Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

41 minutes ago, Dule_smor said:

Steta sto se ne racunaju samo glasovi publike, po komentarima na netu bi se reklo da osvajamo ubedljivo. Ali tu ce uskaciti ''strucni'' ziri da dodeli pobedu Ukrajini ofc.

pa da, ali oni su žiri i ubacili u priču pre X godina, recimo deset npr, kad su se eng, fra i slično žalili da (zbog njihove spoljne politike ofc) istočni blok ima milion zemalja koje glasaju jedni za drugu pa su ovi redovno završavali poslednji. onda su ubacili i glasanje žirija da deli poene jednako sa publikom.

ALI

može biti mala uteha ako i žiri da sve poene UKR odvojeno saopštavaju glasove publike pa osim ako to ne namesti Tole, znaćemo koliko je dobila glasova od publike.

Link to comment
Share on other sites

Nema veze, sredio Vladimir!


Russian hackers are going to block the possibility of voting at the Eurovision Song Contest in Turin.

The German tabloid Bild writes about this.

According to the newspaper, the order was given almost personally by Putin.

And all because the favorite of the contest is the group "Kalush Orchestra" from Ukraine. The Russian delegation was not allowed.

Of course, the Kremlin cannot forgive such a thing.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dule_smor said:

Nema veze, sredio Vladimir!


Russian hackers are going to block the possibility of voting at the Eurovision Song Contest in Turin.

The German tabloid Bild writes about this.

According to the newspaper, the order was given almost personally by Putin.

And all because the favorite of the contest is the group "Kalush Orchestra" from Ukraine. The Russian delegation was not allowed.

Of course, the Kremlin cannot forgive such a the ing.

haha, ovo baš zvuči kao nikad veći fejk od vesti 🙂 ali ajde da vidimo.

mislim pazi, čak i da bude tako, ovi će da kažu samo e jbg nemamo sms glasove ali imamo od žirija pa ćemo po njemu i da odlučimo.

Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2022 at 11:10 PM, dovlagsi said:

Ima mnogo pregleda jer je čudna. Kladionica kaže fazon 10. mesto tako da se ljudi lože bez razloga. 

Nadam se da će ovaj post ejdžovati bedli ☺️

 

On 5/13/2022 at 3:43 PM, togFU said:

da i ja napišem da nisam gledao, doduše jesam pogledao snimak nastupa naše predstavnice i mogu reći da navijam da se Konstrakta ispiša po svima u finalu (stojeći, pod uglom od 45 stepeni)

nažalost nije se obistinilo duletovo, a i srećom nije ni dovlino - ajd' peto mesto nije toliko loše, ali brate ovo sa UKR je bukvalno smešno 🙂

za one koji nisu gledali, UKR je dobila 450 glasova publike, a naredna 2-3 mesta su dobila po 200-220 glasova, uključujući i nas koji smo time došli na peto mesto, od žirija nismo nešto baš dobili glasova nažalost, ali jasno je da je UKR morao da pobedi 🙂

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dule_smor said:

Elem, peto mesto je odlicno realno. Vise glasova publike od nas je dobila samo Ukrajina, ali to naravno nije nikakvo merilo. Tako da za mene smo mi pobednici, dogodine Evrovizija u Glibovcu, Konstrakta carica, Fata na aparaty!

jel si siguran za ovo? zar nismo mi dobili nešto tipa 220 glasova (npr) mislim da su najmanje još neki dobili tipa 240 ... objaviće oni detaljno svakako tako da jeste da smo dobro prošli, verovatno bismo još bolje da nije bilo UKR.

Ali moram reći da me je šokiralo da je UK tako dobro prošla sa onom krš pesmom.

Švedsku razumem ima tu "evrovizijsku pevljivost", razumem i Španiju jer je ova đuskala gola :)) ali UK mi je baš iznenađenje.

Kao što nije da su GER drugu godinu za redom sa nula bodova, tj. blizu nula :)))

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dule_smor said:

Da, UK je totalno nerazumljivo. Mi smo dobili 225 od publike, Ukrajina 440, braca Moldavci sa Moravcem i jos par oko 200+...jbte prvi put pratih jebenu Evroviziju jos od Marije Serifovic

Quote
Quote

da, u pravu si. evo malo statistike "zanimljive":

Гледаоци су, баш као и претходних година, више ценили песму која је представљала Србију у Торину. Констракта је од публике добила сјајних 225 поена, што је, са 87 поена од жирија, укупно 312.

То је највећи број поена који је неки представник Србије добио, укључујући и Марију Шерифовић, која је победила по другом систему гласања, када је победника одлучивала само публика.

Када је реч о поенима од публике, по 12 поена Констракти је стигло из Северне Македоније, Словеније, Хрватске, Црне Горе и Швајцарске. Према броју дванаестица који су стигли од публике, представница Србије је на другом месту. И ту је прва Украјина.

Међутим, чини се да није само регион заволео Констракту. По 10 поена Србија је добила од Бугарске, Аустрије и Чешке, а по осам поена Констракти су доделили гледаоци из Шведске, Грчке, Француске, Аустралије и Сан Марина.

Заправо, поени за Србију нису стигли само од гледалаца у пет земаља - из Данске, Естоније, Литваније, Молдавије и Украјине, што је сјајан податак.

Када је реч о жирију, нису нас волели ни ове године. Осим две дванаестице из Црне Горе и Хрватске, добро смо прошли још код стручњака из Северне Македоније који су нам доделили десет поена, а освежавајуће је видети да нам је аустралијски жири дао осам бодова.

Међутим, ко год је то помислио (укључујући и аутора овог текста), грдно се преварио, пошто су представници Украјине добили највише поена од публике откако је телевотинг уведен 1998. године, а од гледалаца из 28 земаља су добили по 12 поена, што се, такође, никада до синоћ није догодило.

Фаворити жирија Велика Британија и Шпанија су добили само по једну дванаестицу - Шпанкиња од Грчке, а Британац од Малте.

Поред тога, Европска радиодифузна унија је након синоћног финала објавила да су, због сумње у регуларност гласова, у другом полуфиналу и финалу поништени гласови жирија у шест земаља, а да су уместо њих дати гласови на основу сличних образаца гласања у другим земљама. Није објављено које су земље у питању.

 

 

Znači malo poništavanja glasova, mao glasanje "za situaciju" i eto 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Ahaha pa vrh, bolje da je RIK brojao glasove 😄

Quote

 

Kako su izvijestili, da bi se sve uskladilo s Uputama za glasanje, EBU je surađivao s partnerom za glasanje i izračunao zamjenski rezultat za svaku zemlju oko koje su imali nedoumice i za drugo polufinale i za veliko finale. Sve je, kažu, izračunato na temelju rezultata drugih zemalja sa sličnim zapisnikom o glasanju. 

Zemlje koje su bile izuzete iz glasanja su Azerbajdžan, Gruzija, Crna Gora, Poljska, Rumunjska i San Marino.

 

ali:

Quote

"U analizi glasanja žirija od strane paneuropskog glasačkog partnera Europske radiodifuzne unije (EBU) nakon druge generalne probe drugog polufinala Eurosonga 2022., utvrđeni su određeni nepravilni obrasci glasanja u rezultatima šest zemalja. Kako bi se uskladio s Uputama za glasanje natjecanja, EBU je radio sa svojim partnerom za glasanje da bi izračunao zamjenski rezultat za svaku zemlju u pitanju i za drugo polufinale i za veliko finale.

pa ovo ne bi palo napamet ni slobi :)) "izračunali zamenski rezultat" :))

doduše, jedino je CG iz regiona, a oni su nam dali 12 tako da deluje da nisu nešto na nas uticali, e sad, sve ove gore izuzev San Marina su verovatno htele dati UKR ili nisu dale pa su tu nešto morali da muljaju, skoro pa su sve one koje su najglasnije u priči UKR-RUS.

Link to comment
Share on other sites

gledao sam, uterali materi.

kao prvo, iznenađen sam zapravo što je nije bio toliki pederbal kao što ste ovde pisali, moguće da je razlog to što većina pedera i frikova nije prošla u finale? Ono, Rumunija, Australija i Italija (šta je ono trebalo da bude, arap + beli homo duet?), eventualno Norvežani kao firkovi i to je to, ostale pesme su bile manje više "normalne" (tu ne mislim na kvalitet). Čak je Belgija koju ste ovde postovali imala "normalnu" pesmu, tu sam isto očekivao više!

E sad, pošto sam gledao sve ovog gledao iz sprdnje, u nekom momentu sam odlučio da malo više pažnje obratim na heteroseksualni ugao cele priče 😄 pa da napišem i na tu temu - Španija sabila ofc, svaka čast za noge i dupeta, nema šta. Od voditeljki koje su se javljale iz zemalja, najbolje su biče čehinja i naša, realno. A što se tiče zvanične voditeljke, čitao sam komentare tipa "Italijani razočarali, kakva im je ovo voditeljka oni uvek prepičke voditeljke imaju", pa sam skapirao da većina ljudi ne zna ko je ona, iako su verovatno čuli neke njene pesme, uostalom ne bih ni ja znao da je nisam slučano "otkrio" baš skoro (pre tipa 2-3 meseca), evo pesma koju ste verovatno čuli na radiju nekad

Što se politike i UKR priče - svaka čast Italijanima i voditeljima koji skoro uopšte nisu furali tu priču, ali prilikom glasanja je ubedljivo bila najgora Poljska, bukvalno "usraću se / materrrr" momenat sa sve "Slava Ukrajini" na kraju, mrš. Takođe, poprilično jadno je bilo i na samom kraju nastupa Ukrajine, kad je onaj najiritantniji lik sa rozom kapicom rekao nešto na foru "please help Mariuopol", baš jako jako jadno.


Što se same pobedničke pesme tiče, moram napisati da sam očekivao veće sranje kad ste ovde pisali "šta je ono, etno + rep neki", zapravo pesma nije uopte toliko loša, plus ima taj neki "DRUGAČIJI SMO" momenat koji očigledno dobro prolazi na evroviziji (uostalom, taj momenat ima i naša Konstrakta). Takođe, fino su provukli i neke "slav" momente i iskoristili činjenicu da postoji broj ljudi sa zapada koji se lože na celu "slav" priču, pa su tako imali i onog nekog "carpet man-a" (nazovimo ga tako) koji je sigurno izazvao "he he" reakciju kod prosečnog retarda sa zapada. Sve ovo u kombinaciji sa #supportukraine pričom i to je to, najviše glasova od publike.

 

@Lucky Mislim da nema potrebe da se piše o nekom muljanju sa glasovima žirija, kad je pobedila najbolja i najlepša država i još dobila najviše glasova od publike!!! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, togFU said:

Španija sabila ofc, svaka čast za noge i dupeta, nema šta.

španija iskidala realno. da je sara jo prošla posramila bi je ova! 🙂

49 minutes ago, togFU said:

najbolje su biče čehinja i naša, realno.

kosjerina tradicionalno vrlo kvalitetna 🙂

49 minutes ago, togFU said:

kakva im je ovo voditeljka oni uvek prepičke voditeljke imaju",

da, isto, baš sam se iznenadio da ljudi mahom ne znaju za Lauru, ono, ipak je da kažemo poznata pevačica.

50 minutes ago, togFU said:

kao prvo, iznenađen sam zapravo što je nije bio toliki pederbal kao što ste ovde pisali, moguće da je razlog to što većina pedera i frikova nije prošla u finale? Ono, Rumunija, Australija i Italija (šta je ono trebalo da bude, arap + beli homo duet?), eventualno Norvežani kao firkovi i to je to, ostale pesme su bile manje više "normalne" (tu ne mislim na kvalitet). Čak je Belgija koju ste ovde postovali imala "normalnu" pesmu, tu sam isto očekivao više!

pa ima i toga. ono, izraelac kao najveći gej nije prošao dalje, Mika voditelj je gej, ta dva italijana su valjda zajedno u vezi, San Marino (ona dva lika što su se ljubili na sceni tokom pesme) nisu prošli dalje itd, pa ih nije ostalo previše 🙂

51 minutes ago, togFU said:

Što se politike i UKR priče - svaka čast Italijanima i voditeljima koji skoro uopšte nisu furali tu priču, ali prilikom glasanja je ubedljivo bila najgora Poljska, bukvalno "usraću se / materrrr" momenat sa sve "Slava Ukrajini" na kraju, mrš. Takođe, poprilično jadno je bilo i na samom kraju nastupa Ukrajine, kad je onaj najiritantniji lik sa rozom kapicom rekao nešto na foru "please help Mariuopol", baš jako jako jadno.

Da, i ja sam prijatno iznenađen ovim, ali mislim da su to bile jasne instrukcije od strane organizatora da toga ne sme biti i da ne mogu da šalju takve poruke. OK, naravno, uvek na kraju svega ovaj lik to može da izjavi kad više nema nikakvih "posledica" i tu i tamo neko ima majicu itd, ali su im zasigurno zabranili da daju takve izjave na kraju pesama etc. Plus, primetio sam da su u prvom polufinalu mnogo više imali takmičari one UKR zastavice da mlate njima tamo iz "green rooma" tj. ono gde bleje nego drugog polufinala pa i sad samog finala. Samo je ona Litvanka recimo imala, a da sam ja primetio.

Drugo, malo su i trolovali UKR, možda i nenamerno, prvo kad su radili intervjue Mika kao i sad prelazimo na UKR, taman da mu da mikrofon "e sori, ide sledeći predstavnik" 🙂 a onda kad je bila rekapitulacija umesto UKR su snimali Nemce :))

53 minutes ago, togFU said:

@Lucky Mislim da nema potrebe da se piše o nekom muljanju sa glasovima žirija, kad je pobedila najbolja i najlepša država i još dobila najviše glasova od publike!!! 

 

u redu, povlačim priču!

35 minutes ago, mladenq said:

ja sam gledao drugo polufinale, ucini mi se dosta pederluka

ona drugarica sa kipra ne prodje a neki solidan folkic odradila!

 

realno je dosta slabo pevala tj. slab glas i to, pa nije mogla da se provuče samo na izgled 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Btw zasto nije odradjen prevod kako treba i u polufinalu i u finalu? Makar su oni titlovi koji su isli na YT live strimu bili sranje. Ubedjen sam da bi dobila jos vise glasova publike da je vise ljudi skapiralo tekst i poruku pesme.

Bila je priča da po Eurosong pravilima ne sme da se stavlja titl. Ovo iz nastupa su kao bili jedini dozvoljeni delovi. 
 

a yt radi mašinski titl to je naravno krš em za pesme em za nešto sto nije jedan od 5 velikih jezika. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dule_smor said:

Da znam, ali bio mi je iskljucen ovaj automatski YT titl. Oni su preveli samo par stihova na srpskom i to pola pogresno i sam kraj na latinskom?

Pa nije pogrešno nego dogovoreno sa konstraktom. Taj prevod je odobreni prevod i usaglašen kao deo scenografije tj nastupa. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...