Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

2 hours ago, Lucky said:

 

hahahaha :)) jbg ... ako ništa kao uteha, verovatno si u boljem stanju fizičkom od svih tih roditelja a potencijalno i ponekog od tih klinaca 🙂

 

Da nesreća bude veća, čika Nomky je jurio i centre i bekove, jer može najviše da istrči :c

 

Mada su stvarno dobri klinci, fali im malo da budu sjajni. 

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

narucio duks, sa nekog eu sajta, 75e, free shipping

stize mi juce email od fedexa, kao na carini je, treba da platim njima uslugu carinjenja koja je tipa 70% vrednosti duksa haha, i neku gomilu papirologije mi poslali da im ispunim i vratim, a osim toga mogu da ocekujem jos troskove stvarne carine, pdv i transporta

ja im odg, transport je besplatan po porudzbenici, a za ovo reko nemam predstavu zasto fedexu da placam ikakve usluge carinjenja niti zasto ja da se bavim time uopste, i danas mi stize odg kao ne moram njima da platim tu uslugu, ali onda bih morao da angazujem neku eksternu spediciju?

jesam ja lud, ili ovo carinjenje treba po defaultu da se odigra bez ikakve potrebe za mojim angazovanjem? u fazonu ocarini se kol'ko vec treba na tu cifru i stigne mi

narucivao sam sto puta nesto pre ovoga iz inostranstva, prvi put da mi stize email ovako i da ja kao nesto treba da se iscimam

Link to comment
Share on other sites

Kad ide preko DHL/FedEx/UPS stiže kod njih i oni po defaultu rade tu uslugu špedicije/carinjenja, obično to naplaćuju 3-4 hiljade dinara, možda sad i više ne znam tačno. I plus ti na to onda ide 10% carina i 20% PDV što znači da bi te troškovi na to izašli cirka ~50 evra. I plus uvek popunjavaš one papire da ovlašćuješ njih da urade carinjenje za tebe, izjavu zašta je roba namenjena i da je za privatne potrebe, treba im sken tvoje lične karte i eventualno još neka glupost. Kada pošiljka ide standardnom poštom onda nemaš te njihove usluge špedicije, samo carinu i porez. Mislim da neki špediter to može da ti odradi praktično za dž ako nekoga poznaješ, ali u suprotnom verovatno i oni tu svoju uslugu naplaćuju bar 20ak evra, fun fact je da to ne možeš da uradiš ti lično, mora neki ovlašćeni špediter... 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mladenq said:

ili ovo carinjenje treba po defaultu da se odigra bez ikakve potrebe za mojim angazovanjem

pa i odigraće se bez tvog angažovanja ako platiš 😄

jebiga, može Fedex sad da je jebe za to njihovu uslugu, a kao ponudili su ti mogućnost da angažuješ drugu agenciju i tako ti "oslobode" paket. Istu stvar radi DHL, doduše nisam nikad imao iskustva sa privatnim pošiljkama pa ne znam...

Uglavnom, škola za sledeći put - nađeš nekog ko živi ili radi u HRV ili SLO, poručiš na njegovu adresu i to je to. Nemaš tih zajebancija sa carinom, plus što je i sama poštarina jedno 5 puta manja....

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

hvala za odgovore!

smoric znaci, nemam pojma, prvi put mi se ovo desava, a tonu stvari sam narucivao iz inostranstva u tom cenovnom rangu, uglavnom knjige tho, ne znam je l tip robe menja ista

za ovo konkretno, ne secam da sam igde imao opciju da biram hocu li fedex ili ne, samo ono stoji fs, kontam toeto

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mladenq said:

hvala za odgovore!

smoric znaci, nemam pojma, prvi put mi se ovo desava, a tonu stvari sam narucivao iz inostranstva u tom cenovnom rangu, uglavnom knjige tho, ne znam je l tip robe menja ista

za ovo konkretno, ne secam da sam igde imao opciju da biram hocu li fedex ili ne, samo ono stoji fs, kontam toeto

nisam siguran da ti mogu baš direktno pomoći, ali iz iskustva, oni tu dosta svi muljaju, petljaju, hoće da zarade dodatne pare itd. 

posebno što je ovo garderoba, ja bih moooožda čak išao i na foru "ne treba mi, vratite nazad" pa traži refund od ovih gde si kupio jer ti nije stiglo, možda ovi popuste pa ti daju.

a i zar nije fora da podleže carini samo preko 100e a ne i ispod ... ?

Link to comment
Share on other sites

oni vele ispod 50e u emailu, i to mislim da je tacno, ostalo mi u glavi od prethodnih iskustava sa narucivanjem iz ino

a ove cu svakako da cimam da li moze da se vrati, jer kol'ko god da mi je gotivan duks haha, ne daje mi se skoro pa puna cena dodatno na ove gluposti

po mojoj racunici, njihov fee (4.8k lol) +carina+pdv bi izaslo oko 7.5k, a duks 8.8k

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Jeste 50. I računaj da sve što ide preko UPS/FedEx/DHL po automatizmu ide na tu proceduru ako je preko 50 evra vrednosti, nema varijanta "knjige" pa da ne ide.

Pritom ovi što su ti poslali nisu sigurno slali FedEx-om da bi te zajebali, imaju prosto dil sa tom kurirskom službom, često na njihovim sajtovima i ne navode kojom službom šalju jer je nebitno, u Evropi to sve funkcioniše ok, ne razmišljaju oni o Srbiji :)

Fun fact - DHL ima neku jeftiniju uslugu gde prvo ide preko njih pa onda kad izađe iz EU predaju našoj Pošti i to je ok u smislu nema troška špedicije već samo carina+pdv. S tim da nisam siguran kako se ista baš zove, a sa druge strane imaš standardni problem gde poštara mrzi da ti donese pa moraš da se cimas sa penzosima u Pošti da podigneš paket...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, mladenq said:

oni vele ispod 50e u emailu, i to mislim da je tacno, ostalo mi u glavi od prethodnih iskustava sa narucivanjem iz ino

a ove cu svakako da cimam da li moze da se vrati, jer kol'ko god da mi je gotivan duks haha, ne daje mi se skoro pa puna cena dodatno na ove gluposti

po mojoj racunici, njihov fee (4.8k lol) +carina+pdv bi izaslo oko 7.5k, a duks 8.8k

ah da, moguće da je 50e, više sam zaboravio.

svakako vidi da probaš nešto, možda i neki nezavisni špediter ili tako nešto samo da ti to izvuče, ali često može da pomogne "vratite" jer onda je to njima direkt trošak da vraćaju nazad pa bi radije izbegli.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Elem, dolazi mi par Svaba na 4 dana pocetkom jula, dajte neke ideje gde da ih vodim u okolini BGa. Ok, jedan dan cemo obici SD, praviti rostilj kod drugara na vikendici, jedan dan BG, uvece neki izlazak. Tako da ostaje par dana samo. Exit nece kaciti posto se vracaju ranije. Ovaj drugar ima neku familiju u Beloj Crkvi, tako da mozda i njih obidjemo jedan dan, taman svratimo na jezera. Ajmo sad trol predlozi i oni ozbiljni heh.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Do Tare preko Debelog brda? 😄 Ko ima prob sa bolestima puta i visinskim razlikama, nek se naoruža za 1h+ krivina, posle Valjeva sitan vez..

Jedan dan u Bgdu.. malo.. 😄 Zemunski kej, Gardoš, Lido. Košutnjak, Ski staza, Milošev konak, Ada.. Avala, jezero Trešnja, Kosmaj.. 25maj pa peške dokle stignete uz reku..

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Muzej Nikole Tesle, ali isključivo kao deo ture.

Vojni muzej obavezno, možeš taman da ga troluješ u sekciji Drugog svetskog rata.

Imaju i jako dobre vođene ture koje kreću sa Trga republike - besplatne su, traju oko 2h, i pokriju zanimljivosti oko Knez Mihajlove i Kalemegdana. Ako vam se dopadne, ostavite 5-10€ bakšiš.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dule_smor said:

Elem, dolazi mi par Svaba na 4 dana pocetkom jula, dajte neke ideje gde da ih vodim u okolini BGa. Ok, jedan dan cemo obici SD, praviti rostilj kod drugara na vikendici, jedan dan BG, uvece neki izlazak. Tako da ostaje par dana samo. Exit nece kaciti posto se vracaju ranije. Ovaj drugar ima neku familiju u Beloj Crkvi, tako da mozda i njih obidjemo jedan dan, taman svratimo na jezera. Ajmo sad trol predlozi i oni ozbiljni heh.

Vodi ih onda ovde - https://restoranvinogradi.rs/en/ verujem da će im se dopasti i kul je generalno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...