Jump to content

6.86


dovlaa

Recommended Posts

Upravo sam usao da postujem o ovome :) Mislim da ce taj update biti tek posle ovog WAC turnira. Ako je sudeci po slici, izgleda da se riki, void i ld vracaju. Iako je riki vec op heroj ako mu buffaju ms bice previse gadno igrati protiv njega ( cak je i ppd skoro izjavio da rikiju samo fali taj buff da bude brocken )

Ako je Dre pravi doktor sto ne seta klompe?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u 6.84 imao jedan lose sa Rikijem, i to zato sto je team bio nepostojeci, a faceless me unistio u svakom teamfightu. Mislim 14-1. Leshraci koji ne mogu da izbace stun zbog sporog turna/animationa i blinka, qop/storm osetljivi na silence, am koji je 3 shot ako ste iole blizu u networthu do 25te.

U 6.85 slabije ali sam ga igrao vise na dual offlanes/roam/support jer je acc za sprdnju, partije normal, i ljudi spammaju po 3 offlanera da ne bi pickovali supporta. I dalje unistava heroj. Naravno to su sve smece partije.

Ako mu dodaju movspeed, a ne znam odakle ti ta informacija, skroz legit roam moze biti, i smarati junglere jednako dobro kao bh, ali nisam bas ubedjen da ce mu to pomoci da postane neki standardni pick u pro Doti jer je jednostavno previse osetljiv i mekan i treba mu previse networtha da prezivi mass teamfightove.

...

Link to comment
Share on other sites

Nije nikakva potvrdjena ili iz nekog izvora informacija, nego moje neko razmisljanje sta moze da se buffuje na njemu. Mozda bi mogao da dobije stats buff ako ne ms jer kao sto si rekao previse je mekan, a takodje mogu i lagano da ga toliko buffuju da postane pos. 1 heroj ( ipak treba da se uvaljaju neki setovi za njega :D )

Ako je Dre pravi doktor sto ne seta klompe?

Link to comment
Share on other sites

Ma yeah, kapiram sta govoris. Moj utisak je da je a) jako spor; b) kao svi stealth based heroji mekan, i kad ga napipaju obicno je 1v4 situacija; c) apsolutno nema dmg ni sa itemima ako ne udaras sa ledja, sto nije uvek jednostavno, i svaki pravi keri ce da ga brute forceuje head on. Magine/voidovi su 3 shot, osim onih koji znaju da treba da se poudaraju na misice, i drze head on na rikiju, i jednostavno ne mozes. Mozda kad bi mu smanjili koeficijent trece na backstabs, a dodali na head-on udarce. Prejako udara sa ledja, ne udara uopste frontalno kad napada.

 

Edit: ili jednostavno da su svi udarci pod smokeom backstabs, dodali bi mu varijantu neke zanimljivosti, mada bi i dalje bio krip u 5v5 cesto.

Edited by shpanac

...

Link to comment
Share on other sites

Mnogo je spor, valjda mu je startni ms 290 sto ga stavlja u grupu sporijih heroja ali to moze nekako da se nadoknadi uz orb of venom u early game-u ( mislim u slucaju da juris nekoga ) ili cak da se igra se phase boots jer mu ne razbijaju invis. Ovo drugo sto si rekao je tacno ali ja ga vise vidim kao tip heroja koji cuva poziciju 1 ili 2 dok farmaju, a sto se tice toga ga kada ga uhvate u situacijam 3 v 1 to je jednostavno ista sudbina kao za bh-a u proslom patchu. Za trecu stavku se totalno slazem sa tobom.

Sto se tice tog nekog tf-a sa njim u tima, ja njegovu poziciju shvatam takvu da je njegov zadatak da suporte napadne i trebalo bi da se picka jedino kada protivnik ima defanzivne suporte. Znaci tipa ide se smoke na njihovu sumu, Riki ide odvojeno od njih, ne ispred ili iza njih nego jednostavno paralelno sa njima, ( maksimalno da iskoristi ulti dva puta i moze da bude u sred tf -a, znaci tu je ali ga nema :D ) i ukoliko je smoke uspesan on je zaduzen za suporta da ne moraju pozicije 1 ili 2 da dive-uju na njih nego se mogu fokusirati na njihove core igrace. Znaci Riki se nece blinkati na npr. Gyrocoptera nego ce to biti Dazzle, WW, Io i slicni defanzivni suporti i ako je uspesan u tom svom " hit 'n run " velike su sanse da se dobije tf. Znaci bukvalno da udari sa ledja u tf-u a ne da ide head on u gank sa ostatkom tima.

Ako je Dre pravi doktor sto ne seta klompe?

Link to comment
Share on other sites

@shpanac "Prejako udara sa ledja, ne udara uopste frontalno kad napada." A brate to je i poenta heroja:D, glupo bi bilo da to izbalansiraju ovako kako si predlozio, gubi heroj sustinu. Po meni ne mora uopste da se buffa, ko ima dovoljno mozga da ne ide sam u protivnicku sumu mid game, moze sa njim haos da napravi u partiji. Nadam se nerfu kurve wr sa kojom trenutno i troglodit bez ruku moze da igra i shackluje bez problema.

Link to comment
Share on other sites

so basically, krobe su po defaultu sad dodali sve sto joj je prije davala pasivna i dobila je ekstra magiju jednu haha

Pa tako nekako - deluje zanimljivo ovaj drain - to u kombinaciji sa ultijem baš izgleda kao da ne mož' čovek da je ubije, ali videćemo u praksi. zanimljivo je i da može da šiba više chargeova u isto vreme na različite jedinice, gde zvuči dobro onaj slow koji time baca, za sustizanje protivnika.

Added a new neutral hard camp for each team, near their respective Secret Shops
Added a small ramp from the Radiant Secret Shop to the ward spot right above it
Moved the Radiant hard camp closer to the Dire offlane
Swapped Medium and Hard camp in Radiant Jungle
Added a new pathway from Radiant mid to Radiant jungle
Added a ramp connecting the Radiant jungle to the area near Roshan
Created a walkable pathway to the Radiant rune ward
Created a new juke spot behind the Dire Secret Shop
Expanded Terrain around the top Tier 2 Radiant tower
Moved the bottom rune up a little bit
Radiant middle tier 1 tower has been moved back
Adjusted Radiant small camp spawn box
Added a new ward spot near the Radiant ancients (does not reveal top rune)
Created a new pathway leading to the wardspot below the Radiant Secret Shop
Moved the Radiant ramp leading to the top rune further away from the rune (slightly closer to mid lane)
Moved the Dire ramp leading to the top rune closer up

Meni ovo sve deluje kao da je veoma zanimljivo na strani promena terena - ima i cela lista, nisam sve c/povao.

Nova runa isto može da bude zanimljiva. 

Causes enemies in a 325 AoE around you or your bear to run away with 20% movement speed bonus for 1.2/1.6/2/2.4 seconds towards their fountain.

Nije mi jasno ovo na Lone Druidu, dal' će to biti automaCka đija, tj. likovi neće biti u mogućnosti da se kontrolišu za vreme trajanja - zanima me kako će AI da bira put kojim ide. 

Ovaj novi heroj mi je onako, šta ga znam, ima neke kul stvari, mada nisam nešto oduševljen.

Link to comment
Share on other sites

zanimljiva magija - ne znam da neki drugi lik ima điju koja zavisi od AI u tom smislu - obično je ili fizička magija (knock back) ili kretanje u nekom smeru, kada pričamo o pomeraju likova na polju.

Inače i Drow sa skepterom ispada još veći one click heroj, čisti no brainer :)

Link to comment
Share on other sites

Timber previse op! Batrider i LD dobili prevelike bufove, Earth Spirit nerfovali opasno i ubacili u cm, Ember takodje dobio poprilican nerf ( to je misljenje nekoga ko ne igra Embera ), Doom takodje nerfovan toliko da ga vise necemo videti u gejmovima, Dark Seer-a kao i u proslom patch-u dobio veci nerf, Tiny konacno dobio nerf na craggy i Lion dobio fin buff. Ima jos mnogo toga ali su ovo neke stvari koje su mi zapale za oko. A onaj novi item sto daje range je toliko sranje da nije normalno.

  • Upvote (+1) 1

Ako je Dre pravi doktor sto ne seta klompe?

Link to comment
Share on other sites

Emberu je samo slight nerf, jer mu je eto, ukinuto aegis dajvovanje i malo mu je lakse zasedu napraviti na remnantu ali genralno mu je chains range bio broken i super late game sleight of hand.

Haha a da li je tiny nerfovan? Ranije te odmah stun, ranije ti dodje blink cd od novog 3 sec timera a sad na stun duration dobijes i animation time udarca...indirektno duze si sjeban:D

...

Link to comment
Share on other sites

sinoc sam pricao sa jednim rur clanom o ovom patchu,

uglavnom dota 1 mi je bila mnogo cistija. ovo mi je kao neki custom nabudzena verzija te dote. svi heroji su ekstremno buffovani, kao neki dota imba heroes vol.2

ne svidja mi se, necu se posebno osvrtati na patch notes
samo cu se osvrnuti na 'balance of the power haha' sand king 2k range burrowstrike,

ne znam u kom smjeru ovo ide

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...