Jump to content

"Windows cannot be installed ... HDD will fail soon"


evgeniy

Recommended Posts

topik hijack!

elem, ujak mi dao lap top da mu reinstaliram Win, "greje se mnogo, pa se sam ugasi", i slicni problemi. CPU se u pojedinim situacijama dizao do 92-3C (ponekad i u idle), pa bi se onda komp sam ugasio.
danas sam uzeo da reinstaliram sistem, formatirao ceo hard, probao da instaliram i dobijem "Windows cannot be installed on this partition. ... hard drive will fail soon" i nesto slicno tome. ne mogu da napravim novu particiju, nista. nisam instalirao Ubuntu da vidim da li ce raditi kako treba. je l' ima neko ideju u cemu je problem i da li je moguce resiti ga softverski ili hard polako ali sigurno umire/je vec umro? je l' moguce da je HDD mucio CPU, pa zato one lude temperature? dok je bio instaliran OS, SpeedFanom sam video da se samo CPU greje toliko. ostalo je bilo manje-vise normalno. u pitanju je Acer 5742G.

hvala!

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

90+ C znaci da termalna pasta vise nije pasta, a ta serija i5 throttluje vec na 80. Moras da otvoris laptop i promenis pastu na CPU i GPU koja je sada samo prah.

Napravi live linux flash i bootuj. Jeste da je BIOS izgovor za BIOS, ali makar ima opciju promene boot drajva.
Ne treba ti ni GUI da bi proverio HDD. Ako komanda smartctl ne radi odmah, instaliraj Smartmontools koji ce dati SMART vrednosti drajva, pa ces videti u kakvom je stanju disk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...