Jump to content

Problem sa mrezom


sekira

Recommended Posts

Svi it mozgovi rura ujedinite se,

na poslu imamo lan mrezu u kojoj je umrezeno 10ak kompjutera. Radi pristupa sa spoljne mreze preko windowsovog remote desktopa, podneo sam zahtev u telekomu da nas prebace na fiksnu ip adresu. Juce negde oko pola 5 (~kraj radnog vremena) internet prestaje da radi tj. rade neki domaci sajtovi tipa b92, blic i slicno. Rade traljavo ali opet rade za razliku od npr banke i izvoda.

Da li je moguce da je telekom pred kraj radnog vremena obradio taj zahtev koji sam podneo i nesto se kod nas sjebalo, ili sam ja napravio neko sranje forwardujuci rutere i igrajuci se strucnjaka i opravdao postojanje memea

11025161_10206720034221124_4848321806332

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Zvao sam lelekom, proradilo sve za 10ak minuta.

Imam jos jedan problem sa windows remote desktop konekcijom

Postoje 2 rutera: TP Link i Lelekom ruter. Na lelekom ruteru se gosti loguju na wifi i nema pristup lan mrezi na kojoj nam je program za knjizenje. Na TP link ruteru je wifi na koji se loguju svi kojima treba pristup internoj mrezi. Da bih mogao da se od kuce, izvan mreze, logujem na mrezu i imam uvid u sve, morao sam da port forwardujem TP link ruter.

Kada u browser kucam ovu javnu ip adresu koju sam dobio na whatsmyip.com, redirektuje me na lelekom ruter sa kojeg ne moze da se pristupi lanu, samo internetu. Pretpostavljam da mi zato ne radi remote desktop sa spoljasnje mreze. Ima li to uopste veze?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...