Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

56 minutes ago, mladenq said:

minaj ja spomenuh :d, i i dalje nisam siguran u vezi tvog stava na konto toga 

Evo da se osvrnem na konkretnu Minaj, kad si vec pitao - ne svidja mi se, i po meni to nije kvalitetna muzika, i to je moj stav. Ali ne mogu da tvrdim da to mora da znaci da svima mora da bude sranje, jer je to moj licni stav. Nisam ja muzicka policija 😄

I da budem iskren, osim neke Anakonde ili tako nesto, nisam ni znao nijednu stvar od Minaj, upravo bacio pogled na YT na par pesama.
I kako vidim, ovo je neki nazovi rap, ili sta je vec, i po meni se ona skoro nimalo, ili bas malo razlikuje od nekih drugih izvodjaca, koje takodje ne slusa.

Iako mi se to ne svidja, ne prija mi, ne mogu da to slusam, opet ne mogu da kazem da je sranje. Muzika je jbg, ima neki ritam, ima neki tekst (kakav god da je, necu da ga googlam i analiziram, bas me mrzi 😄 ), i pripada tom zanru koji voli odredjeni tip ljudi.

Nisam kompetentan da sudim da li je neka muzika kvalitetna ili ne, i to je sve.

 

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sttevann said:

Ali ne mogu da tvrdim da to mora da znaci da svima mora da bude sranje, jer je to moj licni stav. Nisam ja muzicka policija 😄

haha, nisam te to ni pitao, ne mozes ti ljude naterati da vole ili ne vole nesto, naravno

nego vise u fazonu, sigurno da za muziku, film, bilo sta, nevezano za bilo ciji ukus, postoje odredjeni parametri kvaliteta, koje ako delo ne ispuni (tj bar te minimume), onda bi trebalo da se moze okarakterisati kao govno

i naravno, nismo ni ja ni ti kompetentni da sad tacno vagamo/merimo te parametre, ali mi malo 'woke' ;d to ogradjivanje da sad ni za sta ne trebamo da tvrdimo da je govno jer nismo eksperti u tom polju

sta, sad ne treba da tvrdim da je svaki drugi lakijev film govno? :tf: 

fite me laki!

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mladenq said:

sta, sad ne treba da tvrdim da je svaki drugi lakijev film govno? :tf: 

fite me laki!

po tankoj žici hodaš dobri moj mladeneku!

1 hour ago, mladenq said:

edit: uleti lucky, bibera nisam namerno hteo da spominjem, jer sam i ja u slicnom fazonu kao i ti haha, ne samo za 10 god, nego i sad postoje stvari koje je snimio, za koje ne mozes reci da su 100% govno, koliko god njega ne gotivis

ovo te zapravo malo izvadilo!

1 hour ago, mladenq said:

naravno, ukusi se razlikuju, i oko vecine ostvarenja je besmisleno polemisati, ali da li postoje numere za koje stvarno se svi mozemo sloziti da su objektivno smece? ili je sve relativno?

 

mislim da posmatramo iz pogrešnog ugla... bitno je da postoji kategorizacija - da tako kažemo, verujem da zdrav razum kaže da je Mocart bolji od Niki Minaj 🙂 Jer prosto, Mocart će biti tu za 100 godina, Niki neće. Kao što nema gomile njih danas a bili su tu pre 10 godina. Slučajno sam se juče setio onog Nelija (Hot in Here) koji je eto žario i palio pre 10 godina sad je nestao nema ga nigde. Tako će i Niki koju je zamenila ona Kardi B pa će i ona da nestane itd. Ali s vremena na vreme doći će neki Eminem koji će da ostane upamćen pa će on na toj našoj lestvici od Silvane do Nirvane tj. od Niki Minaj do Mocarta biti negde oko sredine npr, ili tu negde.

Pod sranje muzikom bih mogao da okarakterišem (slično kao i u sferi filma) prosto "sistemski" loše numere - tekst koji nema rimu, ritam koji je promašen, gađanje pogrešnih raspona, "razbijen" ritam itd, isto kao što kod filma ne možeš da nemaš radnju, imaš vrljavu kameru i editing bez ikakvog pravila.  To bi bili ti parametri o kojma ti pričaš gore.  Znači, kad pesme ne ispuni minimume tih parametra, može da bude okarakterisana kao sranje. Nažalost (za nas) pesme od Niki Minaj  zadovoljavaju te parametre. Naravno i u svetu muzike postoji "programiranje" - vrte ti istu pesmu na svakih sat vremena plus reklamu za tu pesmu svakih 30 minuta i hteo ne hteo ona je došla do tebe i kreće da se sluša. Ali teško da bi "pokvarena" pesma mogla da ostvari takav uspeh na top listi.

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

hmm, pa moram priznati da ima nekog smisla ovo sto laki prica, sad sam bas pustio opet ovu nakazu minaj, i meni ovo definitivno jeste nepodnosljivo, zena se bukv degenerise, ali da postoji neka muzika/ritam, postoji

mislim da u ovakvim slucajevima, tesko bude obratiti paznju na bilo sta drugo zbog kolosalno idiotskog teksta i izvedbe, a svakako postoje i ti drugi elementi

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Lucky said:

 

12 hours ago, Lucky said:

mislim da sam i napisao (ne mogu sad da tražim) da nisam fan njenog solo opusa. 

rekao sam da jesam fan zemlje gruva (gde je dotična pisala određeni deo numera) i isto tako da mislim da je ovo za evroviziju nešto što je drugačije i svakako "bolje" nego tradicionalni uraganke-sara jo fazon.

To mi i trigeruje donekle jer niko nije fan niti je slusa, ali eto kao nije lose jer je pobedila na beoviziji i bice bolja opcija od uraganki i co. Ako umesto 26 mesta osvojimo 25, da li ce to biti smatrano uspehom? 

 

12 hours ago, Lucky said:

što ne bi mogao da kažeš da je sranje? to je sasvim ok i ja poštujem tvoj stav da je tebi konstrakta u ovom slučaju sranje. ja dovodim u pitanje to što ti misliš da je to ultimativno sranje pošto si ti jedini pozvan da određuješ kvalitet muzike i ćevapa!

Pa ono ne vidim gde sam se guzio da sam ultimativni muzicki kriticar? Samo sam rekao da je sranje gde ste vi uskocili da je branite! Moja greska je bila sto sam pominjao one muzicare umesto da sam je pomenuo Lane Moje i stavio tacku. 

Za cevape jos cekam preporuku za bolje!

12 hours ago, Lucky said:
12 hours ago, Lucky said:

baš se ne radi o tome. ja znam da dobar deo filmova koje gledam nisu kvalitetni filmovi, plus znam da horor kao žanr koji gotivim nije žanr u kojem ćeš imati "remek dela" (osim naravno određenih "ikoničnih"). sa druge strane ne pričam da je film koji sam pogledao najbolji i da ko se ne slaže sa tim je retard

 

Aha! Pitanje je da li si svestan kvaliteta muzike koju slusas? 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, sttevann said:

Zato sto sam se smorio da se natezem sa tobom, pre svega zato sto ti citas moje odgovore kako ti to hoces, a opet svoje objasnjavas kao da smo svi debili, i niko te ne razume, jer si, jel'te, kao i uvek ti jedini u pravu.

Da ne kvotujem sa telefona, napisao si da numera nije kvalitetna i da se svi slazemo oko toga... Ajde objasni mi sta ti to znaci u prevodu? 

Za mene ako hrana nije kvalitetna na nekom mestu ja tamo vise ne jedem. Ako muzika nije kvalitetna istu ne slusam. Ako film nije kvalitetan ni njega ponovo ne gledam. Ako odeca nije kvalitetna istu ne nosim... Kad me neko pita da kakva je hrana, muzika, film, odeca ja kazem da su sranje. Ne znam kako ti definises isto?

Tvojom logikom npr. za restoran koji sluzi splacine ne mozes da kazes da je sranje, jer uvek ima neka grupa ljudi koja ce da jede tamo? Ni za npr. hostel, hotel ne mozes da kazes sranje jer opet neko dolazi da spava tu? Verovatno ni za vreme ne moze da se kaze da je sranje jerbo ima ljudi po engleskama, kanadama, siberijama koji uzivaju u istom zar ne? 🙂

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, sttevann said:

da, kad se hvatas za pojedine pesme, tog njenog Samana, jel ti je npr svaka stvar koju je Eminem snimio vrh? Ne znam koliko slusas ili si slusao Eminema, ili si ga samo lupio kao top repera koji ti je pao na pamet.
Ili bilo kojeg od onih izvodjaca koje si naveo? (ajde necemo da uzimamo mocarta u pricu vise, debilno je porediti babe i zabe, kao sto rece laki)

Samana sam ukljucio jutros nakon spama algoritma i nisam mogao da verujem sta sam cuo. Stigo sam do goluba (ne znam kako ranije nisam ugasio). Jesi probao da poslusas "pesmu"? 

Eminema sam slusao dosta vise ranije i naravno da mu nije svaka stvar vrhunska, ali cak i losije numere mogu da poslusam bez da preskocim pesmu, kontaktinu verujem da necu nikad u zivotu. Poenta sa pomenutim muzicarima mi je bila ta da su vrhunski u svom zanru sa dosta uspeha i kvalitetnih numera koje ce se slusati godinama i godinama, sto se ne moze reci za bezKontaktnu. Sta je postigla u svojoj karijeri koja traje 10+ godina, pobedila je na krindzfestu i to je to? 

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lucky said:

po tankoj žici hodaš dobri moj mladeneku!

ovo te zapravo malo izvadilo!

mislim da posmatramo iz pogrešnog ugla... bitno je da postoji kategorizacija - da tako kažemo, verujem da zdrav razum kaže da je Mocart bolji od Niki Minaj 🙂 Jer prosto, Mocart će biti tu za 100 godina, Niki neće. Kao što nema gomile njih danas a bili su tu pre 10 godina. Slučajno sam se juče setio onog Nelija (Hot in Here) koji je eto žario i palio pre 10 godina sad je nestao nema ga nigde. Tako će i Niki koju je zamenila ona Kardi B pa će i ona da nestane itd. Ali s vremena na vreme doći će neki Eminem koji će da ostane upamćen pa će on na toj našoj lestvici od Silvane do Nirvane tj. od Niki Minaj do Mocarta biti negde oko sredine npr, ili tu negde.

Pod sranje muzikom bih mogao da okarakterišem (slično kao i u sferi filma) prosto "sistemski" loše numere - tekst koji nema rimu, ritam koji je promašen, gađanje pogrešnih raspona, "razbijen" ritam itd, isto kao što kod filma ne možeš da nemaš radnju, imaš vrljavu kameru i editing bez ikakvog pravila.  To bi bili ti parametri o kojma ti pričaš gore.  Znači, kad pesme ne ispuni minimume tih parametra, može da bude okarakterisana kao sranje. Nažalost (za nas) pesme od Niki Minaj  zadovoljavaju te parametre. Naravno i u svetu muzike postoji "programiranje" - vrte ti istu pesmu na svakih sat vremena plus reklamu za tu pesmu svakih 30 minuta i hteo ne hteo ona je došla do tebe i kreće da se sluša. Ali teško da bi "pokvarena" pesma mogla da ostvari takav uspeh na top listi.

 

Mislim da gresis sa rezonovanjem i to dosta, iz prostog razloga sto takvim razmisljanjem spustas kriterijume toliko da jednog dana nece ni postojati. 

Upravo ti kriterijumi koji su ranije bili na jako visokom nivou su doveli do toga da u periodu do neke 2010 imamo vanserijske glumce, muzicare, sportiste, pisce, umetnike itd. (globalno), jer ko god da je bio sranje nije mogao da uspe. No dolaskom woke kulture i sveopstom tolerancijom smo dozvolili da svaki retard dobije slave i nekog divljenja sto je totalno pogresno. 

Evo po tvojim kriterijuma, znaci slobodna tema 🙂 voleo bih da mi das primer 3 vrhunska filma/glumca/muzicara/umetnika/pisca/sportiste koji su se ostvarili od 2010 na ovamo? 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, FATA said:

To mi i trigeruje donekle jer niko nije fan niti je slusa, ali eto kao nije lose jer je pobedila na beoviziji i bice bolja opcija od uraganki i co. Ako umesto 26 mesta osvojimo 25, da li ce to biti smatrano uspehom? 

Eurosong je odavno takmičenje politike & "diplomatije" i prati dnevnopolitičke teme i prethodno napravljene dogovore. Otkad je ubačen žiri u priču za podelu glasova jasno je da on utiče na to ko će pobediti i proći, kao što je i na drugim sličnim takmičenjima, a oni to rade najčešće ne samo po kvalitetu pesme. U tom smislu da li će i kako proći pesma često nije ni predmet diskusije. Naravno da će 25. mesto od 26. biti loš plasman. Ja sam takođe ovde i napisao da ako ne postoji opcija prevoda pesme na engleski ili na drugi način prikazivanja toga o čemu se u pesmi radi, ona neće imati dobru prođu, bez obzira na (ne)kvalitet u generalnom smislu. 

7 hours ago, FATA said:

Pa ono ne vidim gde sam se guzio da sam ultimativni muzicki kriticar? Samo sam rekao da je sranje gde ste vi uskocili da je branite! Moja greska je bila sto sam pominjao one muzicare umesto da sam je pomenuo Lane Moje i stavio tacku. 

totalno je ok da je tebi pesma sranje 🙂

7 hours ago, FATA said:

Za cevape jos cekam preporuku za bolje!

19 hours ago, Lucky said:

e sad sam zaboravio, koji si rekao da su ti što si poručio? 🙂

meni su Savčić tradicionalno ok, ali morao bih da razmislim!

7 hours ago, FATA said:

Aha! Pitanje je da li si svestan kvaliteta muzike koju slusas? 🙂

uvek!

6 hours ago, FATA said:

Tvojom logikom npr. za restoran koji sluzi splacine ne mozes da kazes da je sranje, jer uvek ima neka grupa ljudi koja ce da jede tamo? Ni za npr. hostel, hotel ne mozes da kazes sranje jer opet neko dolazi da spava tu?

ali sve ima svoju publiku. Evo ja kažem da je Pariz sranje 🙂 Pisali smo već o tome. Ali je sranje meni, ne mogu da kažem da je ultimativno sranje jer se neko pronađe u "šarmantnim kafeima na ćošku gde može da pojede kroasan" a meni oni najgori onako zbijeni sa malim stolovima i svi sede jedni drugima na glavi. Šta ću ja sad tu 🙂 Ili kako su lepe te uske ulice i super ti je prozor onako veliki, ali niko ne kaže da ti je prozor takav jer ti je zgrada prekoputa na pola metra od tebe pa čisto da neko svetlo imaš 🙂 uvek se nešto radi i uvek je gužva i još gomila toga. Da li je hostel "sranje" u odnosu na hotel, naravno da jeste, ali je i deset puta jeftiniji. 

Ne može mi hostel biti sranje ako ima 6 kreveta u sobi i nema televizor (npr) jer je to - hostel. Ali može da globalno bude sranje ako nema prozor, ima samo 'ladnu vodu, ulazna vrata ne postoje i bubašvabe su po podu a izduv pljeskavičarnice iz prizemlja ide direktno u sobu. Onda je realno da tu može da spava samo neko ko je baš ostao bez svake moguće opcije na ovoj planeti 🙂  Isto kao hrana, šta je za tebe splačina? 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam gde da okačim ovo, pošto nemamo METAVERSE topic (ili retardi iz metaversa)


Heineken has become the latest in a growing list of major beer brands to set up shop in the metaverse. On Thursday, the brand held a virtual, tongue-in-cheek press conference unveiling a new and entirely virtual product called Heineken Silver. It boasts: “No calories, no hidden ingredients, and no beer.” At the press conference, which was hosted in Decentraland, the brand’s global head Bram Westerbrink opened with a few jokes to break the ice to the crowd of stiff-looking avatars scattered below the virtual stage: “It’s so wonderful to see you all in person. Or in, uh, avatar… our emergency exits are… oh yeah, I guess that doesn’t really apply now.” Heineken’s long-standing desire to bring people together over beer, coupled with the metaverse’s ability to connect people over vast distances is, in Westerbrink’s words, “a match made in heaven.” The only catch with the brand’s new virtual beer, he says, is that you can’t taste it. “I think we all agree [the metaverse] is spectacular, exciting, and refreshing, just like how we would imagine the virtual Heineken Silver would taste. And while we cannot taste it right now, at least we can experience this amazing space together.” The whole event had a tone that was distinctly sarcastic: we made a virtual beer, but we realize that such a product doesn’t have much tangible value 

JEBI HAJNEKENE GLUPE TRENDOVE

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2022 at 9:21 AM, Lucky said:

Eurosong je odavno takmičenje politike & "diplomatije" i prati dnevnopolitičke teme i prethodno napravljene dogovore. Otkad je ubačen žiri u priču za podelu glasova jasno je da on utiče na to ko će pobediti i proći, kao što je i na drugim sličnim takmičenjima, a oni to rade najčešće ne samo po kvalitetu pesme. U tom smislu da li će i kako proći pesma često nije ni predmet diskusije. Naravno da će 25. mesto od 26. biti loš plasman. Ja sam takođe ovde i napisao da ako ne postoji opcija prevoda pesme na engleski ili na drugi način prikazivanja toga o čemu se u pesmi radi, ona neće imati dobru prođu, bez obzira na (ne)kvalitet u generalnom smislu

Onda jos manje razloga da plasman na ista bude neko merilo kvaliteta, ne? 

 

On 3/18/2022 at 9:21 AM, Lucky said:

e sad sam zaboravio, koji si rekao da su ti što si poručio? 🙂

meni su Savčić tradicionalno ok, ali morao bih da razmislim

Esi li razmislio Laki? :)))

Pomenuo sam "To je to" u Despota Stefana preko puta pica fabrike ili kako vec. Super su im i sudzuke i kajmak. 

Jeo sam i te koje si pomenuo i ono samo su OK... 

On 3/18/2022 at 9:21 AM, Lucky said:

ali sve ima svoju publiku. Evo ja kažem da je Pariz sranje

Ovde bih se slozio sa tobom, Pariz je tesko sranje! 🙂

Ne znam da li kapiras da tvoje misljenje ima vecu tezinu nego li 100.000 idiota koji vlaze na isti i kojima je jedini dodir sa Parizom bio tranzit na aerodromu CDG ili gledanje filma Cudesna sudbina Amelije Pulen? 🙂

Hostel koliko god da je jeftin ne moze se porediti sa hotelom, a i pitanje je koliko su hosteli jeftiniji. Naravno da postoje i sranje hoteli i da takve naravno necemo razmatrati, ali misljenja sam da je svaki hostel sranje, pa cak i da je najbolji... u odnosu na samo OK hotel samo zbog higijene i privatnosti. 

Splacine su bilo koja hrana koja kvalitetom ne zadovoljava osnovne standarde a to su jestivost... Ne znam da li si jeo u restoranu Amici u Nebojsinoj? Taj restoran mi je bukvalno prva asocijacija na pomenute. E sad ti pogledas revjuove i vidis da restoran ima 4.7* na 1400 ocena i kazes sebi aaa brate ovaj Fata je lud samo se proserava nesto 🙂

Ono sto nisi uzeo u obzir je koliko ljudi ne zna za bolje od zavicaja, gud fuda, big pice i mekdonaldsa... Pa kad probaju bilo sta sto je izreklamirano ili samo izgleda "fensi" bukvalno pocnu da vlaze i tu dolazimo do pravila vecine. Zena i ja smo npr. u tom Amiciju vratili 4 razlicita obroka iz nekoliko navrata... Njoke sorentina, pastu sa morskim plodovima,  saltimboku i tiramisu i nikad nam nije bilo naplaceno jer da je valjalo kuvar bi dosao i rekao Fato druze jedi to i ne seri...

E sad tako je i za muziku. Svako sranje ima svog kupca, ali to i dalje ne znaci da stvar nije govno 🙂

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FATA said:

Esi li razmislio Laki? :)))

 

ako misliš na ono muzika film iz 2010 na ovamo nisam to zaboravio, samo nemam vremena da sednem da se posvetim! ali hoću!

6 minutes ago, FATA said:

Hostel koliko god da je jeftin ne moze se porediti sa hotelom, a i pitanje je koliko su hosteli jeftiniji. Naravno da postoje i sranje hoteli i da takve naravno necemo razmatrati, ali misljenja sam da je svaki hostel sranje, pa cak i da je najbolji... u odnosu na samo OK hotel samo zbog higijene i privatnosti. 

ali jel znaš da ima ljudi koji gotive hostele više nego hotele, ne zbog cene? druženje, upoznavanje ljudi, super domaćin, bla bla. ja nisam od tih, ali postoje 🙂 a onda imaš i efekat cene. kažem opet, sve ima svoju kategorizaciju ne može mi hostel biti sam po sebi sranje ako košta 10 evra noć u odnosu na hotel koji je 80 evra noć, pa naravno da je hotel bolji kao što je i X5 bolji od Sandera. Ali ne mogu da kažem da je Sandero sranje u odnosu na X5 - jednostavno je to dobar auto za 10k u odnosu na X5 koji je 70k.

8 minutes ago, FATA said:

Splacine su bilo koja hrana koja kvalitetom ne zadovoljava osnovne standarde a to su jestivost... Ne znam da li si jeo u restoranu Amici u Nebojsinoj? Taj restoran mi je bukvalno prva asocijacija na pomenute. E sad ti pogledas revjuove i vidis da restoran ima 4.7* na 1400 ocena i kazes sebi aaa brate ovaj Fata je lud samo se proserava nesto 🙂

onaj što izlazi na park? nisam, ne idem nešto u italijanske restorane toliko jer ne jedem paste, pice itd pa mi je izbor dosta sužen u italijanskom restoranu, čak i u salate natrpaju one krutone. ali ja tebi verujem kad kažeš da je TEBI tamo hrana sranje. Ali ako ima 3000 ocena 4,7 prosek, ne mogu da kažem da je univerzalno sranje 🙂isto kao što ne bih baš mogao da kažem da je to "pravilo većine". 

9 minutes ago, FATA said:

Ono sto nisi uzeo u obzir je koliko ljudi ne zna za bolje od zavicaja, gud fuda, big pice i mekdonaldsa... Pa kad probaju bilo sta sto je izreklamirano ili samo izgleda "fensi" bukvalno pocnu da vlaze i tu dolazimo do pravila vecine. Zena i ja smo npr. u tom Amiciju vratili 4 razlicita obroka iz nekoliko navrata...

pa ko te ter'o da ideš više puta kad ti se iz prvog nisu dopali? :)))

a i otkud znaš da bi došao kuvar? u fensi restoranima ili restoranima koji drže do sebe obično kuvar ne ulazi sa tobom u raspravu kad vratiš hranu. Hoće ako si drkoš ili pojeo tri četvrtine pa rekao ne valja. Mogu da pitaju šta nije u redu i da ti donesu drugo što hoćeš. Na kraju krajeva valjda ti sam to znaš kad si već obišao pola sveta.

Link to comment
Share on other sites

Изненада преминуо бубњар Фу Фајтерса Тејлор Хокинс
Вест о смрти педесетогодишњег музичара бенд је објавио на друштвеним мрежама на дан када је требало да наступе на фестивалу Лолапалуза у Сао Паулу у Бразилу

Музички свет затечен је трагичном вешћу о смрти Тејлора Хокинса (50) који је од 1997. члан „Фу Фајтерса“, једног од највећих рок састава на свету.

Изненађење је веће због чињенице да се бенд налази на турнеји по Јужној Америци и да је у петак увече требало да наступе у Боготи, главном граду Колумбије, а у суботу у Сао Паолу у Бразилу.

 

Ode i ovaj!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...