Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

10 hours ago, manson said:

Kako guraju svoju agendu, malo po malo https://www.telegraph.co.uk/news/2023/02/17/roald-dahl-books-rewritten-offensive-matilda-witches-twits/

Promene po neku reč ili cele rečenice tu i tamo, da bude u skladu sa ovim woke vremenima.

 

Vi koji imate decu pitanje, osim onih knjiga štampanih u Hrvatskoj 🙂 ima li i kod nas ovakvih promena?

haha, vrh je ovo sa svim ovim animacijama, potrudili su se 🙂

3 hours ago, Zwerko said:

but mr. Optimus, Nightshade prefers not to use standard pronouns, but they/them" i onda se naravno Optimus izvinjava i ispravlja... I ja kao brate aj što gurate tu priču deci, ali ono u pitanju su jebeni roboti koji i imaju muške i ženske samo u licu i glasu, nije da inače imaju kurac i pičku pa da je problem oko rodnih odrednica 😄 

bukvalno što neko reče na netu, they/them sad su kao emo početkom dvehiljaditih :))

Link to comment
Share on other sites

Evo još malo poskupljenja :))

Znači umesto što je mleko bilo 100 dinara, pa kad je bila nestašica onda je poskupelo na 150 dinara i više, pa se pojavilo uvozno za 120, pa sad to ipak nije ok, tako da će sad sva da budu 150!

Quote

Влада Србије одлучила: за увоз млека плаћаће се такса 15 динара по литру, а за тврде сиреве 30 динара за килограм. Циљ је стабилизација тржишта и заштита домаћих произвођача, каже ресорна министарка. На седници скупштинског Oдбора за пољопривреду оцена да је такса на сир пренискa и да би могла да повуче контрамере Европске уније.

kao i kačkavalji koji su svi u godinu dana poskupeli sa 1000 din kg na 2000 🙂

Link to comment
Share on other sites

Pa da budem iskren nisi daleko od istine 🙂 

Ako se ne varam u DM-u su ta biljna mleka i dalje 199 dinara, koja su toliko koštala dok je obično mleko bilo 99 din, sad kad je obično 150-160-170din, nema više ni razlike.

vidim sad da inače najavljuju neki novi "talas poskupljenja" od oko 10% za većinu stvari, tako da će i to super da utiče na sve.

Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2023 at 5:36 PM, Zwerko said:

Bukvalno svuda guraju tu priču, ne znam još za knjige, ali klinac gleda neki Transformers Earthspark serijal crtanih na televiziji, to je izašlo valjda u novembru. I sad jbg ovi naši seljaci neće da puste svih 10 epizoda koliko ima, nego do 9, klincu to ne smeta i baš ga briga, ali što bi se reklo ja se zainteresovao "da li će da je ženi na kraju". Skinem ja, to su sad neki novi transformersi koji su postali na Zemlji, i u toj epizodi se pojave tri nova, a oni komuniciraju sa nekim klincima, jedan je muško, jedan je žensko, a treći je meni isto delovao kao muško. I kaže mu nešto Optimus Prajm "kao ajde ti uradi ovo", a on kao kaže nešto klinki koja onda kao kaže "but mr. Optimus, Nightshade prefers not to use standard pronouns, but they/them" i onda se naravno Optimus izvinjava i ispravlja... I ja kao brate aj što gurate tu priču deci, ali ono u pitanju su jebeni roboti koji i imaju muške i ženske samo u licu i glasu, nije da inače imaju kurac i pičku pa da je problem oko rodnih odrednica 😄 

zali se da mu dete gleda pedersku propagandu

voli zapad, brani ga svakim postom na ovom forumu

Edited by reki
  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, reki said:

hvala lale, chocolate chocolate chip za vas ostale!

ne volEm, daj neku slaninicu i roštilj, onda možemo da razgovaramo.

taman svrati do redakcije da doneseš pa da se porazgovaramo uz čašicu rurovače!

možeš da povedeš i kuče PET FRENDLI SMO!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Pre nego sto kukate na nase pandure kako samo uzimaju pare. Svabe imaju fiksne kamere na svakom cosku koje sam popamtio ovde po gradu gde su. Ali imaju i mobilne kamere koje menjaju lokaciju cesto i prilicno ih je tesko uociti zestekane. Najnovije od pre par god, parkiraju neki auto sa civilnim tablicama, obicno kombi/caddy fazon sa zatamnjenim zadnjim staklima...i stave kameru/radar unutra koja te samo blicne, ne znas ni sta te je snaslo i posle dobijes cestitku...evo juce bukvalno retardirano 30 ogranicenje u ulici u kojoj nema ni skole ni vrtica, nego kao zastita od buke...ne vozim preko 35 nikad, ali juce mi se nacrtao retardirani biciklista ispred i da ga preteknem snimi me kamera na 40ak kmh...napuse mi se kurca bas i oni i retardirani biciklisti...sad cu videti koliko su kazne, posto je i to naravno duplo poskupelo, zbog rata verovatno heh

pa vozi i ti bicikl! makar je tebi lako tamo u njemačku!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...