Jump to content

Gorivo na NIS-u


prota_

Recommended Posts

4 minutes ago, digrejzo said:

mene iskreno tesi i prija mi kad vidim kako se preznojavaju evropljani i generalno te "elitnije" zemlje \o/

bravo matori... mi smo svašta preživeli, a oni se bave pitanjem da li trandže mogu da se takmče u ženskoj konkurenciji u sportu... eh eh...

živeće ovaj narod.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dovlagsi said:

BMB95 je 198 din, Evrodizel običan 209 din. Nisam video nigde na NISu da je manje...? 

ja gledam non-stop na NISovim pumpama na autoputu posle Gazele, Steco i na Zmajevima (ne onim Cedinim)

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Нове цене горива – бензин 201 дин, дизел 212
Министарство трговине, туризма и телекомуникација објавило је нове цене горива, које ће важити до 30. јуна, по којима су литар бензина и дизела поскупели за по три динара.

Највише малопродајне цене бензина БМБ 95 до краја јуна биће 201 динар по литру, а дизела 212 динара.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lucky said:

Pa ako se ovako nastavi, svakako 🙂

Slučajno sam juče na neki račun naišao za dizel iz decembra 2019 godine - 160 dinara 🙂

nadji racun s pocetka leta tokom lockdowna tek tada vidis koliko je bio litar 😉

Edited by oddball

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, oddball said:

nadji racun s pocetka leta tokom lockdowna tek tada vidis koliko je bio litar 😉

ma to neću ni da računam, to je vanredna situacija (kao što je i ovo sad naravno) a i kad nisam imao cisternu da sipam tonu goriva tad, šta mi vredi!

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Jose Jimenez said:

Sad će na LinkedInu inspirativna priča o bakici koja je brala maline, kako bi unuki napunila rezervoar za koncert Jala Brata.

Umrla jadna na pola šlepera, ali nije skupila dovoljno da sipa do čepa.

jadna bakuta 😞

ali možda se javi neko čiji je stric Stevo bio mudriji pa otkad više ne koriste septičku jamu on je svakog dana sipao po dve flaše od koka kole od 2l i kroz par meseci napunio štek goriva i sad se zadovoljno smejlulji!

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Mićović: Cene goriva nerealno niske, postoji opasnost u vezi sa snabdevenošću

omislav Mićović iz Udruženja naftnih kompanija Srbije kaže da su te cene niže nego što bi trebalo da budu i da postoji realna opasnost da, ako se nešto ne promeni, one utiču i na snabdevenost.

Mićović, gostujući u Dnevniku N1, podseća da već pet meseci država određuje maksimalne cene goriva. Niko na tržištu ne utiče na te cene, sve države to rade i ovo vreme nameće tu potrebu, dodaje.

„Dosta dugo to traje i ove cene odslikavaju ono što se dešava na globalnom tržištu i ne prenose na pravi način taj udar koji sve zemlje trpe, ne samo Srbija. One su niže nego što bi realno trebalo da budu u ovom trenutku. U našem pravilniku, kao i u svim aktima kojima se regulišu cene, ne figuriše cena nafte nego cena referentnog dizela i referentnog benzina na tržištu Mediterana i te cene su neverovatno turbulentne i visoke, kakve nikada nisu bile do sada i trenutno se to odražava i na cene derivata nafte“, naveo je.

Kako dodaje, cene i snabdevenost tržišta su u direktnoj korelaciji, pa ističe da se ne mogu održavati u dužem periodu nerealno niske cene, jer će posle toga sigurno doći do nestašice. „To je u teoriji ekonomije poznato. Da je taj nerealni nivo cena trajao mesec – dva, bilo bi izdrživljivo. Sada, posle ovoliko vremena, postoji realna opasnost da, ako se nešto ne promeni, da takve cene utiču i na snabdevenost“, naveo je gost N1.

 

eto, natankujte dok možete!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...