Jump to content

iPhone 7 i wireless slušalice


Lucky

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne branim iphone, ali moram da kazem da je kod kvaliteta kamere broj megapiksela samo jedan od faktora koji odredjuju kvalitet. Ono sto je takodje vazno, a sta apple radi skoro bez premca (kazem skoro ili mozda, jer su u poslednje dve godine samsung galaxy telefoni imali bolji kvalitet slika u vecini testova) je softverski post-processing.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2016 at 0:19 PM, Komek said:

I nije mi jasno zašto nisu počeli više da reklamiraju i guraju wireless sluške, koliko sam ja shvatio i iPhone 6 to može?

zato što nisu korak napred nego korak nazad, imho. 

zaglupe se, uparivanje, kvalitet zvuka, da ne pričamo o bateriji i punjenju.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče uklanjanja 3.5mm ulaza
http://www.benchmark.rs/vesti/prikljucak_za_slusalice_sa_iphone-a_7_je_uklonjen_sa_razlogom-67153

Pored love, meni deluje ovaj potez kao nešto što "opravdava" nedostatak inovacija po pitanju dizajna, odnosno kupovinu još godinu dana predaha do novog modela.

Kamera deluje dobro, videćemo kakva je u direktnom poređenju pre svega sa S7, koji ima jednu od top kamera trenutno. Prednja kamera od 7Mpix deluje bolje od većine konkurenata.

Što se tiče starijih iPhone modela sa novim iOS-om, nijedan ne radi isto kao prvog dana, samo što je razlika mnogo manje uočljiva nego kod Android uređaja koji se raspadaju iz godine u godinu, naravno sam OS je za to kriv.

Rezolucija ekrana je komična za 2016-u godinu, bez obzira što je to dijagonala od 4.7, jednostavno je 1080p standard već dugo

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Neptune said:

Ja sam uzeo neke wireless JBL (ali velike ne bubice) za 150e i skroz su mi super tako da mislim da ću sad jedno vreme da nosim te velike, i uz komp i uz telefon.

i dalje mi je to nerealna cena za slušalice, šta ga znam :(

Inače, zanimljivo za čitanje ko ima vremena:

https://hackernoon.com/the-age-of-apple-is-over-b4570e2a2955#.roqgax48h

The point is that Apple no longer pushes the envelope. The “Wow!” factor is gone. Are you lining up overnight for iPhone 7? Is it even cool to do so anymore? Didn’t think so.

Why? Because Apple has peaked.

And this was apparent well before Wednesday’s iPhone 7 yawner.

Link to comment
Share on other sites

Po meni veoma glup tekst, iz nekoliko razloga:

1) Ne možeš očekivati da stalno raste broj uredjaja kad ti uredjaj pripada ubedljivo najskupljoj klasi i nikad neće imati proboj na siromašna tržišta. Slično se dešava i telco operaterima, kojima npr prihod od mobilnih pretplata ne raste, jer ne možeš svake godine stvarati dodatnih 10% ljudi koji će kupovati tvoje uredjaje, tako da je normalno da dodje do decline-a.
2) Priča o Apple kolima, koja je po meni glupost, jer su samo neka nagadjanja po netu
3) NBT i stvari koje su pomenute. Oculus i Vive su još uvek poluproizvodi bez igara, a i bez toga imaju ozbiljne nedostatke (kablovi, umaranje i slično). Isto kao i za auto, što bi Apple pravio personalnog drona ili nešto slično, kad se kompanija i ne bavi time? To je kao da ja pitam, a što Coca Cola ne proizvodi šrafove, nema poente. Slažem se da Amazon može da napravi nešto zanimljivo, ali na polju softvera (ili nečega sa AWSom), a manje sa hardverom, jer osim eBook readera, poprilično fejluju sa hardverom.
4) Opis Microsofta. Ispada da je loše ako ti je akcija konstantna 17 godina, a firma preživela veoma težak period u kome nije imala odgovor na konkurenciju (mobilni uredjaji pre svega). Takodje, iako je Microsoft po njemu ostao na istom, oni su svašta uradili zanimljivo tokom ovih godina, plus ojačali svoju poziciju u enterprise svetu, koja im danas omogućava da krenu i ka Linuxu.

I za kraj, ovaj besmisleni pasus:

Quote

Of course, people will continue to own iPhones and replace their old ones with the new models, but Apple is no longer the cult brand it once was. Its products are too common. Apple products are no longer status symbols because everyone has an iPhone now. You were cool if you had Windows in 1996, just as having an iPhone was cool in 2010. But not anymore.

Nego šta je danas statusni simbol kod mobilnih telefona i tableta? Takodje, kad već pravi paralelu sa MSom, Windows nije kul, ali i dalje pokreće ogroman broj kućnih kompjutera i nastaviće. Nešto ne vidim da MS zabole što ljudi smatraju da je Linux kul, a Windows nije, kad se i dalje vrti u svim kućama.

Tačno je da nema inovacija toliko kod mobilnih telefona, ali to nije samo slučaj kod Applea, već kod svih proizvođača, jer više nema poente nadrkati CPU/RAM/GPU i zapakovati ga u novi telefon. Takodje, iako se ekranima povećavaju rezolucije, više od 720/1080p i nije toliko potrebno, a zakrivljeni ekrani su kao 3D kod televizora, feature koji ne služi ničemu. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Highl1 said:

Takodje, iako se ekranima povećavaju rezolucije, više od 720/1080p i nije toliko potrebno, a zakrivljeni ekrani su kao 3D kod televizora, feature koji ne služi ničemu. 

Osim u primenama za VR, kada je razlika izmedju 720p i 1080 p i navishe veeeeeooooma primetna jer ti je ekran na 5 cm od ociju,

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi kul kada bi recimo Apple i Tesla sarađivali, pa da mogu da se prave appovi za kola! 

Što se displeja tiče, mislim da veoma mali broj ljudi može da primeti neku razliku na telefonima koji imaju preko 300ppi i da je to neko budženje dosta preko toga samo neki trik JER IMA VIŠE (slično ko sa megapikselima). Pogotovo što ta razlika znači veću potrošnju CPU GPU, pa samim tim i baterije.

Pomenuto je ovde možda jednom, ali je potom iskulirano, A10 je definitivno najveće poboljšanje, jednostavno je zverina.

Quote

 

On AnTuTu, the iPhone 7 scored a mega 178,397, which just about puts every other phone to shame. It’s far higher than the 133,781 scored by the iPhone 6S (33% improvement), and also trumps the Samsung Galaxy S7 Edge (134,599), the OnePlus 3 (140,388), and the HTC 10 (133,217).

On the new Geekbench 4.0 test, the iPhone 7 managed a single-core score of 3,425 and a multi-core score of 5,510. By comparison, the iPhone 6S scored 2,443 for single-core and 4,037 for multi-core. That means the iPhone 7 is 40% faster on the single-core test, and 36% faster on the multi-core test.

 

ios10 sam malo čačkao danas i deluje mi značajno unapređeno, a i par ljudi koji nisu random korisnici ga hvale, tako da kapiram da je stvarno bolji.

 

Kapiram da se štekaju za narednu godinu i 10 dina ajfona, sedmica je za preskočiti imo. I nov ajfon bih pre uzeo 6s.

 

6 minutes ago, iguana said:

Osim u primenama za VR, kada je razlika izmedju 720p i 1080 p i navishe veeeeeooooma primetna jer ti je ekran na 5 cm od ociju,

Tačno. Samo ,ako se ne varam, Apple nešto nije ni zagrejan za VR.

Edited by alfa
forum mi je spojio quotove :c

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Узе ми питање из уста? :) Чему у ставри служи јако брзи процесор и 16 гига рама на фону? Који проценат корисника то заиста користи?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, tortky said:

Dobro, evo ja sam zatucan i glup, ali može li neko da mi objasni šta će prosečnom korisniku ANTUTUTUTUT skor od 500.000 da bi slao poruke, radio pozive, slikao i ostale stvari za koje se koristi mobilni (dakle ne pričam o video editingu, kompresiji fajlova...)?

 

13 minutes ago, overkind said:

Узе ми питање из уста? :) Чему у ставри служи јако брзи процесор и 16 гига рама на фону? Који проценат корисника то заиста користи?

 

Pa jebiga, sve je stvar komfora. Kod tih najboljih (i najskupljih) smartfonova očekuješ da radi sve podmazano i brzo, a aplikacije i sajtovi npr. su sve više i više zahtevniji sa nekim svojim kul animacijama itd. A ljudi igraju i igre dosta, pa taj VR... sve to zahteva snagu.

 

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, iguana said:

Pa sta znamo, moraju da ostave neku veliku opciju i za sledecu godinu, kada iPhone slavi deseti rodjendan

Progutao sam "trenutno" u mojoj rečenici. Trenutno nisu zainteresovani, verovatno zbog onoga što je Pera rekao. Možda je ovaj A10 nagoveštaj za forsiranje toga od sledeće generacije ujedno i testiranje, pošto je sedmica generalno fejl u odnosu na šesticu. A ovu desetku vidim kao neku slamku spasa jer ništa još nisu uradili konkretno pored nekog šminkanja i mogli su komotno da ostanu na A9 a da se ne oseti.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

sad pravim digresiju, ali koliko ste stvarno isprobali VR (i Oculus i Vive) i koliko drugo? I ako je odgovor, da za oba, i po par sati igranja u nekoliko sesija, moram da vas ozbiljno pitam, da li vam se ono stvarno svidja? Pošto imamo u ofisu oba, a imaju i kolege, sa zver konfama (1080 nvidia) i meni se ono uopšte ne svidja da mi je nešto na glavi, da su okolo kablovi i da posle 45 min krenem ozbiljno da umaram oči

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

probao sam samo Oculus (nemam ga lichno trenutno ali cu ga kupiti oko nove godine, zajedno sa novim telefonom - trebalo je da bude Note7 ali onda kabum) i meni to nije za igru - boli me glava posle sat vremena. ali ja koristim VR za arhitektonske prezentacije (prvenstveno enterijera) uz pomoc VR google cardborda  (zbog vece dostupnosti - klijentu mogu da posaljem u koverti raspakovan cardboard) i unity engina (moze i unreal koji je mocniji i lepshi, ali za sada mi je skripting u Unity3d lakshi) tako da prilazim VR iz te perspektive, gde ne gledam po sat vremena nesto, ne skacem, ne jurim itd...tako da nema problema.

 

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Svi oni koji bi hteli da VR napreduje ce pozdraviti povećanje rezolucija ekrana telefona jer su to isti ekrani a na telefonima mogu da zarade dovoljno da bi ih razvijali.

U trenutnoj fazi su i Oculus i Vive više demonstratori šta može da se uradi nego uređaji koji su ok za krajnjeg korisnika. Plus što su skontali da uopšte ne mogu da reše problem kretanja tako da dok se ne iznadje nekakvo rešenje za to će sigurno ostati u vrlo ograničenim oblastima primene, ovo za vizualizacije, simulacije gde ti je telo i inače staticno i slično.

Osim toga ja za telefon dijagonale 5-6" zaista ne vidim prednosti rezolucije vece od Full HD.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, iguana said:

probao sam samo Oculus (nemam ga lichno trenutno ali cu ga kupiti oko nove godine, zajedno sa novim telefonom - trebalo je da bude Note7 ali onda kabum) i meni to nije za igru - boli me glava posle sat vremena. ali ja koristim VR za arhitektonske prezentacije (prvenstveno enterijera) uz pomoc VR google cardborda  (zbog vece dostupnosti - klijentu mogu da posaljem u koverti raspakovan cardboard) i unity engina (moze i unreal koji je mocniji i lepshi, ali za sada mi je skripting u Unity3d lakshi) tako da prilazim VR iz te perspektive, gde ne gledam po sat vremena nesto, ne skacem, ne jurim itd...tako da nema problema.

 

I ovo potpuno podržavam, i nama je za posao, jer imamo demo nekog VR tradinga gde ne moraš da gledaš pet monitora i sl, ali za igranje mi nema nikakvu poentu za sada, i tek onda ne vidim povezanost sa mobilnim telefonima

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...