Jump to content

Heroes of the Storm - novi patch


Recommended Posts

Au, zabole me glava koliki patch! Jel video jos neko patch notes?

Recimo:

- srca sada daju vise helta i mane, pa ce imati efekta ako sprecimo protivnika da uzme srce.

- ali je zato cd za fontane povecan sa 100s na 120s

- minionsi prave duplo veci damage strukturama

- katapulti kada stignu do cora, odmah gadjaju core (ne prvo minionse koji se nadju ispred njih), sve u svemu mora se vise obracati paznja na minionse, a otvorena linija ce biti mnogo zajebanija

- Garden of terror pravi veci damage strukturama

- Ako se kamp podmiti bribeom, novi kamp respawnuje dublo brze.

- Zagara dobila rework, kerrigan, tyrael i jaina velike promene, stiches po defaultu kukom moze da privlaci i prijatelje (na 1 ukljucuje i iskljucuje tu mogucnost)

- Medjutim najveci deo patcha, ogroman broj heroja je dobilo buffove za talente koji se ne koriste, ali nisu samo promenjeni brojevi, nego mnogi talenti su dobili dodatne opise kao dodatak starim (ili pa kompletni rework talenta).

Na prvi pogled igra mi deluje dosta kompleksnija nego sto je bila.

PATCH NOTES:

http://us.battle.net/heroes/en/blog/20164442/heroes-of-the-storm-ptr-patch-notes-july-5-2016-7-5-2016

 

EDIT:

E da, jbt i Gul'dan! Dok sam stigao do kraja, potpuno sam zaboravio na njega :):)

 

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ofrlje pogledao, vise sam obratio paznje na Gul'Dan-a, deluje kul skroz i rekao bih da ce biti jak lane bully i praviti fin dmg cim osim aoe fear ulta nema CC, pa cemo videti kako to nadoknadjuje dmg-om i koliko ce biti tanky, jer nema ni escape. Ne svidja mi se sto su oba heroice dosta RNG, aoe fear gde nemas pojma kako ce da se razbeze i rain of chaos koji moze da te usere i da ti ne uradi nista u zavisnosti od srece.

Do sad su dosta uspesno izbegavali RNG, cak su i sa ovim patchom promenili da kad se desi da oba core-a ostanu na 0%, da ne presudjuje RNG. Meni se ovo desilo cak dva puta i oba puta sam bio pobedio lolz :D

Link to comment
Share on other sites

Gul'dan mi deluje zanimljivo, stekam gold za njega sledeceg, ali jos zanimljivije su mi ostale patch notes. Deluje mi da ce igra biti dosta kompleksnija, pogotovu dobro kretanje i rotacije po mapi ce se mnogo vise zahtevati nego sada. Do sada si imao dosta lufta da nesto uradis ili ne uradis na nekoj liniji, sada sa dobrim tajmingom mozes recimo naterati jednog njihovog heroja da se vrati da brani core, i da se borite na objektivu 4v5. Vracali se ljudi i do sada, ali koliko puta potpuno nepotrebno, pisao sam nekoliko puta ovde na forumu kako dok radimo push sa zmajem, falsad "brani liniju" gore, ili chromie se vraca zbog katapulta da brani core. A iz iskustva znam da ti katapulti ne mogu da urade nista. Ima kada mogu, pogotovu tamo posle 25. min, ali pre toga ih uglavnom sledeci nas minion wave spreci.

Medjutim od novog patcha, split push, globalni heroji, pa cak i bribe... ceo patch ce dodatno prosiriti mape. Pre se sve svodilo na soak exp, i globalni heroji su bili kul jer su mogli da ubijaju minionse i da se pojave na vreme gde treba. Sada ce sve to biti dosta kompleksnije. Pre si mogao da napustis liniju kada hoces, da se vratis kada hoces, ako se i ne vratis, nema veze... gubis exp, ali realno da se ne lazemo 1-2 lvl-a se mogu stici u hotsu bez problema ako ste generalno bolja ekipa u team fightu i ako ih izradite za objektiv. Dok od patcha, dobro kretanje i rotacije ce donositi mnogo vise prednosti od samog exp-a.

Ja sam jako prijatno iznenadjen ovim patchom.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Sve se slazem. Objektivno prijatno iznenadjenje, gde ce PvE dobiti mnogo veci znacaj, los lejning i lose rotacije ce biti mnogo vise kaznjavane, global heroji i lane bully heroji ce dobiti veci znacaj. Subjektivno, taman sam se naviko na ovu metu, a ovo ce mnogo toga promeniti, mrzi me da se opet prilagodjavam :D

Zagara skroz novi heroj jbt, svidja mi se u kom pravcu razmisljaju, bas je zerg queen sad :D
Tyrael solidan buff - do sad je bio polu tank polu neki pseudo support pogotovo za dive timove sa greymanom i izgleda da zele da ga priblize vise bruiser ulozi,
Kerrigan isto buff - stim da je lvl 4 talenat zbog koga je bila tako prejaka na infernal shrines i tombu je malko nerfovan i morace pazljivije da se koristi i iskreno uopste mi se ne svidja, jako je jaka sa medivhom u timu, mnogo dobar synergy sa stitom i portal dive-om,
Jaina mali i nejasan buff - glavni problem ostaje isti, a to je da joj je dmg nezagarantovan i cesto zavisi od stun-a i drugih heroja,
Stiches buff i promena hook mehanike,
Lunara mali buff ali i nerf lvl 7 siege talenta,
apsolutno nejasan buff Greymanea - i ovako je bio dobar a na nekim mapama tipa BoE jebeno prejak,
Uther rework i kanda buff,
Dehaka buff lolz - mislim da ce biti cesce pikovan pogotovo vs mage timova,
Muradinu su sklonili unstopabble sa dwarf tossa i to ce ga povrediti u competetive playu ali je generalno i on dobio mali buff,

Sustina patcha: stize Gul'Dan i buffuju heroje koji se retko pikuju i sve talente koji su bili zapostavljeni. Mislim da je ovo najznacajniji patch od scalling changes patcha tamo u septembru 2015.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, LoSmi said:

Subjektivno, taman sam se naviko na ovu metu, a ovo ce mnogo toga promeniti, mrzi me da se opet prilagodjavam :D

Ovo ce realno biti najveci problem :) "Doktorirao" sam staru metu, ali bicu surovo iskren prema sebi, nije tu imalo ne znam sta specijalno da se doktorira, bukvalno si sve sam uspeo da skontas i u par recenica preneses ortaku sta treba da radi. To sto ima toliko retarda u igri od kojih sam bolji, ne znaci da sam ja ne znam koliko pametan :)

Kad je objektiv, juris svi na objektiv, kada uhvatite zmaja, svi push sa zmajem.

Dok sada... Hm hm... Bice tu dosta taktike, rotacija i sah-mat pozicija (u sred kljucnog tim fajta 5 vs 5, nateras jednog njihovog heroja da se vrati da brani, ili hvatanja templa 2v2, jos bolji primer

Imam osecaj da onaj ko dobro skonta ovu metu, pravice mnogo vecu razliku nego dobar igrac sada. O pro timovima da ne pricam. Mozda pocnem i da gledam twitch, da vidim kad sta i kako rade i kako se rotiraju.

Sve ovo pricam napamet, nisam isao na PTR ovaj put. :)

Sto se tice heroja, nadam se da je ovo samo pocetak sa Jainom (moj najdrazi mag), znam na sta ciljaju, da bude zone control i cc mag, ali malo bih ja tu jos po nesto doradio (ne znam ko bi sada uzeo numbing blast pored 30% veceg blizzarda).

Tyrael, takodje, dobro je sto su se konacno setili da postoji, ali nekako bih od njega voleo vise.

Elem, bilo kako bilo, igra se vise ne mora pobediti sirovim hvatanjem objektiva tim fajtom 5v5. Sto po meni zvuci jako interesantno, ali dok ne probamo novi patch, necemo znati koliko to funkcionise u praksi.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...