Jump to content

Turnir Sava Centar - rezultati i informacije


EnzoPoz

Recommended Posts

Grupa A: iNation, GamePub, PCAxe Staff
Grupa B: Guerilla Method, Project Lunacy (ex faithIN), E-Frag.net Staff

Slobodno pisite rezultate meceva ovde u slucaju da se organizator ne oglasi,

Guerilla Method vs E-Frag.net Staff - 16:13 [5:10] - Mirage
Project Lunacy vs E-Frag.net Staff - 16:7 [13:2] - Mirage
Project Lunacy vs Guerilla Method - 8:16 [5:10] - Mirage
GamePub vs PCAxe Staff - TBD
iNation vs PCAxe - TBD
iNation vs GamePub - 16:8 - Cache

Lineups:

iNation: kassad, emi, LETN1, soLo, huNter
Guerilla Method: kGR, NEXA, k0ja, HOLMS, NK
GamePub: juricM, shev, Dav, Urosh, nEMANHA
Project Lunacy: Slayness, fajkus, skovA, Impulse, UNTOUCHED
E-Frag.net Staff: aj9le, SVOJ1C, Rema, .prvi, k1d
PCAxe Staff: Entriks, warmachine93, Lazobaa, AdriaN, Komrad_Geralt
 

Edited by EnzoPoz

kobriceeee 1/4 plssss

Link to comment
Share on other sites

Iskreno jedan od najgorih (verovatno najgori) turnir ciji sam ucesnik bio, opet iskreno - nazalost. Nije neki veliki broj turnira koji imam iza sebe, ali od recimo 30-40, i onih po selima, zabacenim varosicama, mestima Bogu iza tregera, sve ono sto se igralo iz zelje da se igra kanter i sto se zaboravljalo nakon turnira u pogledu organizacije, ali ovo je zaista ,,next level" turnir sto se tice toga. 

Dan pred turnir: javlja se da monitori nece biti 144hz, vec 75, ok, na kraju krajeva, sta je tu je, nije se jedan turnir igrao na 75, vec sto i jedan (na kraju ili 1024x768 i 75hz ili 60hz - powered by HDMI)
Dan turnira - otprilike: 12:00 (vreme koje je bilo predvidjeno da pocne prva grupa) nema LAN kablova - cekamo da stignu lan kablovi (krenuli smo grupe prvi mec oko 1:20, ne znam tacno).
Stolovi na kojima se igra turnir su neki za strugare, mesare ili zanatlije (fali jos stega i mantil i da me zovu šegrt Milojica) sa svim oblicima reljefa zabelezenim na kugli zemaljskoj.

Deca sa strane, hiljade i hiljade: ,,MUDJA, MUDJA, SERBIAN, SERBIAN, OCEMO CALETA, DAJTE NAM ZOKIJA", nikakva frka, nije problem bio ni lik koji je najavljivao neke borbe izmedju dece koja je silom prilike podsecala na borbu bikova, bar po onome kako se on uneo u sve to ,,ALEKSA KRECE SADA NA MARKA, MARKO SE BRANI, DA LI CE POBEDITI I OTICI DIREKTNO U FINALE, LJUDI MOJI OVO JE NECUVENO... NE, IPAK MARKO PRELAZI U KONTRANAPAD, OVO JE NEVEROVATNO...", nije problem ni to, buke ima na svakom turniru.

Prva dva meca prve grupe prolaze bez vecih tehnickih poteskoca, na trenutak se cinilo da dan i pored svega moze da se zavrsi bez problema i u dogledno vreme.

Treci mec grupe koji igramo mi (Guerilla Method) i Lunacy: samo sto smo krenuli, odigrali jednu rundu, banuje nas sve sa servera (tog istog online KGB servera na kojem igramo 5 poslednjih LANova) - proces se ponovio nekih 7x i cekali smo otprilike 3 sata. U medjuvremenu je sa strane bilo dobacivano ,,sta organizujete turnir kad ne znate, sta radite ovo, dajte po 6x puca, sredite vec jednom" i ja sam branio momke iz orge koji sede tamo i pokusavaju da otklone problem kako bi se turnir nastavio, medjutim, ubrzo shvatam da sam pogresio u tome. Ispostavlja se da problem ne moze da se resi (bar ne danas) i kao resenje se, od strane organizatora, namece da se sutra igra playoff odmah, da mi prolazimo kao 2. u grupi jer smo sa manjom razlikom pobedili e-frag staff, uz komentare: ,,niste platili nista da biste ucestvovali; ispalili smo neke likove iz Bosne, zamislite kako je njima (?) itd. sto ukazuje na aroganciju od strane organizatora da od njih ne zavisi nista sto je bilo lose i sto ne mogu da poprave, opet, nije njihova krivica, a i turnir je sa besplatnim ucescem.

Nemojte ljudi, nemojte organizovati turnir ako niste spremni da ispunite najosnovnije predispozicije za odrzavanje turnira. Ja sam svestan, mi smo govna, pogotovo mi Srbi, svakom nesto smeta, ne odgovara, treba, fali itd, ali ovo su neki minimalni uslovi koji bi trebalo da se ispune radi organizovanja turnira, ukoliko to ne mozete, ne krivi vas niko, nemojte organizovati nista. Najmanja namera mi je da se pravim pametan, bas zbog toga sto znam koliko je potrebno iscimati se, posedovati znanje oko racunara, povezivanja istih, podesavanja servera, e-bot-a, hiljadu stvari i opet imati strpljenja sa ljudima i njihovim izvoljevanjem, se nisam nikada upustao u to da pravim turnir, ali ako ga vec pravite, ne pravite da to bude cisto ,,nema turnira kod nas, cenite sto mi pravimo ovo" ili ,,besplatno ucesce, ne razumem sto se bunis, pa igraj matori na tosteru".

Sportski pozdrav i drago mi je sto sam na turniru ponovo video ljude koji daju smisao ovakvim dogadjajima uopste.

Edited by HOLMES
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da je ovaj CS turnir neki "revijalni" - u smislu kao čisto neko zezanje na brzaka, nisam znao da je ozbiljna stvar.

da se ogradim, nisam ga ispratio, baziram mišljenje na onome pre turnira, a i kad sam video da su timovi efrag office i pcaxe - opet, bez želje da uvredim nekoga, deluje mi da su to "for the lulz" formirani timovi.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Lucky said:

Ja sam mislio da je ovaj CS turnir neki "revijalni" - u smislu kao čisto neko zezanje na brzaka, nisam znao da je ozbiljna stvar.

da se ogradim, nisam ga ispratio, baziram mišljenje na onome pre turnira, a i kad sam video da su timovi efrag office i pcaxe - opet, bez želje da uvredim nekoga, deluje mi da su to "for the lulz" formirani timovi.

Nekako mislim da nije bio ni planiran kao revijalni, vec vise kao kompetitivni sa sest pozvanih ekipa, sada da li se nije skupio dovoljan broj istih koji igraju kod nas u smislu da vezbaju i to ili su dva slota bila rezervisana za pcaxe i e-frag staff (iako po line up-u e-frag staff nije naivan uopste), iskreno ne znam. Tesko da kod nas moze bilo sta gde postoji kakav nagradni fond da bude revijalnog tipa :D

Takodje bih hteo isto da iznesem kritike/pohvale za drugi dan turnira i po njegovom zavrsetku (da ne budem scumbag koji je kritikovao kada je moglo, a nije pohvalio kada je trebalo). Drugi dan je bio cista suprotnost prvom, nije bilo problema nekih vecih, nije bilo nekog enormnog kasnjenja, nikakvih komplikacija itd. Momci iz organizacije su se maksimalno potrudili da prodje sve u najboljem redu, uz pomoc drugih (Dushan iz e-frag-a koji je ostao preko noci da pomogne oko servera, momci iz pcaxe-a - proka, koji se iscimao i doneo kablove za televizore, obezbedio robne nagrade itd), tako da na kraju nije bilo nekih losih stvari i turnir je protekao u najboljem redu. 

 

Do sledeceg druzenja o/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...