Jump to content

Forum 4.0 - lista traženih izmena i todo lista


Lucky

Recommended Posts

Da ne bismo gušili onaj topic oko upgradea, koji je pritom i dosta konfuzan, ovde ide lista svih stvari koje su korisnici tražili. Pokušaću da ih skupim po grupama i da dam odgovarajuće komentare. Slobodno ovde kačite dalje želje a onaj drugi topic će biti zatvoren.

TEME/DIZAJN:
1. Širina svih tema je zakucana na 80% 85% i resizeuje se u skladu sa veličinom ekrana - neće se menjati.
2. RUR light 4 je otišla u penziju - neće se menjati
3. RUR Dark 3 - avatari čudnih dimenzija - radi se na rešavanju problema, ali je sekundarni issue (objašnjenje ispod)

4. Teme koje su zvanično podržane:

  • RUR light default
  • RUR dark default
  • RUR light 2 (Invision default)

- Teme koje su nepodržane:

  • RUR Light 2
  • RUR Light 3
  • RUR Light 4
  • RUR Dark 2
  • RUR Dark 3

Ovo u praksi znači da svi bagovi i zahtevi u vezi ovih tema neće biti uzeti u razmatranje za ispravku ukoliko su prekomplikovani i zahtevaju previše resursa. Ujedno svaka od ovih tema može biti obrisana i nedostupna bez prethodne najave. Ujedno sve što ste prijavljivali u vezi ovih tema neću pobrojati ovde da ne zauzima prostor, ali u načelu šta se može lako rešiti, rešićemo, šta zahteva cimanje, nećemo.

5. Podešavanje koji se forumi vide u "View New Content" - ovo ispitujemo i pokušaćemo da rešimo. Update: Molim vas da javite ukoliko ovo i dalje pravi problem - nama radi normalno.
6. "Go to top" na dnu strane - radimo na tome
7. Kombinacije boja/fontova/veličina - izuzev u nekim baš kritičnim slučajevima, nema promena veličina teksta, boja, fontova - kako su kreatori napravili temu, takva ostaje.
8. Prazan prostor - Izgleda da je to trend, evo ako pogledate Win10 videćete slične stvari (koje i mene smaraju) - ne možemo da menjamo svaki skin i sređujemo mu prazne prostore i smanjujemo ih. Posebno ukoliko budemo instalirali nove teme. To sve važi i za fontanu želja - "jel može avatar desno a moj nick levo a potpis gore al' da sve bude i dalje tu a da ipak ne bude i da bude baš kako sam ja sanjao sinoć".
9. Uključivanje-isključivanje svih signatura - Da li ovaj problem i dalje postoji?
10. Ćirilica - Srpski forum - Kada se pojavi prevod implementiraćemo

POSTOVI / TOPICI:

1. YouTube embed se pojavljuje preko cele širine posta - radi se na ispravci - fixed
2. Novi smajliji - radi se na ispravci
3. Spajanje uzastopnih postova istog autora - ovo radi.
4. Minus/plus - Ovde će biti promena, dosta je krupna stvar u pitanju pa se mora dobro pripremiti. Ide se svakako ka tome da bude javno ko je dao kome reputaciju
5. Lista aktivnih ljudi na topicu - ovo ispitujemo
6. Vreme postovanja - Ne uspevam da pronađem opciju da piše tačno vreme i datum a ne "two hours ago" - ako je nađemo, postavićemo da bude kao pre.
7. Insertovanje slika ne radi preko skripte - radimo na ovome. (do tada koristite %7Boption%7D tag ručno - primećen je neki bag i sa ovim, videćemo i oko toga)
8. Link ka eksternom sajtu da otvara novi prozor a ne u postojećem - radimo na ovome
9. Insert RSS seče post na određenoj dužini - radimo na ovome
10. Emoticon/Smajli - videćemo da li ovde uopšte ima problema ili sve radi kako treba - ne uspevamo da izazovemo problem koji je brue prijavio
11. Jače razdvajanje pinovanih i običnih topica - ispitujemo, moguće da neće biti rešenja
12. Prored kad se lupi enter a shift+enter koji pravi samo novi red - Ispitujemo mogućnosti izmene.
13. Imgur embed ne radi
14. Ne rade neki YouTube embedi, proveriti zbog čega.

MODERATORI:

1. Molim moderatore da prijave ukoliko imaju neke nepravilnosti na svojim nalozima - mi nismo uspeli da detektujemo ništa nakon što smo sredili sve one početne "dečije bolesti".

KALENDAR:

1. Ovo je dobilo svoju kategoriju samo zbog fanova - Za sada kalendar nismo dirali jer nikada nije bio posebno popularan deo foruma (osim za neke). Videćemo da li će i na koji način biti upotrebljen.

MOBILE:

1. Postovanje preko moba pravi probleme - Ovo morate da nam potvrdite, ne uspevamo da "rekreiramo" problem. Pre svega ciljam na Kruka koji je prijavio više problema od kojih se nijedan ne ispoljava kod nas.

TAPATALK/OPERA/ETC:

1. Ovde je stvar van naše moći - upgradeovaćemo kako tapatalk tako i plugin i invision kada se pojave nove verzije. Meni je lično sada Tapatalk ok, radi bez ikakvih problema, nisam ništa menjao, koliko se sećam.
2. Slično je i sa Operom i drugim browserima - Osim u situaciji kada "poludimo" pa odlučimo da Invision zamenimo za vBulletin ili tako nešto, ako Invision odlučio da ne podrži Operu ili tako nešto, nemamo mogućnost da to ispravljamo i sređujemo.

TEHNIČKI PROBLEMI:

1. Problem sa logovanjem - Da li i dalje imate problema sa logovanjem na forum? Slučajnim izlogovanjem, potrebom da se dva puta logujete da bi "zapamtilo" i slično?
2. Grupe korisnika - Biće promena po pitanju grupa korisnika pa molim sve koji su dobili neku drugu grupu da se strpe dok ne sredimo ovaj sistem. Možda će biti i nekog prelaznog rešenja u međuvremenu, videćemo. - fixed

Molim vas da dopišete sve šta sam eventualno zaboravio ili propustio pa ću dodati u listu.

Edited by Lucky
Link to comment
Share on other sites

Укључивање и искључивање свих сигнатура ради ОК. Ја сам ваљда једини који то користи :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

- moze 10 godina status

- dupli space po defaultu kada se pritisne enter je novi nivo retardacije

- jel smo ustanovili da li kacenje slika ne radi samo kada se stavljaju linkovi sa FB-a ili svakako ne radi hotlinkovanje, pa mora da se ide na upload koji cemo da napucamo ako nastave da se kace slike?

- ovo sto nema toga da se vidi ko gleda topik trenutno je smanjilo fun level

- cilj da se vidi ko je kome dao +/- je zbog morona koji dobijaju minuse i placu ; DDDDDD

 

Link to comment
Share on other sites

new content za mobilni pls :D

Ne znam jel se šališ ili šta, ali zvezdica gore desno na svakom skinu na mobu je "New Content"? Rekli smo ovo već 10 puta.

Prored kod entera - ubačeno u gornju listu.

@shoosh Ima new content za mobilni, mislim da treba da se klikne na zvezdicu.

@killYg0r Radi kačenje slika, ali samo kada ručno uneseš img tagove, skripta ne radi (ovo kada klikneš insert pa tu rokneš link); a taj dupli space sam napomenuo već gore (mislim da je Ivan T i rekao koje je rešenje za to na prethodnom topiku).

 

Znamo mi šta forum radi (lupi <p> umesto <br>) pitanje je kako to rešiti.

Link to comment
Share on other sites

@jasamnepismen ne.

sistem je potpuno drugačiji i u suštini bi jedina opcija bila da se nađe ta tema, ako je neko napravio, ubaci na forum i zabrani za sve osim za one koji pristupaju preko moba, ali bi je i oni morali birati ručno. To je jedino što sam uspeo da iskopam. Vidim da su se još neki ljudi bunili oko ovoga, ali je dosta i onih kojima se novi fazon sviđa, pa verujem da neće biti promena kod invisiona.

Link to comment
Share on other sites

Са искљученим сигнама популарни пост се види овако. Не могу да дам човеку плус :)

tTMk3xv.png

Постоји ли опција да се види пост пре но што постујем? Некада је било "preview post".

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Da se javim za the x o/

 

Bilo bi dobro neko dugme za automatsko stavljanje spoilera, nije neko cimanje, ali me smara da stavljam spoiler tagove ručno ponekad.

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@jasamnepismen ne.

sistem je potpuno drugačiji i u suštini bi jedina opcija bila da se nađe ta tema, ako je neko napravio, ubaci na forum i zabrani za sve osim za one koji pristupaju preko moba, ali bi je i oni morali birati ručno. To je jedino što sam uspeo da iskopam. Vidim da su se još neki ljudi bunili oko ovoga, ali je dosta i onih kojima se novi fazon sviđa, pa verujem da neće biti promena kod invisiona.

Mnogo mi je nepregledno, bar ovaj deo na vrhu strane, kad uradim view new content.

Izbaci mi preogroman naslov, pa filter button pa pravougaonik u kom pishe previous week neshto neshto (to je valjda navigacija koje sluzi chemu tachno?).

Ovo me zapravo i nervira, ostalo je manje vishe ok.

 

Zar X godina titula nije bila samo za ljude koji su u momentu tadashnjeg upgradea bili registrovani 10 godina?

.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih lično voleo da postoji stara mobile tema ali ne znam koliko je to realno, videćemo.

Ideja The X je da svako stariji od 10 god na forumu ima tu titulu, problem je kako to ostvariti u praksi, pošto forum nema baš kul način za to, ali videćemo, istražujemo.

Link to comment
Share on other sites

1. YouTube embed se pojavljuje preko cele širine posta - radi se na ispravci

Ovo je rešeno. Podešeno je da maksimalna širina klipa bude 1000px. Ukoliko imate komentare i predloge o dimenziji, javite. Meni deluje da je na fullHD rezoluciji skroz OK veličina. Primer:

Promena se, po svemu sudeći, NE ODNOSI na već postovane klipove, već isključivo na nove.  

Link to comment
Share on other sites

Kada se pristupa sa mobilnog, često se dešava da umesto topic-a otvori blank page sa error porukom 'Internal error, request could not be serviced at this time.'

Kretanje kroz forume u tom momentu radi, net radi normalno, samo topic ne može da se otvori, iako na desktop sajtu sve radi normalno. Naravno, probano više puta, ne radi po sat-dva, možda i više.

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

2. Grupe korisnika - Biće promena po pitanju grupa korisnika pa molim sve koji su dobili neku drugu grupu da se strpe dok ne sredimo ovaj sistem. Možda će biti i nekog prelaznog rešenja u međuvremenu, videćemo.

Ovo bi trebalo da je rešeno. Kažem trebalo, jer sam proverio na nekoliko korisnika i radi. Ujedno broj onih u The X grupi se povećao za nekoliko desetina pa bi trebalo da funkcioniše. Ukoliko je neko i dalje registrovan pre više od 10 godina a nije u "The X" grupi, neka se javi. Ujedno skripta iz nekog razloga dosta polako prebacuje korisnike u The X grupu, pa ćemo moći da ocenimo tek nešto kasnije da li šljaka ili ne. 

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je potpuno ukinuta "minus" opcija, a ne vidim pravi razlog tome.

Slažem se da je neophodno da postoji ograničenje, ali ukidanje može da bude samo kontraproduktivno.

Hvala na komentaru. Svaki feedback ćemo uzeti u razmatranje kada bude došao na dnevni red, kao i do sada, ali već postoji solidan backlog pa ne mogu da garantujem kada će to biti. 

U svakom slučaju, svaka odluka je plod zajedničkog dužeg razmišljanja ljudi unutar redakcije pa i ova koju pominješ, a uskoro će forum dobiti i svog communityja pa ćeš možda i brže nego što bih ti ja odgovorio ili dao feedback da dobiješ feedback od njega.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na feedbacku još jednom.

Ukoliko imaš još neka istraživanja, "case"-ove i slično da podržiš svoje tvrdnje (ne šalim se) slobodno ih prosledi, rado ću ih proslediti i među ostalima, pošto smo se mi bavili podugačkim čitanjem i proučavanjem community managementa, foruma, društvenih mreža, komuna proteklih mesec-dva.

Link to comment
Share on other sites

Naročito ako ih je plus minus tri hiljade.

LOL

  • Upvote (+1) 2

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na feedbacku još jednom.

Ukoliko imaš još neka istraživanja, "case"-ove i slično da podržiš svoje tvrdnje (ne šalim se) slobodno ih prosledi, rado ću ih proslediti i među ostalima, pošto smo se mi bavili podugačkim čitanjem i proučavanjem community managementa, foruma, društvenih mreža, komuna proteklih mesec-dva.

mozda ste samo slucajno otisli u "how to make everyone happy" stranu. Naravno ovo je samo glupo nagadjanje, al u slucaju da je tako svi znamo da MI NISMO TAKAV FORUM, i da volimo da ako je neko retard da mu bukvalno budu prilepljena nalepnica da je retard, za sta se ispostavilo, barem iz mog ugla, da su +/- thingy odlicna stvar

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...