Jump to content

Fallout Modding - Nevada, Resurrection, 1in2...


G!!!

Recommended Posts

Ok, ovo je bio jedan od modova za koji su mnogi verovali da NIKADA nece biti zavrsen :)

Ali momci iz ceske su ga zavrsili 2013. a rad je poceo 2003. :D , i tek sada je mod preveden na engleski i treba da se pojavi 15. jula ! :)

Evo trejlera

 

Prica je sasvim nova, na novim lokacijama i vreme desavanja je izmedju prvog i drugog fallouta na teritoriji Novog Meksika :)

http://www.resurrection.cz/en/

po nekim pricama gameplaya ima minimum 25 sati!

Nekada sam pratio razvoj ovog moda ali zbog brojnih menjanja ljudi koji su radili na njemu, brojnih zastoja i promena planova odustao sam i nisam cuo o njemu nista sigurno 5-6 godina :) Koliko je zapravo moje iznenadjenje da je ovo poodavno zavrseno i da upravo sada izlazi prevod na engleski :) pa ovo ce biti najbolje leto ikada!

Anyway u mod su upakovani svi tvikovi na endzinu pa i Resolution patch tako da moze se podesiti sve sto treba da bi se ugodnije igralo na novijim sistemima (radi na svim verzijama win-a). Jedino sto vam je potrebno je Fallout 2 :)

  • Upvote (+1) 2

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eh da ima i fazon Fallout Nevada, ruski mod koji je nahvaljen isto zbog price, kvestova i obimnosti

Ali avaj samo je na ruskom i nema neke izgledne sanse da ce da developeri prevode jer su se valjda razisli ili tako nesto. Igra ima 2,7 MB teksta da se prevodi i za sada se niko ozbiljno nije uhvatio toga (mada i dalje ima nekih pokusaja) LP dole

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da i ja sam primetio da su dijalozi malo prosti i glupnjikavi.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

nekako mislim da ne moze ni da ima smeka kao originali kad su ovaj MOD radili fanovi, dijalozi su pisani na cheshkom a potom prevodjeni na engleski

ovde je djavolski posao odradjen, kada je iz onako arhaicnog endzina izaslo nesto ovoliko (kamo srece da srede i ruski mod)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

preveli su sve, ali koliko kapiram sve je na engrishu pa sada edituju sve na bolju verziju engleskog

https://yadi.sk/d/xwnnO1nJ3QnvSR

1. Install Fallout_Nevada_CE_3.3.exe
2. Unpack into the game folder: 1_English_Translations_for_Nevada_2017-12-17.rar (Dionis, Snikers and Co.)
3. Unpack into the game folder: 2_English_Translations_Fix_for_Nevada_CE_2017-12-20.rar (Foxx & Yandex)

Skupili su se ponovo da ubrzaju malo rad na finalnoj verziji prevoda, malo su se izukrstale verzije modova i prevoda i malo su pogubljeni bili jer sve dosta dugo traje, ali su obecali da ce sve biti cakum pakum i sledecih nekoliko meseci

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Fanmade totalna konverzija i prequel Fallout Nevada je izasao sa ispravljenim prevodom i bagovima

https://www.nma-fallout.com/threads/fallout-of-nevada-Фаллаут-Невада.207311/

Skida se Fallout: Nevada (Fixed mod)  verzija koja je apdejtovana i balansirana (u obliku je moda a ne totalne konverzije sa celom igrom kao prethodne varijanta)

ovo je otprilike sada skroz spremno za igranje, manji minorni bagovi se mogu pojaviti tu i tamo ako se prijave i oni ce biti ispeglani

I to je to sto se tice razvoja ovog moda, glavni moderi su presli da rade na drugu totalnu konverzaciju Fallout - Sonora

 

------------

Kad smo vec kod toga jos jedan mod se solidno razvija a to je Fallout et tu mod, tje Fallout 1 u Fallout 2 endzinu

https://www.nma-fallout.com/threads/fallout-et-tu-mod-is-now-out-of-beta.218759/

Replicates Fallout 1 in 2 almost 1:1.
Comes with the Hero Appearance mod integrated (Bald Dude, Long Hair Dude, Punk Girl).
Selected Fallout 2 weapons have been added (sparingly!) to the game world in ways that don't break the game balance.
Fallout 2 styled merchant inventory restocking (Optional).
Party members and generic NPCs can be pushed out of the way.
Party members level up and change their appearance based on worn armor.
Party members can be controlled in combat (Optional).
Automatic door opening and closing (Optional).
Traverse the wastes on your very own motorcycle (Optional)!
Continue playing after the main story has been completed (Optional).
Lots of bugfixes, making the game run more stable than even the original with patch

 

 

poyyy

  • Thanks (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • G!!! changed the title to Fallout Modding - Nevada, Resurrection, 1in2...
  • G!!! featured this topic

Esam

Deluje kao pravo fallout iskustvo za sada :)

Odradio malo pocetak, otisao na lvl 2, cak sam negde  imao i prvo gej iskustvo lol

Drugaciji je balans negoli FO2 cini se (gifted je i dalje totalno OP, CHA je otprilike dump stat isto) ali je jako slican - ne mogu ni da detaljisem jer nisam dovoljno igrao, a generalno su informacije za sada sture

Prevod je sada vise nego dobar

steal funkcionise i sa 7% lol, malo teze al moz da prodje

lockpick je izrazeniji, cini mi se, mada moze i on da se zaobidje ako si dovoljno strpljiv/snalazljiv (ja sam ga nabudzi na lvl2 tako sto sam morao da kradem i da nabijem exp), mada sam posle nasao i jednostavnije resenje

nisam skoro igrao fallout, zaboravih koliko je sjajno imati ovakvu slobodu u rpg-u, i smorio se opet jer toga vise nema 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odigrao sam ja dosta, u smislu da sam išao levo-desno, ali slabo napredujem u XPu. Nema pucanja mnogo da baš moraš da pucaš (ima kao i uvek ako hoćeš). Tako da su recimo science, repair, doctor, first aid, lockpick najbitniji skilovi (što nisam znao naravno pre nego što sam krenuo), pa mi se baš obrnuto čini a to je da gifted te dosta sputa naročito u početku, jer ogroman broj kvestova manje zavisi od atributa a mnogo više od skila. New Reno ima milijardu kvestova. Ima šmek dvojke, ali pošto je radnja pre keca simpatičan detalj je što postoji dobar deo NPCijeva koji su kulturni. Ima jedan perk (ili trejt  stalno mešam) koji kada se izabere daje mogućnost da u dijalozima ispiše šta je potrebno da bi se taj dijalog uspešno završio, na primer, ako hoćeš da nekoga izlečiš napiše ti da ti treba doktor 40, ili ako hoćeš nešto da popraviš repair 30. Ako recimo pričaš sa NPCijem i on ti praktično ne da kvest (a znaš da treba, jer je takav dijalog) to znači da nisi dovoljno visok lvl. Kao i u FO2 ima gomila kvestova koji su ultra komplikovani ili koje ne možeš da uradiš/završiš ako si pre toga nešto uradio ili ne. U stvari, čini mi se da je komplikovaniji od FO2. Za sada komjuniti nije izbacio detaljan walktrough ali ima neki koji deluje blago zastarelo. Sve u svemu, odlično je.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

koliko sam citao pricao u Nevadi je izmenjena, i zaplet koji je sada aktuelan nije bio takav ranije (trazis motociklistu koji te doneo u vault), dosta su peglali igru i balansirali pa jedini walktrough koji postoji (a i on je preveden uz pomoc googla) skoro da ne pomaze...

gifted je skroz ok, i imba je (mensecini), jer iako je je dosta kvestova skill based u pocetku, svakako ne bi mogao da budzish sve sto bi ti trebalo (i science,i speech,i  repair, i lockpick itd itd) u ostalom ti pocetni kvestovi daju fazon od 100-300 exp-a pa bih rekao da nije problem da se neki i preskoci na samom startu... primetio sam da je melee dosta lako nabudziti da bude koristan, mada ne znam koliko je koristan generalno u toku same igre (posto sam fazon lvl3)

malo sam se odvikao od tog tripa u igrama da ne mozes odmah sve da resavas, da ne mozes odmah da nagrindujes skill pa da "ocistis" mapu, vec da moras da dodjes dosta kasnije kako bi neke stvari resavao ... i to je jebeno fenomenalno, taj fallout osecaj slobode 

nema pucnjave mnogo, koliko vidim moze da je ne bude uopste kao i u originalima

 

jesi li pravio municiju ? kako se to radi uopste  

vidim ima taj neki crafting sistem ubacen ali nemam pojma kako funkcionise

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Krafting se sastoji od recepata i stola za kraft (prepoznaćeš ga, ima ih nekoliko, ali ne pre New Reno-a). A za municiju moraš da imaš "uređaj" za municiju koji ili kupiš (za 10k) ili mazneš. Municiju nisam pravio. U New Reno-u u jednom trenutku ćeš moći da nađeš "metal detector" koji je interesantna stvarčica.

Što se gifted-a tiče. Zašto sam to rekao, jer kad uzmeš gifted svi skilovi ti padnu. Ja sam uzeo i nema mnogo kvestova da moraš da ih rešiš glavnim atributima. STR ćeš moći u jednom trenutku da digneš za jedan (mislim da ostale atribute ne možeš osim perkovima). Recimo ja sam 18 lvl (što ću vrv ostati do kraja igre, možda jedan lvl više) i osim tri odabrana skila, još tri su mi preko 100, a 5 preko 50 (mada su ti uglavnom preko knjiga). Hoću da kažem da mi je skill konstantno kaskao za kvestovima, jer ti nekad treba dva skila da bi mogao da nešto rešiš. Osim toga svi skilovi su, za razliku od FO2, angažovani na neki način.

Gomilu kvestova nisam uradio, jer ili su prekomplikovani ili me je posle mrzelo da se vraćam (mada je to moj problem generalno s igrama). Dobro oružje je teško naći. Melee nije ni približno dobar kao u FO2. Ni u jednom trenutku nisi prenabudžen kao u FO2.

Nemaš družinu inače, sve ideš solo.

Stigao sam do pred kraj, i ne mogu dubijem nekog glavonju (pretposlednja tuča) jer se regeneriše kad mu helt padne ispod 200. Glup sam.

 

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Uspeo sam, mada na vrlo sumnjiv način. U svakom slučaju postoji Perk na 18. nivou koji ti omogućava da nastaviš da igraš igru i posle kraja. Ako nemaš taj Perk ne možeš. Ali suštinski ne moraš da odigraš poslednju "misiju" ako hoćeš da švrljaš po Wastelandu. I tako...

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pa kad si ti poceo ovu partiju kada si je zavrsio ?

sta mislis da li vredi odigrati i po drugi put ?

nemas druzinu u igri ? igras solo ? to nisam imao pojma (mislim fo1&2 sam odigrao solo ne zna se koliko puta, ali sam prvo igrao sa druzinom) jel to znaci da je CHA dump stat 😐 

koliki INT si koristio kada su ti skillovi stalno kaskali  za kvestovima ? sto se mene tice gifted uvek ide sa INT 10 eventualno 9, i onda se brze nadomesti nedostatak skilla sa samog starta. Tako je bar bilo, ne znam da li je i sada to validno jer nisam stigao da igram nesto vise igru, kupio sam na popustu pathfinder kingmaker -  pa se gubim u njemu totalno, nisam siguran koliko cu jos nastaviti)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

idemo redom!

ne znam kad sam počeo, ali sam uz pomoć walthroua koji postoji na netu iznedrio šta sam mogao! (za nekoliko dana, ne znam koliko sati, ali dostva vrv)

nemaš družinu.
igraš solo (što nije problem jer je igra mnogo manje fokusirana na borbu nego Fo2 npr)
iskren da budem, ne znam da li je CHA dump, jer ne znam kako potencijalno utiče na kvestove, ali definitivno ne bih stavio više od 4 u taj abilti

INT radi isto kao u FO, dakle INTx2.  Ja stavljam uvek int 9 (kad kažem uvek mislim u odnosu na FO2). Dakle, sve je što se toga tiče isto kao u Fo2. Međutim u FO2 stavip small arms, speach i lockpick i ostalo ti (ako si strpljiv) dođe s knjigama. Ovde to nije slučaj. Od samog početka treba da balansiraš. U FO2 kako odmiče igra tako ti se gomilaju skill poeni. Evo recimo ja sad igram FO2 ponovo, u Enklavi sam i imam oko 40 skill poena neiskorišćenih. A realno, koristio sam poene da ne bih prešao 99 pa ih izgubio.

 

 

  • Like +1 1

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ne znam sta da vam kazem

Fallout Yesterday je Van Buren mod je dobio svoju prvu verziju/demo/EA i moze se skinuti 

https://www.patreon.com/posts/39679309

projekat je poceo pre 7-8 godina i nenadano je najavljen pre par meseci nastavak na radu i sada vec imamo igrivu verziju pred nama

https://www.patreon.com/fallouty

 

::FIRST RELEASE NOTES, JULY 24TH, 2020.::

1. Some critters have "jumpy" animations and lack sounds effects. Both the critter animations and sound effects are time consuming processes so they're not "polished" yet. That will be sorted out in a future release.

2. First release lacks many planned side-quests. Due to a planned release schedule for this update, we wanted to focus on getting a solid, healthy game base done properly and then add extra content on top of that in the later releases.

3. There is no official support for High-Resolution mod and I doubt there will be. We feel the game doesn't look good at high resolution as everything is too small.

4. Only one intro animation is currently done. For the rest, we want to get them right so they will be finished in a future release.

5. I tried to keep this as bug free as possible but maybe something slipped by in the last minute. Don't hesitate to contact PJ Hexer at fallout.yesterday@pm.me 

 

"Tim Cain, Chris Avellone, and T-Ray Isaac have seen the screenshots you piss on in 2017. at Reboot Develop in Dubrovnik, heard what I was trying to do back then and gave me their advice, feedback and good wishes for my efforts.

Tim Cain never heard of FOnline or cvet until I told him that very moment and he was happy to hear people like his work so much they emulated Fallout's engine. I talked with him about The Outer Worlds and player psychology back then and had to keep my mouth shut because they didn't even announce it back then. T-Ray, the lead Fallout artist, praised my artwork. Chris Avellone sent me emails with additional missing info on Van Buren's plot and background lore. He spent time talking about all of it with me in person."

 

 

modovi za originalne falloute nastavljaju da se izbacuju opasnom zestinom 🙂

e da napomena pored ovog Van Buren moda postoji i drugi koji se radi u 3d endzinu https://twitter.com/lacko_adam

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ispostavilo se da ovaj demo ima jednu povecu lokaciju koja se zavrsi relativno brzo 🙂 ima jos dugo da se razvija ovaj mod, ne znam zasto sam se bas toliko ponadao... vredi probati koga svrbi malo .... pocetak price deluje zanimljivo (pogotovo za one koji su zaboravili zaplet van burena)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...