Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

8 hours ago, Lucky said:

Evo Fato, o ovome sam generalno pričao. Nastavlja se konfuzija Šapića i gradskog prevoza. Jutros sam zapravo slušao na radiju šta je rekao.

Razumem sve sto pises Laki i ne bezim od toga da je istina, no ono sto sam primetio od vecine populacije u godinama danas ima manjak muda i manjak strpljanja. Svi hoce sve sad odmah sada odmah ili je bilo kakva ideja osudjena na propast. Svi hoce sve a da ne mrdnu prstom... Ono, pomisle samo i sve se samo resi kako su bas oni zamislili. No i pored svog tehnoloskog napretka koji smo dostigli u ovom veku, vecina koristi mozga koliko i ameba.

Ovaj ceo projekat Beograd plus ili kako se vec zove je plod propalog namestanja sa turcima pa pretpostavljam da nije bilo puno opcija osim da se skripi bilo sta na brzinu da radi i pusti sa radom sto pre. I ti i absolute pricate o nekim testiranjima i planiranjima za koje bi trebali meseci, a fazon svaki dan bez sistema je bunar puta broj dana koliko se ne pusti u sistem.

Kao sto sam pomenuo u nekom ranijem topiku zelim sve najgore kenkartu i onima koji su ga doneli u srbiju, kao i svima koji su ga podrzavali poput kalija. Spalili smo tu ruznu proslost i platicemo je kao i sve drugo sto placamo jer niko nema muda da se bori za buducnost jer "pizde". Gangula ko gangula, ne znam kakva si ocekivanja imao od njega? Cene su vise nego pristupacne i koliko god mutnih ljudi vodilo ovaj projekat podrzacu ga sve dok ne postanu bezobrazni i pohlepni. Ako dodje do toga, rusi pali, ajmo jovo nanovo.

Evo zverko prvi ovde na forumu, prvo sto mu je palo na pamet je kako da zajebe sistem i da se vozi za dzabe... To je taj tuzni zuti lopovski mentalitet. Karta 50din i hoce da prevari... Da je 10din opet bi uradio isto... Osvanulo i na internetu da su vec uspeli da izigraju sistem slanjem poruka na svoj broj... Tako da nije kriv ni SNS ni gangula ni vucic, kriv je narod koji je stoka i ne zasluzuje bolje od istog.

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo napisao šta mi iz aviona deluje kao rupa u sistemu, a ako sam je ja video još kad je najavljen (jer ne možeš samo da iskopiras sms parking sistem jer prosto nije ista stvar) sigurno ima još mali milion. Pri tom sam ja neko ko za prevoz po gradu koristi ili kola ili bicikl, u gradski prevoz nisam ušao godinama, jedino mi je bila zgodna opcija plaćanja karticom, ali sad ima sms tako da mi to dodje na isto. Ja rupu u sistemu tražim jer sam neko ko kroz porez dobrano plaćam to što je neko uveo loš sistem u javni prevoz pa sam pogodjen iako ga ne koristim. A kada sam ga koristio sam uvek uredno plaćao kad je postojala opcija.

I sam Busplus je fakat plod korupcije i loseg upravljanja na kome je grad gubio pare vise od deceniju, ali sam sistem nije imao problema u funkcionisanju niti je imao logicke probleme kao ovo navrat-nanos sklepano resenje koje zapravo uopste i nije sklepano.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Može čovek sve da brani.

 

Ja opet ponavaljam, kad je u pitanju javno preduzeće sa stotinama hiljada korisnika, svaki korak mora da bude pažljivo isplaniran i objašnjenjen ljudima. Kroz razumevanje ide i prihvatanje.

 

Kako je cela izmena tog ogromnog, mamutskog sistema sprovedena preko noći, bez adekvatnih obaveštenja, bez najave, sa raznim izmenama i dopunama i nakon što je brzopleto izmena najavljena, a i sa brojnim glupim falinkama i nedostacima, tako će se i ljudi ophoditi prema tome. 

 

Ne menja se sistem u Švajcarskoj, nego u Srbiji. Valjda je svima jasno da neko ko je 50 godina razmišljao kako da prevari sistem i ne plati ništa, neće baš odma da prihvati da nešto mora i da se plati. Kad imaju u vidu kako su pajaci neozbiljno celu stvar izveli, pa naravno da će da je ismeju i da gledaju da ih zajebu.

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Zwerko said:

Ja sam samo napisao šta mi iz aviona deluje kao rupa u sistemu, a ako sam je ja video još kad je najavljen (jer ne možeš samo da iskopiras sms parking sistem jer prosto nije ista stvar) sigurno ima još mali milion. Pri tom sam ja neko ko za prevoz po gradu koristi ili kola ili bicikl, u gradski prevoz nisam ušao godinama, jedino mi je bila zgodna opcija plaćanja karticom, ali sad ima sms tako da mi to dodje na isto. Ja rupu u sistemu tražim jer sam neko ko kroz porez dobrano plaćam to što je neko uveo loš sistem u javni prevoz pa sam pogodjen iako ga ne koristim. A kada sam ga koristio sam uvek uredno plaćao kad je postojala opcija.

I sam Busplus je fakat plod korupcije i loseg upravljanja na kome je grad gubio pare vise od deceniju, ali sam sistem nije imao problema u funkcionisanju niti je imao logicke probleme kao ovo navrat-nanos sklepano resenje koje zapravo uopste i nije sklepano.
 

Bravo kako si pametan, evo ti jedan plus. Ti si inace jedini koji kroz poreze placa dobrano pa se samo ti pitas i tvoja je jedina ispravna jelda? Da ti razlozim jer mi deluje da kao da pricam sa indijancem.

Bus plus = Cene prenaduvane koje prinesu recimo 1 milion mesecno. Gradjani kroz poreze placaju ceo sistem i uslugu Bus plusa opet recimo 1 milion sto znaci da na racune turske bratije se slije 2mil mesecno.

Beograd plus = Cene 30-100% nize sto prinese 500k mesecno. Gradjani kroz poreze placaju ceo sistem gradu i u bratske kombinacije se slije 500k mesecno. Sto je u startu 75% jeftinije.

Znam da bi ti voleo da nas jebu i levo i desno i da se sto vise kinte slije u kombinacije kako bi ti i tebi slicni imali sto veci deo kolaca u vlasti, ali probaj nekada da razmisljas van kutije i za dobrobit naseg naroda. Evo ti jedan domaci. Kreni od nule i pokusaj da mi dokazes u par primera zasto je ovaj Bus plus sistem dobar i kako bi mogao da se unapredi.

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, absolute said:

Ja opet ponavaljam, kad je u pitanju javno preduzeće sa stotinama hiljada korisnika, svaki korak mora da bude pažljivo isplaniran i objašnjenjen ljudima. Kroz razumevanje ide i prihvatanje.

Ti ponavljas da mora biti isplanirano a na primeru u stvarnosti vidimo da ne mora 😄

Nisi zarazen i zaslepljen ko zverko pa probaj da izadjes iz kutije... Ko nije placao bus plus nece placati ni beograd plus, bila karta 50 ili 5 dinara. Sto znaci da broj platisa ostaje isti plus garantujem da ima puno novih korisnika kao ja koji nisu hteli da placaju prethodni harac iz vise razloga dok im je ovo prihvatljivo plus ima puno vise opcija a neke mozda bude i sramota da izlaze iz autobusa za 50din.

 

50 minutes ago, absolute said:

Kako je cela izmena tog ogromnog, mamutskog sistema sprovedena preko noći, bez adekvatnih obaveštenja, bez najave, sa raznim izmenama i dopunama i nakon što je brzopleto izmena najavljena, a i sa brojnim glupim falinkama i nedostacima, tako će se i ljudi ophoditi prema tome. 

Ne znam zasto ovo toliko potenciras i guras kao najbitniju stvar reforme? Meni je puno bitnije to sto su cene karata postale prihvatljivije za nas standard zivota i ljude koji nisu mogli da ih priuste, a i zato sto smo se otarasili bus plus sistema. To da li moze da se vidi koliko je stanica daleko bus ili u aplikaciji koga bre zabole? Da se postuje red voznje i okace prolazna vremena na stanicama, te aplikacije i kratki kodovi ne bi ni trebali. Moja keva svaki mesec trosi izmedju 2-3€ na kratke kodove pa pomnozi to puta 100k korisnika. Jel te pare nisu dovoljne da se odstampa i urami red voznje na svakoj stanici, da se odstampaju flajeri i nalepe reklame po vratima/prevozima o novom sistemu placanja? Svi vi hocete evropu i svajcarski sistem a da budete i dalje Srbi.

 

58 minutes ago, absolute said:

Ne menja se sistem u Švajcarskoj, nego u Srbiji. Valjda je svima jasno da neko ko je 50 godina razmišljao kako da prevari sistem i ne plati ništa, neće baš odma da prihvati da nešto mora i da se plati. Kad imaju u vidu kako su pajaci neozbiljno celu stvar izveli, pa naravno da će da je ismeju i da gledaju da ih zajebu.

Na primer u kini/japanu/koreji imas kutiju kod vozaca gde placas kartu koju niko ne provara. Mozes da abjuzujes koliko hoces. Da se promeni sistem i jao ming sutra, ta kutija bi bila i dalje tu i ljudi bi placali kao do tada. Nema kineskog/korejskog/japanskog bus plusa sa kratkim kodovima i aplikacijama da pokazu gde je bus pa sistemi i dalje funckionisu. Mislim da previse znacaja dajes tome da trebaju korisnici da se obaveste o tome kad autobusi krecu.

10 minutes ago, evgeniy said:

ala cepa daning kruger, iju

Mislis fredi kruger?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

evo reseno je

11.thumb.jpg.ae57fe64e1728cf91815949e0b4d435c.jpg

 

Dok je nama ovako pametne urbane omladine sa ovakvim hakerskim skilovima, nema zime.

Kapiram ja, nece da placa kartu jer je sns na vlast
Ok, da je DS, placao bi al da su busevi ko u evropi sa klimom
Ok, da su busevi ko u evropi sa klimom, placao bi on, al sto da plati kad je u talinu free prevoz.
 

 

  • Like +1 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, absolute said:

Nisam se uvredio, pisati iste stvari 3 puta je besmisleno.

Jeste besmisleno pisati 3 puta a ne reci nista, slazem se. Zato ti rekoh da razmislis van kutije i das neki valjan komentar/argument. Recimo da su se turci povukli/ispali iz price 01.05. znaci pre 18 dana. Sistem krvari, kako bi ga zakrpio?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, f4ts0 said:

 

11.thumb.jpg.ae57fe64e1728cf91815949e0b4d435c.jpg

 

Dok je nama ovako pametne urbane omladine sa ovakvim hakerskim skilovima, nema zime.

Kapiram ja, nece da placa kartu jer je sns na vlast
Ok, da je DS, placao bi al da su busevi ko u evropi sa klimom
Ok, da su busevi ko u evropi sa klimom, placao bi on, al sto da plati kad je u talinu free prevoz.
 

 

Kako se zverko preziva zna li neko?

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Bravo kako si pametan, evo ti jedan plus. Ti si inace jedini koji kroz poreze placa dobrano pa se samo ti pitas i tvoja je jedina ispravna jelda? Da ti razlozim jer mi deluje da kao da pricam sa indijancem.

Bus plus = Cene prenaduvane koje prinesu recimo 1 milion mesecno. Gradjani kroz poreze placaju ceo sistem i uslugu Bus plusa opet recimo 1 milion sto znaci da na racune turske bratije se slije 2mil mesecno.

Beograd plus = Cene 30-100% nize sto prinese 500k mesecno. Gradjani kroz poreze placaju ceo sistem gradu i u bratske kombinacije se slije 500k mesecno. Sto je u startu 75% jeftinije.

Znam da bi ti voleo da nas jebu i levo i desno i da se sto vise kinte slije u kombinacije kako bi ti i tebi slicni imali sto veci deo kolaca u vlasti, ali probaj nekada da razmisljas van kutije i za dobrobit naseg naroda. Evo ti jedan domaci. Kreni od nule i pokusaj da mi dokazes u par primera zasto je ovaj Bus plus sistem dobar i kako bi mogao da se unapredi.

U načelu se slažem sa ovim što je absolute napisao, ali bih ovde hteo da pojasnim malo zašto su moje pare u pitanju, kao nekoga ko ne koristi usluge gradskog prevoza, čisto zbog konteksta i drugih ljudi. Naime celokupan Budžet grada Beograda za 2023. godinu je oko 1.5 milijardi evra, pri čemu su subvencije za prevoz putnika u Beogradu okvirno oko 250 miliona evra ili oko 17% ukupnog budžeta. Pošto još odavno ne znamo (jer je namerno zakopano u budžetu) koliko su prihodi od prodaje karata za javni prevoz, uspeh "reforme" sistema javnog prevoza ćemo meriti ne time da li fata ili zwerko plaća kartu ili je plaća jeftinije, nego da li je ta stavka povećana u budžetu za 2024. godinu i u kom procentu, a da javni prevoz i dalje makar koliko-toliko funkcioniše. A taj budžet se ne puni sa Marsa, nego od poreza na imovinu koji plaćamo svi mi, dela poreza na plate koji plaćamo svi mi itd, itd. 

Samo malo da vizualizujemo rashode grada, skoro pa polovina je za saobraćaj, a od toga 30 milijardi godišnje ide direktno za javni prevoz, pa uporedite sa ovim ostalim stavkama, škole, obdaništa i sl

image.png

 

6 minutes ago, FATA said:

Kako se zverko preziva zna li neko?

Mislim da znaju svi osim tebe 😄 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Jeste besmisleno pisati 3 puta a ne reci nista, slazem se. Zato ti rekoh da razmislis van kutije i das neki valjan komentar/argument. Recimo da su se turci povukli/ispali iz price 01.05. znaci pre 18 dana. Sistem krvari, kako bi ga zakrpio?

Ja mogu samo da ti kažem da kao povremeni korisnik imam velike nedoumice, praznine i otvorena pitanja koja ne bi smela da se postavljaju.

 

Dodatno sam čuo  (ne znam da li je tačno) i da je Kentkartu ugovor isticao već 31.05. i da su mogli samo da sačekaju da ugovor istekne i da ga u skladu sa tim raskinu. Da li je to istina, ne znam. Nisam čitao ugovor, ne znam koji su uslovi raskida i/ili prestanka ugovora. Ako je to tačno, moguće je da su hteli da im naprave uslugu Kentkartu i daju prostora da tuže grad za neki iznos koji su se unapred dogovorili da ih zadovoljava da bi izašli iz posla. I to je nagađanje.

 

U svakom slučaju, generalno dobra ideja da se ljudi prilagode da plaćaju je zasrana u startu idiotskom realizacijom, koja je kod ljudi stvorila ne osećaj da treba da plate jer je cena niža, prihvatljiva i sistem transparentan i pravedan, već upravo obrnuto, da je opet u pitanju mućka, pljačka i nečije bogaćenje. To je poenta onog što pišem sve vreme.

  • Upvote (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, FATA said:

Evo zverko prvi ovde na forumu, prvo sto mu je palo na pamet je kako da zajebe sistem i da se vozi za dzabe... To je taj tuzni zuti lopovski mentalitet. Karta 50din i hoce da prevari... Da je 10din opet bi uradio isto... Osvanulo i na internetu da su vec uspeli da izigraju sistem slanjem poruka na svoj broj... Tako da nije kriv ni SNS ni gangula ni vucic, kriv je narod koji je stoka i ne zasluzuje bolje od istog.

 

3 hours ago, FATA said:

Sto znaci da broj platisa ostaje isti plus garantujem da ima puno novih korisnika kao ja koji nisu hteli da placaju prethodni harac iz vise razloga dok im je ovo prihvatljivo plus ima puno vise opcija a neke mozda bude i sramota da izlaze iz autobusa za 50din.

Da li ste realni da se raspravljate sa likom koji sam sebe demantuje? Ko shvati na vreme, lakse ce mu biti 😉

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, absolute said:

Dodatno sam čuo  (ne znam da li je tačno) i da je Kentkartu ugovor isticao već 31.05. i da su mogli samo da sačekaju da ugovor istekne i da ga u skladu sa tim raskinu. Da li je to istina, ne znam. Nisam čitao ugovor, ne znam koji su uslovi raskida i/ili prestanka ugovora. Ako je to tačno, moguće je da su hteli da im naprave uslugu Kentkartu i daju prostora da tuže grad za neki iznos koji su se unapred dogovorili da ih zadovoljava da bi izašli iz posla. I to je nagađanje.

Nemoguće da je isticao ako su 2021. godine objavili da je ugovor produžen na još 13 godina. Mislim jeste to bila bivša vlast u odnosu na ovu sadašnju, ali nije baš toliko bivša 🙂 E sad ovo da li su išli na to da ih tuži je meni bilo realno pre nekoliko meseci, ali posle cele one svinjarije sa Šapićevom konferencijom za štampu, pa posle i Kentkartovom mi prosto to ne deluje izvesno, valjda bi se rokali malo onako, da se napravi privid, ne baš ispod pojasa u fullu 🙂 

A ima i ovaj interesantan podatak - Kako vratiti novac uplaćen na BusPlus karticu

Quote

„U sistemu imamo 1,1 milion aktivnih nepersonalizovanih kartica – na kojima ima više od 220 miliona dinara uplaćenog novca“, kažu u Kentkartu za portal N1.

Ja imam najmanje 2-3 neke nepersonalizovane Busplus kartice negde po fiokama jer se vozim jako retko i dok nisu uveli ovo sa kreditnim karticama sam malo malo pa kupovao novu nepersonalizovanu jer zaboravim staru i uplatim nešto para "da se nađe", mada sam nešto mislio da je to isteklo nekako... Ali recimo varijanta gde Kentkartu ostavimo skoro 2 miliona evra koje su ljudi uplatili a Grad za to posle izda nove karte mi nikako ne deluje smislena. Ove mesečne i godišnje verovatno i mogu lako da reše. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fuse.buca said:

demantuje

Opa buco, pa jesmo rekli da prijavis kada naucis neku novu rec? Bravo majstore! 

Ae priznaj nam, jel ti je IQ veci od cene karte ali bez laganja? Mrtva trka ja bih rekao iz vidjenog do sada!

 

3 hours ago, Zwerko said:

ali bih ovde hteo da pojasnim malo zašto su moje pare u pitanju, kao nekoga ko ne koristi usluge gradskog prevoza

Cekaj, razmahao si se pa nisam skontao. Sta tebe tacno tisti? To sto su naduvani turci, sto nije bilo planiranja i edukacije gradjana novim sistemom, sto su niske cene karata ili nesto drugo?

 

1 hour ago, absolute said:

U svakom slučaju, generalno dobra ideja da se ljudi prilagode da plaćaju je zasrana u startu idiotskom realizacijom, koja je kod ljudi stvorila ne osećaj da treba da plate jer je cena niža, prihvatljiva i sistem transparentan i pravedan, već upravo obrnuto, da je opet u pitanju mućka, pljačka i nečije bogaćenje. To je poenta onog što pišem sve vreme.

Mislim da si impulsivno reagovao kao neki na levant topiku kad su mislili da ce rusija da zavrsi rat za nedelju dana 😄

Iskreno ja ne vidim paralelu koju povlacis. Imalo bi smisla to sto pricas da su povecali cenu karata ili izmislili neke nove harace. Ovako je bezobrazluk i kao sto igi kaze gore blago nama na ovoj urbanoj omladini. Ali cim pominjes, sigurno da ima tu nesto i da vise ljudi misli tako. Isto tako ne znam kako ocekujes od SNS ekipe bilo sta transparentno sto nije mucka i prevara, kao da ne zivis u ovoj zemlji poslednjih 20g? Tom logikom bi danas ziveli u svici na balkanu 🙂

Sto se tice placanja prevoza cenim da ce biti besplatan = bez kontrole u narednom periodu. Dok se ljudi naviknu i dok ne naprave nesto smislenije tako da generalno ne vidim razlog za negodovanje. Ako ne bude valjao opet napalm pa sve ispocetka. Tako bi trebalo da bude za ceo sistem, medjutim imamo sve veci pokret feminista u zemlji a i ovde na forumu pa to nije slucaj.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, FATA said:

Cekaj, razmahao si se pa nisam skontao. Sta tebe tacno tisti? To sto su naduvani turci, sto nije bilo planiranja i edukacije gradjana novim sistemom, sto su niske cene karata ili nesto drugo?

Ništa od navedenog, mene tišti što na način kako je to urađeno je vrlo izvesno da će stavka u budžetu koja će da se da za javni prevoz, a koja mora da nadomesti prihod od prodaje karata koji će izvesno pasti da bi prevoz ostao na sličnom nivou verovatno biti veća. Ne mogu da to tvrdim sa 100% sigurnosti, ali i ti sam kažeš da će biti "besplatan" u narednom periodu dok se sistem ne uhoda jer nisu lepo isplanirali. A moja primedba je da ne postoji besplatan prevoz, postoji samo prevoz koji je plaćen tako što je skinuto para od vrtića ili škola ili smo uzeli neki kredit i slično. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Nemoguće da je isticao ako su 2021. godine objavili da je ugovor produžen na još 13 godina. Mislim jeste to bila bivša vlast u odnosu na ovu sadašnju, ali nije baš toliko bivša 🙂 

Gradska vlast je jednostrano najavila raskid ugovora 30.4. Otkazni rok je 30 dana, tj. 31.5. prestaje ugovor sa KentKartom.

To što su ukinuli validatore pre 31.5. je dodatni osnov za tužbu.

 

BTW najgore od svega je što je budžet Beograda krpljen godinama unazad iz republičkog. Tako da će manjim sredinama da otkinu od budžeta kako bi Šapke bolje prošao na izborima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...