Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Osudiše ovu na 11 godina:

Quote

 

Elizabeth Holmes, the former CEO and founder of Theranos, has been sentenced to just over 11 years in prison for defrauding the investors of her blood testing startup. The sentence comes almost a year after Holmes was found guilty on four counts of fraud following a months-long trial.

In total, Holmes was sentenced to 135 months in prison, as well as three years of supervised release. A surrender date was set for April 27th. She will also be ordered to pay restitution, though Judge Ed Davila said that amount will be determined at a separate hearing. Prosecutors had asked for more than $800 million in restitution, accounting for 29 investors, but at the sentencing hearing, Davila said restitution would be based on $121 million in losses to 10 investors, according to The New York Times. 

Ahead of her sentencing, prosecutors had pushed for a 15-year sentence, while Holmes’ attorneys argued she should get no more than 18 months of house arrest. Her probation officer had recommended nine years, The New York Times reported.

 

Nije mi jasan samo deo ovih investitora koji su joj dali pare a koji su stali na njenu stranu, ako je sudeći po onim dokumentarcima, znala je od drugog dana da prodaje maglu.

Tu mi doduše nije ni ona jasna baš što nije prebegla negde u Južnu Ameriku sa tim parama.

Link to comment
Share on other sites

Upravo mi MTS došao na vrata da mi nudi optiku. 18 meseci besplatno ako potpišem ugovor na 24 meseca.

Očigledno debelo gube na ovakvoj akciji; ima samo jedan scenario gde ovo ima smisla - ako otkinu dovoljno kolača od SBB da ih u te dve godine preuzmu ili oteraju ih sa tržišta.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Jose Jimenez said:

Upravo mi MTS došao na vrata da mi nudi optiku. 18 meseci besplatno ako potpišem ugovor na 24 meseca.

Očigledno debelo gube na ovakvoj akciji; ima samo jedan scenario gde ovo ima smisla - ako otkinu dovoljno kolača od SBB da ih u te dve godine preuzmu ili oteraju ih sa tržišta.

Kod mene u zgradi dolaze mesecima u nazad, bas je ozbiljno dobra ponuda ali SBB mi radi bez preterivanja 10 godina ovde bez problema, tako da ne bi menjao ni za sta.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Jose Jimenez said:

Upravo mi MTS došao na vrata da mi nudi optiku. 18 meseci besplatno ako potpišem ugovor na 24 meseca.

Očigledno debelo gube na ovakvoj akciji; ima samo jedan scenario gde ovo ima smisla - ako otkinu dovoljno kolača od SBB da ih u te dve godine preuzmu ili oteraju ih sa tržišta.

gurali su 12 meseci po dinar jako dugo, ovo je step up kad je SBB ponudio onih 18 meseci po 50% ili kako već, s tim što je keva izboksovala 20 meseci po 50% ili tako nešto, sad sam zaboravio. Bore se i jedni i drugi ofc.

Jetel isto daje 12 meseci po dinar, videh reklamu u zgradi.

31 minutes ago, killYg0r said:

Kod mene u zgradi dolaze mesecima u nazad, bas je ozbiljno dobra ponuda ali SBB mi radi bez preterivanja 10 godina ovde bez problema, tako da ne bi menjao ni za sta.

Keva imala SBB dugo ali neki osnovni paket od pre hrista, sve radilo ok, nije neka brzina ali šljakalo. I ipak nju ubede da se upgradeuje na neki novi paket, brzina veća + neki tamo tv paketi bla bla. Od tad su jedno 10 puta dolazili da otklone kvar jer na svakih 3-4 dana prestane da radi sve 😞 

doduše da budem kompletno fer, jesu joj dali 50% popusta na preplatu u mesecima kad ne radi, ali opet, više te nervira kad ne radi nego što je do para.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad su na brzinu isforsirali bakarnu instalaciju i opremu koja nije za te ludačke brzine, plus je pola infrastrukture verovatno neko drugi postavljao (ako se sećate sredine dvehiljaditih) i onda su je samo otkupili tokom ukrupnjavanja tržišta, i sad krenula da isplivavaju govna.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Jose Jimenez said:

Očigledno debelo gube na ovakvoj akciji; ima samo jedan scenario gde ovo ima smisla - ako otkinu dovoljno kolača od SBB da ih u te dve godine preuzmu ili oteraju ih sa tržišta.

to sigurno jeste jedan od planova, ali može da se posmatra i drugačije - idu na to da povećaju broj korisnika kako bi npr mogli više para da uzmu od reklama za sportske prenose npr.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

to sigurno jeste jedan od planova, ali može da se posmatra i drugačije - idu na to da povećaju broj korisnika kako bi npr mogli više para da uzmu od reklama za sportske prenose npr.

Ima smisla, samo MTS odavno ne igra po tržišnim pravilima - na otkup manjih operatera, prava prenosa su dali sumanut novac koji nije finansijski isplativ. 

A znajući stanje unutar same firme, mogu slobodno reći da su oličenje neefikasnog poslovanja.

Odakle krpe budžet, zna li se?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Ima smisla, samo MTS odavno ne igra po tržišnim pravilima - na otkup manjih operatera, prava prenosa su dali sumanut novac koji nije finansijski isplativ. 

 A znajući stanje unutar same firme, mogu slobodno reći da su oličenje neefikasnog poslovanja.

Odakle krpe budžet, zna li se?

Pa znaš kako, mts od osnivanja ne igra po tržišnim pravilima, da budemo iskreni 🙂 

redovna je situacija da samo sačekaju šta nude telenor/vip i onda ponude to isto samo bolje za korisnika (više nečega, jeftinije itd).

Mislim da se i dalje vade na to što prosto imaju više korisnika i više uvezan sistem. Na primer 659 dinara za fiksni telefon koje plaća cela Srbija a niko ne koristi fiksni 🙂 Ja mislim da sad kad bi pola ljudi pitao dal' znaju da fiksni mogu da imaju kod drugog operatera oni ne bi znali. Da ne pričamo da sve državne službe itd su na telekomu sigurno, a onda i ostali kojima su dali dobre uslove. 

ja sam recimo za firmu gledao cene optike i pored toga što je telekom nudio 12 meseci po dinar, uslovi su bili bolji kod telekoma nego kod sbb (cena, brzina, ponuda).

Telenor dil ide kroz Telekom znači plaćaju im rentu. VIP je to isto radio sa Telekomom, ne znam da li rade i dalje. Globaltel sigurno to radi sa telekomom 🙂

Odvojen momenat koji ne poznajem najbolje ali bi trebalo ispitati je da li telekom preko što kroz direktno telekom što kroz one njihove podprovajdere (GO4YU i šta god) nudi televizijske kanale. Ako nudi i može da prenosi utakmice to je onda infinite money, ne moraju ništa ni da rade u Srbiji.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Lucky said:

Telenor dil ide kroz Telekom znači plaćaju im rentu. VIP je to isto radio sa Telekomom, ne znam da li rade i dalje. Globaltel sigurno to radi sa telekomom 🙂

Ja ne razumem da neko u danasnje vreme gde veca riba jede manju (koliko samo mini provajdera je nestalo tokom godina i decenija?) dodje Telenor i kaze "evo mi cemo da budemo zakupci i nudimo bolje uslove" pritom im Telekom dozvoli da prave sami sebi konkurenciju. Ocigledno su politicko/socijalne igre uvek ukljucene kao i korupcija, jer potez svakako, barem meni, nije logican.

Link to comment
Share on other sites

pa uzme od neke firme koja dobro radi (drzavne) pa prelije u telekom/mts.
Mada pazi, ja sam ubedjen da i sa svim popustima i sve sve, oni i dalje funkcionisu pozitivno.

Tokom ove krize pandemija/rat u ukrajini, provajderi usluga (energija i telekomi ) su se toliko obogatili da je to suludo. Mislim da "farmakomafija" nije ni priblizzno profitirala.
evo ja gledam recimo belgiju gde zivim trenutno.

Osnovini internet kod svih provajdera je 35-50 eura. Fiber je oko 50-60. Samo net. 
Paket sad da uzmem net/tv/mobilni je...evo primer da razlozim
1898594370_Screenshot2022-11-20at10_22_28.thumb.png.1ef34262ed89890b173e4fe54d1b112a.png\

 

Pod 1 - "superior experience je 11 eura mesecno!!. A to je garantovana konekcija. Tj, ako ne uzmes to, a pukne ti net i ti ih okrenes kazu jebi ga.

Dakle

pretplata za mob - mobilus flex s (samo 3 gb i 120 min verovali vi ili ne)
internet "superior"
TV
i dobijete jedan ripiter "wifi booster" 

Kosta jebenih 90 eura mesecno???

samo sad pogledajte koliko uzmu mesecno provajderi - suludo.

Tako da mislim ako si vec telekom provajder, neces zaraditi samo ako prodajes daske za secenje i metle umesto telekom usluga
 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Telekom uglavnom ide na povećanje duga, u julu 2022. je generalni direktor Lučić izjavio da je on oko 1.4 milijarde evra. Po njemu je uspeh što su dali brdo para za kupovinu prava na prenose a nisu povećali dug, što verovatno i stoji, ali je i dalje suluda količina para koja je data radi ubijanja konkurencije.

Takođe treba imati u vidu i da Telekom kod nas za razliku od većine zemalja u Evropi raspolaže i praktično monopolise celokupnu infrastrukturu, a zemljište i sl od države dobija verovatno po smešnim uslovima. Zato im se i isplati da rentiraju svoju opticku infrastrukturu na primer Yettelu ili Orionu jer oni i dalje kontrolišu sve, bez obzira na tržišno učešće. Time se stvara privid konkurencije, takozvani oligopol, pri čemu u teoriji svi zavise od Telekoma i u bilo kom trenutku može vrlo lako preuzeti primat. Jedini koji iskače trenutno je SBB koji u dosta slučajeva ima zapravo potpuno nelegalnu infrastrukturu pa se to rešava političkim dilovima.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

evo ja gledam recimo belgiju gde zivim trenutno.

Osnovini internet kod svih provajdera je 35-50 eura. Fiber je oko 50-60. Samo net.

Bas mi je uzasavajuce koliko se u evropi placa za toliko malo dobijennog.

Ako uporedis cene SBB mi je 34e za 300mbps, sto znaci da imamo bolju ponudu u svakom smislu, pritom radi savrseno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...