Jump to content

Star Trek - The Final Frontier Topic


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Gledam Strange New Worlds, i ovo lici bas na oldskul trek, iako se vidi da je malo vise komican, malo vise je odnos izmedju posade preopusten, ali nekako mi pije vodu 

da imaju propusta, zene nekako dominiraju (mada su bar lepe i sarmantne rekao bih, imamo i seksi medicinsku sestru), malo previse trtljaju o osecanjima, ali je  osnovna poenta treka je nekako tu za sada

Pajk je smekerica nevidjenja, opet mozda malo previse za trek, ali bas dobro gura svoju kapetansku ulogu, sto se videlo jos u diskaveriju (njega nisam odgledao do kraja)

scene svemira, brodova, planeta stanica su zaista predobro uradjene i prelepe su, mozda i najlepse do sada

i tako imam pristup netflixu, hbo max, i skyshowtime, i opet nemam diskaveri dostupan na strimingu... tacno treba da se vratimo na torente skroz 

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zetfix ima Discovery, SNW, Lower Deck, Geeks i možda još nešto.

Ja sam trenutno na 4. sezoni Voyagera. Trebalo im je dugo da nađu neki svoj ritam i budu zanimljivi - nešto što Enterprise nikad nije postigao. 7 of 9 i Doktor nose seriju zbog sveže perspektive, ostali se kreću od ok (Tuvok, kapetan) do iritirajućih (Kes, Paris)

Link to comment
Share on other sites

Vidiš, meni je ENT, od onog Zindi rata i sfera i poslednja sezona skroz OK. Držao pažnju, i likovi su bili dobri, odnosi medju njima. Bili dobri mini arkovi (uvod u rat sa Romulancima, vremenski ratovi, section 31 momenti, I plus što je realno najjača ST riba u ENT, T'pol 🙂

VOY epizode su mi najbolje one koje su sa Borgovima, ostalo i ne baš.

 

Inače, krenula treća sezona Pikarda u četvrtak. Deluje da može da bude i dobro, gledam.

Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2023 at 12:13 PM, Jose Jimenez said:

Zetfix ima Discovery, SNW, Lower Deck, Geeks i možda još nešto.

Ja sam trenutno na 4. sezoni Voyagera. Trebalo im je dugo da nađu neki svoj ritam i budu zanimljivi - nešto što Enterprise nikad nije postigao. 7 of 9 i Doktor nose seriju zbog sveže perspektive, ostali se kreću od ok (Tuvok, kapetan) do iritirajućih (Kes, Paris)

na netflixu nema discovery (bio je ranije pa se sve pojebaolo zbog licenci), nema strange new worlds, i nema lower decks, tj nema nista novije, cek ni u US-a

pomenuti su izgleda dostupni samo u UK, Australia, Turska, Japan, i Hong Kong

 

cek sad vidim da si kucao zetfix, nemam pojma sta je zetfix

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2023 at 7:59 PM, manson said:

Vidiš, meni je ENT, od onog Zindi rata i sfera i poslednja sezona skroz OK. Držao pažnju, i likovi su bili dobri, odnosi medju njima. Bili dobri mini arkovi (uvod u rat sa Romulancima, vremenski ratovi, section 31 momenti, I plus što je realno najjača ST riba u ENT, T'pol 🙂

VOY epizode su mi najbolje one koje su sa Borgovima, ostalo i ne baš.

Previše sam bio oštar, imaš poentu. Problem mi je kaubojski vajb koji se provlači, koji doživljavam kao "TNG, ali za moderno američko tržište". Druga stvar što mi smeta je što imaju toliki lore koji mogu da iskoriste, a rezultat je mnjeh. Ti arcovi su mi dobri jer su deo istorije TNG univerzuma, ne zato što su dobro urađeni. Npr. nemaju univerzalni prevodilac, pa izmisle Hošija koja hakuje Enterprajz kao dobar dan jer "matematika je u suštini jezik".

I da, subjektivno me iritira ENT zbog čestog korišćenja mirror universe i skakanja kroz vreme - dve stvari koje sam doživljavao kao filler između dobrih epizoda. 

Da ne bude da hejtujem, dobro su uradili Skot Bakulu, i način na koji okuplja rase kako bi jednog dana pokrenuo Federaciju. I taj prelazni period čovečanstva gde prestaju da postoje svemirske kamiondžije i generacijski brodovi, i menja se ceo pogled na univerzum.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, Lucky said:

i jel se svi raspadaju koliko su matori? :)) ili se drže? 🙂

Da :D

najviše se sam Patrik Pikard raspada, ostali se super drže. Inače, nisam ja treki, sećam se kao klinac enterprajza i koliko mi je bilo to super, ali se ne sećam detalja i nisam previše vezan za to. Znam iz priče da su generalno dosta hejtovane prve dve sezone, a da ovo, kažu interneti, obećava, i za sad se slažem :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2023 at 10:03 AM, millanče said:

Da 😄

najviše se sam Patrik Pikard raspada, ostali se super drže. Inače, nisam ja treki, sećam se kao klinac enterprajza i koliko mi je bilo to super, ali se ne sećam detalja i nisam previše vezan za to. Znam iz priče da su generalno dosta hejtovane prve dve sezone, a da ovo, kažu interneti, obećava, i za sad se slažem 😄

bilo je ono valjda na TV Košava :)) dvehiljaditih su puštali Star Trek pa kao iz tog perioda i imam neka sećanja, ali ono što smo gledali osamdesetih i devedesetih pa toga se niko živ ništa ne seć asvakako 🙂

Link to comment
Share on other sites

Bogami se dobro sećam mnogo toga iz serija koje sam gledao devedesetih, samo slabije star treka.. nego ne budzi kontent već idi gledaj seriju , optimizovana je da ne mora da se gleda ništa pre koliko je god moguće :) jesam li napomenuo i da deluje odlično:)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, millanče said:

Bogami se dobro sećam mnogo toga iz serija koje sam gledao devedesetih, samo slabije star treka.. nego ne budzi kontent već idi gledaj seriju , optimizovana je da ne mora da se gleda ništa pre koliko je god moguće 🙂 jesam li napomenuo i da deluje odlično:)

pravo da ti kažem završio sam only murders pa sad imam na lageru sandman koji rekoste da je dobar, pa ću posle toga da razmislim o tome!

2 hours ago, millanče said:

Moar like 10/10 😄

Old Man Lips GIF

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Još jedan ST uskoro, ST: Starfleet Academy

https://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2023&mm=04&dd=05&nav_id=2313589

Quote

CBS studio i Paramount+ su zvanično najavili, Star Trek: Starfleet Academy, novu Star Trek seriju koja će pratiti novu klasu Starfleet kadeta.

...

"Prijem je sada otvoren za Akademiju Zvezdane flote (Starfleet Academy)! Istražite galaksiju! Vodite vašu sudbinu! Po prvi put u preko jednog veka, naš kampus će biti ponovo otvoren da primi pojedince od najmanje 16 zemaljskih godina (ili ekvivalentne vrste) koji sanjaju da prekorače svoje fizičke, mentalne i duhovne granice, i koji cene prijateljstvo, drugarstvo, čast i odanost cilju većem od njih samih."

Joj, bojim se da će biti još jedno woke sranje 😞 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...