-u za ovo pojašnjenje TLC vs MLC, malo sam i ja proguglao, i definitivno je MLC pouzdanija i trajnija opcija. Hvala i ostalima za sugestije.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...

U svetlu ovog primetnog pada cena SSD-ova - vidim da od 120 gb ima Patriota od oko 4k dinara, Transcenda od oko 4500 - kakva je sada preporuka, da znam ako budem nekom preporučivao ili nabavljao? (ja sam i dalje na Kingstonu v300).

Valja li Patriot? Koja je razlika između Kingstona A400 i UV400? Koji je best buy u klaasama ~120, ~240GB?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Tehnologije od najbolje/najskuplje po GB do najgore/najjeftinije po GB: SLC, MLC, TLC.

Ova dreš kategorija su svi do jednog TLC, mada za lagane kućne uslove to nije strašno, ali ako možeš gađaj MLC. SLC mislim da više ne može ni da se nađe za normalne pare.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se lično obezbedio sa V300 koji je MLC. Treba mi neka jeftinoća u komercijalne svrhe. :-) Najgore je što je iskopati MLC/TLC info uređaja sve teže, kriju kao zmija noge. 

Za lowest value - Kingston A400 ili UV400, ili nešto treće? Meni Transcend deluje subjektivno ok, lepi na oko i imam dobra iskustva sa njihvim usb fleševima, ali to sad verovatno ništa ne znači.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Opet ja sa neodumicama - znate kako je pre sa mehaničkim hardom kad komp uspori to bio siguran znak da nešto nije u redu? Primera radi, crkne pola rama, ili popaseš viruščinu, vidiš da je usporilo, i odmah proveriš  šta nije u redu ili cimneš nekog da vidi.

Šta kad imaš SSD, i crkne, recimo, jedan od 4B, i ostaneš samo na četiri, a "potrošnja" ti je veća? i tako swapovanje ili neki malware polako uništava, tj "upsiuje" taj SSD u smrt, a ti radiš, i ne primećuješ to toliko, jebiga, i dalje je sve dobro spolja, nemaš razloga da nešto ispituješ, komp je brz, a ispod haube se raspada?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...