Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Hvala, Šeki!

Vops sledi.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

E ljudi dobio sam posao [:)] samo ima jedno sranje. Posto nisam na birou, a poslodavac hoce da me prijavi, odem ja tamo i pitam sta je potrebno da bih se prijavio na biro i donesem sva dokumenta i ona mi kaze da ne moze da me prijavi posto sam student i imam manje od 26 godina...kao po novom zakonu takvo lice ne moze da se vodi kao nezaposleno.(apdolvent sam, imam 2 ispita do kraja) I jel ima drugi nacin?

Link to comment
Share on other sites

E ljudi dobio sam posao [:)] samo ima jedno sranje. Posto nisam na birou, a poslodavac hoce da me prijavi, odem ja tamo i pitam sta je potrebno da bih se prijavio na biro i donesem sva dokumenta i ona mi kaze da ne moze da me prijavi posto sam student i imam manje od 26 godina...kao po novom zakonu takvo lice ne moze da se vodi kao nezaposleno.(apdolvent sam, imam 2 ispita do kraja) I jel ima drugi nacin?

pre je bila fora samo da kažeš da nisi student :))

edit: e sad, uz zbilju i ovako rano ujutru, ako nema alternative, jedino da recimo postaneš preduzetnik pa da poslodavcu naplaćuješ kao takvo pravo lice, ako je to njemu ok fora.

edit2: jel si siguran da uopšte moraš da ideš na biro? pre je to bio fazon kod poslodavaca koji su na taj način hteli da budu "kul" pa kao uzimaju ljude sa biroa, ali u suštini nije neophodno.

Edited by Lucky
Link to comment
Share on other sites

Na poledjini diplome iz srednje imam pecat sa faksa kada sam upisao ... i nisam mogao da lazem :D

I da rekla mi salterusa da ima kao neki drugi nacin da me zaposli, ali nece poslodavac dobijati nikakve subvencije (nesto mi je zbrzala, nisam je skontao) i prenesem ja to poslodavcu i on kao ma jebe mi se za to, ja hocu samo da budes prijavljen...

@Lucky pa tako mi je predlozio, ako nista, videcu sa pravnicom firme kako cemo za dalje...

Edited by grb1tj
Link to comment
Share on other sites

Na poledjini diplome iz srednje imam pecat sa faksa kada sam upisao ... i nisam mogao da lazem :D

I da rekla mi salterusa da ima kao neki drugi nacin da me zaposli, ali nece poslodavac dobijati nikakve subvencije (nesto mi je zbrzala, nisam je skontao) i prenesem ja to poslodavcu i on kao ma jebe mi se za to, ja hocu samo da budes prijavljen...

@Lucky pa tako mi je predlozio, ako nista, videcu sa pravnicom firme kako cemo za dalje...

pa u tom slučaju samo uzmi radnu knjižicu, overi je u opštini tj. tamo gde si prijavljen i nosi poslodavcu i to je najelegantnije rešenje, ako ga već ne interesuju ti benefiti uzimanja lica sa biroa (više ne znam ni koliki su).

Link to comment
Share on other sites

Nit imam radnu knjizicu, nit se izdaje od nove godine, sad kao nesto elektronske se izdaju... moram to da vidim [:D]

 

U svakom slucaju zakomplikovali su situaciju maksimalno. A ono sto su meni rekli na birou, ja verujem da time oni ubiju stopu nezaposlebosti u srbiji...

Edited by grb1tj
Link to comment
Share on other sites

Da, "smanjili" su stopu nezaposlenosti tako sto su skinuli ljude sa evidencije Biroa, much intelligence :) Ne bi trebalo da postoji nikakva prepreka da te zaposle mimo biroa, vidi samo s pravnicom kako to ide sad kad su ukinuli radne knjizice. Ranije je bukvalno bilo samo to, odes u opstinu, izvadis radnu knjizicu, prijave te. Znam slucaj mog burazera koji je prvi put u zivotu vadio radnu knjizicu u 40. godini zivota pa se ona sluzbenica tamo sablaznjavala :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Baš je lepa maratonska atmosfera u blokovima, ko nije izašao preporučujem mu da to uradi :)

  • Upvote (+1) 1

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

 

edit2: jel si siguran da uopšte moraš da ideš na biro? pre je to bio fazon kod poslodavaca koji su na taj način hteli da budu "kul" pa kao uzimaju ljude sa biroa, ali u suštini nije neophodno.

Lepo sam se nasmejao na ovo :) Kao što je neko napisao, poslodavac koji zaposli osobu sa biroa ima pogodnosti, između ostalog mislim da ne mora da plaća one doprinose i poreze tipa godinu dana, a znam da je situacija još bolja za njega ako zaposli osobu sa biroa koja ima ispod 30 godina.

Link to comment
Share on other sites

Zapravo i nema bas - poslodavac je oslobodjen doprinosa samo za osobe sa invaliditetom, a dobija subvenciju od 150.000 ili vise zavisno od kategorije u kojoj se nalazi opstina gde je firma, pocev od druge kategorije. U praksi ako je poslodavac u Beogradu i zaposljava osobu koja nije invalid ne dobija nista. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne radim u kadrovskoj sluzbi niti me je ikada interesovalo, ali znam da kod nas radi jedna devojka koja je isto na 1-2 ispita do kraja (ima 26+ godina). Nije formalno zaposlena (nije radnik firme), cak ne radi ni puno radno vreme i mislim da se vodi kao neki saradnik/honorarac.

 

Da li neko zna kakva je procedura da se ukloni ocigledno napusteno vozilo? Ima ispred zgrade neki lesh koji je bangavo ostavljen na dva parking mesta, a bas smo u deficitu sa tim prostorom (koji deo grada nije?). Ne mrzelo me da pogledam danas nalepnicu, pise da je registracija istekla u oktobru.

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

To su možda nešto menjali kasnije, pre 10-ak godina je bilo, za deo "ako zapošljava osobu mlađu od 30 godina dobija više subvencija" sam siguran da je bio.

Moguće da se bilo ranije ali su svašta nešto ukinuli osim ako nisi strani investitor :)

.

 

Da li neko zna kakva je procedura da se ukloni ocigledno napusteno vozilo? Ima ispred zgrade neki lesh koji je bangavo ostavljen na dva parking mesta, a bas smo u deficitu sa tim prostorom (koji deo grada nije?). Ne mrzelo me da pogledam danas nalepnicu, pise da je registracija istekla u oktobru.

Odes na sajt opštine, nadjes kontakt komunalne inspekcije zoveš njih ili im podneses prijavu Online ako postoji ta mogućnost. E sad koliko će brzo da reaguju... U tim slučajevima se isplati i smarati ih.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...