Jump to content

Поплаве 3.0 (2016)


Recommended Posts

samo da ne padne još kiše i izvući ćemo se

stalo je za sada, ko zna šta će noćas biti. samo da otekne ta voda što pre.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Најављени су и даље дани са кишом. Брана у Врутцима пре Ужица, која је прошли пут тј 2014, а и сад задњих дана, спасила Пожегу и Чачак - пуна је као никад, остало још метар, два до прелива (што је са кишом као у недељу неких четири сата).  Локална власт овде (СНС са брабоњцима) је подигли бедем - 1 (и словима: један) ред оних џакчића на потезу од 20 метара.

Иначе, брана има 2 испуста са по 25 кубика у секунди. Тренутно ради само један, јер је други покварен (држава, тј Србија Воде, нису имали буџет да то поправе задњих не знам колико година - десет и више). Због тога је од прекључе и на тој брани проглашено ванредно стање. Тај један је отворен на само 30% (дакле из бране излази свеукупно 8-10 кубика) да би се помогло градовима низводно да се ослободе тренутне изливене воде. Кад пређе прелив, нема више контроле колико иде воде низводно - колико дође на брану, толико и оде. Занимљиво да је главни проблем слив реке Сушице (она протиче и "протиче" у близини оног раздвајања Тара - Златибор... наводници јер је углавном једва приметна у свом сувом кориту), која је бујичног типа, те је у недељу Ђетиња била прешла први ниво уређеног корита само од те њене притоке. Да нема бране, вероватно би и у УЕ дошло до изливања.

Мислим да ће за викенд бити опасно срање опет у Лучанима, Ариљу, Пожеги и Чачку. Ако не и пре. Надам се да ће да нас поштеди Бог/природа, јер од ових курчина, са фокусом на Вучића и Марића, може само да се очекује политички маркетинг, смрт и пропаст. Како кога шта закачи.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

брине ме ова "руска прогноза" о којој причају. невиђено је да се циклон овако понаша. отишао је за Румунију, а сад се враћа. као има да пада наредна 3 дана. срећа у несрећи је што ће да пада (и) по Војводини, а она је отпорнија на бујичне поплаве које су последица падавина, као и то што се креће са истока на запад, па ће ваљда стићи да отече вода пре нових падавина...

ваљда ћемо се извући...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

popovi bi trebalo mnogo vise da "kenjaju" i trebalo bi njihov glas dalje da se cuje. mnogo su vise obrazovani i mnogo vise mudrosti imaju nego cela izvrsna i zakonodavna vlast zajedno. u svakom slucaju bolje od preumljivaca tadica, vucica, bilo kog televizijskog kanala i celokupnog medijskog blata srbije.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

koliko sam ja upućen, ta brana nema nikakve građevinske dozvole, država gradi "na divljaka".

što se tiče "popova", Rebele, sramota je što ovako pišeš. trebalo je da upišeš marketing na Singidunumu ili menadžment na nekoj od brojnih akademija, možda bi se bolje osećao u svojoj koži. mene žalosti što se stvaraju "popovi" (sveštenici) kao ti. vazda sam smatrao zilotima one što pljuju po sveštenstvu, kao udbaškoj crvenoj špijunskoj mreži, ali kad vidim tebe...

  • Upvote (+1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Не видим да си рекао ишта, тј у ових пар реченица не видим ниједан аргумент против мог изнетог става. Лик прича нешто у супротности са хришћанством, које заступа, а камоли са здравим разумом. Моја реакција је могуће пренаглашена, јер знам ко су те особе у приватним животима, колико се држе онога што проповедају, зашто причају ствари које причају, и тако даље. 

jedino sto imas da kazes u celoj situaciji da ti se kenja od "popovskog" kenjanja

jebes mi sve, malo je jedna poplava godisnje

А ни ово ми није јасно. Као да сам ја нека особа задужена сад овде за давање мишљења о поплавама, па је срамота што нисам и ја коментарисао нешто о чему буквално сви имамо исто мишљење, свашта.

 

Edited by Ребел
  • Upvote (+1) 2
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

ok mozda malo da preispitamo

spomenutih 140 mil eur od EU koje kako god da je potrosila ova nakaradna vlast namenjena je bila za SANACIJU stete od poplava, a steta je bila povelika i  popravke unistene infrastrukuture takodje (da siguran sam da je bilo ugradjivanja, a videli smo i da se premijer slikao na svakom deblu preko reke koji je postavljen), dakle radjena je infrastruktura za glas vise izmedjuostalog

ali bojim se da bi dizanje zastitate od poplava na visi nivo od postojeceg  bila mnogo skuplja, obimnija i ozbiljnija, i vremenski zahtevnija od pomenutih para, a mi nismo sposobni za tako nesto vec mnogo godina

@Rebel pa topik je poplave jbt, zasto da pljujemo redom sve i ovde (o iskustvu o svestenicima moze novi topik npr eto samo zbog poplava mozda)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не видим да си рекао ишта, тј у ових пар реченица не видим ниједан аргумент против мог изнетог става. Лик прича нешто у супротности са хришћанством, које заступа, а камоли са здравим разумом. Моја реакција је могуће пренаглашена, јер знам ко су те особе у приватним животима, колико се држе онога што проповедају, зашто причају ствари које причају, и тако даље. 

jedino sto imas da kazes u celoj situaciji da ti se kenja od "popovskog" kenjanja

jebes mi sve, malo je jedna poplava godisnje

А ни ово ми није јасно. Као да сам ја нека особа задужена сад овде за давање мишљења о поплавама, па је срамота што нисам и ја коментарисао нешто о чему буквално сви имамо исто мишљење, свашта.

 

brate, rekao si da si i ti "indoktriniran i profilisan" da tako pričaš. ja mogu samo da zaključim da si ti nezadovoljan "indoktrinacijom i profilisanjem", a iz ovog sad dodatnog pisanija zaključujem da postoji TVOJE hrišćanstvo koje je, očigledno u suprotnosti sa "indoktrinisanjem i profilisanjem" koje se sprovodi na jedinom ovlašćenom mestu za tumačenje hrišćanstva.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Не могу да се расправљам с тобом о томе, јер већ видим да не знаш шта причаш. У смислу да си већ одредио сопствене позиције које су непоремериве. Уживај у гађењу над ликовима попут мене или штагод да си горе написао.

  • Upvote (+1) 1
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

то што су моје позиције "непроменљиве" је изговор за бежање од неугодне расправе. а ја нећу да те јурим, Богу хвала, ниси Деи. молим те само да размислиш о свеукупном погледу још једном, твоја реч има извесну тежину и поступај у складу с тим.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Не видим да си рекао ишта, тј у ових пар реченица не видим ниједан аргумент против мог изнетог става. Лик прича нешто у супротности са хришћанством, које заступа, а камоли са здравим разумом. Моја реакција је могуће пренаглашена, јер знам ко су те особе у приватним животима, колико се држе онога што проповедају, зашто причају ствари које причају, и тако даље. 

jedino sto imas da kazes u celoj situaciji da ti se kenja od "popovskog" kenjanja

jebes mi sve, malo je jedna poplava godisnje

А ни ово ми није јасно. Као да сам ја нека особа задужена сад овде за давање мишљења о поплавама, па је срамота што нисам и ја коментарисао нешто о чему буквално сви имамо исто мишљење, свашта.

 

brate, rekao si da si i ti "indoktriniran i profilisan" da tako pričaš. ja mogu samo da zaključim da si ti nezadovoljan "indoktrinacijom i profilisanjem", a iz ovog sad dodatnog pisanija zaključujem da postoji TVOJE hrišćanstvo koje je, očigledno u suprotnosti sa "indoktrinisanjem i profilisanjem" koje se sprovodi na jedinom ovlašćenom mestu za tumačenje hrišćanstva.

[roflmao]

Sve je kristalno jasno, samo ti i dalje tripujes da je spc spasilac srpstva.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...