Jump to content

Star Trek - The Final Frontier Topic


Recommended Posts

Nece biti pucanja kapiram. pretpostavljam da ce ici na pricu pomirenja nakon sto oslobode okupirane sisteme i da ce ovo dvoje vulkanaca na brodu "progledati i ukapirati da federacija nije pretnja za njihov nachin zivota". Takodje me zanima kako ce se reshiti ovog gljivichnog pogona jer je on suvishe "deus ex machina resenje" jer sa njim mozesh da putujesh bilo gde, praktichno momentalno, u prostor-vremenu.

Ono sto ne mogu zameriti ovoj seriji je odlichna produkcija - scenografija, kostimi i efekti su na nivou dobrog sf filma, a ne tv serije.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

nakon sto me prosao napad histericog smeha (a plach ce uskoro), da podelim sa odeljenjem

Alex Kurtzman je za Variety potvrdio da radi na 4 (ČETIRI!!!) Star Trek serije za CBS

https://variety.com/2018/tv/news/star-trek-tv-shows-cbs-discovery-alex-kurtzman-1202842335/

a posle je HR nasao da ima i peta serija, u kojoj ce, navodno, matori Ser Patrik da glumi matorog Pikara (mada, uz tu je seriju zakacen i Akiva Goldsman(i on i Kurtzman su generalno na shitlisti fanova treka))

https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/alex-kurtzman-inks-25m-deal-extension-cbs-tv-studios-will-expand-star-trek-tv-franchise-1104232

- A series set at Starfleet Academy from creators Stephanie Savage and Josh Schwartz. The duo currently serve as co-showrunners on the Hulu-Marvel series “Runaways” and are best known for creating shows like “Gossip Girl” and the CW’s reboot of Dynasty.

- A limited series whose plot details are being kept under wraps.

- A limited series based around the “Wrath of Khan” story. Khan’s full name is Khan Noonien Singh. He was famously portrayed by Ricardo Montalbán in both the original series episode “Space Seed” and again in the film “Star Trek II: Wrath of Khan.” Benedict Cumberbatch then played the character in the 2013 film “Star Trek Into Darkness.”

- An animated series whose plot details are being kept under wraps.

pozitivna stvar je jedino sto ako prave toliko mnogo stvari, po nekoj verovatnoci ne mogu da upropaste BAS SVE (nadam se =o))

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

OK je, scifi razbibriga. Priča je jako glupa u kontekstu ST univerzuma, i ne znam kako će se iskobeljati iz svih tih super high tech izuma i bitnih razvojnih događaja koji su hronološki nastali pre svih orstalih ST naslova:

Spoiler

Spore Drive

Vraćanje iz mrtvih

Putovanje u paralelne dimenzije

Skakanje napred nazad kroz vreme

Svemogući AI koji asimilira ljude dodirom

Paralelna Starfleet organizacija

Pretvaranje člana jedne rase u drugu na DNK nivou

Miniranje Kronosa

Telepatski link Vulkanaca preko univerzuma

 

Link to comment
Share on other sites

gledam i ja eto stigoh do 11 epizode, nije lose ali su i za moj ukus preterali sa magijom , neke stvari bas bodu oci i apsolutno je moglo bez toga u toj meri, pa sa svakom epizodom sve manje lici na star trek

sa druge strane nekako je dopadljivo, kasting je u glavnom dobar, dobro je snimnjeno i spec. efekti su odlicni

za jedno smo sigurni, zene ce u buducnosti da nam jebu kevu :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Prvo sam mislio da je onaj red angel Ikonijanac :) pomenuti su par puta u ST serijama i slično izgledaju u ST online, jes da STO nije kanon. Kad ipak nije bio :)

 

Sada se jedino bojim da, zbog ovog AI i putovanja kroz vreme, ovo bude neki začetak Borgova. Vrate AI dosta kroz vreme pa još u drugi kvadrant, i on onda krene da evoluira, postane Borg, asimilira razne rase, a ultimativni cilj je Zemlja i Federacija :) A nekako bi mi takva neka Borg priča bila bezveze.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...