Jump to content

Koji laptop sa SSD i i5 a sve u 13 inča?


gruja

Recommended Posts

Jel treba da obratim paznju od kog proizvodjaca uzimam laptop, tipa mojne ACER jer je govno ili nesto slicno, ili je like always koliko para, toliko muzike?

Znaci bitno mi je da ima bar i5 i madafakin SSD da bih mogao da browsujem kroz forum kao covek, i sve to da bude spakovano u 13 incha. Baterija koja dugo drzi samo je plus, posto sam navikao na to imajuci macbook air, ali u principu nikada ne bih dao svoje novce za njega. Ima l' nekih preporuka pa da trazim u inozemstvu negde?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Jel treba da obratim paznju od kog proizvodjaca uzimam laptop, tipa mojne ACER jer je govno ili nesto slicno, ili je like always koliko para, toliko muzike?

Znaci bitno mi je da ima bar i5 i madafakin SSD da bih mogao da browsujem kroz forum kao covek, i sve to da bude spakovano u 13 incha. Baterija koja dugo drzi samo je plus, posto sam navikao na to imajuci macbook air, ali u principu nikada ne bih dao svoje novce za njega. Ima l' nekih preporuka pa da trazim u inozemstvu negde?

Acer jeste govno, ali se to uglavnom odnosi na ove najjeftinije serije, tipa Aspire i slicno, ta kategorija koju ti gledas ne bi trebalo da je toliko govno :) tako da u sustini bi trebalo i od njih da moze da se probere nesto sto ima smisla. 

Ono sto si ti opisao, sa SSD-om u startu ti uglavnom spada u ultrabook kategoriju, a to ti je 1.000 evra i vise, pa je onda bolje i razmisljati o MacBook Air :) Moj ti je savet ako vec neces da dajes te pare da uzmes neki malo "deblji" komp, ako ti to nije toliko bitno da je fensi kao MBA i da onda prosto zamenis njegov hard SSD-om a hard stavis u eksternu fioku ili iskoristis za nesto drugo. Tipa ProBook 430 G2 ili Asus X302 se kod nas mogu naci za oko 600 eur, za jos 200 uzmes SSD od 500GB i Bog da te vidi (naravno ako ti nije bitan toliki SSD mozes da ustedis, ali je meni recimo ovo sad komotno za jedini disk u racunaru). Dakle za oko 800 eur mozes da imas laptop koji bi te u "ultrabook" varijanti kostao 1300+.

Napolju se mnogo vise isplati, pogotovu ako negde mozes da uzmes povracaj PDV ili tako nesto, ali pre svega i zbog toga sto je izbor mnogo veci. Plus ako nadjes neku akciju onda si na konju, tipa ovaj ASUS za cirka 650 evra je perverzija. Ima u vidu da su ovi jeftiniji koje sam ja naveo rezolucije 1366x768, dok je ovaj recimo Full HD, ne znam koliko ti to igra ulogu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao iste zahteve pre jedno pola godine (plus dobar ekran i kvalitetna izrada, mada se to valjda podrazumeva) i nisam našao ništa pametnije od mac-a. XPS13 je i meni bio izbor #1 al ga u to vreme nije bilo u srbiji po normalnoj ceni (prodavao ga je jedan lik koji se ugrađivao 70% u odnosu na američku maloprodajnu cenu).

sad vidim da te zwerko savetuje da umesto 1000 eur za mac daš 800 eur za neko plastično windows rešenje sa naknadnom ugradnjom ssd-a :))))))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

800 eur je sa 500GB SSD diskom jer meni to deluje kao optimum za jedini disk u racunaru. Ako bi uzeo sa 128 GB SSD-om izaslo bi ga 650 eur za prakticno istu konfiguraciju kao i MBA od 1.000 reklo bi se da nije beznacajna razlika u ceni. I moja logika je da ako daje 1.000 eur uzme MBA, ali sam ponudio i jeftiju opciju jer je rekao da ne bi davao toliko para.

I tek sad skontah - Asus X302 ima Full HD ekran, HP Probook 430 g2 nema, tako da je Asus verovatno bolji izbor kod nas.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...