Jump to content

ODLOZEN TURNIR IGF


Recommended Posts

E , ovako , ne bih da napadam nikoga unapred , kontam da je Juric tu bio osoba samo preko koga su isle uplate i moze se reci neki predstavnik IGF-a za turnir koji je trebao da se odrzi...Ali ima par stvari koje mi nikako ne ulaze u glavu , a to je...Da li je moguce da ama bas nikakva informacija nije postojala o konfiguraciji racunara? Da li je moguce da npr. Jurica nije interesovala konfiguracija racunara i da kao predstavnik svega ovoga odgovorne pita i prosledi igracima informacije o tome , jer se vec nekoliko dana u par navrata postavljalo pitanje kakva je konfiguracija , a odgovor je bio "bicete blagovremeno obavesteni" tako nesto...I razumeo bih sve ovo da on nije igrac ekipe koja treba da igra na istom tom turniru i da njega kao igraca nije interesovalo tako nesto...Milion turnira je napravio , milion ih je odigrao i zna da bez dobrih kompova cs:go turnir nije moguce organizovati...I vrhunac svega sto se prijavilo jebene trideset dve ekipe , nebitno da l' je mix ekipa ili team...to je ogroman rezultat za srpsku scenu...I sada kao "utesnu nagradu" kazete da ce se top osam organizovati u gamepabu , sto znaci da se prijavljujemo da igramo international gaming festival u Novom Sadu , a igramo ga u Beogradu...Prvo svi vi koji igrate znate da online i lan nije isto i nikad nece biti...U lanu su ti i vise nego realne sanse da se napravi neko iznenadjenje i ajde nbt je i rezultat , garantujem da se vise od pola ekipa prijavilo u fazonu idemo da probamo da pobedimo nekog ako ne bar smo se pucali zezali i druzili i bukvalno shvatili sve to kao neki "izlet"...Govorim u ime svoje ekipe , spremali smo se nedelju dana i svesni da ne mozemo da pariramo nekom ko je u "srafu" i ko vezba mnogo vise nego mi...Ali smo isli na to , lan je , sve je moguce , to prvi ti Jurke znas...Voleo bih da se oglasis ti ovde i da mi odgovoris na neka od ovih pitanja...Voleo bih da znam kad si ih pitao "sta treba da kazem igracima na cemu ce da igraju" sta su ti odgovorili , ako si uopste pitao nekog za to...P.S. Ne krivim tebe za ovaj propust oko racunara i sve to , znam da ti tu ne mozes da utices , jedina krivica tvoja po meni je sto se nisi iscimao da te informacije dobijes na vreme...

Edited by DjOXZ
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Sramota za IGF, ali sa druge strane ima dosta igraonica po NS sa kojima se mogao mozda postici neki dogovor, bar je konfiguracija bolja nego na ovim kompovima.Ljudi su mozda i ranije kupili kartu za bus/voz.

Uglavnom ljudi ako nije unapred izbacena konfiguracija zasto pristajete na takve turnire ? Sa jedne strane je i greska igraca ako ce da daju pare da igraju u uslovima za koje ni nemaju pojma kakvi su.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ScavHD said:

Sramota za IGF, ali sa druge strane ima dosta igraonica po NS sa kojima se mogao mozda postici neki dogovor, bar je konfiguracija bolja nego na ovim kompovima.Ljudi su mozda i ranije kupili kartu za bus/voz.

Uglavnom ljudi ako nije unapred izbacena konfiguracija zasto pristajete na takve turnire ? Sa jedne strane je i greska igraca ako ce da daju pare da igraju u uslovima za koje ni nemaju pojma kakvi su.    

Lice ko je razmisljao uopste da na,,Gaming festivalu'' koji se reklamira vec 2 meseca i koji je trebao da ima 4-5 igrica da nece biti adekvatnih uslova.Naravno ljudi nisu ni ocekivali previse,ali ovo je stvarno dno dna ...

Edited by zEE
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zEE said:

Lice ko je razmisljao uopste da na,,Gaming festivalu'' koji se reklamira vec 2 meseca i koji je trebao da ima 4-5 igrica da nece biti adekvatnih uslova.Naravno ljudi nisu ni ocekivali previse,ali ovo je stvarno dno dna ...

Lice svako ko je smarao kakva je konfiguracija kompova u ta 2 meseca. 

6 hours ago, gaming.rs Peca said:

Ljudi ja mislim da ste malo omasili poentu. Umesto da ispadnete korektni prema Juricu koji pokusava da odrzi ovo kako-tako, iako su organizatori festivala zasrali celu situaciju, vi ponovo pljujete po coveku koji pokusava da napravi nesto i da izadje u susret.

n4x2VQX.jpg

Ovo su obezbedili igracima momci iz Novog Sada.

Jbt, VGA, pa s ovim mos komotno i 75Hz da izvuces, taman kolko i fps-a :)

Edited by ScavHD
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ReMAX said:

a ko bi osvojio po tebi aleksa? sta kazes?

obicno neko placa ucesce na turniru da bi otisao na neki LAN, druzio se , okusao se protiv ozbiljnijih ekipa i stekao neki xp. po tvojoj logici onda bolje da uplate svi SKu , oni bi jebali team321. ako vec trollujes nemoj da pravis comeback tim trulim pitanjima, mora veci level da bude...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DjOXZ said:

E , ovako , ne bih da napadam nikoga unapred , kontam da je Juric tu bio osoba samo preko koga su isle uplate i moze se reci neki predstavnik IGF-a za turnir koji je trebao da se odrzi...Ali ima par stvari koje mi nikako ne ulaze u glavu , a to je...Da li je moguce da ama bas nikakva informacija nije postojala o konfiguraciji racunara? Da li je moguce da npr. Jurica nije interesovala konfiguracija racunara i da kao predstavnik svega ovoga odgovorne pita i prosledi igracima informacije o tome , jer se vec nekoliko dana u par navrata postavljalo pitanje kakva je konfiguracija , a odgovor je bio "bicete blagovremeno obavesteni" tako nesto...I razumeo bih sve ovo da on nije igrac ekipe koja treba da igra na istom tom turniru i da njega kao igraca nije interesovalo tako nesto...Milion turnira je napravio , milion ih je odigrao i zna da bez dobrih kompova cs:go turnir nije moguce organizovati...I vrhunac svega sto se prijavilo jebene trideset dve ekipe , nebitno da l' je mix ekipa ili team...to je ogroman rezultat za srpsku scenu...I sada kao "utesnu nagradu" kazete da ce se top osam organizovati u gamepabu , sto znaci da se prijavljujemo da igramo international gaming festival u Novom Sadu , a igramo ga u Beogradu...Prvo svi vi koji igrate znate da online i lan nije isto i nikad nece biti...U lanu su ti i vise nego realne sanse da se napravi neko iznenadjenje i ajde nbt je i rezultat , garantujem da se vise od pola ekipa prijavilo u fazonu idemo da probamo da pobedimo nekog ako ne bar smo se pucali zezali i druzili i bukvalno shvatili sve to kao neki "izlet"...Govorim u ime svoje ekipe , spremali smo se nedelju dana i svesni da ne mozemo da pariramo nekom ko je u "srafu" i ko vezba mnogo vise nego mi...Ali smo isli na to , lan je , sve je moguce , to prvi ti Jurke znas...Voleo bih da se oglasis ti ovde i da mi odgovoris na neka od ovih pitanja...Voleo bih da znam kad si ih pitao "sta treba da kazem igracima na cemu ce da igraju" sta su ti odgovorili , ako si uopste pitao nekog za to...P.S. Ne krivim tebe za ovaj propust oko racunara i sve to , znam da ti tu ne mozes da utices , jedina krivica tvoja po meni je sto se nisi iscimao da te informacije dobijes na vreme...

Naravno da ću se javiti i odgoovoriti na pitanje, jer i sami znate da ovo nije prvi turnir koji pravim/o tako da o svemu sto ti pricas naravno da sam uradio. Momci iz IGF organizacije su pregovarali sa mnogo firmi, kako to i ide u Srbiji svelo se sve na poslednje 2 nedelje. Kada sam video da se klima situacija trazio sam da mi se kazu konfiguracije izmedju ostalog i kad ste vi tražili to. Dobijao sam odgovor "šaljem ti, šaljem ti", i ako je turnir CS:GO tek u nedelju ja sam iskoristio svoje vreme i otisao tamo u četvrtak uveče i imao šta da vidim. 

Rečeno mi je da će sve biti obezbedjeno i da će još računara biti donešeno,ali u toku jučerašnjeg dana sam dobio još jedan poziv gde mi je zapravo rečeno da imamo samo 40 računara (i to kakvih).

Samim tim da naš prošli turnir je trajao 4 dana na otvorenom, sa 4 računara koji su bili perfektni za igru, misliš da nisam zvao svaki dan i pitao stvari koje si ti gore naveo?

Dalje, pošto nema igraonica u Bg-u koja može za jedan dan da ugosti 32 ekipe, morao sam da prebacim sve u GamePub (300fps-a,144hz monitori, gejmerske stolice), jer ne zelim da rizikujem sa računarima koji nisu dobri.

5 hours ago, ScavHD said:

Sramota za IGF, ali sa druge strane ima dosta igraonica po NS sa kojima se mogao mozda postici neki dogovor, bar je konfiguracija bolja nego na ovim kompovima.Ljudi su mozda i ranije kupili kartu za bus/voz.

Uglavnom ljudi ako nije unapred izbacena konfiguracija zasto pristajete na takve turnire ? Sa jedne strane je i greska igraca ako ce da daju pare da igraju u uslovima za koje ni nemaju pojma kakvi su.

Zapravo ima ali zbog exita ljudi nisu hteli da saradjuju sto je i normalno. Ja razumem da su ljudi kupili kartu ranije i organizovali se. Ali šta bi se desilo da je u nedelju došlo 160 ljudi i videlo ono što sam ja video juče?

Link to comment
Share on other sites

Steta sto je sve ovako ispalo. Ali to je jos samo jedna lekcija koju organizatori turnira moraju da nauce. Juric je ocigledno imao dobru nameru i neko je to opet iskoristio kao i u slucaju turnira u Sloveniji. Naravno njegova je krivica sto je ponovio istu gresku i verovao nekim ljudima koji nemaju puno dodirnih tacaka sa scenom i koji nemaju iskustva u organizaciji turnira tog tipa. Turnir ili pravis sam ili ga ne pravis uopste, bar sam ja tako naucio od kako pravim turnire u GameAgents. Cim zavisis od nekoga, posebno ovde kod nas, to uglavnom vodi u propast. Sve u svemu nadam se da ce ova kombinacija sa GamePub-om malo popraviti sliku i da ce na kraju biti odigran jedan solidan turnir. Steta je samo sto ce posle ovoga dosta ekipa odustati a neke se verovatno i raspasti kako to obicno i ide kod nas :(((

Link to comment
Share on other sites

Malo je glupo jer smo dosli dan ranije u novi sad. Da smo krenuli u nedelju ujutru ne bismo stigli na turnir. I eto sad sam stigao u ns da bih se vratio istog momenta. To je sve trebalo ranije da se sredi i da ne dolazi do zabune. A ukoliko se bude igrao odmah knockout bez grupa onda i ja ocekujem povratak novca jer ne zelim dati 6000 ako cu mozda odigrati jedan mec. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MayDie said:

Malo je glupo jer smo dosli dan ranije u novi sad. Da smo krenuli u nedelju ujutru ne bismo stigli na turnir. I eto sad sam stigao u ns da bih se vratio istog momenta. To je sve trebalo ranije da se sredi i da ne dolazi do zabune. A ukoliko se bude igrao odmah knockout bez grupa onda i ja ocekujem povratak novca jer ne zelim dati 6000 ako cu mozda odigrati jedan mec. 

Igraće se grupna faza sigurno. Dok će i 1/4 finala verovatno biti bo3. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, s1nke said:

da li je samo grupna faza online, a ostalo LAN? 

Pošto je dosta ekipa otkazalo, po svemu sudeći biće 16 ekipa... 4 grupe po 4 ekipe, u tom slučaju će grupna faza biti online, a od 1/4 finala će se igrati iz Lan-a, tačnije igraonice GamePub.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DjOXZ said:

E , ovako , ne bih da napadam nikoga unapred , kontam da je Juric tu bio osoba samo preko koga su isle uplate i moze se reci neki predstavnik IGF-a za turnir koji je trebao da se odrzi...Ali ima par stvari koje mi nikako ne ulaze u glavu , a to je...Da li je moguce da ama bas nikakva informacija nije postojala o konfiguraciji racunara? Da li je moguce da npr. Jurica nije interesovala konfiguracija racunara i da kao predstavnik svega ovoga odgovorne pita i prosledi igracima informacije o tome , jer se vec nekoliko dana u par navrata postavljalo pitanje kakva je konfiguracija , a odgovor je bio "bicete blagovremeno obavesteni" tako nesto...I razumeo bih sve ovo da on nije igrac ekipe koja treba da igra na istom tom turniru i da njega kao igraca nije interesovalo tako nesto...Milion turnira je napravio , milion ih je odigrao i zna da bez dobrih kompova cs:go turnir nije moguce organizovati...I vrhunac svega sto se prijavilo jebene trideset dve ekipe , nebitno da l' je mix ekipa ili team...to je ogroman rezultat za srpsku scenu...I sada kao "utesnu nagradu" kazete da ce se top osam organizovati u gamepabu , sto znaci da se prijavljujemo da igramo international gaming festival u Novom Sadu , a igramo ga u Beogradu...Prvo svi vi koji igrate znate da online i lan nije isto i nikad nece biti...U lanu su ti i vise nego realne sanse da se napravi neko iznenadjenje i ajde nbt je i rezultat , garantujem da se vise od pola ekipa prijavilo u fazonu idemo da probamo da pobedimo nekog ako ne bar smo se pucali zezali i druzili i bukvalno shvatili sve to kao neki "izlet"...Govorim u ime svoje ekipe , spremali smo se nedelju dana i svesni da ne mozemo da pariramo nekom ko je u "srafu" i ko vezba mnogo vise nego mi...Ali smo isli na to , lan je , sve je moguce , to prvi ti Jurke znas...Voleo bih da se oglasis ti ovde i da mi odgovoris na neka od ovih pitanja...Voleo bih da znam kad si ih pitao "sta treba da kazem igracima na cemu ce da igraju" sta su ti odgovorili , ako si uopste pitao nekog za to...P.S. Ne krivim tebe za ovaj propust oko racunara i sve to , znam da ti tu ne mozes da utices , jedina krivica tvoja po meni je sto se nisi iscimao da te informacije dobijes na vreme...

Ti bre pises ko da je jure kriv za sve,ja licno znam da ih je svaki dan pitao za kong i odlagali su ga svaki dan,i jure je potrosio mnogo vremena,novca,energije veruj mi da bi jure najvise voleo da je ovo sve ispalo kako treba. ja sam se prvi prijavio i molio boga da prodjem grupu,jer sam planirao da idem u ns sa svojim ekipim DUVACKI ORKESTAR i da se druzim i igram igrice,ali na nasu nesrecu opet su nam neki mentoli uterali qrac.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Djokabomba said:

Ti bre pises ko da je jure kriv za sve,ja licno znam da ih je svaki dan pitao za kong i odlagali su ga svaki dan,i jure je potrosio mnogo vremena,novca,energije veruj mi da bi jure najvise voleo da je ovo sve ispalo kako treba. ja sam se prvi prijavio i molio boga da prodjem grupu,jer sam planirao da idem u ns sa svojim ekipim DUVACKI ORKESTAR i da se druzim i igram igrice,ali na nasu nesrecu opet su nam neki mentoli uterali qrac.

To za uterivanje si 100 % u pravu, jer uvek neki mentoli moraju sve da sjebu..Juric naravno nista nije kriv,covek se trudi,medjutim kad ne ide ne ide.. Tako da sto se tice lanova,Juricu sada kad se pravi turnir, napravi ga sam jer kad god si ti pravio sve je super bilo,od racunara,atmosfere pa nadalje..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Djokabomba said:

Ti bre pises ko da je jure kriv za sve,ja licno znam da ih je svaki dan pitao za kong i odlagali su ga svaki dan,i jure je potrosio mnogo vremena,novca,energije veruj mi da bi jure najvise voleo da je ovo sve ispalo kako treba. ja sam se prvi prijavio i molio boga da prodjem grupu,jer sam planirao da idem u ns sa svojim ekipim DUVACKI ORKESTAR i da se druzim i igram igrice,ali na nasu nesrecu opet su nam neki mentoli uterali qrac.

Ako bolje procitas napisao sam jedina njegova krivica je sto se nije iscimao za informacije jer dosta njih je otkazalo mnogo toga zbog turnira , drugar moj je uzeo slobodan dan cak...Ali sada kada sam cuo njegovu stranu svega ovoga i kada mi je rekao da je pokusao da sazna sve te informacije vise puta skidam svu krivicu sa njega i rado cu se odazvati opet kad bude organizovao neki turnir...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DjOXZ said:

Ako bolje procitas napisao sam jedina njegova krivica je sto se nije iscimao za informacije jer dosta njih je otkazalo mnogo toga zbog turnira , drugar moj je uzeo slobodan dan cak...Ali sada kada sam cuo njegovu stranu svega ovoga i kada mi je rekao da je pokusao da sazna sve te informacije vise puta skidam svu krivicu sa njega i rado cu se odazvati opet kad bude organizovao neki turnir...

pa da cimao ih je svaki dan vise puta dnevno,nego ti ne mozes nista da uradis kad su ljudi gomna :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...