Jump to content

Duelyst


kruko

Recommended Posts

Nemamo deo foruma za ovakav tip igara, pa kačim temu ovde, a verovatno će ovako nešto najviše i zanimati upravo igrače HS-a.

 

U pitanju je strateška igra sa CCG elementima. Šta to znači u praksi? Birate jednu od 6 fakcija, sastavljate špil od 40 karata (postoje fakcijske i neutralne karte, a tipovi karata su minioni, spelovi i artefakti kojima bafujete heroja koji se ovde zove general) i ulećete u fajt. Tabla se sastoji od 45 polja (9x5) na koju prvo dropujete generala, a zatim i minione sa specifičnim karakteristikama, cenom u mani, zdravljem i napadom. Zadatak je, naravno, roknuti protivničkog đenerala.

Prvi igrač počinje potez sa 2 mane, a drugi sa 3 mane, dok je najveći broj 9. Na tabli se nalaze i 3 mana springa na kojima jednokratno možete da bustujete manu za 1 i tako steknete prednost. U ruci možete imati maksimalno 6 karata, a specifična za ovu igru je replace mehanika te u svakom potezu kartu koja vam je u ruci, a ne odgovara vam možete zameniti jednom u potezu. Nešto kao mini mulligan svaki potez. Prisutni su i fatigue, karte su podeljene u 4 klase (common, rare, epic, legendary), na raspolaganju je ladder, kao i arena i dnevni kvestovi sa osvežavanjem kvesta. Sistem mikrotransakcija za kupovinu buster pakova i DE i kraftovanje su i ovde prisutni.

Grafika je jako lepa, laserski oštar 2D i jako lepo animirani pixel minioni.

Igra je u open beti tako da je lep trenutak da se počne :)

02DuelystScreenshot.jpg

https://updates.counterplay.co/launcher

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Će da prođe ko i Prismata dok su je svojevremeno isto reklamirali svi Hearthstone igrači ko sada što reklamiraju Duelyst, pa je onda nestala posle nekog vremena :D 

A ta igra je imala baš zanimljive mehanike isto, ali je jednostavno potonula nakon što je neko vreme sponzorisala Hearthstone turnire i streamere, da bi sebi privukli pažnju.

 

Inače, postoji tema na podforumu strategije, o kartičnim igrama - http://forum.klanrur.rs/topic/234912043-kartichne-igre-za-pc-ne-nije-u-pitanju-poker-preko-facebooka/?page=1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Oh, nisam video. Je l' može neko da prebaci temu?

Meni je ta Prismata sranje. Ono u čemu dosta njih greši (ili numeju) je što dodaju previše nivoa kompleksnosti te na kraju dobiju proizvod koji previše ide u dubiozu za casual HS gejmera, a nije dovoljno kompleksan za HC kartičnog igrača. Najteže je napraviti jednostavnu, a zaraznu i balansiranu igru.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Počela je i nova sezona, malo se zagrebala površina, pa su tu i novi utisci:

+ Gauntlet (arena) je dosta darežljivija nego u HS, ali je (barem za sada) nije moguće igrati svaki dan.

+ Igra je zbog same prirode table i broja karata u deku strateški mnogo dublja od HS-a, te su i partije duže, što nekome neće odgovarati, mada i ovde postoje aggro i burn dekovi, ali i dalje nije moguće spucati partiju tako brzo (što i nije poenta, ali mi se čini da smo se navikli da se ne ravlačimo mnogo u poslednjih nekoliko sezona).

+ U packovima se dosta dobijaju retke, epske i legendarne karte, možda će se to promeniti kad igra izađe iz bete, ali lep je osećaj dobiti legendarnu svakih par dana. Vrlo moguće da sve to ima veze sa manjim brojem karata pa su retke, epske i legendarne karte procentualno zastupljenije, ali proveriću sutra

+ Neograničen broj deck slotova

- Treba još karata (trenutno ih ima 308) , mada se polako nazire sve veća diferencijacija klasa. Zvuči kao dosta karata, ali za igru ovog formata i dekova od karata zapravo i nije.

- Zbog piksel grafike stvari na tabli umeju da budu konfuzne

- Kriva učenja je baš strma

Malo o fakcijama:

Lyonar - Odlična za početnike, dosta jakih miniona sa zeal efektom, dosta AOE, heal i dispel spelova. Slabi protiv mobilnih i ranged protivnika. Nešto poput warrior klase.

Songhai - Dosta bafova i magjia sa direktnom štetom. Ima dobru kombo sinergiju. Imaju slabe jedinice, mulligan je dosta bitan. Nešto poput Rogue klase.

Vetruvian - Mogućnost prizivanja mnoštva malih miniona, jaki spelovi. Nešto poput Warlocka.

Abyssian - Dosta Rush (ili ti Charge) miniona omogućavaju ovoj fakciji da igra aggro dekove. Naravno, brzo ostaje bez gasa i lako se reguliše AOE spelovima. Nešto poput Huntera.

Magmar - Jaki minioni sa moćnim karakteristikama i efektima, opasni u bliskoj borbi. Skupe karte i slab draw.

Vanar - Mnoštvo opcija za uklanjanje protivničkih jedinica, Infiltrate i Avalanche mehanika. Slab draw.

Sve u svemu, prijatno osveženje kome želim sve najbolje, i mislim da će dobro proći, prvenstveno zahvaljujući osećanju boljeg vrednovanja igrača za uložen trud, nepostojanju budalaština tipa 9 dek slotova i potrebi za većim angažovanjem sivih ćelija, što mislim da će odbiti dosta smorc igrača. Nažalost, ovakav tip igre je nemoguće portovati na mobilnu platformu tako da mislim da tu gube dosta tržišta, što može uticati na dalji razvoj igre. No, videćemo.

 

 

 

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Počela je i martovska sezona i dodate su nove karte za mart:

marchseascard.jpg

Takođe, ima dosta i nerfova i bafova.

Kaido Assassin je promenjen sa 3/2 na 2/3 - odlična promena, ima šansi da dva poteza zaredom backstabuje za ukupno 6 poena

Dunecasterov tip je promenjen na Dervish - dobra promena takođe

Nighsorrow Assassin nerfovan sa 4/1 na 3/1

Twilight Sorcerer košta 5 umesto 4 mane za 3/6 statse

Jaxi je skinut sa 2/2 na 1/1.

Keeper of the Vale sa 4/5 na 3/4

Scions third wish sada daje 3+3 samo Dervish minionima

Spisak ostalih promena, koje su uglavnom tekstualne možete videti ovde: http://duelystdb.com/

O novim kartama ću malo kasnije :)

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Izašla igra iz bete i stigle nove karte za maj (malo kasnim, ali nema veze, sranje su :D)

 eca31b05141a7871f90a40bd218622a5c4cdec44/

Više igram ovo nego HS u poslednje vreme, manje se nerviram, a i kad izgubim, nije zato što je nekoga usrao Huffer. Nadam se da će biti verzije za android uskoro i da će moći da se smanji prozor -_-

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Nisam igrao, ali sam naleteo na sprite sheetove - sjajna je grafika.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Nove karte za jun, alter rexx obećava. a bastion deluje solidno za abyssian.

june_season_cards

  • Upvote (+1) 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites


Nemam pojma ima li forumaša. Ako neko igra, nick mi je Oshigawa. Peta mi je sezona, baš mi leži za sada, nadam se da će preživeti.


Posle nekoliko partija duelysta sam odigrao nekoliko HS-a i imao sam utisak da posle šaha igram mice, nekako mi se intenzivirao taj osećaj šablona i repetitivnosti iz partije u partiju.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nove karte za jul. Takođe, od ovog meseca, Gauntlet (Arena) je dostupan 24/7!

cards

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Izuzetno je casual friendly, dnevni kvestovi se odrade jako brzo, i za razliku od HS-a, ne moraš da POBEDIŠ partiju u kvestu, već samo da je odigraš, i to ne do kraja. Ima verovatno neki tajmer, ne možeš baš odmah da predaš i da ti se to računa kao završen deo kvesta. Takođe, ne dobijaš 10 golda na tri dobijene, već 15 na dve dobijene, plus 20 golda za prvu pobedu tog dana.

Sve u svemu, za odigranih 10-15 minuta dnevno imaš garantovan pekić i poz. Sa druge strane, od svake karte možeš imati tri kopije, pa se to malo potire. Inače, dobio sam tri neutrale Sworn Sisterke za skupljene tri kopije svih neutralnih rare karate.

09393fe4-32fc-11e6-9cb5-2e55deba1b32.jpg

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Jao sto je lepa igra, danas krenuo, evo odradio sve normal solo challenge i idem polako ka lvl 10 sa prvom frakcijom.

Challengi su bas dobro osmisljeni, deluju pretesko napocetku ali posle par bas udjes u fazon.

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, i sam sam mislio da igram neki spell focused songhai build kao drugi deck. Meni kao laiku lici na to. Nemam od karata doduse jos uvek nista, ali mi zvuci zanimljivo.

Prvo pokusavam da napravim Swarm Abyssian (ili kako god zovu deck koji ide na masovanje jedinica i deatwatch). Fali mi deathfire crescendo od bitnih karata, one priestesice i shadow sisters imam, kao i black solusa.

Nalog mi je ArgelTal17, burazer je Rorssch (obojica pisemo na ruru sa ovog naloga).

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Swarm Abyssian je super, pizdim od tog deka. Aggro Magmar je isto super, može jeftino da se napravi. Vetruvian je sjajan, nemam karata za pošten dek, ali retko kad ga dobijem kad igram protiv njega, derviši su napast.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ja poslao na argeltal. Važi, dodajem te pa cepamo, i ja sam noga, ne brini. A ovo moje je klasičan aggro, ako me ne usere karta ili protivnik ima heal - propast :D

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...