Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

1 hour ago, rbds said:

200gr kafe u maksiju ~350din? 😶

eh, da je to jedina promena u cenama 😞

što reče danas neko sa kim sam pričao, ti ovako na komad kad pogledaš kao ne primetiš baš odmah razliku jer kao bilo je 119 dinara sad je 149 dinara i tako to i onda uzmeš 10 artikala i shvatiš da je račun umesto 1000 din 2000 din lagano.

Link to comment
Share on other sites

@jasamnepismen opušteno. 😄 Sve što se dobije na poslu ostaje na poslu. Videću od ponedeljka kako će biti..  😄 ne toliko retko donesu i domaće proizvode. Džem, voćke na gajbicu, sir, kajmak, pršutu, med, domaći sok od koprive na rastvaranje.. 😄 i dan danas se setim kako je supruga jednog pacijenta donela domaće princez krofne u kutiji za mušku košulju.. 

@Lucky, ostale cene mi nešto nisu zapale za oko, ali ~1300din ode od šale.. Jogurt, mandarine, makarone, origano, toalet papir i kafa. Srećom pa jedem kao vrabac.. 😄

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, rbds said:

@Lucky, ostale cene mi nešto nisu zapale za oko, ali ~1300din ode od šale.. Jogurt, mandarine, makarone, origano, toalet papir i kafa. Srećom pa jedem kao vrabac.. 😄

kupovao sam neke sastojke za pitu pre x dana i ono kore, sir ovo ono 1000 din, ko iz pekare da kupiš :))

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, absolute said:

Koji sir si uzimao za gibu?

Mocarelu i parmegiano 😂

haha ma brate neki sitan sir ništa spec, ima ovde dućan kod mene pa imaju te neke malo alternativnije brendove, kore za pitu su im isto takve ali kažu da su dobre (ja ne jedem pa ne znam) i sir je isto tako neki.

Link to comment
Share on other sites

Elem, Dule vs Popis S02E04:

A sta da radi sestra sa ovim stanarima u BGu sto im izdaje...oni nisu prijavili prebivaliste tu, vec tamo odakle su, tako da ce oni tamo da se i popisu...a ovde samo da kazu tipa da su kod rodjaka u BGu ili tako nesto i da ne zivi niko inace...znam da verovatno sistemi nisu povezani, al da ne bude posle porez za izdavanje itd...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ако смем да се убацим, може ли тај број да се позове из иностранства?

  • Upvote (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene recimo imas broj telefona pa ne mora ni da dolazi popisivac.

07192B69-7EFE-4013-90CF-A5BA4EA3F592.jpeg

42 minutes ago, rbds said:

"Nemački Savezni zavod za statistiku objavio je rezultate istraživanja po kojima prosečna potrošnja roditelja na odgajanje deteta do 18. godine iznosi oko 150.000 evra."

https://rs.n1info.com/svet/nemci-izracunali-koliko-kosta-dete-do-18-godine-nije-malo/

Bahato!

 

Otuda školarac košta roditelje oko 686 evra na mesečnom nivou, u šta takođe nisu uključeni godišnji odmor, briga, hobiji i slično.
 

Ma jeste, 700 eur mesecno na deriste

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Gledam sestrinu decu. Školska, prva godina gimnazije i šesti razred. Prvo nema nasleđivanja knjiga (kao što smo mi imali, jedan izdavač i to je to), kompleti su i do 15k din. Paaa uzmi sveske/pribor za likovno/fizičko.. Hobi karate/folklor, bilo je i plivanje u opticaju kod oboje jedno vreme. Muzička škola i instrumenti, privatni časovi jer kovid školske godine su bile očajne. Sreća pa ne rastu više kao iz vode, pa im odeća i obuća traju duže. Ovo leto je sestrić išao u Skouras kamp (https://skourascamp.com/en/) to je ~300e, sestričina sa folklorom na Ohrid (cenu tačnu ne znam).. Rekreativne u okviru škole..

Nije baš 150.000e, ali je dosta..

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, rbds said:

"Nemački Savezni zavod za statistiku objavio je rezultate istraživanja po kojima prosečna potrošnja roditelja na odgajanje deteta do 18. godine iznosi oko 150.000 evra."

https://rs.n1info.com/svet/nemci-izracunali-koliko-kosta-dete-do-18-godine-nije-malo/

Bahato!

 

700 evra mesečno u proseku, možda i nije daleko od istine, mada mi deluje da je pre to neka gornja granica šta god da su oni računali tu u smislu skuplji vrtić, skuplji izlet itd.

Ne verujem da baš po manjim gradovima ili iz prosečnih porodica toliko daju.

Evo lepo kaže Jovan u komentarima:

Quote

Zivim u Nemackoj . Cetvoroclana porodica , iznajmljen stan,hrana , 2 dece u (3 i 5 razred), osiguranje za izlet,za decu, za psa, telefoni , i kredit za auto. 2680eur .
Jedna malo veca prosecna plata sve pokrije . Drugu platu mozete da stedite .
Socijalno i zdravstveno sve placeno.
Nema (SMS) za decu, sve preko 20eur, placene operacije , lekovi .
Ako izgubite posao , 1godinu primate platu 70% uz obavezu da se javljate , dok vam traze posao ili vi sami ne nadjete.

 

11 minutes ago, rbds said:

Gledam sestrinu decu. Školska, prva godina gimnazije i šesti razred. Prvo nema nasleđivanja knjiga (kao što smo mi imali, jedan izdavač i to je to), kompleti su i do 15k din. Paaa uzmi sveske/pribor za likovno/fizičko.. Hobi karate/folklor, bilo je i plivanje u opticaju kod oboje jedno vreme. Muzička škola i instrumenti, privatni časovi jer kovid školske godine su bile očajne. Sreća pa ne rastu više kao iz vode, pa im odeća i obuća traju duže. Ovo leto je sestrić išao u Skouras kamp (https://skourascamp.com/en/) to je ~300e, sestričina sa folklorom na Ohrid (cenu tačnu ne znam).. Rekreativne u okviru škole..

Nije baš 150.000e, ali je dosta..

pa da, ali to su ti sve jednom godišnje troškovi, knjige, odeća, obuća, izlet - mislim, nije džabe naravno ali kapiram da nije baš ni toliko. doduše sigurno postoje neki članci na temu troškove kod nas a hvala bogu ima i roditelja ovde pa mogu da prenesu info iz prve ruke 🙂

Link to comment
Share on other sites

Verujem da Nemci tu dosta metodično razmišljaju - tipa tročlana porodica plaća rentu/kredit za stan 240 eur mesečno, 80 je za dete. Plus naravno računaju i hranu i sve odvojeno. Tako da ako računaš i za Srbiju ima da izadje na 300 evra kako god da okreneš.

Tipa mesečno:
Stan - 50 eur
Hrana - 150 eur
Odeća/igračke - 50 eur
Neka vanskolska aktivnost sport/jezik/muzika - 50 eur

I eto te na 300 eur bez problema, čak ni ne računam te jednokratne tipa letovanje/zimovanje jer svuda tuda moraš da računaš i dete. Mislim naravno ne idu sva deca na sport i jezik, ali neka idu i na sva tri, isto kao što ne daju svi 50 eur mesečno na odeću ali sam isto tako video četvorogodišnjaka koji nosi dzordanke, tako da bih rekao da je prosek oko 300 za Srbiju i 700 za Nemačku sasvim logičan. Pogotovu što je kod njih i škola verovatno skuplja dosta.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...