Jump to content

Star Trek - The Final Frontier Topic


Recommended Posts

nije svemirska krtica nego vodeni medved (srpsko ime za tardigrad ;o))

mada stoji da ponasanje tog stvoreja nije dosledno i menja se kako odgovara smorenim scenaristima ove serije

 

takodje, poslednja epizoda orvillea ok i zabavna...na mahove iritira al to je seth...

iskreno mi je drago sto je zivuljka utekla/sto su je pustili da ode

klingonci kanda iritiraju sve manje (or iz it dzhast mi?)

also, kad sam video harvija mada pomislio sam da bi ovaj drugi vojak mogao da kao darvin iz tosa bude hirurski izmenjeni klingonac...ali ovi novi klingonci imaju kranijum koji ne deluje alterabilno u ljudsku formu =o)

za kraj...moguce da je stamec postao neki link sa mirror universeom, ali i da je samo flipnuo na neki nacin =o)

Link to comment
Share on other sites

mislim da je malo prerano za mirror universe, jer ako nisi josh uvek skroz upoznat sa likom kako mozesh da poverujesh u njegovu inverziju. Pre ce biti da je samo flipnuo zbog genetskih eksperimenata.

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 10/6/2017 at 1:48 PM, iguana said:

Sharliz Teron u novoj epizodi Orvila i to je otprilike jedino sto valja. Mekfarlan ne zna da glumi da mu od toga zivisi zivot. Mene Orvil pocinje zestoko da smara. Ima osecaj loshe TNG epizode sa josh loshijom glumom. Enterijer broda deluje kao da je kupljen u Ikei

Odgledao sam 8 epizoda Orvila i ne znam šta da mislim. Neke epizode su mega loše neke epizode su korektne, jedna je mislim bila baš solidna.

Ona najočiglednija kopija black mirrora sa glasanjem mi je bila baš bezveze, kao da se nije ni potrudio.

Set još jednom posle onog raspada na divljem zapadu potvrđuje da mu mnogo bolje ide imitiranje pedeset glasova nego bilo kakav vid glume.

Ne znam da li će ovo da nastave. deluje mi da se sad izvlači na te selebritije koje cima za snimanje i to je manje više to.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, iguana said:

Narucena je i druga sezona Orvila ali ja vishe to necu gledati. 

Ne kapiram ih uopšte. Neke epizode su dno dna sto se tiče priče i zanimljivosti. Ali možda je to deo nekog "paketa" saradnje Foxa sa Setom, ipak ima dosta svojih stvari tamo. A opet možda i gledaoci kažu da je vrh :)

Link to comment
Share on other sites

Tačno je da postoji ogromna razlika u epizodoma, kao da je neke morao da odradi, ali svejedno, to je suštinski ol skul ST gde ti imaš neki filozofsko-psihološko-sociološko-religijski-kulturološki problem i pokušavaš da ga rešiš iz tačno određene perspektive (iz perspektive "Federacije"). I to je ok, jer ima taj Setov trip koji nekad radi a nekad ne radi. A to je i razlog više što je novi pravi ST dobar, jer je potpuno nov pristup, moderniji i mnogo više u skladu s današnjim vremenom.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bolkonski said:

Tačno je da postoji ogromna razlika u epizodoma, kao da je neke morao da odradi, ali svejedno, to je suštinski ol skul ST gde ti imaš neki filozofsko-psihološko-sociološko-religijski-kulturološki problem i pokušavaš da ga rešiš iz tačno određene perspektive (iz perspektive "Federacije"). I to je ok, jer ima taj Setov trip koji nekad radi a nekad ne radi. A to je i razlog više što je novi pravi ST dobar, jer je potpuno nov pristup, moderniji i mnogo više u skladu s današnjim vremenom.

vidim da su na netu napljuvali neku najnoviju epizodu orvila, ali nisam dotle došao, baš ću da pogledam o čemu se radi. ali očigledno nije bila dovoljno loša čim ima druge sezone.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Orville i dalje sasvim ok. Ima neke momente kada se vidi da nisu dobro promislili ili su zbrzali neke stvari, ali je sasvim gledljiv i još uvek drži Star Trek vajb.

Discovery možda i neću nikada odgledati. Jednostavno me ne interesuje više... radije gledam opet DS9.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Discovery je na pauzi do januara...ok im je klifhengerčina...ali je ipak klifhengerčina ;o)
Rešili su neke stvari mnogo brže, nego sto sam pretpostavljao da će da razvlače što je svakako plus...al opet....serija funkcioniše bolje kad sam sebe ubedim da ovo nije star trek =o)

Orville je svakako gledljiviji, ali i dalje su im epizode hit or miss....ova poslednja je bila očigledan rimejk jedne od najgorih TNG epizoda overall (one kad je beverly u warp bubbleu, čak imaju i repliku koja je 90% identična slavnom, retardiranom kvotu iz te epizode) i kao takva je podjednako loša...onda ona pre  nedelje sa lajkovima je los ripoff višestruko superiornije epizode black mirrora al opet, ima epizoda kada se sve kockice sklope pa je baš dobro kao ona ep kad se ubacuju na brod onim space vampirima =o)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

krenula druga tura, ep10 se meni svidja (tilly ftw) + 2takes-frakes rezhirao ;oD

random thoughts:

- razmisljam da li je moguce da je celo glupiranje oko 5 kila gume na klingoncima zato da bude mega surprise kada se ispostavi da je tajler zapravo tranformisani klingonac ko darvin iz tosa

- mislim da bi bilo megacool da je imperator michelle yeoh

- pitam se da li je homofobima veca reakcija bila na closeup poljupca (negativna) ili kad riki capne (pozitivna) ;oP

Link to comment
Share on other sites

@Kole

Spoiler

Imperator bi trebalo da je mala Sato iz ENT :) Defiant, to je onaj iz TOS sa Tolijancima, pa u ENT mirror Archer i ekipa ga kradu? :)

Šta sada planiraju, da ga STD ekipa ukrade od mirror ENT ekipe i vrati se nazad? :)

 

edit: inače, pobeda ove epizode je škotski naglasak :)

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...