Jump to content

Помоћ дечици


Recommended Posts

Организација Срби за Србе се баве помагањем искључиво породицама са децом. Може и њима да се дају паре. Мислим да Зола зна више о њима.
 

  • Upvote (+1) 2
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

I "Srce za decu" je sasvim na mestu. Primarna razlika je sto "Srbi za Srbe" fokusiraju pomoc porodicama sa vise dece i ne samo u Srbiji vec i u ostalim delovima Balkana. Imam i vise poverenja u njih jer znam neke i znam da su ispravni ljudi sa ispravnim motivima, pri tome su maksimalno transparentni (redovni izvestaji gde se novac trosi, slike svake akcije kao dokaz i sl). "Srce za decu" mi nekako manje "lezi" jer su blicevi ali dok god pomazu nasu decu imace moju podrsku. Mada od kako sam preko uplacujem samo "Srbi za Srbe" jer moze uplata preko paypala dok sve sto hocu preko banke moram na e-banking koji je samo na svedskom i google translate uzasno prevodi tako da do sada nikome nisam tako uplacivao novac. 

U svakom slucaju, trebalo bi podrzati i jedne i druge, shodno mogucnostima. Tuzno je koliko mnogo dece pati a koliko malo bi u stvari bilo potrebno da svako odvoji da im se pomogne (kad vec nemamo drzavu). 

  • Upvote (+1) 2

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pricajuci sa tim fondacijama oni rekose da su poprilicno  zadovoljni i iznenadjeni u ovako tesko vreme koliko ima predusretljivosti domacih malih firmi za ovakve i slicne akcije

tako da sam jos dosta ranije stekao utisak i po tom pitanju da nismo tolika bagra kao sto bi se po naslovnim stranama moglo reci

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

'вако стоје ствари...

Косовско огњиште, моји пријатељи и дивни несебични људи, су организовали дечици два бесплатна летовања, у Апатин и Костолац. фали им новца за гориво за превоз, па вас позивам да дате колико имате и можете, 100, 200, 500 динара, да плате гориво и омогуће дечици да слободно трче неокупираним крајевима наше земље. полазак за Апатин, у камп, је планиран за 12. јули, па вас молим да не одлажете ово добро дело.

подаци:

корисник: Друштво српско-руског пријатељства "Косовско огњиште", Косовска Митровица

рачун: ЈУГ банка Југобанка, Косовска Митровица, бр. 365-7802011-36

сврха: гориво за пут деце.

раширите даље.

 

 

Edited by Debeli
  • Upvote (+1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Косовско огњиште нам се поново обратило за помоћ. овога пута им треба 350 конзерви/паштетица/месних нарезака/џемова за 7 дана за 50оро деце за излет на Перућац од уторка.

до сад су скупили 90 доручака. ако неко зна неког ко хоће/може да расходује нешто од хране, нека ми јави на ПМ. иначе и даље може да се бућне која стотина динара на горенаведени рачун, са сврхом: "доручак за излет деце".

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2016 at 2:06 PM, Debeli said:

рачун: ЈУГ банка Југобанка, Косовска Митровица, бр. 365-7802011-36

сврха: доручак за децу.

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

данас добијам IBAN па ћу да га окачим овде за уплате из иностранства.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

"Kosovsko ognjište" nema devizni račun, ali ima "Humani centar Mitrovica", što su isti naši ljudi, samo registrovani po okupatorskim zakonima.

IBAN: XK051165004306000186

SWIFT: MBKOXKPRXXX

naglasite pri uplati da je donacija za hranu.

pošto to okupatorski zakoni zahtevaju, svi koji uplate pare iz inostranstva na ovaj račun će dobiti na PM ugovor o donaciji, koji bi trebalo da odštampaju, potpišu, skeniraju i vrate. znam da je jeziv cim, ali hajde da se iscimamo da naši ljudi nemaju dole problema sa trogloditima i njihovim zakonima.

to nam je jedina legalna i čista opcija, pošto ne bih da uključujem privatne račune u dobročinstvo.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Debeli said:

"Kosovsko ognjište" nema devizni račun, ali ima "Humani centar Mitrovica", što su isti naši ljudi, samo registrovani po okupatorskim zakonima.

IBAN je: XK051165004306000186

naglasite pri uplati da je donacija za hranu.

pošto to okupatorski zakoni zahtevaju, svi koji uplate pare iz inostranstva na ovaj račun će dobiti na PM ugovor o donaciji, koji bi trebalo da odštampaju, potpišu, skeniraju i vrate. znam da je jeziv cim, ali hajde da se iscimamo da naši ljudi nemaju dole problema sa trogloditima i njihovim zakonima.

to nam je jedina legalna i čista opcija, po[to ne bih da uključujem privatne račune u dobročinstvo.

Meni nije opcija jer ne mogu da se cimam sa ebankingom i takvim uplatama. Znaci mogu paypal nekome pa da on uplati u dinarima.

 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

ja nemam PP.

ako neko drugi može da pomogne Zolinju, molim ga da to i uradi.

dodajem SWIFT za gorenavedeni IBAN: MBKOXKPRXXX.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

zahvaljujuci retardiranim promenama i updejtima foruma, unread contentu koji mi ne izbacuje sve topike, na kraju krajeva i zato sto je forum umiruce govno, ne videh da je resurektovan ovaj topik za novu akciju. Sorry Dobly, mada vidim da je sve ispalo na kraju kako treba <3

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...