Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

1 hour ago, FATA said:

Who was phone Stevo? 😄

Cela diskusija je pocela od toga sto sam prokomentarisao da je uzasno losa stvar, da bi ti na kraju isto to konstatovao... Te ne znam u cemu se ne slazemo i gde je problem? 🙂 

Pa nisam to konstatovao, upravo u tim ocenama je razlika🙂
Kod tebe izgleda postoji samo kvalitetna muzika (izmedju ostalog u koju spada sve ono sto ti verovatno i slusas), i sranje.

Mislim da tu ima mnogo vise nivoa/podnivoa, i da je i ova Konstrakta daleko od uzasno lose stvari.

Na to sto si stavio sve one izvodjace u isti kos, necu da se osvrcem, inace odosmo u ponor 😄

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sttevann said:

Pa nisam to konstatovao, upravo u tim ocenama je razlika🙂



Kako nisi konstatovao kad su ovo tvoje reci?

Ako je muzika kvalitetna, moze biti dobra, odlicna i vrhunska... npr 3*-4*-5*. Ako muzika nije kvalitetna to moze biti samo 1* a to je u prevodu sranje. Ne znam zasto nesto pokusavas da umotas u oblande kad nema potrebe?
 

Da li je to kvalitetna muzika? Naravno da nije, i to nema sta da se polemise, tu se svi slazu.

25 minutes ago, sttevann said:

Kod tebe izgleda postoji samo kvalitetna muzika (izmedju ostalog u koju spada sve ono sto ti verovatno i slusas), i sranje.

Previse si uprostio, ali da pokusam da ti objasnim. Da li slusam Dugme, Jabuku, Nirvanu? Ne slusam, ali iskren da budem muzika je kvalitetna... Mogu da je cujem na radiju i to je to, mislim da ih u zivotu nisam pustao za sebe, kao ni Tomu Zdravkovica. Ae da kazemo da je ovo komercijala i da dosta ljudi misli da je ta muzika kvalitetna. E sad, imam drustvo koje je u fazonu HC/HCP/Panka i ne znam da li si slusao ikada tu vrstu muzike, ali generalno je istina da nema puno ljubitelja iste. I tu ima dosta tresa, ali ima i poneka kvalitetna stvar. Ovu vrstu muzike ne slusam nikada, ni na radiju, ali eto kad sam u njihovom drustvu mogu da je cujem.

 

2 hours ago, sttevann said:

Mislim da tu ima mnogo vise nivoa/podnivoa, i da je i ova Konstrakta daleko od uzasno lose stvari.

Naravno da ima, zato ti i kazem da si previse uprostio. No koji god da je nivo Konstrakta, ne prebacuje dalje od sranja 😄

 

 

2 hours ago, sttevann said:

Na to sto si stavio sve one izvodjace u isti kos, necu da se osvrcem, inace odosmo u ponor 😄

Nisu isti kos, vise sam hteo da objasnim da ima vise levela u razlicitim zanrovima pa sam ih samo pobrojao. Naravno da su neki samo dobri sa 3* dok su ostali odlicni sa 5*, ali generalno su kvalitetna muzika.

  • Downvote (-1) 4

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Nisam ti ja dao minus, ali vidim da se neko takodje ne slaze sa tobom 🙂

 

Uradio sam bas ono sto mrzim da uradim - raspravljam se oko muzickih ukusa i "ocene kvaliteta" muzike, i to ide u nedogled i ne vidim razresenje, posto se ne kapiramo uopste.

Kako god, ajde da se slozimo da se ne slazemo, i to je to.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sttevann said:

Nisam ti ja dao minus, ali vidim da se neko takodje ne slaze sa tobom 🙂

 

Uradio sam bas ono sto mrzim da uradim - raspravljam se oko muzickih ukusa i "ocene kvaliteta" muzike, i to ide u nedogled i ne vidim razresenje, posto se ne kapiramo uopste.

Kako god, ajde da se slozimo da se ne slazemo, i to je to.

 

Druze ti isto ko i Qwerty u vezi minusa... koga briga za iste jbt, isprani su vam mozgovi skroz. Posto se nisi izjasnio niti objasnio, za tebe ne postoji sranje muzika jer potencijalno svaka vrsta muzike ima neku bazu koja je gotivi?

  • Downvote (-1) 4

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FATA said:

za tebe ne postoji sranje muzika

Ne, nego ne dajem sebi za pravo da odredjujem ja da li je nesto sranje ili ne, iz prostog razloga sto nisam kompetentan da profesionalno govorim o tome, kao sto je Laki napisao "ko si ti da tako tvrdis" (ili tako nesto, mrzi me da trazim tacan quote). I u tome je kompletna poenta onoga sto sam pisao ranije.

Mogu da kazem da li je MENI nesto sranje(licno misljenje, vezano samo za mene i moje ukuse), ali ne da tvrdim da je to generalno opste prihvaceno sranje, i da svi moraju da se sloze sa mnom.
I nemoj sad da mi nadjes neki primer neke "pesme" koja nema veze sa vezom, ovde sad konkretno mislim na ovu pesmu oko koje je krenula polemika, koja se meni mozda svidja ili ne, nije ni bitno, ali je daleko od sranja. Bas zato sto ima i ritam, ima tekst, ima neku (umotanu ili jasnu, nebitno) poruku, i ima izvodjaca koji je na neki nacin vec dokazan u svetu muzike, a nije u pitanju moj pijan komsija koji udara kasikom u serpu i vristi i tvrdi da je on muzicar.

To da ja odredjujem da li je nesto sranje sam radio mozda pre 15-20 godina, i kada sam bio ubedjen da sam ja u pravu za sve sto govorim, a do sada sam pojeo dovoljno kacamaka da naucim da nije uvek tako.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

@sttevann

Sjajna je ova internet komunikacija gde je svaka diskusija kriplfajt :)) 

Mislim da nisi procitao sta sam napisao nego si samo uleteo klizeci sa "kako moze da bude sranje muzika" i onda smo nastavili da bijemo u prazno. 

Kada pisem ovde na forumu, pisem u svoje ime i sta JA mislim, a za ovu stvar sam i objasnio zasto mislim da je sranje. Ne znam da li bi ti napravilo razliku da sam dodao "Meni je sranje"? 

Dule je pomenuo da mu je pesma "bila sranje nakon nekoliko slusanja i da je i dalje meh i bezveze", ali eto da je umetnica kritikovala na svoj nacin sprdnju koja je trajal 2 godine i da mu je to ok. Ti si isto napisao da se svi generalno slazemo da muzika nije kvalitetna i sad mene zanima sta je problem i gde se ne slazemo? 

Ti si napisao da muzika nije kvalitetna, ja sam napisao da je sranje... Koja je razlika? 

 

  • Downvote (-1) 3

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2022 at 10:30 AM, Nek' said:

Ode Vanced. Veca tragedija od rata U Krajini

GIF by Broad City

On 3/15/2022 at 3:26 PM, togFU said:

Kad smo kod evrovizije, mislim da ću prvi put ove godine baš da pratim, i to jer sam pre neki dan naleteo na vest da će Ukrajina da učestvuje i da je naravno favorit because TOLERANCE and #SUPPORTUKRAINE

Biće to najubedljivija pobeda ikada!

naravno. isto kao što je prošle ili godinu pre toga umal' obedila Severna Makedonija kao nagrada za to što su promenili ime u Severna Makedonija. Mislim da ih je neko zeznuo pa slučajno nisu pobedili, deluje mi kao da su bili dosta spremni za to 🙂

On 3/14/2022 at 11:55 AM, FATA said:

E sada povukao bih paralelu sa muzikom. Imas npr. Mocarta i Betovena koji su bukvalno A ili B i Konstraktu ili kako vec koja je C... Mocart i Betoven se slusaju vec 200g a slusace se bar jos toliko pre nego sto se samounistimo ili nas zakaci neka random kometa... Betovena slusam bas dosta za razliku od Mocarta koji mi jednostavno ne lezi (mozda poneka numera), to ne menja cinjenicu da sam misljenja da su obojica vrhunski muzicari. E sad imamo Konstraktu i njenu numeru za koje mogu slobodno da kazem da su golo govno poredeci ih sa Mocartom, Betovenom, Bob Marlijem, Elvisom, Dzoni Kesom, Leonardom Koenom, Eminemom, Dreom, Nasom, Malmstajnom, Nirvanom, Crvenom Jabukom, Belim Dugmetom, Draganom Stojnicem, Tomom Zdravkovic itd itd itd...

mislim da si otišao predaleko i da čak i takvo poređenje nije na mestu. prvo, možemo svi da se usaglasimo da je klasična muzika da kažemo nekakav "pinakl" muzike. a evo može i @bolkonski da se pridruži kao najveći fan! ali to je, drugo vreme, drugi period, drugo sve... a onda ideš dalje i kažeš da je konstakta govno u poređenju sa Mocartom i Eminemom :)) mislim, o čemu pričamo fato brate 🙂 don't miks frogs end grendmas 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Lucky said:

mislim da si otišao predaleko i da čak i takvo poređenje nije na mestu. prvo, možemo svi da se usaglasimo da je klasična muzika da kažemo nekakav "pinakl" muzike. a evo može i @bolkonski da se pridruži kao najveći fan! ali to je, drugo vreme, drugi period, drugo sve... a onda ideš dalje i kažeš da je konstakta govno u poređenju sa Mocartom i Eminemom :)) mislim, o čemu pričamo fato brate 🙂 don't miks frogs end grendmas 🙂

 

Bolje da se nisi javljao Laki 😄

Poslusao sam jutros numeru Saman od te nakaze i mogu samo da ostanem jos cvrsci pri svojim stavovima, a to su da je ona, pravac koji fura i njena muzika jedno veliko kancerogeno sranje!

Evo lepo pitah stevana. Covek napisao se svi slazemo da muzika nije kvalitetna i to mu kvotujem i pitam ga koja je razlika izmedju toga i sranja i covek ni da se javi. Kao i onaj fuse.buca sto pisao nepovezano pod temperaturom od 40c 🙂

No, u danasnjem vremenu woke i kensl kulture vise ni za govno ne mozes da kazes da je sranje a da te ne smatraju retardom... jer wow dobio sam minus i to je pokazatelj da nisam u pravu.

Inace nisam ja poredio konstaktu sa Mocartom i Eminemom jer bi to bilo skrnavljenje... ono sto sam hteo da kazem Laki a sto nisi procitao izmedju redova je da u svakom zanru imas kvalitetne muzike, i da za ocenjivanje iste postoje kriterijumi a neki od njih su zarada, slusanost, osvojene nagrade (mada to danas k**** ne vredi), vreme provedeno u poslu kao i to koliko godina se slusa njihova muzika. Da li za ovu Kontaktnu sad trebamo da kazemo da pravi kvalitetnu muziku samo zato sto je pobedila u kriplfajtu? Mislim, znam da imas uzasan ukus za filmove, ali ne moras da prenosis to i na muziku! 😄

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, FATA said:

Poslusao sam jutros numeru Saman od te nakaze i mogu samo da ostanem jos cvrsci pri svojim stavovima, a to su da je ona, pravac koji fura i njena muzika jedno veliko kancerogeno sranje!

mislim da sam i napisao (ne mogu sad da tražim) da nisam fan njenog solo opusa. 

rekao sam da jesam fan zemlje gruva (gde je dotična pisala određeni deo numera) i isto tako da mislim da je ovo za evroviziju nešto što je drugačije i svakako "bolje" nego tradicionalni uraganke-sara jo fazon.

28 minutes ago, FATA said:

No, u danasnjem vremenu woke i kensl kulture vise ni za govno ne mozes da kazes da je sranje a da te ne smatraju retardom... jer wow dobio sam minus i to je pokazatelj da nisam u pravu.

što ne bi mogao da kažeš da je sranje? to je sasvim ok i ja poštujem tvoj stav da je tebi konstrakta u ovom slučaju sranje. ja dovodim u pitanje to što ti misliš da je to ultimativno sranje pošto si ti jedini pozvan da određuješ kvalitet muzike i ćevapa!

29 minutes ago, FATA said:

Da li za ovu Kontaktnu sad trebamo da kazemo da pravi kvalitetnu muziku samo zato sto je pobedila u kriplfajtu? Mislim, znam da imas uzasan ukus za filmove, ali ne moras da prenosis to i na muziku! 😄

ali baš se ne radi o tome. ja znam da dobar deo filmova koje gledam nisu kvalitetni filmovi, plus znam da horor kao žanr koji gotivim nije žanr u kojem ćeš imati "remek dela" (osim naravno određenih "ikoničnih"). sa druge strane ne pričam da je film koji sam pogledao najbolji i da ko se ne slaže sa tim je retard 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

ja dovodim u pitanje to što ti misliš da je to ultimativno sranje pošto si ti jedini pozvan da određuješ kvalitet muzike i ćevapa! 

Ovo

1 hour ago, Lucky said:

sa druge strane ne pričam da je film koji sam pogledao najbolji i da ko se ne slaže sa tim je retard

i ovo.

 

 

1 hour ago, FATA said:

Evo lepo pitah stevana. Covek napisao se svi slazemo da muzika nije kvalitetna i to mu kvotujem i pitam ga koja je razlika izmedju toga i sranja i covek ni da se javi.

Zato sto sam se smorio da se natezem sa tobom, pre svega zato sto ti citas moje odgovore kako ti to hoces, a opet svoje objasnjavas kao da smo svi debili, i niko te ne razume, jer si, jel'te, kao i uvek ti jedini u pravu. 🙂

Ono za nekvalitetnu muziku sto sam napisao nije bilo za konstraktu nego za bibera, ili minaj ili ko je vec bio pomenut, jebem li ga.

I onda sam napisao da se slozimo da se ne slazemo, i to je to, bmk, ali ti hoces jos 🙂

 

I nema potrebe da me prozivas kao da pisem sa nekom temperaturom 40C, ili da mi je ispran mozak zbog minusa (to sam samo napomenuo bzvz, da mi deluje da se jos neko, ko se ne javlja na diskusiji, ocigledno ne slaze sa tobom, mozda vise da ga pozovem da se ukljuci).

 

I da, kad se hvatas za pojedine pesme, tog njenog Samana, jel ti je npr svaka stvar koju je Eminem snimio vrh? Ne znam koliko slusas ili si slusao Eminema, ili si ga samo lupio kao top repera koji ti je pao na pamet.
Ili bilo kojeg od onih izvodjaca koje si naveo? (ajde necemo da uzimamo mocarta u pricu vise, debilno je porediti babe i zabe, kao sto rece laki).

Edited by sttevann
typo

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:


Poslusao sam jutros numeru Saman od te nakaze 

Inace nisam ja poredio konstaktu sa Mocartom i Eminemom 

fato. Odmor, kuliranje, hobi. kakva bre nakaza, mocart eminem. Da li si poludeo 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sttevann said:

Ono za nekvalitetnu muziku sto sam napisao nije bilo za konstraktu nego za bibera, ili minaj ili ko je vec bio pomenut, jebem li ga.

 

da nadodam ulje na vatru! 

iako ne slušam bibera, ako uspe da poživi i da se ne ubije ili overdozira ili šta god još jedno 10ak godina, deluje mi da bi zapravo mogao da krene da pravi neku kvalitetniju muziku. no o tom potom 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sttevann said:

Ono za nekvalitetnu muziku sto sam napisao nije bilo za konstraktu nego za bibera, ili minaj ili ko je vec bio pomenut, jebem li ga.

minaj ja spomenuh :d, i i dalje nisam siguran u vezi tvog stava na konto toga

naravno, ukusi se razlikuju, i oko vecine ostvarenja je besmisleno polemisati, ali da li postoje numere za koje stvarno se svi mozemo sloziti da su objektivno smece? ili je sve relativno?

edit: uleti lucky, bibera nisam namerno hteo da spominjem, jer sam i ja u slicnom fazonu kao i ti haha, ne samo za 10 god, nego i sad postoje stvari koje je snimio, za koje ne mozes reci da su 100% govno, koliko god njega ne gotivis

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...