Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Jel se tripujem ili je ranije bila neka tema gde su pravnici na forumu(ili ljudi koji se razumeju u isto) pomagali oko nekih pitanja?

Imam jedno pitanjce privatno oko kupovine nekog placa, a advokat koji bi trebao da mi pomogne je debil, pa bih da cujem jos neko misljenje.

Nasao sam onu "Imate kafic, stan", ali kontam da je ona vise povezana sa osnivanjem firmi, prijavom poreza, i tako to.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2022 at 10:19 AM, Lucky said:

javi šta su rekli ameri!

obično ako nisu naviknuti na našu hranu mnogi kažu da im je "prejaka", ja sam na fazon pored svih vaših corn-sirupa i MSG-jeva vama je ovo prejako gtfo, ali avaj! 🙂

Bili u Durmitoru prvo, to im i neko iz USA preporučio, pa onda ajde. Da, složio bih se sa @Highl1 bilo bolje ranije.

I još bili u Ambaru, pošto isti lik drži i Ambar u DCu, pa morali onda i ovde da odu 🙂 jebem li ga, fenseraj, pozeraj.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2022 at 1:59 AM, Highl1 said:

bio sam u prošli četvrtak u Durmitoru, opasno im je opao kvalitet hrane

nemam pojma, ja sam se onomad iznervirao kad je bila ona gužva i loša usluga i sve i onda sam zabatalio, tako da više ni ne preporučujem to mesto.

On 5/3/2022 at 2:32 PM, reki said:

image.png.e2bfa84f598c06b0fdf559006e81958a.png

:tf:

ovo je najgluplji koncept koji je neko skoro pokušao da lansira, nemam reči :)) mislim, pogrešno na toliko nivoa čak i kad znaš šta im je bila želja i ideja 🙂

On 5/5/2022 at 10:42 AM, sttevann said:

Jel se tripujem ili je ranije bila neka tema gde su pravnici na forumu(ili ljudi koji se razumeju u isto) pomagali oko nekih pitanja?

Imam jedno pitanjce privatno oko kupovine nekog placa, a advokat koji bi trebao da mi pomogne je debil, pa bih da cujem jos neko misljenje.

Nasao sam onu "Imate kafic, stan", ali kontam da je ona vise povezana sa osnivanjem firmi, prijavom poreza, i tako to.

 

to je bio "generalni" pravnički topic 🙂 a imaš i ovaj malo više povezan sa stanom:

 

53 minutes ago, manson said:

Bili u Durmitoru prvo, to im i neko iz USA preporučio, pa onda ajde. Da, složio bih se sa @Highl1 bilo bolje ranije.

I još bili u Ambaru, pošto isti lik drži i Ambar u DCu, pa morali onda i ovde da odu 🙂 jebem li ga, fenseraj, pozeraj.

bleh, taj ambar je onako, otkud znam, lože se ljudi, ja nisam skapirao baš što 🙂

On 5/4/2022 at 5:19 PM, G!!! said:

ras pod nekim neprirodnim uglom da gurnes da bi uslo iole lakse (a i tada se napnes dobro) posle nekoliko godina sam eliminisao te produzne i bacio ih haha odlican osecaj slobode (ne bih se setio toga da nije tvog posta)

bukvalno ću ovo i da uradim, ne znam ni kako ih imam i dalje. nego kao baciću kad kupim drugi i nisam kupio drugi i onda ovaj i dalje stoji.

danas sam opet pokušavao da ubacim neki utikač običan onaj uži i neće pa neće i onda sam prebacio na drugu utičnicu 🙂

Link to comment
Share on other sites

evo pa vam posle na valja ta evropa!

Quote

 

„Једнаке груди за све!"
Али оно што се практикује на многим званичним и незваничним плажама широм Немачке, незамисливо је на отвореним и затвореним базенима. Тамо влада строго правило: примарна и секундарна полна обележја морају да остану покривена. Тако је бар било до сада.

Али од 1. маја у базенима у Гетингену на северу Немачке дозвољено је купање и нудистима – бар делимично. На иницијативу феминистичке иницијативе „Једнаке груди за све" у том граду у Доњој Саксонији дозвољен је и топлес-концепт – за сада додуше само викендом када нема организованих обука у пливању за ђаке.

Иницијативу је покренула Мина Бергер, а то колико је иницијатива спорна показује и чињеница да се Мина Бергер и не зове тако, јер жели да остане анонимна. Бергер се наиме осећа као „небинарна особа", дакле ни као мушкарац, ни као жена.

Све је почело када је Бергер прошлог лета на једном базену скинула горњи део купаћег костима. „То је био баш угодан осећај. Једноставно се осећам боље кад не носим тај горњи део костима", каже Бергер.

Али особље на базену је на тај потез гледало другачије. За њих је Бергер једноставно жена која је показала своје голе груди. И добила је забрану уласка на градске базене.

Зашто је дозвољено показивати мушке груди, али не и женске? То питање не поставља само Бергер, већ и многе друге активисткиње и активисти широм Немачке. Тако је и настао покрет за равноправност купања без горњег дела на затвореним и отвореним базенима. Они подсећају на то да је све до краја шездесетих женама било забрањено да се купају у дводелним купаћим костимима.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo sa ovim novim fiskalnim kasama je naravno šou živi u odnosu na to što bi trebalo da bude prilično lagodna tranzicija 🙂

Pored toga što sad moraš unapred da kažeš da li ti treba račun za firmu tj. gotovinski, što nije problem, izgleda da apsolutno ne mogu i dalje da se snađu sa aktiviranjem plaćanja karticama, kombinacijom plaćanja kartica-keš itd. A možda su i sami uređaji nešto sporji nego starije kase (mada ja nisam primetio) pa im treba više da izdaju račun.

Plus većina tih novih kasa ima u sebi i čitač za plaćanje karticama ali i dalje se koriste oni odvojeni terminali sa strane, što je isto super fora 🙂

A QR kod da proverim dal je validan račun ideju nemam čemu mi služi, pa izdali su mi račun u radnji ono, za mene je bitno da je takvo stanje 🙂

Do kraja godine moraju pravna lica da pređu na efakture, kapiram da će i to da bude poseban nivo zabave.

Link to comment
Share on other sites

Ovo moram da nabavim 🙂 https://www.icaros.com/en/

Quote

ICAROS combines fitness, virtual reality and mobile games to create exciting and effective exercise experiences.

igram i skinem neki kg 🙂 samo 2K EUR, bacao sam pare i na gluplje stvari 🙂 

2 hours ago, Lucky said:

Do kraja godine moraju pravna lica da pređu na efakture, kapiram da će i to da bude poseban nivo zabave.

Joj, ovo sa efakturama će biti ludilo. OK, lepo je zamišljeno, ali realizacija je prilično loša. Podelili u etape, da olakšaju, sada od maja je privatna pravna lica šalju efakture javnim preduzećima. Od 01/07 će i javna preduzeća da šalju privatnim, a od 01/01/2023 svi svima.

Ali država, do pred go live su menjali specifikacije, bez da jave na vreme, na stranu što su digli ruke od test sistema izgleda, pa radili promene na produkciji, pa dosta stvari sada manjeju u hodu... kao da je dobio posao nečiji mali, pa budži šta i kako stigne 🙂 i serveri svako malo bili nedostupni, sada je malo bolje. Biće ovo mučenje neko vreme, ali ko te šta pita 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Dobrica je car. I dalje se secam 1986 kad nam je u medijateci osnovne skole citao pesmu o kljucicima i bravicama. Znam da smo se smejali, i bilo je super, niko se nije osecao offended.

inb4, kad si bio kljucar.

Elem povodom rodne ravnopravnosti 😄 😄

1597428695_Screenshot2022-05-11at11_02_40.thumb.png.e0997cec41f74ab5d12afa1c7f42d45a.png

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

igram i skinem neki kg 🙂 samo 2K EUR, bacao sam pare i na gluplje stvari 🙂 

4 hours ago, Lucky said:

javi kad te smori jer nije to to, pa prodaš za 1000, da kupim, pa onda kad mene smori da naredni neko kupi za 500 i tako :)))

2 hours ago, manson said:

oj, ovo sa efakturama će biti ludilo. OK, lepo je zamišljeno, ali realizacija je prilično loša. Podelili u etape, da olakšaju, sada od maja je privatna pravna lica šalju efakture javnim preduzećima. Od 01/07 će i javna preduzeća da šalju privatnim, a od 01/01/2023 svi svima.

Ali država, do pred go live su menjali specifikacije, bez da jave na vreme, na stranu što su digli ruke od test sistema izgleda, pa radili promene na produkciji, pa dosta stvari sada manjeju u hodu... kao da je dobio posao nečiji mali, pa budži šta i kako stigne 🙂 i serveri svako malo bili nedostupni, sada je malo bolje. Biće ovo mučenje neko vreme, ali ko te šta pita 🙂

ja već znam za dva sjajna slučaja:

1. uz efakturu mnogo je teže da pravno lice izdaje fizičkom, iz ne znam tačno kojih razloga, ali u svakom slučaju gomila pravnik lica je već otkazala ugovore i saradnju sa fizičkim jer ne mogu da naprave efakture prema njima (dal' mora pib, dal' je neka druga kombinatorika u pitanju)

2. jedan naš vrli forumaš ima firmu koja ima slično ime kao neka druga, već X puta mu stiže faktura za tu drugu firmu 🙂 😞 najcrnje od svega neku je i prihvatio jer nije gledao, e kad klikneš da prihvataš pa vidiš da ipak nije za tebe, kaže da je horor da je osporiš tj. "otkažeš".

51 minutes ago, f4ts0 said:

Elem povodom rodne ravnopravnosti 😄 😄

 

ovo su kao oni race-neutral safe-space za sve, iz kojih izbacuju belce :))

Link to comment
Share on other sites

Kako će arhitektura da bude više woman friendly...praviće stepenice prilagođene štiklama ili kako...

Dajte kometu ili javite Putinu da je vreme.........

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

ne ne....seti se...seti....pisoari....pisanje u iste od streane zena.....bila neka reklama za neku banku....rur rasprava....

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ma znam, secam se 😄

 

Nego nevezano samo za pisoare, postoji određeni procenat žena/devojaka koja prosto vapi za penisom...u smislu da ga želi ne u sebi, nego na sebi.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, f4ts0 said:

Dobrica je car. I dalje se secam 1986 kad nam je u medijateci osnovne skole citao pesmu o kljucicima i bravicama. Znam da smo se smejali, i bilo je super, niko se nije osecao offended.

inb4, kad si bio kljucar.

Elem povodom rodne ravnopravnosti 😄 😄

1597428695_Screenshot2022-05-11at11_02_40.thumb.png.e0997cec41f74ab5d12afa1c7f42d45a.png

TAJ grad
image.png.ca042f9cb867a990fd56c49145789f1d.png

Link to comment
Share on other sites

Nosio sam RUR majcu na poslu, jer posle preseljaja ne mogu da se pohvatam sa stvarima gde je sta, i jedan kupac svratio i uz kafu i pricu o poslu primeti i provuce heheh RUR, ma rekoh raketom u rebra 

bilo je NEEE SEEERI jao ovo jao ono starcraft counter q3 bla bla witcher 3 company of heroes, i tako filmovi serije lal

Stasava RUR nema sta 😄

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, G!!! said:

Nosio sam RUR majcu na poslu, jer posle preseljaja ne mogu da se pohvatam sa stvarima gde je sta, i jedan kupac svratio i uz kafu i pricu o poslu primeti i provuce heheh RUR, ma rekoh raketom u rebra 

bilo je NEEE SEEERI jao ovo jao ono starcraft counter q3 bla bla witcher 3 company of heroes, i tako filmovi serije lal

Stasava RUR nema sta 😄

hahaha, vrh :)) 

i meni se to desi s vremena na vreme ... 

mislim da sam i ovde pisao kad nam je neki lik iz nekog isto manjeg mesta radio džabe neke metalne konstrukcije kad je skapirao da je za RUR a on je WoT igrač stari :)) to mi je ostalo u sećanju, a ovako svako malo naletim na nekoga u poslu ko je rurovac 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2022 at 2:22 PM, f4ts0 said:

ne ne....seti se...seti....pisoari....pisanje u iste od streane zena.....bila neka reklama za neku banku....rur rasprava....

zar nije bilo za VIP / A1?

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2022 at 9:04 PM, manson said:

Uzeo neki SSD pre 2-3 dana, danas stavim u laptop, krenem da instaliram Win, svako malo prijavljuje neke greške i blokira... i imam šta da vidim...

 

sada moram da se jebavam sa garancijom, verovatno će me zezati 2-3 nedelje, jbg 😞

 

edit: naručio sam online, ali da preuzmem u radnji gde sam i platio, da li se to računa kao ona kupovina na daljinu, kako već, da imam onda 2 nedelje da vratim bez da išta moram da obrazložim?

Danas rešena reklamacija, skoro mesec dana. Ne znam, jesu li ga nosili na Tajvan da CEO Adate lično utvrdi da je pokvaren? 🙂

Ja tražio da mi vrate pare u zahtevu kada sam predao reklamaciju, oni poslali novi, APP. Ali bio OK lik u radnji, sve u redu, stornirao račun, vratio mi pare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...