Jump to content

Teamviewer me banovao, halp


gruja

Recommended Posts

Enivej, prica kaze sledece, koristim bas dosta tw i naravno banovali su me jer misle da ga koristim u komercijalne svrhe. Licencu pokusavam da ujurim voljne koji bi se istalili jer sam da dajem stvarno nemam nameru, iako se stvarno trudim uvek da ispostujem sve cije programe koristim.

Pitanje je sledece, da li mogu necim da zamenim tw (npr. video sam da ima neki mikogo, ali ne znam iz kog razloga imam solidan delay sa slikom, pa posto komuniciram na skajpu u isto vreme jednostavno mi to ne odgovara jer real time objasnjavam situacije koje se dogadjaju na ekranu - mozda je do moje konekcije?) ili da li moze (to bi mi zapravo bila i najbolja solucija), da ih sprcam tako sto cu uninstalirati, obrisati istoriju u registriju itd itd?

Hvala rur hakerima na pomoci.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Cenim da te nista ne kosta da pokusas da obrises teamviewer i sve sto je ostavio, napravis novi nalog i pokusas da se konektujes opet. Nikad mi se nije desilo da me banuju pa ne mogu da tvrdim da to radi ali ne vidim ni razlog zasto ne probati. Ja ga isto koristim solidno dosta ali mi se to nije desavalo, jednom mi je izbacio "suspected professional use" kada sam se u isto vreme ulogovao na pet kompova na istoj IP adresi. To sam resio tako sto se sad logujem na jedan komp a s njega koristim Remote Desktop ka ostalima u lokalnoj mrezi. 

U sustini ako imas mogucnost probaj i Remote desktop preko neta, evo recimo jedan kratak tutorijal za setup ali ima ih svuda po netu. Jeste da treba malo cimanja, nije bas kao teamviewer plug and play, ali opet bi trebalo da radi brze jer bit trebalo da salje manje informacija preko mreze. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

lol cak je i meni smesno :)
A sad sam skapirao, da prevedem na it konsultantski, "radi ultra vnc samo ako su racunari u tvojoj mrezi, ne radi preko interneta", sto je jelte tacno osim kad nije!
Nemoj koristiti ni ultraVNC, ni remote desktop, pravo resenje za tebe je...Cisco WEBEX!
U stvari lol, izgleda da ima i free webex, pogledaj mozda ti odgovara za sastanke do troje ljudi https://www.webex.com - za ovih sest meseci mislim da je ovo jedini cisko softver koji zapravo valja.

Jos nesto, kako mislis banovao, jel ti samo prekinuo konekciju, ili ti je permanentno zabranio da se ikad nakacis?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

zar Webex ne traži da se sa obe strane potvrdi "meeting", tj jedna inicira, a druga prihvati, pa tek onda jedna inicira šerovanje desktopa?
Ako je to slučaj, mislim da Gruji treba unattended remote desktop, te ne znam koliko bi mu Webex pomogao

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

zar Webex ne traži da se sa obe strane potvrdi "meeting", tj jedna inicira, a druga prihvati, pa tek onda jedna inicira šerovanje desktopa?
Ako je to slučaj, mislim da Gruji treba unattended remote desktop, te ne znam koliko bi mu Webex pomogao

to stoji

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nažalost, tražio sam dugo vremena alternativu i jednostavno je nema. Sve radi užasno.

http://alternativeto.net/software/teamviewer/

Probaj nešto od ovoga. Meni ništa što sam probao nije radilo posao.

Edit: Ovo je nešto novo, probaj, deluje obećavajuće

http://anydesk.com/remote-desktop

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pa kako si mu onda pomogao, svega ti?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Gruja jeste doduse napomenuo u prvom postu da uporedo prica s ljudima na Skypeu, tako da mu mozda unattended access i nije toliko bitna stavka. Plus sto Webex omogucava i voice komunikaciju kroz isti softver pa mu to mozda cak bude i plus. Ja sam to jednom koristio i radilo je ok, ali je sesiju inicirao neko drugi pa sam ja mislio da je to neko mega enterprise resenje i da mora da postoji neki advanced IT konsultant da to namesti pa nisam dalje razmatrao :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kad je LogMeIn ukinuo free, presao sam na Simple Help. Pristojno resenje, daleko od idealnog, ali sasvim ok, a najbolje je sto nema mesecne/godisnje pretplate, nego platis jednom godinu dana, i to samo za podrsku i apgrejd. Uvek mozes da instaliras i koristis svaku verziju programa koja izadje u tih godinu dana tvoje licence, pa i 5, 10, 20 godina posle isteka. Nema zavisnosti od neke njihove infrastrukture, nego napravis svoj server preko kojeg ide sva komunikacija (t o jest, njegovog linka). Paralelno na kablu 10/10 sa 10 korisnika istovremeno zajedno sa skajpom nije bilo problema. Radi Unattended  ili po zahtevu, ali mora da se instalira klijent na ciljni racunar koji uvek radi. Oba korisnika vide istu sliku. Placanje je isto kao za TV, ali je cena dosta niza (iako je i dalje lol amount).

Link to comment
Share on other sites

Nije mi bitan unattended remote desktop, posto drzim casove, znaci uvek je tu taj neko, ali mi je potreban screen sharing koji ne kasni. Enivej, hvala za pomoc, probacu neke od ovih stvari pa javljam. Ne znam zasto me je banovao, jednostavno mi ogranicava sesije na pet minuta i iskljuci me.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Što ne kažeš da ti treba skrin šering, tu ima dobrih, besplatnih rešenja. Videću kad dođem ujbi, na mobu sam.

  • Upvote (+1) 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Nije mi bitan unattended remote desktop, posto drzim casove, znaci uvek je tu taj neko, ali mi je potreban screen sharing koji ne kasni. Enivej, hvala za pomoc, probacu neke od ovih stvari pa javljam. Ne znam zasto me je banovao, jednostavno mi ogranicava sesije na pet minuta i iskljuci me.

a što za screenshare ne koristiš hangouts, skype i tako te programe koji su za to i napravljeni? Ima sad i Firefox neku nativnu integraciju tako nečega ... u nekoj ludoj varijanti možeš i da strimuješ preko YT na privatnom kanalu koji daš samo tom ko te gleda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...