Jump to content

Stan na Novom Beogradu - blokovi


Recommended Posts

Pozdrav,

Upravo procitah temu o kupovini stana u West65 i videh da ima kompetentnih ljudi, pa me zanima sta biste mogli da mi preporucite od novogradnje na Novom Beogradu. 

West je preskup, al' tu su i Savada, Blok A, blok 61, blok 34 i slicno.

Sva ta naselja su vec neko vreme u opticaju, pa sigurno ima ljudi koji zive tamo.

Zanima me novogradnja jer bih bio oslobodjen PDV-a sto nije mala stavka. 40-50 kvadrata.

Gledam dugorocno, al' reko na vreme da se raspitam. Stvorila se slika da svi ti stanovi ,,planu" cim krene prodaja, u sta cisto sumnjam. Ipak 1800+ eura za kvadrat nije uopste malo para. Da ne spominjem uslov da mora garaza (west65) sto povecava cenu za bar 12-13 000 eura.

Otvoren sam i za nove predloge, sigurno znate vise blokova i infromacija od mene.

 

Hvala unapred,

Stevan

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, vanste25 said:

Zanima me novogradnja jer bih bio oslobodjen PDV-a sto nije mala stavka. 40-50 kvadrata.

Promenili se propisi? Pre 5-6 godina su povracali PDV, ako je kupovina prve stambene nekretnine u zivotu. Nije vazno bilo da li je nova ili stara gradnja.

 

West 65 je zabacen, skucen, pored pruge i bukvalno moras da imas garazu. Slag na tortu, cena kvadrata je neka besnoca, 2500 evra (do pre neku godinu). Stanovi su izivljavanje (ceo "zid" u staklu), ali ne vredi. Vrata ulaza vec zapinju u asfalt (na onoj jednoj zgradi koliko ih ima u "bloku"). Okolina - uzasna.

Belvil je rasprodat. Uzima se ono sto je ostalo, nema biranja stana, sprata i zgrade. Besplatan parking bukvalno ne postoji, a garaze su popunjene jos pre nekoliko godina. Cini mi se da je cena bila 1650 evra po kvadratu. Pristojan kvalitet izgradnje, ali kazu da zavisi od zgrade do zgrade. Ja sam zadovoljan.

Savada i A blok su i dalje ok, jer su jos u izgradnji, pa moze da s nadje. Ne znam cenu kvadrata, ali mi rekose da je oko 2000.

Blok 34 je isto tu negde oko 2000, sto je mnogo. Investitor je napravio stanove na jedvite jade i ostatak obaveza totalno zanemario, pa nemas ni propisan asfalt na ulicici od 150 metara duzine. Parking sa unutrasnje strane zgrade se placa (kupuje) i zvrji prazan. Nema obezbedjenja, samo rampa. Vec su se pojavila spoljnja ostecenja (ulegao trotoar), ali niko nista...

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mawtchie said:

Parking sa unutrasnje strane zgrade se placa (kupuje) i zvrji prazan. Nema obezbedjenja, samo rampa.

Ne plaća se parking. Dostupan je za sve, a ne samo za stanare te zgrade. Rampa nije više u funkciji.
Ono što sam ja čuo za te zgrade je da je raspored stanova jako loš.

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mawtchie said:

Promenili se propisi? Pre 5-6 godina su povracali PDV, ako je kupovina prve stambene nekretnine u zivotu. Nije vazno bilo da li je nova ili stara gradnja.

Oni vraćaju sav porez na prvi stan, ako ima PDV njega vraćaju, ako je stari stan ima porez na prenos apsolutnih prava i od njega si oslobođen plaćanja ako ti je prvi stan. Problem je što je PDV 10% a porez na prenos apsolutnih prava 2.5%, što je lupam na 50k evra razlika između 5k i 1250 evra, što nije malo. I PDV ti se vraća samo ako kupuješ od nekog legalnog investitora koji je pravno lice u sistemu PDV, ima ih raznih nažalost. 

Glede Novog Beograda još imaš ove zgrade kod mene http://www.ivanribar.com/ i to je sve ok, i cene su povoljne i gradnja je sasvim pristojna. Problem je što su one dve zgrade sjebali s smrdljivim materijalima pa sada prave ove dve da se "iskupe", u teoriji ne bi trebalo da bude problem, ali u praksi...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Oni vraćaju sav porez na prvi stan, ako ima PDV njega vraćaju, ako je stari stan ima porez na prenos apsolutnih prava i od njega si oslobođen plaćanja ako ti je prvi stan. Problem je što je PDV 10% a porez na prenos apsolutnih prava 2.5%, što je lupam na 50k evra razlika između 5k i 1250 evra, što nije malo. I PDV ti se vraća samo ako kupuješ od nekog legalnog investitora koji je pravno lice u sistemu PDV, ima ih raznih nažalost. 

Glede Novog Beograda još imaš ove zgrade kod mene http://www.ivanribar.com/ i to je sve ok, i cene su povoljne i gradnja je sasvim pristojna. Problem je što su one dve zgrade sjebali s smrdljivim materijalima pa sada prave ove dve da se "iskupe", u teoriji ne bi trebalo da bude problem, ali u praksi...

Sad si ovde nabacao malo..... pa reko da pitam ponovo i ja: Kada kupujes stariju gajbu od nekog vlasnika i to ti je prva nekretnina koju kupujesh u zivotu, sta su onda beneficije / nepovoljnosti u odnosu na kupovinu novogradnje..?

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Oni vraćaju sav porez na prvi stan, ako ima PDV njega vraćaju, ako je stari stan ima porez na prenos apsolutnih prava i od njega si oslobođen plaćanja ako ti je prvi stan. Problem je što je PDV 10% a porez na prenos apsolutnih prava 2.5%, što je lupam na 50k evra razlika između 5k i 1250 evra, što nije malo. I PDV ti se vraća samo ako kupuješ od nekog legalnog investitora koji je pravno lice u sistemu PDV, ima ih raznih nažalost. 

Glede Novog Beograda još imaš ove zgrade kod mene http://www.ivanribar.com/ i to je sve ok, i cene su povoljne i gradnja je sasvim pristojna. Problem je što su one dve zgrade sjebali s smrdljivim materijalima pa sada prave ove dve da se "iskupe", u teoriji ne bi trebalo da bude problem, ali u praksi...

Oslobodjen si dela placanja poreza na prenos apsolutnih prava do 40m2, sve preko toga placas porez od 2.5% od procenjene vrednosti stana.

Kod kupovine novog stana dobijas povracaj PDV-a, ali generalno gledano ne isplati se kupovina novogradnje, najbolja varijanta je ako si u mogucnosti da cekas i trazis stan i nesto dobro ce vec da izleti. Ovako ciljano da pucas bas na odredjenu lokaciju i hitnu kupovinu bices odran. (u smislu cene po kvadratu). Ako si kes kupac onda si na konju, mozes da spustis cenu koliko hoces, posebno ako je hitna prodaja. milina.

Nedavno sam zavrsio ovu pricu pa znam koja je agonija. Od svega najgore prokleta birokratija.

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, fatboy said:

Sad si ovde nabacao malo..... pa reko da pitam ponovo i ja: Kada kupujes stariju gajbu od nekog vlasnika i to ti je prva nekretnina koju kupujesh u zivotu, sta su onda beneficije / nepovoljnosti u odnosu na kupovinu novogradnje..?

Kad kupuješ gajbu od nekog fizičkog lica ti plaćaš porez na prenos apsolutnih prava u iznosu od 2.5% od vrednosti stana. U slučaju da ti je to prvi stan ti podneseš zahtev i oni te oslobode toga (odnosno vidi dole vezano za kvadrature i sl). Kada kupuješ stan od investitora u cenu stana je uračunat i PDV od 10%. Ti stan svakako moraš da platiš u celosti sa PDV-om, ali ako ti je prvi stan onda dobiješ povraćaj PDV-a, opet shodno ovome što smo dole dodali. 

1 minute ago, Crno-Sunce said:

Oslobodjen si dela placanja poreza na prenos apsolutnih prava do 40m2, sve preko toga placas porez od 2.5% od procenjene vrednosti stana.

Da, u pravu si, do 40m2 ali ima i one neke fore da dobijaš oslobadjanje za još po 15m2 za svakog narednog člana domaćinstva kome je isto prvi stan, tu se valjda računaju i deca i sl. To je potpuno isto pravilo i za PDV.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da da, bilo koji clan porodice se racuna. Mene je generalno bolelo dupe da se bakcem sa tim zbog par stotina evra, papirologija je pakao, ovo je bilo lakse xD

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ivan~ said:

Ne plaća se parking. Dostupan je za sve, a ne samo za stanare te zgrade. Rampa nije više u funkciji.
Ono što sam ja čuo za te zgrade je da je raspored stanova jako loš.

Bravo, zaboravih da sam i ja gledao planove zgrade, raspored je totalno drugaciji od ostatka bloka i glup je. Ne mogu jasno da se setim, ali mi se cini da su stanovi ili <40 ili >100 kvadrata, a izmedju nista.

Dobro je da su skinuli rampu, ali kako su resili sa onima koji su kupili parking mesto to sto ostali mogu za dzabe da parkiraju na istom prostoru?

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, voodoo_ said:

Malo je jača cena s obzirom da je sam kraj blokova... mada opet, i dalje je mnogo bolja veza s gradom nego npr. Voždovac i Stepa...

htedoh da kažem dal' samo meni deluje da ovo uopšte nije ok cena? Stepa je 1000e sa PDVom što je ako neko gleda stanove iz direkcije po meni bolja opcija - ja naravno posmatram iz vizure "ove strane mosta", vudsi sa one gde je on.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zwerko said:

Imaj u vidu samo da ti stanovi u Stepi koji su za 1.000 eur su isti oni koje ne mogu već pet godina da prodaju, verovatno postoji razlog :) Plus tamo nemaš Maxi i Poštu što je na NBGD normalno :)

Vidim da je pomenut blok 61, ima i ovo u bloku 63 http://suncity.rs/ kao i ovo http://www.atrijum63.rs/

verovatno je tako, čitam raznorazne tekstove, ali isto koliko sam primetio ostali su samo stanovi velikih kvadratura tipa 80+ kvadrata, što je takođe verovatno razlog koji odbija ljude.

a video sam da ima i Maxi!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sa1Nt said:

imaju sve sad u Stepi, ukljucujuci i novi vrtic i skolu, nije lose naselje :)

mislim da je problem što su ispalili ljude za drugi vrtić i drugu školu, pa će kapacitet ovih biti mali. 

realno, problem stepe je po meni i onaj izlaz iz naselja koji je katastrofalan a generalno nemaš ni dobru povezanost sa autoputem. 

ali opet sa druge strane, stepa je uvek "predmet medija" - nekako lakše te stvari iz stepe dođu do medija pa mi deluje da se problemi možda i reše na konto toga (naravno ne izgradnja nove škole, nego neki sitniji) nego da čovek kupi gajbu u nekom drugom naselju. Pa eno čak i iz direkcije ima stanova tamo gore u Jerkoviću, ona manja gradnja, isto svi živi kukaju ali tu ima 50 ljudi pa nemaju kako da dođu do bilo koga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...