Jump to content

Dobra piva i pivnice


Recommended Posts

Volim da probam novo pivo, ali se na kraju vratim na Erdinger/Paulener. 

 

+1 otprilike. mutno pšenično pivo mi baš leži u poslednje vreme.

dodao bih još samo flensburger kojeg ima u maksiju i Hacker-Pschorr Weiss (kilijevo pivo ofc) kojeg ima u Samo Pivo ali samo u flaši.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ne nalivam se govnima koja su jeftinija, jer nikada neću piti Merak/Jelen/Lav i ostala sranja (po meni; izvinjavam se ljudima koji piju navedena piva i gotive ih - meni ne prijaju i sranje su mi). Prosto trenutno sebi ne mogu da priuštim da pijem svaki (drugi) dan po 3 Leffe-a i pre ću da pazarim 3 Stelle/Krughera/itd nego da ostavim 500 dinara tek tako da se naližem.

 

Svakako ću kupiti Leffe kada mi se bude pilo, ali po ceni od 200 kinti za limenku mi prosto izlazi iz cenovnog ranga za "svakodnevnu" upotrebu.

 

@Pera

jebiga, lako je tebi kad piješ po 3 komada svakog dana, sine :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

e i ja se slažem sa mohijem!

supernove i ostala voćna sranja su za rekije i marinice :D

@dobi

bio je Hacker-Pschorr Weiss u četvorci. promocija neka je bila, ne znam da li ima i dalje

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Kozel tamni točeni mi je vrh. +1 za Meminger.

toceni meminger psenicni svetli sabija, pored njega Hoegarden toceni ubija(s'tim da je u limenci meni jos bolji ima u aroma marketima 120rsd) , ste znali da kozel ima 3.6% alkohola :) toceni tamni ko bi reko ?!:))

mislimo na isto, mnogo mi je gorko to pivo. prilično sam siguran da stavljaju unutra aromu voća ili nešto slično, mada na sajtu ne piše konkretno iako pominju voće u opisu. i sad me zanima da li ima voća ili ne :D

ne stavlja se aroma voca, jedino par nekih imaju neku vocnu notu, ali nemaju veze da se stavlja voce unutra, tipa Thornbridge Helcion koji ima malo ukus grejpa. sve vrste ipa su malo gorcije u odnosu na obicno ili psenicno

 

Najbolje kod nas trenutno po meni je Weihenstephan toceni u Zirafi i Memminger Kristallweizen gde god ima

mislim da sam u samo pivu probao sva psenicna piva(jer mi najvise leze) dobar je Welh sto jes jes :) . steph weis je Juzno africko bavarsko psenicno pivo njega probajte odlicno je .

 

Moguće da je ta priča, znam da u Samo Pivu nema zmajskog portera i pale ale iz istog razloga. 

mislim da nisi u pravu jer u ponudi imaju tri ili cetiri hrvatska piva :)

 

edit: kad smo vec kod dobrih piva u amsterdamu me je drugar vodio u pab koji ima 40m2 i moze da stane 20 coveka unutra, imaju preko 300vrsti piva hahahahah :))))

Edited by Frubi

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

e i ja se slažem sa mohijem!supernove i ostala voćna sranja su za rekije i marinice :D@dobibio je Hacker-Pschorr Weiss u četvorci. promocija neka je bila, ne znam da li ima i dalje

mozda za rekije, marinice ne piju pivo :)) a kad piju to je tamno niksicko, tamni kozel ili tamni erdinger

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

Plus mi nemaju veze sa pivom vec kao da pijem neko novo pice i nije mi uopste taj trip i ne vidim cemu jedenje govana dalje od erdingera recimo tj cemu teranje takve gluposti do ekstrema.

 

Dakle, da rezimiramo, ja jedem govna jer mi se mnogo svidja ukus IPA napitaka (evo recimo nisu piva). Fokusirajmo se na mene, jer mi se BAS BAS do jaja svidjaju ipe.

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa kad si ti umišljena srednja klasa koja se odrodila od naroda koji mora da guli Jelen!

 

a realno uz takovo pasulj sa kobasicom od jelena jedino ono premia pivo ide bolje

Link to comment
Share on other sites

nema to veze, nego čisto da vidim logiku kojom će mi objasniti da jedem govna jer mi se nešto sviđa, ali da ne bude prosto "glup si" to smo apsolvirali.

 

Da je pederski trip, da je žensko piće, to su mi validni stavovi, ali šta da radim sviđa mi se. Ali ok, možda ne treba da mi se sviđa?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pa to ti potencirash da si gej. niko nije rekao da je pedersko do tebe samog, i mene doduse za cokoladno pivo, gde si se ti opet nasao uvredjen jer sam te izuzeo iz neke toboz grupe ipa gejeva.

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

ma nisam bre uvredjen koji ti je, mene boli kara jer se meni svidja pivo pobobgu. Nego samo me interesuje zasto je recimo prica o IPA jedenje govana. 

A ovo da je pedersko pivo mi je rekla masa ljudi koji su pravi uživaoci piva. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Dakle, da rezimiramo, ja jedem govna jer mi se mnogo svidja ukus IPA napitaka (evo recimo nisu piva). Fokusirajmo se na mene, jer mi se BAS BAS do jaja svidjaju ipe.

 

Jel ti se svidja svih 100 i kusur vrsta koje imas na 10ak mesta u gradu sad?

 

Cega jos imas toliki izbor i koja je poenta istog?

 

Ok su ukusi tih piva za probati ali kad hocu da pijem pivo picu pivo, a pokusavaju da ih profuraju kao svakodnevno pivo jer ne mogu da smisle bolju ideju za posao nego svi tako skacu na ono sto je popularno.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Dakle, imati izbor je loša stvar, to sam prvo primetio, hmmm zanimljivo.

 

Probao sam par ipa, i sve mi se svidjaju, da odgovorim. Da imam kinte, probao bi 100, verovatno mi se neko ne bi svidelo.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Не видим у чему је проблем ако и даље може да се пије "право пиво", шта ту ремети остатак понуде. Ово ме подсећа на бесмислене расправе око тога шта је права кафа, да ли је капућино кафа итд... Шалим се, мислим да знам шта је проблем, а то је прецизност изражавања. Када те напитке не би називали пивом, Мохи се не би бунио. Ко мисли да може против народног језика само напред  [:)]

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dakle, imati izbor je loša stvar, to sam prvo primetio, hmmm zanimljivo.

 

Probao sam par ipa, i sve mi se svidjaju, da odgovorim. Da imam kinte, probao bi 100, verovatno mi se neko ne bi svidelo.

 

Ne nego je lose da mator konj naseda na marketinske fore koje su smislili da bi prodali vise piva jer ta piva sluze da se probaju, a ne da se piju u vecim kolicinama i otud 100 vrsta koje nikad neces stici da probas, ergo imaces uvek "razlog" da odes opet.

Не видим у чему је проблем ако и даље може да се пије "право пиво", шта ту ремети остатак понуде. Ово ме подсећа на бесмислене расправе око тога шта је права кафа, да ли је капућино кафа итд... Шалим се, мислим да знам шта је проблем, а то је прецизност изражавања. Када те напитке не би називали пивом, Мохи се не би бунио. Ко мисли да може против народног језика само напред  [:)]

 

Pa verovatno je prava kafa kada sedis na betonu na dzaku od kafe posto je i to postalo popularno.

 

Ja lepo rekoh da MENI to nije pivo vec napitak koji moze i ne mora biti interesantan, a da mi je jedenje govana to sto sad ima 10 lokala sa 100 vrsta piva jer je to sad in.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

e?

e?

dakle popijem dva piva nedeljno (pardon !) i naseo sam na marketing!

 

Ok, protiv ovakvog argumenta zbilja nema kontraargumenta!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne nego to sto si upao u taj hajp koji ce trajati par godina.

pa to je meni do penzije, samo jednom se živi.

a smoram priznati da mi se svidja i limunko novi okrugli. jel smem jedan, ili je i to hajp

 

Ja lepo rekoh da MENI to nije pivo vec napitak koji moze i ne mora biti interesantan

e ovo je validan argument, koji možemo prihvatiti kao normalan. meni je interesantan i eto! budimo liberalni!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...