Jump to content

Doom 4


Invader

Recommended Posts

Bio mi je bolji osećaj u alphi nego sada. Nekako je sve bilo opipljivije, imalo težinu, pravilo dmg...
Osim toga, definitivno je veći Quake nego Doom vibe.
Još nisam načisto šta da mislim o loadoutima...
Kapiram da će osećaj brzine biti veći kad se malo poveća FOV.

ja nisam izvalio da može FOV da se podešava kao i neki advanced features u grafici, ali ako se ne varam na konzoli valjda može to da se drnda.

Loadout je malo problematičan sa strane oldschool vajba, jer je fora oduvek bila da imaš širok dijapazon oružja a ne samo dva, ali ajde, videćemo kako će to ispasti u praksi. Mislim da sa 2 oružja koncept 1na1 okršaja malo gubi smisao, ali se sve to da rešiti nekim modom igre.

Link to comment
Share on other sites

Bio mi je bolji osećaj u alphi nego sada. Nekako je sve bilo opipljivije, imalo težinu, pravilo dmg...
Osim toga, definitivno je veći Quake nego Doom vibe.
Još nisam načisto šta da mislim o loadoutima...
Kapiram da će osećaj brzine biti veći kad se malo poveća FOV.

ja nisam izvalio da može FOV da se podešava kao i neki advanced features u grafici, ali ako se ne varam na konzoli valjda može to da se drnda.

Loadout je malo problematičan sa strane oldschool vajba, jer je fora oduvek bila da imaš širok dijapazon oružja a ne samo dva, ali ajde, videćemo kako će to ispasti u praksi. Mislim da sa 2 oružja koncept 1na1 okršaja malo gubi smisao, ali se sve to da rešiti nekim modom igre.

Ugašene su sad sve advanced opcije, ali kad bude moglo valjda će moći i FOV da se podesi. :)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

DOOM je bio i uvek ce biti SINGLE PLAYER igra.  Iz beta MP demoa mozemo samo da vidimo mehaniku i graficke detalje novo DOOM-a, MP je ubacen u novi DOOM samo zato sto je 2016-ta godina i "red je da se to ima u fps igri ovog kalibra jbg".... A MP ovde tako i izgleda...... govnjivo, eye candy kids-optimised okruzenje i oruzja... kad sam video custom skin pink rocket launcher doslo mi da se popnem na sto i iserem po monitoru. Anyway, MP za mene manje vishe ne postoji i ono sto me jedino zanima je solidan tezak ali lukavo izbalansiran i upakovan single player. Ukoliko ne lazu da su novi doom radili po uzoru na stari kec to zvuci kao dobar pocetak. Medjutim nikada nece biti u mogucnosti da postignu onu brzinu kretanja igracha kroz nivoe novog DOOM-a a to je upravo jedan od glavnih aduta neprejebive arome starog DOOM-a!  Ostaje da sacekamo 13ti i oprobamo se u ovoj (za mene oprostajnoj) voznji DOOMmobile-om... :)

PS. glas onog "naratora" iz bete je jeziv, ko da slusam neke popodnevne Studio B vesti....  :D

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Prvi Quake je bio pravi zacetnik ozbiljnog MP-a..... da ne nabrajam razloge, ima ih mnogo.
Kada je scena krenula ozbiljnije da fura competitive gaming prichu, ID je to prepoznao i po tome koncipirao Q3A, ostalo je istorija....  :)

BTW, doom mp smo cepali preko modema kao coop zezanje (2 player max) a ko je bio visoki stalezh imao je i neki hab pa je u lokalnom lanu pikao sa jos 3 igracha istovremeno (zomg!)....  Ahhh, stara dobra vremena...  [:D] 

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pratim coveka na Instagramu odavno... video sam i onu tizer zezalicu.... i drago mi je sto je Adrian Carmack sa njim, oni su prva postava ID-a ipak i najvise su se lozili na DOOM od svih. Ne treba da izmisljaju toplu vodu, samo nek nam daju doomachinu obicnu, izvornu..... Jeste li videli mozda onaj jedan dodatni nivo sto je Romero uradio za DOOM nedavno, veliki je fazon ko 4 regularna nivoa iz DOOM-a, sa uzivanjem sam ga igrao...  :)

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...