Jump to content

Koji monitor uzeti? 24"?


SATAN

Recommended Posts

Да ли постоји тема Који монитор да узмем?

Занима ме неки од 24", IPS, обавезно HDMI x 2. Препоруке? Размишљам се о DELL-у...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Е видиш, то ми и јесте битно, иначе видео сам тај монитр, врхунски је. Ал кад већ дајем толике паре за монитор, трудићу се да све буде како ваља. Видео сам масу добрих монитора на нету, али је проблем што их код нас нема...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

A zasto ti je bitno bas dva HDMI konektora? Tipa uzmes u2412m pa povezes jedan uredjaj na DP a drugi na DVI-D preko adaptera? Ionako nema zvuk da bi to pravilo razliku, a svakako su i jedan i drugi digitalni. Jedino ako povezujes neke nestandardne uredjaje koji ce mozda da se tripuju zbog toga, zato i pitam. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Vidi je l ima preko Mađara

Какав бих ја то био патриота кад не бих платио ПДФ?

Jedino ako povezujes neke nestandardne uredjaje koji ce mozda da se tripuju zbog toga, zato i pitam. 

Јеп, дуга и тамна чајанка ИТ душе...

Притом ми је и однос (16:10) битан.

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

То ми је "малко", преко буџета, али је врхунски. Највероватније ћу тај. Иначе, јел тај трим компјутерс има неки сајт? Ја нисам успео да нађем...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

То ми је "малко", преко буџета, али је врхунски. Највероватније ћу тај. Иначе, јел тај трим компјутерс има неки сајт? Ја нисам успео да нађем...

Pa nemam pojma, to je random lik kojeg sam nasao na KP pretragom za taj monitor. Ali mozda onda moze da ti fercera i ovo sto Vudu kaze, da cimnes nekog od ovih madjara pa da vidis da li mogu da ga donesu iako nije u standardnoj ponudi. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

16:10 monitor rulira, nikad vise necu 16:9 uzeti!

imam 2412 i kunem se u njega, i slazem se da je 16:10 keva...ali dell ne pravi 16:10 svake godine, tipa 2413 i 2414 su 16:9, tek su 2415 napravili ponovo 16:10, pa je 2416 navodno opet 16:9...
za ovo "necu vise nikad xyz"...dell poslednje 2 godine najvishe hvala dobija za ultrawide (21:9) monitore dijagonala 30-34", sto flat sto curved....tako da je vrlo moguce da dok se nama ukaze potreba da 2412 zamenimo necim novijim da ce opcije biti jednostavno drugacije....

Link to comment
Share on other sites

 E dokurca... al ovaj 16:10 je bas osetno mnogo udobniji za rad zbog vece visine ekrana.

yup, vertikala je zakon =o)
ali gledaj na to ovako, sledeca stvar koju ces kupovati imace vertikalno ili 1440 ili 1600 (2560x1600 su 16:10, mada ne znam da je ijedna bitna firma pravila ovaj model godinama unazad) ili 2160 piksela, tako da ces imati vecu visinu u svakom slucaju, a na vecu sirinu se neces tesko navici (samo grafika da opsluzuje sve to i vozi =o))

 

Satane, tebe kolje to sto hdmi oces, inace bi mogao da prodjes jeftinije... 
U2415 koji ti je Zverko linkovao juce je verovatno najjeftiniji delov U model koji ispunjava sve tvoje zahteve 

Link to comment
Share on other sites

E da, vidim sad taj U2415 ima i standardno po radnjama, ne znam kako mi je to promaklo u prvom momentu, tako da Satan moze da plati i domaci PDV ako mu je to bitna stavka :) Drugi slican monitor stvarno ne znam, video sam neki Samsung, ali zasto menjati veceru za veresiju? Ovaj cenim da je sasvim ok s obzirom da koristim njegovog 16:9 rodjaka. 

Glede 16:10 odnosa stranica - sve zavisi od toga na sta si navikao kao radno okruzenje, meni je recimo standard 2x24" 16:9, pa mi onda mesto toga jedan 21:9 dodje kao budali samar, jes malo manja horizontalna rezolucija ali opet nemam prekid ekrana. Deluje mi da će 16:10 odnos strana ostati za neke vrlo specifične primene, tipa color grading i sl (skoro svi trenutni za tu namenu su isto u tom formatu), ali da će se sve više ići ka širim monitorima umesto višim. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E da, vidim sad taj U2415 ima i standardno po radnjama, ne znam kako mi je to promaklo u prvom momentu, tako da Satan moze da plati i domaci PDV ako mu je to bitna stavka :) Drugi slican monitor stvarno ne znam, video sam neki Samsung, ali zasto menjati veceru za veresiju? Ovaj cenim da je sasvim ok s obzirom da koristim njegovog 16:9 rodjaka. 

Glede 16:10 odnosa stranica - sve zavisi od toga na sta si navikao kao radno okruzenje, meni je recimo standard 2x24" 16:9, pa mi onda mesto toga jedan 21:9 dodje kao budali samar, jes malo manja horizontalna rezolucija ali opet nemam prekid ekrana. Deluje mi da će 16:10 odnos strana ostati za neke vrlo specifične primene, tipa color grading i sl (skoro svi trenutni za tu namenu su isto u tom formatu), ali da će se sve više ići ka širim monitorima umesto višim. 

Узео сам тај монитор, брате :) како сам презадовољан. Рур у HDу!

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

naravno da ne postoji

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...