Jump to content

Kako najpovoljnije do Islanda?


Lucky

Recommended Posts

17 hours ago, Vlada_ said:

pa kol'ko sam shvatio to je bila odluka mekdonaldsa a ne njih samih :)

Closed down by Icelandic affiliate citing prohibitive costs of importing foreign food products as required by McDonald's and the collapse of the Icelandic krona. Its three former outlets were re-branded as its own chain of Metro restaurants, which offer similar service and menus with domestically produced ingredients.

Zainteresovala me tema, da li je to jedina država koja nema MC a da je u Evropi, i ispostaviće se da je jedina koja nema MC u zapadnoj evropi.

Iznenadilo me da u Crnoj Gori i Makedoniji nema McDonalds? Za Albaniju sam očekivao, mada je i to pomalo neobično.

Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2016 at 10:36 AM, Lucky said:

Posle sam se setio neke tvoje slike sa Islanda sa zastavom pa se prisetih i da si ti bio tamo.

Dobro, rent a car je "ok", to je neka cena na koju bih svakako računao, bez obzira što je ostrvo pa su cene generalno nešto niže po pravilu, s tim što guest house malo cepa više. Ali po ovome što si ti rekao + naravno ovaj low cost deluje kao win.  U suštini karta ispadne isto kao za neku drugu "normalnu" destinaciju.

Sa druge strane, mislim da sam negde "uhvatio" da će RyanAir ići iz Niša do Rejkjavika (ili možda Temišvara) što bi verovatno onda bila najpovoljnija verzija. Nešto od novembra-decembra, isto sa nekim džabe cenama.

Dosta me zanima Island, baš bih išao - skapirao sam da me slabo interesuju ove "obične" turističke destinacije. Samo onda moram da nabodem dobar period godine da se ne zakopam u "30 days of night" fazonu :))

bitno je sve da na vreme rezervises i da naravno izbegnes pakleni jul - avgust.

kola su najmanji problem, rent a car agencija imas koliko god zelis, mi smo uboli najjeftiniju, i dobili smo 4x4, sto preporucujem.

sto se prevoza tice, ne bi vijao rajane i ostale kurceve. Imas kao covek da letis Norwegianom iz BG, preko Osla do Reykjavika. I u povratku odradis moju i Grujinu rutu, Rey Kopenhagen avion, Kopenhagen Malme voz, Malme BG avion Wizz (sa Gastosima ofc). Sve to te izadje 240e, smesno.

od 9 smestaja koliko smo mi imali, mozda ne bih preporucio 1, eventualno 2, tako da, kada resis, kontaktiraj me.

Imali smo smestaje od 100e noc, do 180e noc, sve zavisi od vukojebine.

Bring It

Link to comment
Share on other sites

On 9/27/2016 at 7:43 PM, sinister said:

bitno je sve da na vreme rezervises i da naravno izbegnes pakleni jul - avgust.

kola su najmanji problem, rent a car agencija imas koliko god zelis, mi smo uboli najjeftiniju, i dobili smo 4x4, sto preporucujem.

sto se prevoza tice, ne bi vijao rajane i ostale kurceve. Imas kao covek da letis Norwegianom iz BG, preko Osla do Reykjavika. I u povratku odradis moju i Grujinu rutu, Rey Kopenhagen avion, Kopenhagen Malme voz, Malme BG avion Wizz (sa Gastosima ofc). Sve to te izadje 240e, smesno.

od 9 smestaja koliko smo mi imali, mozda ne bih preporucio 1, eventualno 2, tako da, kada resis, kontaktiraj me.

Imali smo smestaje od 100e noc, do 180e noc, sve zavisi od vukojebine.

ofc, planiram to za narednu godinu definitivno. Još sam se juče video sa Crusom, i on je zainteresovan, al on je bas nenormalan i spavao bi u satoru, tako da moram da proverim koliko mi je to pouzdana varijanta ili ipak da trazim nekog normalnog :))

Još banem i do CCPa da vidim šta rade i milina!

Link to comment
Share on other sites

Malme - CPH ima i mini bus/kombi koji vozi direktno sa aerodroma u Malmeu do centra Kopenhagena i obrnuto, mislim da je to manje cimanje (ne znam tačno gde je stanica za voz u Malmeu). Baš Wizz ima svoje buseve koji rade taj transport po sletanju aviona...

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...