Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

22 hours ago, Dule_smor said:

Ahaha...a ovo za penziju, koliko je tacno to umanjenje u Svedskoj recimo ako nisi pola godine tamo kad si penzioner...ako je 30% onda me bk realno, ako je pola onda bas da im jebem mater

Nemam pojma iskreno. Planiram da zivim 6 meseci u Svedskoj, 6 meseci u Spaniji tako da me ne tangira 😀

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Lucky said:

uz lagani prelazak na 100% Španija kako prolaze godine :))

Jebemliga, videcemo. Pogotovo ako ce da mi smanjuju penziju zbog toga, mada ko zna sta ce biti sa tim sistemom uopste dok ga docekamo 😄

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ZOLA said:

Jebemliga, videcemo. Pogotovo ako ce da mi smanjuju penziju zbog toga, mada ko zna sta ce biti sa tim sistemom uopste dok ga docekamo 😄

haha pa dobro, i ti si se verovatno navikao već na švedsku itd, ali ono, iz moje perspektive ne vidim kako neko može da "odoli" španiji u tom smislu 🙂

ofci u pravu si i ovo oko penzija, bukvalno ko zna šta će biti sa tim za 20-30 god.

Link to comment
Share on other sites

Pade još jedan!

Quote

 

Подсјетимо, Кашић је на свом Инстаграму оптужила Рамба Амадеуса за сексуално злостављање, а немили инцидент се догодио у Херцег Новом, гдје је екипа РТВ Црне Горе с њим снимала епизоду емисије Дневница.

Јучер сам током снимања епизоде Дневница доживјела сексуално узнемиравање од стране нашег госта, великог интелектуалца, регионално признате и утицајне личности, амбасадора добре воље УНИЦЕФ-а Антонија Пушића, познатијег под псеудонимом Рамбо Амадеус“, навела је Кашићева. на Инстаграму.

Кашић је у публикацији написао и да је „страшно, опасно, проблематично да неко склон неморалном понашању кроз ангажовање у УНИЦЕФ-у има приступ најугроженијим категоријама друштва“.

"То је недопустиво. Наравно да су ме назвали лудаком и будалом. Након вербалног сукоба и окончања свега, добио сам поруку која је само још један покушај манипулације, у којој каже да сам имао лош утисак о њему. и да можемо бити добри пријатељи“, написала је она. апеловала је на све жене да не ћуте о сексуалном узнемиравању.

"Неко време, као синоћ, осећао сам се збуњено, немоћно и незаштићено. А онда се то претворило у бес и бес. На крају, гађење и нервни слом. Шта треба да се деси да бисмо се осећали безбедно док обављамо свакодневне активности ? Колико је срамотних жртава потребно да нам буде јасно да нема оправдања?" Кашић је рекао, а Рамбу Амадеусу је отказана сарадња са УНИЦЕФ-ом након њених оптужби.

 

Quote

 

UNICEF je do daljnjeg prekinuo suradnju s Antonijem Pušićem, poznatijim kao Rambo Amadeus, nakon što ga je Lejla Kašić, producentica emisije Dnevnica na Radioteleviziji Crne Gore, optužila za seksualno uznemiravanje.

"UNICEF je upoznat s optužbama protiv Antonija Pušića. Njegov angažman u UNICEF-u suspendiran je do daljnjeg. UNICEF ima nultu toleranciju prema bilo kojem obliku nedoličnog seksualnog ponašanja i to je protiv UNICEF-ovih temeljnih vrijednosti", stoji u njihovoj izjavi.

 

 

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

koja depreseija ovaj Bec, cene slicne kao kod nas ili blago skuplje. ali ako poredimo u odnosu na plate u obe zemlje i normalizujemo cifre, onda nas ocigledno svi karaju konstantno sa svih strana. "da, ali gorivo je 2e, a i racun za struju porastao za 30e u odnosu na pre 2 meseca", niggas please,, jos i zabodem 2 para Puma patika za 75 evry...

ali opet ne bih ni u ludilu ziveo tamo jer su toliko ubogi u odnosu na nas da im trebaju i jaka snizenja da bi skrpili kraj sa krajem!

KRAJ JE BLIZU

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, evgeniy said:

koja depreseija ovaj Bec, cene slicne kao kod nas ili blago skuplje. ali ako poredimo u odnosu na plate u obe zemlje i normalizujemo cifre, onda nas ocigledno svi karaju konstantno sa svih strana. "da, ali gorivo je 2e, a i racun za struju porastao za 30e u odnosu na pre 2 meseca", niggas please,, jos i zabodem 2 para Puma patika za 75 evry...

ali opet ne bih ni u ludilu ziveo tamo jer su toliko ubogi u odnosu na nas da im trebaju i jaka snizenja da bi skrpili kraj sa krajem!

KRAJ JE BLIZU

Beč je kao da si i dalje ostao u Srbiji (ili ex-Yu) samo je arhitektura u drugom stilu 🙂

3 minutes ago, evgeniy said:

mjok, nije prvi put (mada objektivno nisam uopste nesto puno putovao u civotu, sem tih 7-8x po Evropi), nego upadoh u blagu depricu kad sam video sta koliko kosta =c

a šta si očekivao? nisam skapirao? 🙂

Link to comment
Share on other sites

@Lucky pa ono, jaci standard, sve proporcionalno skuplje. ili makar solidno skuplje nego kod nas, pa budes u fazonu "omg, jeste ovde jaka plata, ali opet se to iznivelise kad sve sakupis i oduzmes". narocito sto je Bec ko zna koliko puta proglasavan najboljim gradom za zivot, ili je uvek u top 3, pa kao mora da postoji neka kvaka sto se kaze!

kad ono pikachu.jpg

mi na periferiji kapitalizma izgleda najvise najebavamo i tu kraja nema, nikad necemo prestati da im budemo evropski sand niggeri

 

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, evgeniy said:

@Lucky pa ono, jaci standard, sve proporcionalno skuplje. ili makar solidno skuplje nego kod nas, pa budes u fazonu "omg, jeste ovde jaka plata, ali opet se to iznivelise kad sve sakupis i oduzmes". narocito sto je Bec ko zna koliko puta proglasavan najboljim gradom za zivot, ili je uvek u top 3, pa kao mora da postoji neka kvaka sto se kaze!

kad ono pikachu.jpg

mi na periferiji kapitalizma izgleda najvise najebavamo i tu kraja nema, nikad necemo prestati da im budemo evropski sand niggeri

 

pa opšte je poznata stvar da mi imamo dosta skupu hranu i cene u prodavnicama u odnosu na standard a bogami i u odnosu na cene u drugim zemljama.

neretko preko možeš da kupiš stvari povoljnije nego kod nas, ali je i to ipak svojevrsna zamka jer kad se pogledaju sve cene potrošačke korpe ipak ispadne nešto skuplje na tom trulom zapadu!

Beč naravno u odnosu na nas "kolju" cene kvadrata, stanova itd, ali garderoba, opet po pravilu, bude jeftinija "tamo negde" 🙂

Naravno, glavni problem je ova razlika u poslednjoj stavki:

Quote

Consumer Prices in Vienna are 47.2% higher than in Belgrade (without rent)
Consumer Prices Including Rent in Vienna are 44.4% higher than in Belgrade
Rent Prices in Vienna are 37.5% higher than in Belgrade
Restaurant Prices in Vienna are 71.1% higher than in Belgrade
Groceries Prices in Vienna are 52.4% higher than in Belgrade
Local Purchasing Power in Vienna is 224.8% higher than in Belgrade

pošto jelda Beč ima 3000e prosečnu platu a Bgd 600.

Link to comment
Share on other sites

Laki, daj link za taj sajt sto poredi troskove zivota po gradovima.

 

Btw, ako ste mislili da su nasi novinari klikbejt govna, treba da vidite nemacke...naslov na nekom portalu: Ralf Sumaher i porodica tuguju, rest in peace mein Schatz itd...u stvari umro im porodicni pas :DDD

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dule_smor said:

Laki, daj link za taj sajt sto poredi troskove zivota po gradovima.

 

Pa Numbeo ja koristim mada ih ima dosta drugih. Ili ideš direkt https://www.numbeo.com/cost-of-living/ ili upišeš u google recimo

"cost of living comparison belgrade trier" i onda ti izađe - https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Serbia&country2=Germany&city1=Belgrade&city2=Trier

s tim što kad je malo mesto onda nema baš puno uzoraka pa je uvek bolje gađati veće gradove.

Link to comment
Share on other sites

Trir je jedan od skupljih gradova za nekretnine upravo zbog blizine usranog Luksemburga...Ok, nije Minhen ili Frankfurt, ali je u top 10-20 u DE po cenama

 

edit, jbte al dere Luxemburg sa cenama:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Germany&country2=Luxembourg&city1=Trier&city2=Luxembourg&tracking=getDispatchComparison

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Jose Jimenez said:

Završen konkurs za dvoranu filharmonije blizu muzeja moderne umetnosti

https://www.archdaily.com/998131/al-a-reveals-design-of-the-new-belgrade-philharmonic-concert-hall-in-serbia

a pa ovo je u parku mihajla pupina ... tu inače ima neka građevina već (vidi se i osnova na google maps) što sam saznao tek kad sam iz SIV-a išao do Ušća jednom prilikom.

naravno tu već i žive neki ljudi, a koliko sam video po netu, ima tu i nešto ispod zemlje a i iznad, neke polu konstrukcije.

ovaj centar filharmonije na slici tj. projektu je bukvalno u centru te građevine koja nemam pojma šta je trebalo da bude kad je počela da se pravi.

On 3/17/2023 at 8:52 PM, Dule_smor said:

edit, jbte al dere Luxemburg sa cenama:

 

pa zato i svi žive kod tebe u selu 🙂

Link to comment
Share on other sites

За све који су пратили мало натезање Џ. Депа и бивше му и желе да поново проживе ерекцију док јебеозвна докторка паламуди о сексу и везама, Лекс Фридамн се постарао.

  • Like +1 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...