Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

On 8/17/2022 at 6:32 PM, manson said:
Quote

 

O ovome sam pričao kad smo pokrenuli ovu temu. Nekako su mi oni suviše slabašni da bi krenuli samostalno tako bez jake firme za motore, i izgleda da se to sad ispostavlja kao jedan od problema, a svakako ne mogu sami da ih prave:

Boom recently lost its jet engine partner for the Overture supersonic jet, and other major engine manufacturers aren't interested in the project either, Insider has reported. After Boom signed an "engagement agreement" with Rolls-Royce for supersonic jet engines back in 2020, the latter announced last week that it had left the project. Now, other major jet engine manufacturers including Pratt & Whitney, GE Aviation, Honeywell and Safran Aircraft Engines have told FlightGlobal they're not currently interested in supersonic aircraft.

Boom said that the project is still on track, though, and that it will soon announce an engine partner. "We can reconfirm our intention to announce Boom's selected engine partner and transformational approach for reliable, cost-effective, and sustainable supersonic flight, later this year." Boom told Insider. The company has 20 airplanes on order from American Airlines and 15 from United. It plans to build build a factory in California and start flying passengers by 2029.

For its part, Rolls-Royce said that "after careful consideration... [we] have determined that the commercial aviation supersonic market is not currently a priority for us and, therefore, will not pursue further work on the program at this time."

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, evgeniy said:

ne znam tacno kakve, ali znam da imamo neke veze sa Scornom, pa rekoh da ostavim ShillUpov mini rivju/prve utiske!

 

da, da, imamo ... nadam se da i će dobro da prođe igra posle decenije developmenta 😛 skoro pa da su Duke Nukem Forever zeznuli! :))

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

На Војномедицинској академији засад има довољно медицинских сестара. Међутим, због одласка у пензију, пријем лекара и сестара је неопходан. Зато је Министарство одбране расписало конкурс за стипендирање ученика трећег и четвртог разреда средњих медицинских школа.

"На ВМА имамо запослено 1.140 медицинских сестара, али имамо потребу да зановимо медицински кадар. Конкурс је расписан за 30 ученика који ће покрити недостатак који већ постоји, а везано за природан одлив медицинских техничара", каже Бојана Јовановић, начелница Службе за здравствену негу ВМА.

Особа која одбије понуду за посао, брише се са евиденције Службе за запошљавање, али само шест месеци. После тога може опет да се пријави. Очигледно ни та мера није дала резултат.

 

@rbds znači penzija a? 🙂

btw, da mene neko pita ja bih rekao VMA ima 100 sestara :))

Link to comment
Share on other sites

Čekam ove u novebru jubilarnu nagradu 10god za stalno. 😄 Daleko je ta penzija.

Formacijska mesta nisu sva popunjena, a naravno da se popunjavaju po prioritetima. Pre će šok soba, urgentna i hitna dobiti sestru, nego npr očna ili orl klinika. Zamene za trudnička/porodiljska, pa i duža bolovanja nema. Džabe meni što sam glavna sestra kada sam dve nedelje avgusta radila sama. Defektolog na dužem bolovanju, a sestra i drugi defektolog na godišnjem odmoru. Protokoliši pacijenta, uradi dijagnostiku, završi posle obračun i uloži karton u kartoteku (kartoteka je od '96 do 2022, a svaka godina ima po 3000 do 4000 kartona. Ako pacijent ima prethodni karton moraš da potražiš pre samog ispitivanja). A da ne pričam o banalnim stvarima svakodnevno moram da objašnjavam zašto ne može da se dijagnostika obavi odmah istog dana kada se pregledaju na kabinetu. Često nemaju obzira. Ono što ne ne zakazujem su deca, aktiva vojna lica i jako stare osobe koje su jedva došli i na taj pregled. A da ne pričam o sistematskim i ocenama sposobnosti.. Dosta toga nas je i opteretila VMC Karaburma. I oni su imali orl i radili ispitivanja, to osoblje je otišlo na VMC Nbgd, a posao nama. 

Ima dosta novog osoblja po zgradi. Jedna novina je da svi moraju da prođu kruženje, po mesec dana šok soba, urgentna i hitna. Pa tako obučeni da pristupe poslu na klinici. Mi čekamo neku devojku u novembru. I to je čini mi se malo. I dalje su nam dve sestre na Karaburmi, i to smenske. U februaru ove godine sam radila smenu tri nedelje gore na klinici. Nije bilo osoblja pozitivni, bolovanja.. Od minimum 8 koliko treba za smenu, nas je bilo 5. Nas dve glavne sestre, dve smenske i bolničar. 

Ja se iskreno nadam da zaista ima toliko sestara na VMA, mada je i moguće.. npr na sterilizaciji isto rade sestre.. po salama, administraciju, na fakultetu, kabinetu.. na papiru sigurno ima.

Odoh još jednom da se okupam/osunčam i za ovu godinu dosta.. 🌊🌊🌊

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Lucky said:

@rbds znači penzija a? 🙂

btw, da mene neko pita ja bih rekao VMA ima 100 sestara :))

Ne dirajte Maru 🙂 Mara je još mlada jer "život počinje u 40tim".. a ima nas dosta kojima život uveliko teče 😄

  • Haha (+1) 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, rbds said:

Ja se iskreno nadam da zaista ima toliko sestara na VMA, mada je i moguće.. npr na sterilizaciji isto rade sestre.. po salama, administraciju, na fakultetu, kabinetu.. na papiru sigurno ima.

pa koliko ima total zaposlenih? mislim, 1100 ljudi plus ne znam koji je odnos lekara na sestre (!) pa onda ima tu i ove neke druge role, ispade VMA ima 3000 zaposlenih 🙂

5 minutes ago, rbds said:

završi posle obračun i uloži karton u kartoteku (kartoteka je od '96 do 2022, a svaka godina ima po 3000 do 4000 kartona. Ako pacijent ima prethodni karton moraš da potražiš pre samog ispitivanja)

pa jel vam nije ovo u kompjuteru sad sve? makar je tako lakše za pretragu?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rbds said:

Čekam ove u novebru jubilarnu nagradu 10god za stalno. 😄 Daleko je ta penzija.

Formacijska mesta nisu sva popunjena, a naravno da se popunjavaju po prioritetima. Pre će šok soba, urgentna i hitna dobiti sestru, nego npr očna ili orl klinika. Zamene za trudnička/porodiljska, pa i duža bolovanja nema. Džabe meni što sam glavna sestra kada sam dve nedelje avgusta radila sama. Defektolog na dužem bolovanju, a sestra i drugi defektolog na godišnjem odmoru. Protokoliši pacijenta, uradi dijagnostiku, završi posle obračun i uloži karton u kartoteku (kartoteka je od '96 do 2022, a svaka godina ima po 3000 do 4000 kartona. Ako pacijent ima prethodni karton moraš da potražiš pre samog ispitivanja). A da ne pričam o banalnim stvarima svakodnevno moram da objašnjavam zašto ne može da se dijagnostika obavi odmah istog dana kada se pregledaju na kabinetu. Često nemaju obzira. Ono što ne ne zakazujem su deca, aktiva vojna lica i jako stare osobe koje su jedva došli i na taj pregled. A da ne pričam o sistematskim i ocenama sposobnosti.. Dosta toga nas je i opteretila VMC Karaburma. I oni su imali orl i radili ispitivanja, to osoblje je otišlo na VMC Nbgd, a posao nama. 

Ima dosta novog osoblja po zgradi. Jedna novina je da svi moraju da prođu kruženje, po mesec dana šok soba, urgentna i hitna. Pa tako obučeni da pristupe poslu na klinici. Mi čekamo neku devojku u novembru. I to je čini mi se malo. I dalje su nam dve sestre na Karaburmi, i to smenske. U februaru ove godine sam radila smenu tri nedelje gore na klinici. Nije bilo osoblja pozitivni, bolovanja.. Od minimum 8 koliko treba za smenu, nas je bilo 5. Nas dve glavne sestre, dve smenske i bolničar. 

Ja se iskreno nadam da zaista ima toliko sestara na VMA, mada je i moguće.. npr na sterilizaciji isto rade sestre.. po salama, administraciju, na fakultetu, kabinetu.. na papiru sigurno ima.

Odoh još jednom da se okupam/osunčam i za ovu godinu dosta.. 🌊🌊🌊

tuzna prica zaista. nego, jel toplo to sedmo more ove godine :tf:

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, manson said:

Au, umro Coolio.

da budem iskren, meni on već jedno 10 godina izgleda kao da ima 100 godina 🙂 tj. izgledao je.

nije me nešto baš iznenadilo delovalo je da se raspadao, ali kad pogledam da je imao samo 59 godina onda je def izgledao kao da se dodatno raspada.

ne znam da li je imao neki veći opus nakon gangstas paradise, ali može i to da utiče na čoveka (kao bojack horseman :)) vidim sad na wiki da je imao ono c u when you get there koju godinu posle i onda praktično ništa od 1997 do 2022 nije bitno uradio. Znači u praksi mu kaplje poneki dinar od te dve pesme i emitovanja i već 20 godina ne uspeva da napravi neki novi hit. jbg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...