Jump to content

POMOC POTREBNA HITNO ZA CS GO


Recommended Posts

Imam veoma dobar racunar,i do pre poslednjeg update-a csgo-a imao sam konstantno 120FPS-a

Sada mi je oko 40 pa nekdad 100 i cesto dropa na 15,16

Gledao sam sve da li je do racunara rama ostalih stvari,nije sve sam namestao ali nista.

Ne znam sta bih trebao da radim po tom pitanju,cuo sam da je do updatea.

PS.reinstalirao sam ha.

Link to comment
Share on other sites

Bez da omalovazavam ili slicno,ali ocigledno nemas veoma dobar racunar,kad ti je konstatno 120 fps-a,s obzirom da se igra vrti na 300 fps-a :-/

 Update je svima zeznuo fps,ili makar vecini,dok ne optimizuju i srede update-om i dalje ce pojedinim ljudima opadati fps.

Pain is temporary, Glory is forever...KBP

Link to comment
Share on other sites

konfiguracija:

AMD Athlon(tm) X4 840 Quad Core 3.10

AMD RADEON R9 200 series

4gb rama

koja ti je konfiguracija ?

 

Bez da omalovazavam ili slicno,ali ocigledno nemas veoma dobar racunar,kad ti je konstatno 120 fps-a,s obzirom da se igra vrti na 300 fps-a :-/

 Update je svima zeznuo fps,ili makar vecini,dok ne optimizuju i srede update-om i dalje ce pojedinim ljudima opadati fps.

Za moje potrebe mi je sasvim dovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Bez da omalovazavam ili slicno,ali ocigledno nemas veoma dobar racunar,kad ti je konstatno 120 fps-a,s obzirom da se igra vrti na 300 fps-a :-/

 Update je svima zeznuo fps,ili makar vecini,dok ne optimizuju i srede update-om i dalje ce pojedinim ljudima opadati fps.

Jel mozes da mi objasnis koja je razlika u 60 fps i 300? Ja sam corav,ne vidim bas najbolje pa mi ti reci molim te.

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

Realno ni ja ne mogu reci da mi dobro radi a samo cu reci da imam procesor koliko vrede tvoje 4 komponente :) ja imam drugi problem, velik fps ali monitor od 75hz. mada se nadam da ce se to resiti uskoro i da cu bar da se osvezim za 120hz pa ce i meni raditi kako valja :)

tebi bi dao savet da razmislis o novom racunaru,da taj utopis sto bolje mozes i uzmes neku malo jacu konfiguraciju do tada peglaj kako umes i znas :)

 

<3 Dorica

Link to comment
Share on other sites

Otkad za CSGO treba grafika? Sem ako ne igras kao Ameri HD

Za csgo CPU i GPU najvazniji.. U sustini ti mozes da igras i na 8x6 ili 1024 rezoluciji, ako imas slabu grafu fps dropuje previse i ne mozes da pucas.Cist primer je sto kad gledas u nebo imas 300 fpsa krenes da pucas imas 120.. 

Link to comment
Share on other sites

Sta je sa pricom 60hz ~ 60 fps?
Sta ako imas 150+ fps na monitoru od 60hz?
Zasto se pricalo za 1,6 da je najbolje imati 101 :) ?
Zasto se prica da je sve preko 60fps na monitoru od 60hz "bezvezno mucenje kompa"?
Zasto primetim razliku od 60 i 150 fps na monitoru od 60hz ( ako on cita samo 60fps-stabilnost neka?) ? 

Eto par pitanja, pa ako moze neko da mi resi sve te misterije o fpsu :) 
ps: molio bih bez glupih odgovora :) Cisto sam znatizeljan ^^

 

Link to comment
Share on other sites

Pa meni jeste.. Inace nije naveo tacan model..

Tacan model? Pa kako znas da je matora ako ne znas koji je model? evo npr te r9 grafike su novije iz radeona. Tipa moj drug je imao r9 290x i kad pogledas u device menager pise samo R9 200 series. Tako da ja ne znam koju ti to imas grafiku kad su to za tebe stare grafike.

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

Cek ako R9 znaci visu klasu po nekoj logici bi i dalje trebalo da se proizvodi i R7 a ja bas nisam siguran da ih jos prave. Jednostavno mislim da su novije :) Naravno i bolje :)

R7 370, 360 i 350 su aktuelni čipovi iz R7 serije koja je slabija, R9 su 380 i 390, naravno neki postoje i sa X oznakom iza. Sad su R9 oznaku dodali i na Fury kartice koje su najjače u ponudi.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kao sto @Zwerko rece, radeon nudi R9 i R7 grafike. R7 su mid range graficke, dok su R9 high end odnosno jace kartice, a one koje imaju X na kraju (R9 270X - pandam nVidia TI oznaka) je jos jaca verzija te grafike onosno za gamere. Takodje najjaci modeli su trenutno R9 Fury i R9 Fury X.

 

@Geno da probam i tebi da odgovorim

Sta je sa pricom 60hz ~ 60 fps? - U sustini i dobijas realnih 60 frejmova po sekundi ali opet, razlika se primeti sa VSynca i bez njega.
Sta ako imas 150+ fps na monitoru od 60hz? - Monitor ti renderuje 60 frejmova ostatak stoji u nekom bufferu koji se naravno prazni jer monitor ne moze preko tih 60 da prikaze.
Zasto se pricalo za 1,6 da je najbolje imati 101 :) ? - Na 1.6 i verzijama pre (1.5, 1.4 - koji se kratko zadrzao, 1.3) 101 je maksimalan broj frejmova koje je igra mogla da izgura, a tad posto se nismo toliko razumeli oko samog fps-a, svi smo se lozili na tu pricu :D
Zasto se prica da je sve preko 60fps na monitoru od 60hz "bezvezno mucenje kompa"? - Pa i nije bas mucenje, graficka generise tih 100+ frejmova ali monitor moze da prihvati samo 60, ostatalih 40+ frejmova sto predje preko se discarduje odnosno odbacuje (Ne mozes kroz levak progurati vise nego sto on moze da primi)
Zasto primetim razliku od 60 i 150 fps na monitoru od 60hz ( ako on cita samo 60fps-stabilnost neka?) ? - VSync

@Zokne99 Za pocetak ugasi shadows kompletno pa pogledaj kako ce ti se igra ponasati, nakon toga mozes da ugasis i vsync

 

poz

Link to comment
Share on other sites

Znaci nista od odgovora.Samo vredjane od strucnjaka (cast izuzetcima)

Hvala..Pozz

Quotovo sam da cekam i ja odgovore a upravo je shkabo odgvorio...
@shkabo pa s ozbirom na obzir lepo se objasnio, ali jos jedno malo pitanje na poslednji odgovor, pricas kad je ugasen ili upaljen? (Ako vredi necemu sto ga gasimo- ili dobija funkciju tek kad ga ugasimo ;p)

Edited by Geno
Link to comment
Share on other sites

 

Bez da omalovazavam ili slicno,ali ocigledno nemas veoma dobar racunar,kad ti je konstatno 120 fps-a,s obzirom da se igra vrti na 300 fps-a :-/

 Update je svima zeznuo fps,ili makar vecini,dok ne optimizuju i srede update-om i dalje ce pojedinim ljudima opadati fps.

Jel mozes da mi objasnis koja je razlika u 60 fps i 300? Ja sam corav,ne vidim bas najbolje pa mi ti reci molim te.

@ Cyb, sedi na zver od kompa koji razvija 300 fps u csgo, kucaj fps_max 60 u konzoli. Odigraj par minuta, pa onda digni na 300. Primetices razliku, nije placebo u pitanju. Nakon toga, sedi na 144hz monitor.

Igra radi tecnije, pokreti su tecniji: 

https://youtu.be/2wr1EJRnzP4

 

Evo i primera sa razlikama u refresh rate-u (60 vs 120hz)

 

@Zokne - CSGO je zahtevna igra koja crpi dosta CPU resursa iz razloga sto svaki pokret protivnika (i tvoj) belezi u log. Nije preterano dobro optimizovana. Moj savet - bilo bi najbolje da sacekas update ili da upgrade-ujes CPU i ubacis jos malo RAM memorije u PC.

Skini najnovije crimson drajvere za graficku i poigraj se sa podesavanjima grafike u igri.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

@Geno VSync u sustini sluzi da ne dodje do prelamanje slike, e sad ako je igrica graficki zahtevnija, gasi se ova opcija da bi se dobile bolje performanse. Ako pak sa druge strane igra lepo radi na max settingsu, onda upalis VSync koji ce praviti lepe slike do 60fps-a odnosno u zavisnosti od tvog monitora koliko moze da podrzi. Takodje, tu sad imas dodane opcije, double i tripple buffering (self explained, baferuje 2 ili 3x sliku radi lakseg prikazivanja). Ako pogledas na klip koji je okacio @gaming.rs Peca na monitoru od 60hz se primeti to prelamanje slike, odnosno ugasen vsync, dok se na 120 to skoro ne primecuje ili se uopste ne primeti.

 

@gaming.rs Peca niko ovde ne prica sad o 144hz monitorima isl, pricamo o performansama CS:GO od poslednjeg update-a i resavanju problema @Zokne99 :) i da, primeti se mala razlika kad na monitoru od 60hz igras igru na 150fps i na 60fps.

 

P.S. Nisam ekspert za grafiku, moze se desiti da sam negde omanuo :)

Link to comment
Share on other sites

@shkabo Ta prica ima smisla, ali mislim da se to konacno resava tek sa ovim sad novi G-sync i Freesync koje nude Nvidia i AMD, jer onda graficka tacno sinhronizuje s monitorom da posalje odgovarajuci frejm u odgovarajucem momentu. Tipa igrao sam CS:GO bas pre neki dan na ekranu koji ima G-sync ali je samo 75Hz osvezavanje i to stvarno izgleda super kad ga ukljucis. Kad iskljucis G-sync i pustis igru da cepa 200+ FPS na istom ekranu i dalje imas cepanje ekrana jer se ne pogadja uvek frejm s osvezavanjem ekrana. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...