Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

On 6/16/2022 at 10:00 AM, Zwerko said:

Mislim da je tu problem što carina kao može da proveri da li to kao zapravo košta toliko koliko je tebi na računu - odu na iherb i pogledaju, kao a nije više na akciji, to sad košta više, mora da se plati carina. I onda moraš da se preganjaš sa njima da dokažeš da si ga stvarno platio manje. Znam ljude koji su kupovali neke stvari na Black Friday akcijama pa imali isti problem. A najjači je problem kada dobiješ nešto što zapravo nije u slobodnoj prodaji, navedena je vrednost na fakturi, ali onda oni to ne mogu da provere na netu i onda naganjanje sa njima... 

Edit: A inače bilo koji ti suplementi su tamo ekstremno jeftiniji nego ovde, ne samo taj konkretan primer, bukvalno za šta god da se uhvatiš. I ono isti proizvođač čak 🙂 

A ovo za DHL/Fedex isto stoji, samo što je problem što tehnički oni imaju pravo da ti naplate PDV, u smislu nisam ja u pravu. Bar ako ja dobro razumem ovaj članak:

Dakle oni tehnički jesu u pravu, s tim da se ja ne sećam da sam plaćao PDV na ijednu pošiljku koja je stigla preko Pošte, tj to je samo stizalo onako. Moguće je da bih mogao da se naganjam sa njima, ali pošto mi je bilo relativno hitno da mi to stigne i kao 800 dinara samo sam promrmljao u bradu i prosto platio... 

Da ovo je jos od leta tvoj reply Zverko.

Htedoh da narucim g300 logitech preko aliexpress-a  ali znajuci nase ima da to naplate lepo. Kako sam te razumeo 20% pdv i jos 10% na sta vec. Znaci na mis koji kosta 16e ili 1888 to me izadje na otprilike 2500. Osim ako ne rese da taj mis kosta 50e i onda sam ga najebao. 😄 Nedostaje mi vreme kada nesto narucim i stigne bez nekog dodatnog cimanja.  A to zelim i to je ono sto se ne moze platiti parama.

Edited by drndara

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Onda je samo Belgija merde \o

aplsoutno, ali okacio sam ceo paket tv+net+mob za 90 eur / mes ne samo net.
Zato sam sve otkazao u uzeo krs net za 35

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, f4ts0 said:

pretplata za mob - mobilus flex s (samo 3 gb i 120 min verovali vi ili ne)

a čekaj brate šta tebe sad sprečava da uzmeš karticu iz holandije ili tako nešto, kad već nema rominga?

ne mogu da verujem da tamo takođe deru, pa ovo 3GB i 120min? u vremenu kad je sve svugde unlimited je meni totalni rebus.

1 hour ago, drndara said:

Htedoh da narucim g300 logitech preko aliexpress-a  ali znajuci nase ima da to naplate lepo. Kako sam te razumeo 20% pdv i jos 10% na sta vec. Znaci na mis koji kosta 16e ili 1888 to me izadje na otprilike 2500. Osim ako ne rese da taj mis kosta 50e i onda sam ga najebao. 😄 Nedostaje mi vreme kada nesto narucim i stigne bez nekog dodatnog cimanja.  A to zelim i to je ono sto se ne moze platiti parama.

iz mog iskustva, zavisi i od carinika. jer kad tebi ovako nešto stigne i treba da ti carine oni tebe zovu tamo i onda Đura koji sedi pri pošti a carinik je, rebne neku cenu. 

Dosta može da zavisi i od toga šta ti u tom trenutku kažeš itd, tip aon ti kaže a ovaj miš je 50evra, ti kažeš nije brate 16evra je nemoj da zezaš, vidiš da nemam para kume daj ne zezaj evo ti 500 kinti idi kupi sebi nešto, i on ti ga zaračuna 20 evra 🙂 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lucky said:

a čekaj brate šta tebe sad sprečava da uzmeš karticu iz holandije ili tako nešto, kad već nema rominga?

ne mogu da verujem da tamo takođe deru, pa ovo 3GB i 120min? u vremenu kad je sve svugde unlimited je meni totalni rebus.

 

Fora je sto naravno ima rominga, i sve podleze "fair use".
Kod nas je dosla rodjaka iz italije da studira, i ona ima tamo za 12 eur 300 Gb mobilnog.

Ovde su joj posle odredjenog vremena iskljucili net, pa je zvala provajdera. U sustini "fair use" je po njima do 10 GB mesecno, pa su se dogovorili da joj daju 12 GB mesecno. 
Sto je za belgiju vrh.
Ja sam do nedavno placao 15 eura 4 GB neta, nedavno je moj provajder konacno uveo malo normalniju tarifu i sad mi je 10 GB 15 eura.

 

Evo recimo moj provajder dozvoljava do 24 GB u romingu:

 

As long as you're in the EU, the same rates as in Belgium apply - no extra costs!
You can call and text within the EU without extra costs. Do you have the 50 GB subscription? Up to a usage of 24 GB there will be no extra costs. If you use more data, every MB used in the EU will be charged at € 0,002/MB. Do you want to avoid out of bundle costs? Then you can renew or adjust your subscription via My Viking.

evo jos malo komedije, do nedavno kolko sam placao mobile :

94540874_Screenshot2022-11-20at16_08_00.thumb.png.f82dd4951b018f100c780e00043244c9.png2142331982_Screenshot2022-11-20at16_08_08.thumb.png.d5b01d8cf035cc46ef1f98baa5a819cc.png

 

ali sada se bahatim 

388148646_Screenshot2022-11-20at16_08_30.thumb.png.6d13f8bc8b3f4f614ac1a6c5424a33cb.png

 

u sustini, 2022, i dalje skidam muziku sa yutube, snimam playliste sa tidala na fon da slusam u kolima da bi mi 10 GB izguralo mesec dana

moram jos malo 😄 😄

evo ekstra ponude najrasprostranjenijeg provajdera ovde :

komedija

https://www.proximus.be/en/id_cr_msub/personal/mobile/mobile-subscriptions.html

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, f4ts0 said:

Fora je sto naravno ima rominga, i sve podleze "fair use".

ah da, da, u pravu si, zaboravio sam na fair use, najbolju stvar koju su izmislili da ti uvedu restrikcije kad god požele 🙂

ovo sa minutima mi je takođe genijalno što još neko negde to naplaćuje.

Ja dok sam imao neki Omorika kojigod imao sam dal' 2GB ili 4GB i bilo mi je malo, "udarao" sam limite, a nisam se nešto bahatio. Ali otkad su mi dali nešto duplo kad sam hteo da promenim provajdera ne razmišljam više o tome. evo sad sam pogledao, potrošio sam 2GB u novembru, znači još 10 dana, hajde da kažemo doći će do 3GB. Generalno svugde sad ima wifi pa ni taj mobilni net više nije toliko neophodan kao što je bio.

Link to comment
Share on other sites

Prvo zli crni, pa zeleni kad je postao dobar, pa beli kad je izgubio moc

pardon, nije bio crni nikad, crni je bio...pa prosto crnac. Neka normalnija vremena 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, f4ts0 said:

Prvo zli crni, pa zeleni kad je postao dobar, pa beli kad je izgubio moc

pardon, nije bio crni nikad, crni je bio...pa prosto crnac. Neka normalnija vremena 😄

crni je bio crnac a žuti azijatkinja 🙂

a vidi sad!

52 minutes ago, mohr said:

On je posle bio beli ako se dobro secam, top klinacka serija i neka lepa vremena...RIP

da, da, što kaže igor, bio je loš pa su ga konvertovali u dobrog ali ja sam mislio da je bio loš beli pa dobar beli pa dobar zeleni a ne obrnuto 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Kao glupi klinac sam ga mrzeo baš zato sto je bio najbolji i najpopularniji i sve se vrtelo oko njega. Veliko poštovanje za njega je došlo kasnije, kad sam saznao da je bio pravi majstor borilačkih veština i borac.

Edited by millanče
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, millanče said:

Kao glupi klinac sam ga mrzeo baš zato sto je bio najbolji i najpopularniji i sve se vrtelo oko njega. Veliko poštovanje za njega je došlo kasnije, kad sam saznao da je bio pravi majstor borilačkih veština i borac.

ja nisam znao da je on fajter do pre tipa 5 godina :)) 

i to sasvim slučajno možda kao neki meme ili tako nešto se pojavilo.

šta je na kraju bilo, jel nešto zdravstveno ili se rokn'o?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

ja nisam znao da je on fajter do pre tipa 5 godina :)) 

i to sasvim slučajno možda kao neki meme ili tako nešto se pojavilo.

šta je na kraju bilo, jel nešto zdravstveno ili se rokn'o?

NAVODNO, samoubistvo, pokrenut je bio razvod zbog njegovog navodnog neverstva, negde se pominje i neko ranije samoubistvo ćerke ili neke usvojene ćerke, tako nešto.

  • Sad 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Quote

За себе је волео да каже да је једноставно "сваштар", а био је писац, новинар, афористичар, телевизијски уредник... На данашњи дан, 29. новембра, пре сто година у Нишу, рођен је Душко Радовић. Свечаним програмом на сцени позоришта које носи његово име, вечерас ће бити обележен овај велики јубилеј. Данас у пола једенаест на другом програму РТС-а можете погледати емисију "Душко Радовић - сто година доброг духа Београда", ауторке Јелене Николић.

 

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jose Jimenez said:

Za 2000€ da opremi kuhinju, 50m2 laminata, 4 vrata i kotao?

To samo od origami papira ako sve napravi. 

bukvalno sad za 2000e ne može kuhinju ni iz forme ideale da dobije. i to možda samo bez bele tehnike u kuhinji.

3 hours ago, Bliss said:

pa bolje i to nego liku da naprave 30k evra troska 🤣

ali što je sve lepo objasnio koji mu je trošak i zbog čega i kako sad on to planira da ispegla 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...