Jump to content

Konačno novi MacBook Pro


Lucky

Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

spremam se da kupim MBP, pa rekoh da pitam RUR mudrace za savet.

pre par meseci sam mislio da pazarim neki laptop do ~600e kako ne bih uzimao one plastikanere od 30 hiljada koji se kvare svaki drugi dan, ali sam se u medjuvremenu par puta sreo i sa tim mid(?)-level modelima koji mi nisu ostavili nista bolji utisak. onda sam zakljucio da je najbezbednije skupiti malo vecu kintu i kupiti nesto kvalitetnije, jer ne vidim sebe kako menjam laptop svake godine, a ne bih voleo da se opecem kupovinom nekog modela koji ce par meseci nakon kupovine zavrsiti na servisu. masinu bih koristio za web development - uglavnom Atom, Vagrant, PHP/Node/Ruby, Photoshop, Illustrator/Inkscape. sve cesce mi se desava da dobijam Sketch fajlove koje ne mogu da otvorim, a i dojadilo mi je da debugujem Safari na Browserstacku. pa sam resio da uplovim u OS X vode i pokrijem i taj OS. trenutno dual bootujem Ubuntu i Win10 i bas bih voleo da imam dedicated masinu za posao, a da desktop bude za zajebanciju i lagani gejming. 

s obzirom da me 2016 modeli uopste ne zanimaju, izbor se sveo na (mid 2015):
- 13" (MF840, i5 2.7GHz 8/256GB) - 1490e
- 15" (MJLQ2, i7 2.2GHz 16/256GB) - 1890e

tezina i baterija mi ne igraju neku preterano veliku ulogu jer sljakam od kuce i retko cu kad laptop nositi sa sobom. u pocetku sam mislio da je 13" premali (no homo) i da mi nece biti dovoljno (no homo) kada budem presao sa 24" monitora na manji (no homo), pa sam isao do iStyle-a da ih uporedim uzivo i mislim da je 13" velicina ekrana i generalno ceo uredjaj sasvim taman. sa druge strane, 13" bi imao dual core i5, dok je 15" quad core i7 i ima duplo vise RAMa, pa mislim da je 15" ipak bolja kupovina na duze staze. generalno je sranje sto oba modela imaju Haswell procesore, ali ne planiram da izbacim jos ko zna koliko para za model iz 2016, samo da bih dobio 10% u performansama, sto nikad ne bih ni primetio. pre nego sto pitate, gledao sam Dell XPS i u njega sam se do jaja zaljubio kad ste ga nahvalili u ovom topiku (slabo pratim ultrabookove i laptopove, pa ne znam sta je kul). ali s ozbirom da je preduslov OS X, nazalost je diskvalifikovan =(

gledao sam ponudu polovnih modela na KP, ali vise naginjem ka tome da kupim novi uredjaj, umesto da cekam i strepim kada ce nesto da mi umre i onda izbacim neku suludu kintu za popravku. razlika u ceni se itekako oseti, ali kao sto rekoh, mislim da je pametnije da platim svoj dusevni mir i budem siguran da je sve kako treba.

je l' neko koristio doticne modele u slicnim uslovima i kakva su mu iskustva? da li kupovinom 15" i razlikom od 400e dobijam jacu i brzu masinu - nesto sto bi se osetilo u aplikacijama i svakodnevnom radu? da li je ovo overkill i da li bih mozda mogao da uzmem u obzir neke druge modele? voleo bih da se informisem sto je vise moguce i cujem tudja iskustva pre nego sto izbacim ovoliko para, hvala!

Link to comment
Share on other sites

2016 modeli nemaju kaby lake(ista generacija kao i 2015). Ja bi uzeo quad core i 16gb rama da sam na tvom mestu, jer je sigurno prijatnije za rad a i trajace ti duze..

 

A umesto istyle-u mozes u madjarsku da odes sam po njega ovde i ustekas skoro 300e (1630e kad se vrati pdv) ILI nadjes nekog madjara na kp.com i ustekas 150 200e da ti on to posalje. Za sve apple proizvode imas internacionalnu garanciju, jedino kod nas sto bi imao 2 godine valjda...

Link to comment
Share on other sites

u iStyle sam išao samo da vidim modele uživo, naravno da od njih ništa neću kupiti ikada u životu =) 

hvala na savetu, cimaću ove "jače Mađare" da vidim koliko bi izašlo preko njih. imam i neke poznanike koji relativno često idu u USA, ali na njih uopšte ne računam jer su se maksimalno stisli i ispali bulje kad sam pitao da li mogu nešto da doteraju odande, iako bi to bila najjeftinija akcija.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ja sam dobio belu mrlju (nesto kao probijanje pozadinskog osvetljenja) na novom MBP 15" 2015 posle tacno mesec dana koriscenja. uglavnom je bilo vidljivo na belim/sivim/svetlijim pozadinama, ne toliko na tamnim. u pocetku je mrlja bila mala i jedva vidljiva, da bi par meseci kasnije postala ~1cm siroka sa jos jednom manjom mrljom par centimetara pored nje i jednom blizu leve ivice ekrana. srecom je uredjaj jos uvek bio u garanciji i uspeo sam da dobijem zamenu celog ekrana, sto bi bio izdatak od laganih 115k dinara da nisam imao garanciju.

i da, dobio sam 90 dana garancije na zamenjeni deo, odnosno polovinu uredjaja. jedva cekam da mi crkne nesto 91. dana.

koja govna =(

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

riknjava mi polako baterija, dajte preporuke za neki ok servis gde mogu da odrade zamenu, a da me ne oderu kao magarca zato sto sam macfag i ne razjebu ovo ostalo sto radi =(

video sam da se MBP Retina 15" mid 2015 kvalifikuje za onu akciju besplatne zamene baterija, ali posto sam vec iskoristio gratis menjanje ekrana (iz posta iznad) nisam vise ЕЛИЏИБЛ.

hvala o/

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, digrejzo said:

video sam da se MBP Retina 15" mid 2015 kvalifikuje za onu akciju besplatne zamene baterija, ali posto sam vec iskoristio gratis menjanje ekrana (iz posta iznad) nisam vise ЕЛИЏИБЛ.

 

ovo si sam zaključio ili su ti oni tako rekli?

ako je ovo drugo, kakva vnago, pa nije isti kvar nisi ti kriv što su sklepali kompove preko one stvari.

7 hours ago, digrejzo said:

riknjava mi polako baterija, dajte preporuke za neki ok servis gde mogu da odrade zamenu, a da me ne oderu kao magarca zato sto sam macfag i ne razjebu ovo ostalo sto radi =(

 

a za servis, ako si na nbgd i hteo bi baš da je apple fazon - http://ifix.rs/ vrlo korektno rade, ja sam tu menjao bateriju na macbook air 11" pre jedno dve godine, dosta povoljno.

sa ove strane mosta https://www.pcbgservis.com/ - svašta sam kod njih popravljao, dosta su dobri takođe.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, digrejzo said:

pa moze na nekom linku na eplovom sajtu da se proveri da li mozes i dalje da koristis neke od ovih akcija kad uneses serijski broj masine, tu sam video da me ne vole vise =c

 

hm, baš neobično. ako te ne mrzi, probaj na ako prođe prođe varijantu u istyle za svaki slučaj, ništa te ne košta!

10 hours ago, digrejzo said:

 hvala na preporukama laki legendo o/

uvek! javi samo za šta si se opredelio na kraju i kako je prošlo!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

celu vecnost kasnije - danas ga ostavih na servisiranje u iFix:

- 15500rsd nova navodno original baterija (sumnjam, ali svakako je bolje od one kucajuce bombe koju sam stavljao u krilo svaki dan)
- 3500rsd ciscenje + termalna pasta (jer ide u paketu sa baterijom, inace je 4500rsd)
- 3000rsd "prioritet" opcija, da ga zavrse za dan-dva

edit: zavrsili sutradan, za ~24h od trenutka ostavljanja uredjaja, sve ocistili, stavili nedostajuce srafove i zamenili plasticne nogice na uglovima koje su mi se skembale, garancija 3 meseca na bateriju. staru mi uredno spakovali, ali je nisam hteo jer nisam u IRA gasu da pravim kuci bombe

super fini i gotivni momci (full homo), preporuka!

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, evgeniy said:

celu vecnost kasnije - danas ga ostavih na servisiranje u iFix:

- 15500rsd nova navodno original baterija (sumnjam, ali svakako je bolje od one kucajuce bombe koju sam stavljao u krilo svaki dan)
- 3500rsd ciscenje + termalna pasta (jer ide u paketu sa baterijom, inace je 4500rsd)
- 3000rsd "prioritet" opcija, da ga zavrse za dan-dva

moje iskustvo sa iFix je da su prilično korektni kao što napisah gore, i mislim da u tom smislu neće da ti uvale neku krš bateriju i to sve.

čišćenje od 3500 din nemam pojma ni dal' ti je trebalo imho, nema tu šta puno da se čisti 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

imam macku, kapiram da je sve prepuno (nisam otvarao skoro), plus se ne bih zajebavao da skidam bateriju, kulere, CPU/GPU da bih stavljao termalnu pastu. govna iz epla su to sve lepo zapakovala tako da kapiram da bih lagano pokidao neki kablic, sjebao negde neki pin, sta god

e sad, nadam se da ce ovi burazeri da se iscimaju!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evgeniy said:

imam macku, kapiram da je sve prepuno (nisam otvarao skoro), plus se ne bih zajebavao da skidam bateriju, kulere, CPU/GPU da bih stavljao termalnu pastu. govna iz epla su to sve lepo zapakovala tako da kapiram da bih lagano pokidao neki kablic, sjebao negde neki pin, sta god

e sad, nadam se da ce ovi burazeri da se iscimaju!

ako se ne iscimaju pošalji im Fatu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...