Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

mogao je da se uradi projekat podzemnog ispod kralja milana, maknezijeve i beogradske. da, postoji problem sa kolektorom ispod nemanjine, ali mogla je da se napravi nadzemna pasarela bez problema, ako se vec nema para za resavanje problema kolektora. Ovako nista nije resheno, nego samo dato narodu da se slika pored preskupe fontane i da kao slusa muziku pored saobracajne buke.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, prota_ said:

zar nije bila priča da ne može pod zemlju jer ispod bulevara oslobođenja ide potok koji se skuplja u kolektor ispod slavije i ide u savu niz nemanjinu?

pa ako su mogli da izgrade 4 podzemna sprata za NBS, mogli su i jedan sprat za podzemni prolaz.

da ne govorimo da bi tu trebalo da bude i metro stanica Slavija.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Rastu saobraćajke na Slaviji za 50% opušteno. Em će svi da zijaju u fontanu, em će da prska na šoferke kad dune vetar. Budalaština.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Debeli said:

pa ako su mogli da izgrade 4 podzemna sprata za NBS, mogli su i jedan sprat za podzemni prolaz.

da ne govorimo da bi tu trebalo da bude i metro stanica Slavija.

da li ti podzemni nivoi idu ispod Nemanjine ulice?

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ja kao laik samo jedno moram da kazem : 

Koji ce kurac fontana na onoj lokaciji. FOntana sluzi da se : 

Mladi okupljaju oko nje i diluju dop/nalaze se za izlazak/bleje/sta vec maldi rade
CIgancici da se okupaju leti
Da susti voda na setalistu i osvezava narod
Itd itd.

Sta ce fontana na onom mestu??

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

postoje slichne "sharene" muzicke fontane u svetu, Znam za primere u Budimpesti, Barseloni - ili fontane koje su na gradskim trgovima i okretnicama cisto kao josh jedan vid dekoracije urbanog tkiva. Problem je sto je nasha fontana, muzicka kao i pomenute u Madjarskoj i Spaniji ali na okretnici gde niko ne moze da pridje i muzika je zatrpana bukom saobracaja. U Barseloni i Budimpesti one su u parkovima ili u okviru pesacke zone gde moze da se spoji muzika sa nekim festivalom i proslavom, gde narod moze da se okupi, opusti i uziva. Ovo sto mi imamo je nonsens jer niti jedna funkcija ovog objekta ne moze optimalno da se obavlja, ako uopste i moze. Jeftina zabava za sendvicare.

 

 

 

u stvari ovo uopste i nije jeftina zabava, ali zabava za sendvicare jeste.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Hm, moram biti objektivan - ovde ima fenomenalna fontana u parku gde se cak i kupaju (gola deca na +18 udju, prosecna srpska majka/baba umire u uzasu)

Ali ima i jedna na kruznom toku i dosta je isto nepristupacna - sluzi kao ukras.

Slike : ova super

104-jubelpark5.png

ova nepristupacna

montgomery.jpg

Fun fact : prosli maj posle nekog festivala nisam mogao da izdrzim ispisao sam se kod ovog drveta. Jebiga

 

ovog drveta : jedno od ovih oko fontane

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iguana said:

mogao je da se uradi projekat podzemnog ispod kralja milana, maknezijeve i beogradske. da, postoji problem sa kolektorom ispod nemanjine, ali mogla je da se napravi nadzemna pasarela bez problema, ako se vec nema para za resavanje problema kolektora. Ovako nista nije resheno, nego samo dato narodu da se slika pored preskupe fontane i da kao slusa muziku pored saobracajne buke.

nadzemna pasarela valjda nije mogla zbog žica?

Link to comment
Share on other sites

Можда је могло преко жица, уз неке модификације тротоара? Ако је већ била идеја да се људи склоне са коловоза и да се саобраћај не зауставља.
Пати ли кружни ток на НБГ од истог или сличног проблема? И тамо пешаци иду преко улице, а не изнад или испод.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Tamo su pešački prelazi dosta dalje od samog kružnog toka ali da, čeka se ponekad. Plus tamo ulice na sve strane imaju mnogo veću propusnost saobraćaja pa nije toliko problem. Na Slaviji nema mesta pa je zato i bila ideja da se denivelise pešački saobraćaj.

Inače fun fact - rekonstrukcija Slavije se radi iz kredita, EBRD ako se ne varam, a sam naziv ugovora glasi nešto tipa "Za rekonstrukciju i povećanje protoka saobraćaja trga Slavija i izgradnju podzemnih pešačkih prolaza".

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iguana said:

da li ti podzemni nivoi idu ispod Nemanjine ulice?

ne, ali je -4 bio plavljen redovno.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

i zagrebački dnevnik je napravio prilog o fontani na slaviji, tako što su pustili kadar iz vazduha i neke dve babe kako nešto seru za kameru i onda ostatak priloga zagrebačke fontane :D

sad sam prošao slavijom i meni je ono impresivno, jedino mi je muzika malo over the top jer se ne uklapa u raspad okoline

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Lucky said:

a čekajte, šta je sa slavijom tj. onom pričom podzemnih prolaza za pešake da ne bi čovek morao da podigne šator kad na primer kod meka hoće da se uključi na slaviju ili da izađe gore u maršala tolbuhina? ili za to nije bilo budžeta?

marsala tolbuhina je sada umesto goce delceve na nbg :)

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, grb1tj said:

marsala tolbuhina je sada umesto goce delceve na nbg :)

ulica? zezaš :)) hahaha

18 hours ago, Debeli said:

kako nisi čuo već tu priču...

plan je bio da se izgrade ti podzemni prolazi, onda su dodali fontanu, a onda su izbacili prolaze uz konstataciju da se tako "štedi 3 miliona evra" gradskog budžeta.

verovao ili ne.

čuo sam za to sve, ispratio, međutim onda sam video, prilično sam siguran, neki kao "demanti" - a ne, ne, to su zli jezici, mi radimo na tome da se sredi pitanje tih prelaza... otuda moje pitanje, iako mi je naravno delovalo suludo da će to da srede, ali ajde, čovek može da se nada.

Ako ne može podzemno sigurno je moglo nešto nadzemno da se reši pa da ima više smisla, ovako baš ništa nisu uradili.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lucky said:

ulica? zezaš :)) hahaha

Bulevar Marshala Tolbuhina, stavise. A Pohorska je sada General Zdanova.

3 minutes ago, Lucky said:

čuo sam za to sve, ispratio, međutim onda sam video, prilično sam siguran, neki kao "demanti" - a ne, ne, to su zli jezici, mi radimo na tome da se sredi pitanje tih prelaza... otuda moje pitanje, iako mi je naravno delovalo suludo da će to da srede, ali ajde, čovek može da se nada.

Ako ne može podzemno sigurno je moglo nešto nadzemno da se reši pa da ima više smisla, ovako baš ništa nisu uradili.

Nadzemno ne moze zbog trolejbusa i tramvaja, a podzemno bi mislim moglo svugde, osim ispod Nemanjime, zbog onog potoka koji ide kanalom do Save.

Link to comment
Share on other sites

Pa Goce Delčeva tehnički jeste bulevar, ima četri trake, ostrvo celom dužinom, pešačke i biciklističke staze itd.

Što se tiče imena ulica, jesu pretenciozna nova imena za ulice koje su faktički na periferiji grada, ali su bolja od onih random niđe veze imena smišljenih da neko ne bi zaglavio goli otok

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Zwerko said:

S tim da tom tvojom logikom nema baš nikakvog smisla da bude Ulica Milutina Milankovića za saobraćajnicu sa šest traka svom dužinom i tramvajima u dobrom delu. Isto i za Jurija Gagarina.

Milutina Milankovica jeste bulevar. Mozda si mislio na Milentija Popovica?

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

Meni je fontana istovremeno interesantna i zastrašujuća. Na stranu ljudi koji stoje sa strane i slikaju i Michael Jackson koji je pičio sinoć kada sam prolazio

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...