Jump to content

Svetsko prvenstvo u Beogradu


Glly

Recommended Posts

Mislio sam da je gfinity najgori ikada organizovani turnir zbog kasnjenja, ali evo na zalost WC ga je prevazisao. Sve kritike organizatorima! :(

Ne znam detalje pa ne bih da dajem bilo kakav komentar, generalno me "ne čudi" kašnjenje, verovatno je deo na organizatorima, verovatno je deo na ostalim učesnicima u organizaciji (što opet možemo da vratimo na organizatore). Recimo, SBB daje net i kao partneri su - siguran sam da je to unutar SBBa izgledalo kao "E Mile, sutra razvlačiš net iz SC-a, ma nešto se zajebavaju deca, pusti 100/100mbit i teraj" i onda je Mile došao u sredu uveče (ako turnir počinje u četvrtak) da sve to namesti, bez ideje da dođe 3-4 dana ranije, namesti, testira. Iako su organizatori predpostavljam tražili da bude ranije montirano, odgovor je bio da "nema šta da brinu, radili su oni to hiljadu puta i to sve za jedno veče se namesti". A opet organizatori su verovatno bili hepi što su uopšte ikoga našli da im da taj net. Verovatno je slična bila priča i za računare - niko ih nije testirao, probao, video da li to radi kako bi trebalo ...

Generalno mi je malo "žao" i samog događaja što se jedan relativno važan hepening odigrava kod nas a danas je SC bio polu-prazan. Ne umem da procenjujem broj ljudi ali recimo da je 1/5 do 1/4 SCa bila zauzeta u gledalištu. Propratnih sadržaja skoro i da nema. Štandove imaju partneri, tipa MSI, WinWin etc koji naravno imaju glupe "postavi vitrinu i u njoj matične ploče stavi" koncept, jedino ovi iz Cofe imaju Awakening of Heroes štand koji je pravi štand, možeš da probaš igru itd, i to je više zbog onog Tube Festa koji dolazi. 

Još jednom da podvučem, ovo nema nikakve veze sa organizatorima, njima svaka čast što se cimaju, nemam pojma dal' će da dobiju neke pare od svega ili neće i zbog čega rade i koji su motivi, ali hajde da to ostavimo po strani, žao mi je što nema više publike, što je interesovanje skromno. Voleo bih da znam koliko je tih VIP karata zapravo prodato (i od tog broja koliko ih je kupilo ljudi kod nas), kako je išla prodaja tih dreseva i slično.

 

 

 

 

 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Nije ovo turnir u maloj mostanici da mozemo da kazemo svaka cast organizatorima sto se cimaju. Uzeli su na sebe da organizuju Svetsko prvenstvo i epski su failovali. Koliko je Evropsko prvenstvo bilo fenomenalno organizovano, toliko je sada lose.

ok šule, pobedio si :) ne znam dovoljno detalja, samo sam izneo svoje mišljenje. nemam pojma ni kako se dobija pravo da nešto organizuješ ovog tipa, jel se nešto "kvalifikuješ" ili ne itd.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ispod selotejpa je G2a.com, sponzor dosta CS ekipa koji odavno nisu platili ništa. Zbog toga je malo skandal izbio, a igrači i organizacije su ljuti jer tko zna kada će, ako ikada, dobiti što im duguju. 

Detalji: http://bc-gb.com/news/17440/g2a-bailing-on-esports-and-not-paying-teams/

Inače, velika šteta zbog ddos problema, zanima me baš kako je do toga došlo, al vjerojatno i je bilo nešto kao što je lucky napisao. Znamo svi kako domaći "meštri" "profesionalno" odrađuju svoj posao.

 Osim toga jedini su problemi ovo što lesko napisao - community manager bolji (gramatičke greške u postovima) + bolji grafičar možda, pošto dosta ovoga za stream izgleda "jeftino". Nadam se da će izdržati i vratiti se dogodine još jači, ovo je lijep event za cijelu regiju.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo je problema kao i uvek, ali opet realno je mnogo bolje nego prosle godine, sto je i logicno s obzirom da vise nije evropsko nego svetsko prvenstvo, sto je nagradni fond bio deset puta veci nego prosli put, sama lokacija i stage veci i bolji od belexpo centra cini mi se. Organizovali su dosta turnira do sada, imaju dosta iskustva, ali mislim da im je ovo najveci do sad i da sledece godine moze samo bolje da bude!

Svaka cast za analyst/caster ljude koje ste doveli, meni je na primer mnogo veci "problem" to sto je dosta boljih igraca iskuliralo turnir iako je fond 100.000$(50.000$ prvo mesto), cini mi se kao da je samo Francuska dosla da osvoji turnir(svedska, poljska, itd mogli su doveli bolje igrace, ali im je ocigledno bilo atraktivnije da odu u Australiju da igraju 40.000$ prize-pool turnir.

Svaka cast u svakom slucaju :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam uspeo ni ja da odem, ubi me viruscina.

Ono sto sam video preko neta je da je fino bilo popunjeno. Sedeli su onako razbijeno po celoj sali, sto odaje utisak da je bilo "puno", ali stvarno zadovoljavajuca poseta.

Nije bilo meca za 3. mesto, ali su isto tako i podelili nagrade drugacije. I to mi je ok, jer su ovako dobili parce kolaca i ovi od 5. do 8. mesta (mislim po 2.500e).

 

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 lol

haha, ne zajebavaj :)

Nije bilo meca za 3. mesto, ali su isto tako i podelili nagrade drugacije. I to mi je ok, jer su ovako dobili parce kolaca i ovi od 5. do 8. mesta (mislim po 2.500e).

Ali to je bilo i planirano - od "prvog dana" je pisalo da će 5. do 8 dobiti po 2500, jedina promena je što ovi nisu igrali za 3. već podelili taj iznos na pola (umesto 10/5 7,5/7,5)

Link to comment
Share on other sites

Mogao bih da ulazim u raspravu, ali ne zelim, pogotovo ne javno, jer mislim da tome nije mesto ovde.

Jedino cu odgovoriti na ovo sto si "meni" licno napisao, cisto da bih razjasnio onima koji mozda citaju sa strane.

 Takodje svako je mogao da pomogne, lesko ti si se javio 2 dana pred turnir

Mene niko nije zvao, tako da nisam mogao da se javim.
Ja sam se sam ponudio, u slucaju da vam je pomoc potrebna. Receno mi je da ste to vec sredili, jer ste mislili da ja ne zelim da radim sa vama (sto negde razumem i nemam nista protiv, drago mi je da smo bar rascistili da to nije istina).
Na kraju se ispostavilo da to niko nije radio i da taj segment niste ni imali, sto je naravno takodje u redu ako ste vi tako zeleli, a isto tako ja imam pravo, kao gledalac, da kazem da mi je taj segment falio.

Ako bog da, bice jos lepsih prica i prilika za saradjivanje!


 

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se ukljucim. Inace, ja sam iz GameAgents organizacije (verovatno je neko od vas i cuo za nas). Prvo bih hteo da razjasnim jednu stvar, a to je da ljudi koji su u ulozi posmatraca, publike itd uvek imaju pravo da kritikuju pa cak i da prozivaju (bez uvredljivih reci naravno). Kao sto na fudbalsku utakmicu dodje 100, 1000 ili 50 000 ljudi i svasta prica igracima, trenerima i strucnom stabu, a vecina njih ne znaju ni pravila igre. To je jednostavno njihova uloga. I ja licno dosta puta, kada gledam neke meceve, kazem ono poznato "sta radi ovaj....nema pojma" itd. A naravno, kada bih ja seo umesto njega da igram zna se sta bi bilo :)). Sve u svemu do organizatora je da poslusa/procita ili ne poslusa/procita kritike, prozivke i sta sve vec i da iz toga izvuce neke pouke. Ja licno, kao neko ko se bavi organizacijom turnira, nikada ne citam komentare na stream chatu, hltv-u i forumima jer smatram da mi to ne moze pomoci u mom radu, bez obzira sto tu moze da se procita i dosta pametnih stvari, ali zna se gde se traze resenja za ovakve probleme. E sad sto se samog turnira tice, on nije prosao savrseno, to je svima jasno. Cela scena je bila fenomenalna, jedino taj ddos (sto nije mali problem) je upropastio priliku da turnir prodje glatko. Ko je napravio gresku, samo ljudi iz same organizacije znaju i oni treba da se bave time. Sigurno je da je njima teze palo sve to nego nama koji smo gledali taj turnir od kuce ili u Sava Centru, tako da treba imati razumevanja za te ljude. Greske se desavaju i to je sastavni deo posla. Stvar je u tome da se radi na preventivi vise, da do tih gresaka ne dodje. Moje licno misljenje je da su organizatori trebali angazovati timove (produkciju i sta sve tu treba od tehnickih stvari, a treba mnogo) koji imaju veliko iskustvo u realizaciji, konkretno, CS:GO LAN turnira. Ocigledno je da ljudi ili firme iz Srbije nemaju to iskustvo i mnogo dodirnih tacaka sa tim ali opet ESEC je prosao bez ikakvih problema a ako se ne varam radila je ista ekipa kao na TWC-u. 

Na kraju, moja podrska efragu, i verujem da ce naredno svetsko prvenstvo zaseniti prethodno.

Takodje, molim ljude koji citaju ovaj forum da ne odgovaraju ruznim recima na ovaj moj post jer se u njemu ne moze naci ni jedna uvreda za bilo koga niti bilo koja ruzna rec.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...