Jump to content

Bugatti Chiron


dovlagsi

Recommended Posts

Autobahn bi u hobitonu postojao samo pod izvesnim uvjetima: minimum 4 trake (3 + zaustavna) i isključivo kompjuterska kontrola vozila uz sistem kamera i senzora na autoputu koji služe za kalkulaciju najbezbednije maksimalne brzine na osnovu broja vozila u saobraćaju, klime i drugih faktora. Čak i na autobahnu, verujem da nebezbednost raste eksponencijalno iznad brzine od 120 knč. Da ne spominjem ove ludačke brzine koje služe samo da se pohvališ novim autom kolegama iz borda direktora na golfu nedeljom.

  • Upvote (+1) 2

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

xyz brzina, valjda razumete da pričamo o nekoj brzini posle koje korist i rizik dolaze u nesrazmeru na određenom tipu puta u određejim uslovima saobraćaja, bilo da je to 120 ili 80. 120 sam uzeo za primer jer je to ograničenje na autoputevime većine zemalja na svetu (manje-više) do koje se JESTE došlo opsežnim istraživanjem! Naprotiv, automobili koji idu 400 na sat su oblikovanje sveta prema sebi i svom zadovoljstvu na uštrb bezbednosti drugih.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

A do tih 120km/h na sat se doslo opseznim istrazivanjem pre 50 godina. Posto je opste poznato da smo usli u mracno doba i da tehnologija nije napredovala od tad, jasno mi je tvoje vidjenje.

Pride u susednoj nam kroaciji je 130, u italiji je na multistradi (vise od tri trake) dozvoljeno 150, na klasicnom autoputu 130, u njemackoj je na delovima autobahna bez limita i tako ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Napisao sam manje-više, da ne izvlačim podatke, siguran sam da je u 90% država ograničenje između 120 i 135, ne hvataj se za nijanse koje su nebitne u diskusiji, da li je 120 ili 130, potato, potejto. Napredak tehnologije lol, koji napredak, asfalt se pravi od svemirskih materijala? Napravljeni su iskoraci u tehnologijama kočenja, bezbednosti i slično, ali će ljudski refleksi, masa i brzina kojom se ta masa kreće zanavek ostati konstante.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Nisi napisao manje vise, napisao si da bi svaki putnicki auto ogranicio na 120 i jos ogranicio ubrzanje ako moze.

A zamisli kupis porodican auto i krenes na letovanje i sirok autoput nema nikoga i ti picis silnih 120 na sat sa svim kontrolama proklizavanja i abs-ovima i racunarima i klackas se tako 20 sati, a pored tebe sve vreme pici jugisa od pre 30 godina istom brzinom.

Nesto nisam primetio da je u nemackoj gde nema ogranicenja na nekim mestima povecan broj udesa. Dakle ocigledno je da se taj problem ne resava tako sto ces zbog budala da smoris sve ljude, nego si ti dobio dete i sada ne znas gde bi usmerio svoj gnev. E pa usmeri ga ka drzavi gde se moroni provlace sa "popio sam dedinu rakiju posle udesa jer sam mislio da je voda" akcijama, gde se likovi sa presudama vozikaju okolo i prave sranja i prolaze nekaznjeno.

PS:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e2/European_Speed_Limits.svg/600px-European_Speed_Limits.svg.png

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...